Eşim kedime doğum günü yapmama kızıyor napim?

Komik olmayabilirsiniz mesela. Kediniz sizin için çok özel olabilir de bu talep çevrenizdeki herkeste eşinizdeki tepkiyi yaratır. Bir hayvan sever hatta kedi hastası olarak bu talebinizi son derece lüzumsuz hatta şımarıkça buldum.

Hatta gece gece milletle dalga geçtiğinizi de düşünmüyor değilim. Cinsiyet partisi kadar saçma
Ah o zavallı kediyi kuaförede götüryordur pembe fiyonklu kıyafette giydiriyordur yazık la kediye 😂😂😂😂

Yurt dışında normal olabilir de türkiyede hala alay edilme sebebi maalesef.

Bir de akrabaları falan toplayacak salona, bu sırada kedi ne yapıyor olacak peki o kalabalıkta, kediler her şeyden önce kalabalık sevmez, o hengamede herkese tıslayacaktır. Belkide kaçmaya kalkışacak ya da kaybolacak. Nasıl tutacaklar salonda? Tasmayla mı kafeste mi? Kediyi son görüşleri olmasa bile hayvan için büyük travma olur bu iş, sonra da psikolojisi bozuldu diye ağlamaya kalkışır
Çeyrek takmadılar kızıma diye yeni konu açar

La bu kediyi evledirip düğünde yapar ahanda yazıyorum buraya ay ya çok güldüm biriisde yazmış ne var çok normal diye yurtdısında olan birşeymiş

30 yıldır almanyadayım daha denk gelmedim hayır cagırdılarda bizmi gitmedik 😂 Alman arkadaşa söylesem kaba etiyle güler

Çeyrek takmadılar kızıma diye yeni konu açar

La bu kediyi evledirip düğünde yapar ahanda yazıyorum buraya ay ya çok güldüm biriisde yazmış ne var çok normal diye yurtdısında olan birşeymiş

30 yıldır almanyadayım daha denk gelmedim hayır cagırdılarda bizmi gitmedik 😂 Alman arkadaşa söylesem kaba etiyle güler

Sizin yapmayacaginiz bir sey olabilir, ama yine de cumlelerinizi duzgun secseniz daha iyi olmaz mi elestirirken?

Kediyi bilmiyorum hic kedim olmadi ama kopekler sosyal hayvanlar, gayet de mutlu oluyorlar insanlar ve arkadaslariyla vakit gecirmekten. Ayrica hic bir evcil hayvaniniz oldu mu bilmiyorum ama onlari da ailemizin bir uyesi olarak goruyoruz, imkanlar dahilinde istedigimiz kutlamayi yapabiliriz. Siz sacma bulursaniz katilmazsiniz, ama gercek hayat tanidiginiz birine agziniz dolu dolu bu yazdiklarinizi soyleyebilir misiniz?

Ayrica kopegimin en son katildigi dogum gunu Alman&Hollandali karisimi bir ciftin dogum gunuydu, gayet de eglenceli gecti. Hayat sizin cevreniz ve dusuncelerinizden ibaret dahil.

Rica ederim benim yazdigim ile ilgili bir sey yazacaksaniz beni alintilayin, bu yaptiginiz hos olmuyor. Yurtdisi demedim, benim yasadigim ulkede dedim. Evet gayet normal, sadece kopek cafeler, kopek pastaneleri var, hatta kopeklere ozel iyi ki dogdun suslemeleri var. Ben de kendi tecrubemi yaziyorum ayni sizin gibi, aradaki farki siz bulun.

Sizin yapmayacaginiz bir sey olabilir, ama yine de cumlelerinizi duzgun secseniz daha iyi olmaz mi elestirirken?

Kediyi bilmiyorum hic kedim olmadi ama kopekler sosyal hayvanlar, gayet de mutlu oluyorlar insanlar ve arkadaslariyla vakit gecirmekten. Ayrica hic bir evcil hayvaniniz oldu mu bilmiyorum ama onlari da ailemizin bir uyesi olarak goruyoruz, imkanlar dahilinde istedigimiz kutlamayi yapabiliriz. Siz sacma bulursaniz katilmazsiniz, ama gercek hayat tanidiginiz birine agziniz dolu dolu bu yazdiklarinizi soyleyebilir misiniz?

Ayrica kopegimin en son katildigi dogum gunu Alman&Hollandali karisimi bir ciftin dogum gunuydu, gayet de eglenceli gecti. Hayat sizin cevreniz ve dusuncelerinizden ibaret dahil.

Rica ederim benim yazdigim ile ilgili bir sey yazacaksaniz beni alintilayin, bu yaptiginiz hos olmuyor. Yurtdisi demedim, benim yasadigim ulkede dedim. Evet gayet normal, sadece kopek cafeler, kopek pastaneleri var, hatta kopeklere ozel iyi ki dogdun suslemeleri var. Ben de kendi tecrubemi yaziyorum ayni sizin gibi, aradaki farki siz bulun.
Cümlelerimde sıkıntı yok hakaret etmedim onu belirteyim

Dünyanın neresinde olursanız olun gereksiz saçma ve cahilce bir şey kedi köpek evde beslenir aileden biri gibi bağ kurulur doğum günü kutlamak nedir ya

Cinsiyet partisi kadar saçma gereksiz 😂😂hep gülecem ama acil birilerine anlatmam gerek kedi doğum günü ahahahahahajjjk

Cümlelerimde sıkıntı yok hakaret etmedim onu belirteyim

Dünyanın neresinde olursanız olun gereksiz saçma ve cahilce bir şey kedi köpek evde beslenir aileden biri gibi bağ kurulur doğum günü kutlamak nedir ya

Cinsiyet partisi kadar saçma gereksiz 😂😂hep gülecem ama acil birilerine anlatmam gerek kedi doğum günü ahahahahahajjjk

'Cahilce'...? Evet hemen anlatin, dedikodu hic cahilce bir durum degil cunku. Hakaret etmenin yaninda, size uygun olmayan bir durum hakkinda saygisizca konusuyorsunuz. O zaman gelip biri size cocuklarin dogum gununu kutlamak ne ya, ne anlayacak cocuk, ne kadar cahilce, ana baba kendini eglendiriyor desin. Ayni sey? Hayattaki her sey size uymaz ama konusurken haddimizi bilmemiz gerekiyor.

Ben bu sabit fikirlilik ve seviye ile daha fazla muhatap olamayacagim, kendime duydugum saygidan oturu. Acik fikirli ve her fikre saygili olmayan insanlarla iletisim kurulamiyor malesef ki.

'Cahilce'...? Evet hemen anlatin, dedikodu hic cahilce bir durum degil cunku. Hakaret etmenin yaninda, size uygun olmayan bir durum hakkinda saygisizca konusuyorsunuz. O zaman gelip biri size cocuklarin dogum gununu kutlamak ne ya, ne anlayacak cocuk, ne kadar cahilce, ana baba kendini eglendiriyor desin. Ayni sey? Hayattaki her sey size uymaz ama konusurken haddimizi bilmemiz gerekiyor.

Ben bu sabit fikirlilik ve seviye ile daha fazla muhatap olamayacagim, kendime duydugum saygidan oturu. Acik fikirli ve her fikre saygili olmayan insanlarla iletisim kurulamiyor malesef ki.
Olma zaten 😂

Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?
Bileziği sat ve kimse o salonu tutmadan sen tut 😂 aaa aaa eşiniz de garipmiş. Sanki herkes kedisine doğum günü yapmak için salon tutmuyor gibi davranmış. Oysa hepimiz kedimiz için salon tutarız :KK70::rolleyes:

Şaka bir yana insanlar artık nişanları için bile salon tutamıyorlar. Doğum günü yapacağınız para ile hayvan dostlarımıza destek olabilirsiniz.

Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?
Eşiniz haklı. İyice sacmalamissiniz. Hem borç var hem kediye salon tutulucak. Allah akıl fikir versin

Yurtdışında köpekler için yapılanı bende duymuştum
Köpekler sosyal hayvanlar arkadaşları ile olmak hoşlarına gider
Hatta burda da filmde oynayan bir köpek için köpek galası yapılmıştı🙈

Ama kedıler kalabalık sevmez gürültü hoşlarına gitmez hatta mekan değişikliği onları strese bıle sokabılır

Maddi imkansızlık içinde yapmak istediğiniz şey o yüzden saçma🙈🤷‍♀️
Çok istiyorsanız bir pasta alın evde ailecek üfleyin
Biz eve her pasta alındığında doğum günü olmasa bıle aileden birinin kutlarız😂😂

Doğum günleri eğlenceli zamanlar olmalı maddi zorluklarla yapılan gösterişler değil🤷‍♀️

Sabahtir okuyorum ulan bir insan neden kendine doğum günü kutlamasi yapar ki. Sonra dedim icimden aslinda en dogrusu. Sen kendini sev icinden geleni yap yeter. Hoşuma gitti hatta.

Tıkladım konunun içeriğine baktim Kendime değil KEDİME yazıyormuş.
Yalnız değilmişim 😆😆 ben de konu başlığına bakıp bakıp şaşırdım. Kendine niye doğum günü kutlaması yapsın. Kediyi görünce bir afallamadım değil 😆😆

Hizuran 29 olacağım 2 haftaya. Ailem bir defa dogum gunumu kutlamamis. Nurpnrr in kedisi kadar değerim yokmuş onu anladim 🤣🤣
Ahhaa ya hem güldüm hem üzüldüm kafam karıştı şu an 😅😅 artık bir ültimatom verme zamanın gelmis. Millet kendisine bile yapıyor. Tez bana da salon tutulup parti yapıla 😆😆

Acikcasi insanlarin alay etmelerine gore hayatimi yasamiyorum, salonda dogum gunu kutlamak isteseydim kimsenin ne dusundugunu onemsemezdim. Mahalle baskisi yuzunden isteklerimi ertelemedim 30 senelik hayatimda.

Benim bu konudaki problem olarak gordugum tek sey borclar varken bilezik falan satmak, o zaman evde kutlamak daha iyi bir tercih. Kendimin dogum gununu bile borc harc varken bu sekilde kutlamam. Es hakli bu acidan.

Bu arada ben de kedi dogum gunu duymadim hic. Ama burada kopek-cafeler var kopeklerin tasmasiz gezebildigi, oralarda dogum gunu kutlamak cok yaygin.
Başkalarına göre hayatımızı yaşamıyoruz ama o doğum gününe o insanları çağıracak, cafede evde neyse de salonda. O partiye çoğu gelmez, gelenler tıs tıs gülecek, ki haklılar da. Evinde hayvanları seven birkaç arkadaşı ile evi süsleyip oyuncak falan alıp parti yapmak istese kimse karşı çıkmazdı bence.

X