Eşim kedime doğum günü yapmama kızıyor napim?

Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?
Bizimle dalga geciyorsunuz galiba🤦

Başkalarına göre hayatımızı yaşamıyoruz ama o doğum gününe o insanları çağıracak, cafede evde neyse de salonda. O partiye çoğu gelmez, gelenler tıs tıs gülecek, ki haklılar da. Evinde hayvanları seven birkaç arkadaşı ile evi süsleyip oyuncak falan alıp parti yapmak istese kimse karşı çıkmazdı bence.

Evde yapmasi fikrine ben de katiliyorum. Ama dediginiz gibi istemeyen gelmez zaten. Gelmeyi tercih edip tis tis gulenlerin de kendi karakteri ile ilgili olan problemi, sahsen beni ilgilendirmezdi. Cok sukur ki yakin cevremde bu tarz insanlar yok. Hayatim boyunca hep kopegimiz oldu evde ve hic bu tarz yaklasimlar gormedik. Sonucta insanin cevresi de kendi dusunce yapisindaki kisilerden olusuyor. O yuzden ben bu siteyi okudukca uzayda yetismis falan gibi hissediyorum. Bir yandan da kendimi sansli gorup sukrediyorum 😆

Kediler benim canım hatta bütün hayvanlara çok aşığım ama bu biraz fazla değil mi? Alın bi yaş mama kafasına tatlış bi şapka hem fotoğraf çekin hatira kalsin hemde minik yaş mama ziyafeti yapsin. Bunun için bilezik satıp salon tutmak cok saçma.
-Bilezik satıp salon tutmak yerine illa birşey yapacaksanız, sokaktaki hayvanlara mama alıp bir günde olsa tok yatmalarının mutluluğunu yaşayın.

Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?
abartmışsınız bencede eşiniz haklı birde borç harç varken alın onun yiyebileceği küçük bir yaş mama tarzı birşey kutlayın. Kedi ne anlasın doğum gününden . NOT: Bende bir kedi sahibiyim, ufak bir pasta alarak doğum gününü kutladık ama pastayı alma sebebim kedi ahanesi ile kızımın pasta yiyip mutlu olması idi.

Yorumlara sasirdim. Ben yurtdisinda yasiyorum, burada kedi/kopek cocuklarimizin dogum gunu kutlaniyor. Hatta benim minik kopegim krese gidiyor -evet kopek kresleri var- biz dogum gununde krese kopek pastasi yolladik, ve diger kopek arkadaslarina minik atistirmalik hediyeler yolladik ve fotograf cekimi yaptik hatira kalsin diye.

Bilezik satmak, salon tutmak falan ben de yapmam, fazla bulurum ama dogum gununu kutlama isteginizi anlayabiliyorum. 😊
Ablacım Türkiyede malesef bu durum şey olarak yorumlanır, ayranı yok içmeye tahtarevanla gidiyor mıçmaya :KK70:

Yorumlara sasirdim. Ben yurtdisinda yasiyorum, burada kedi/kopek cocuklarimizin dogum gunu kutlaniyor. Hatta benim minik kopegim krese gidiyor -evet kopek kresleri var- biz dogum gununde krese kopek pastasi yolladik, ve diger kopek arkadaslarina minik atistirmalik hediyeler yolladik ve fotograf cekimi yaptik hatira kalsin diye.

Bilezik satmak, salon tutmak falan ben de yapmam, fazla bulurum ama dogum gununu kutlama isteginizi anlayabiliyorum. 😊
Welcome to Türkiye. Some ac karnıni doyurmaya calisan insanlar problems 🤣 no yurtdisi no money

Ablacım Türkiyede malesef bu durum şey olarak yorumlanır, ayranı yok içmeye tahtarevanla gidiyor mıçmaya :KK70:

Bu konuya bir itirazim yok. Ayrica ben de Turkiye'de dogdum buyudum. Benim tepkim, kisisel tercihlere verilen tepkilerin dozunun saygisizlik seviyesine cikmasi. Hoslanmadigimiz her konu bize alay etme hakki verir mi? Sanirim psikolojik danismansiniz, burada yapilanin okullardaki zorbaliktan farki nedir hocam?

Bu konuya bir itirazim yok. Ayrica ben de Turkiye'de dogdum buyudum. Benim tepkim, kisisel tercihlere verilen tepkilerin dozunun saygisizlik seviyesine cikmasi. Hoslanmadigimiz her konu bize alay etme hakki verir mi? Sanirim psikolojik danismansiniz, burada yapilanin okullardaki zorbaliktan farki nedir hocam?
Yok ben alay kısmından bakmadım. Bence bir insan istiyorsa koltuk takımına bile kutlama yapabilir kimsenin ne yaptığı kimseyi asla ilgilendirmez. Ben işin biraz ekonomi kısmından baktım. Hem borçları var hem de bilezik bozulacak. Yani sokaklarda hayvanların açlıktan öldüğü bir ülkede bilezik bozdurup kutlama yapmak bana akıl dışı geliyor. İlla bilezik bozdurulacaksa, ki bilezikler şuan 10 bin civarı, o para ile kutlama yerine bir hayvan sever olarak güzel bir bağış yapabilir. Ki şöyle söyleyeyim benim 2 yaşında kızım var 2 senedir kutlama vs yapmadım. Hatta hediye de kabul etmedim. Hediye yerine kızım adına ihtiyacı olan birilerine bağış yapılmasını istedim. Kutlayana saygı duyuyorum eleştirmem ama imkanı yokken şartları bu kadar zorlamak komik duruyor.

Ve evet aslında bu konu özelinde değil ama genel olarak söyleyecek olursam zaten okullarda zorbalık yapan çocukların velilerini de çağırdığımda bu profil ortaya çıkıyor. Bizler bizim hoşumuza gitmeyen şeyleri başkaları yaparken "aman banane kendisi bilir" demeyi bilmiyoruz.

Kedinize doğum günü partisi için salon tutmak mi ? Bileziği satacaksiniz ,koca tutmazsa 😅
Şey mum da üfleyecek mi kediniz :KK31:

Hic alakasi yok. Eger maddi durumum elverisli dese bi allahin kulu ses etmez. Hatta herkes iyi yapiyorsun derdi. Ama sikintida olup kedisine salon tutmak sacmalik otesi. Sadece kedi değil cocugun dogum gunune de ayni yorumu yaparim ben. Evde yapsin iste. Amaaan varya herseyi dramatize etmeyi ne cok seviyor bu millet

benimde kedim var. benim için evlat demek fakat maddi durumum elvermiyorsa evde kendime göre bir doğum günü yaparım. şayet çocuğum olsaydıda aynı şekilde olurdu bu. o yüzden eşinize hak verdim

Yok ben alay kısmından bakmadım. Bence bir insan istiyorsa koltuk takımına bile kutlama yapabilir kimsenin ne yaptığı kimseyi asla ilgilendirmez. Ben işin biraz ekonomi kısmından baktım. Hem borçları var hem de bilezik bozulacak. Yani sokaklarda hayvanların açlıktan öldüğü bir ülkede bilezik bozdurup kutlama yapmak bana akıl dışı geliyor. İlla bilezik bozdurulacaksa, ki bilezikler şuan 10 bin civarı, o para ile kutlama yerine bir hayvan sever olarak güzel bir bağış yapabilir. Ki şöyle söyleyeyim benim 2 yaşında kızım var 2 senedir kutlama vs yapmadım. Hatta hediye de kabul etmedim. Hediye yerine kızım adına ihtiyacı olan birilerine bağış yapılmasını istedim. Kutlayana saygı duyuyorum eleştirmem ama imkanı yokken şartları bu kadar zorlamak komik duruyor.

Ve evet aslında bu konu özelinde değil ama genel olarak söyleyecek olursam zaten okullarda zorbalık yapan çocukların velilerini de çağırdığımda bu profil ortaya çıkıyor. Bizler bizim hoşumuza gitmeyen şeyleri başkaları yaparken "aman banane kendisi bilir" demeyi bilmiyoruz.

Ekonomi konusuna kesinlikle katiliyorum, ben de eger borc harc icindeysem bilezik bozdurarak asla bu islere girmem, zaten salonda dogum gunu kutlamasi benim standartlarimda bile fazla geldi, ben kendi dogum gunumu bile o sekilde kutlamayi sevmedigimden olabilir 😄

Ama onun disinda yorumlar genel olarak 'kediye dogum gunu mu olur' minvalinde ve iste insanlarin dalga gececegi yonunde. Bunu anlayamiyorum, sacma bulan zaten katilmaz, ama sanmiyorum ki kimse kimsenin yuzune karsi buradaki gibi alay edebilsin 😊

Biz mesela cocuk dusunmeyen bir ciftiz, o yuzden baby shower'dir, cinsiyet partisidir normalde ilgi alanimda degil. Ama davet eden sevdigimiz bir cift ise yaninda olmak istersek katiliyoruz. Hatta esim hobi olarak fotografcilikla ilgilendigi icin fotograflarini cekmeyi teklif ediyor. Yani cinsiyet partisi mi ahahahaha ne sacma bir sey diye gulmuyoruz. Anlatmaya calistigim buydu.

Hic alakasi yok. Eger maddi durumum elverisli dese bi allahin kulu ses etmez. Hatta herkes iyi yapiyorsun derdi. Ama sikintida olup kedisine salon tutmak sacmalik otesi. Sadece kedi değil cocugun dogum gunune de ayni yorumu yaparim ben. Evde yapsin iste. Amaaan varya herseyi dramatize etmeyi ne cok seviyor bu millet

Evet bu konuda katiliyorum size. Para yokken bilezik bozdurmak cok yanlis bir adim olur. Evde yas mamanin ustune bir mum dikip, yilbasi sapkasini da kafasina takip fotograf cektirilerek de guzel bir dogum gunu olur diye dusunuyorum. 😃 Yani hic kedim olmadi bilmiyorum ama boyle fotograflar gormustum.

X