Eşim kedilerimi istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Balkonda kedi mi bakılır, kedi dediğin kapalı kapı düşmanıdır. İlle her yere girebilmek ister. Hele ki eve alismis kedi, küçücük balkonda yaşayamaz.
Bence eşin merhametsizlik etmiş. Kendi de seviyor , oynuyor diyorsun. İnsan kendi baktığı sevdiği - kendisine bağlı olduğunu bildiği canlı için nasıl "at sokağa" diyebilir? Bilmiyor mu kediyi başkasına sahiplendirseniz sizi özler, ağlar?
Tam boşandıktan sonra çocuğunu unutan erkek tiplerinden bence eşiniz
Hayır, sokağa bırakmak istemiyor, vermekte istemiyor. Çünkü seviyor. Bana mutsuzluğunu ve rahatsızlığını iletti, o da benden çözüm istiyor. Buna da hakkı var.
Eşim hayvanları seven, sokakta bir çoğuna bakan, besleyen, seven, çocuklara aşık bir adam. Size öyle yansımış olabilir ancak kafanızda canlandırdığınız erkek profili değil, teşekkür ederim yorumunuz için.

Hayır, sokağa bırakmak istemiyor, vermekte istemiyor. Çünkü seviyor. Bana mutsuzluğunu ve rahatsızlığını iletti, o da benden çözüm istiyor. Buna da hakkı var.
Eşim hayvanları seven, sokakta bir çoğuna bakan, besleyen, seven, çocuklara aşık bir adam. Size öyle yansımış olabilir ancak kafanızda canlandırdığınız erkek profili değil, teşekkür ederim yorumunuz için.
Bence yataktan ve belki mutfaktan kıl çıkınca huylanmaya başlamış. 2 odaya girmesine izin vermezseniz sorun kalmaz gibi hissettim.

Tüyü hiç dökülmüyor diyenlerin evinden siyah pantolonum tüyden görünmeyerek evime geldiğim çoktur. Aynı şekilde boğazımda kıl varmış hissini de biliyorum ve bunun sadece his olmadığını düşünüyorum
Tüyü dökülmez olur mu dökülüyor elbette, sadece minimuma indirmek için bir şeyler yapıyoruz ve mutlaka her gün süpürge çalıştırıyorum. Bu durumdan rahatsızlık duyanların evime gelmeme gibi bir seçeneği var, sonsuz saygı duyuyorum rahatsızlıklarına.

Tüyü dökülmez olur mu dökülüyor elbette, sadece minimuma indirmek için bir şeyler yapıyoruz ve mutlaka her gün süpürge çalıştırıyorum. Bu durumdan rahatsızlık duyanların evime gelmeme gibi bir seçeneği var, sonsuz saygı duyuyorum rahatsızlıklarına.
Gelmeme hakkı olanlara bu doğru bilgilendirmeyi de yapıyorsunuzdur inşallah

Kedileri hapsetmeyin yol yakınken güvenilir iyi bir aile bulup sahiplendirin. Kedi her yere girip çıkmak ister giremezse ağlar kapıları tırmalar, yazık günah. Hakkıyla bakamıyorsanız sahiplendirmelisiniz.

İnanın o da öyle, gider çeşit çeşit mama alır, onlaroı sever öper sarılır. Akşamları iştemn geldiğinde salona gelmezlerse , kendilerini sevdirmezlerse söylenir, kızar.
Ama bu tüy ve kum konusuna alışamadı.
Ben de ne istediğimi bilmiyorum ama çok mutsuzlaşmaya başladım, vicdanım ile yaşam tercihlerim arasında kaldım diyor
8 metrelik balkona hapsetmeyin hayvanları. Kediler öyle bir alana kapatılıp rahatça yaşayacak hayvanlar değil. Eşiniz yatağa çıkmalarından tiksiniyorsa eğer sorun buysa yatak odasının kapısını kapalı tutun, oraya giremesinler. Ya da sahiplendirin. Daracacık alanda strese girerler zaten tavuk mu onlar

E ne istiyor? Bu işin sokağa bırakamadan, başkasına vermeden bir çözümü var mı?
Ona sordunuz mu mesela 'peki ne onerirsin?' diye?
Sonuçta kedi dediğin elbette ki tüy dökecek, dökmeme gibi bir alternatifi olamaz.
Bir de kediyi bulan,eve getiren zaten kendisi. E neden şimdi sanki siz ona sormadan petshoptan alıp eve getirmissiniz diye bir anda sizin sorumlulugunuz oldu?

Bence çözüm ona sormak, çözüm önerisini duymak. Mantikliysa öyle devam etmek . Çözüm önerisi yoksa da bulana kadar idare etsin:)
Kum için makina alabllirsiniz hayvanın b.k ile temas etmeyeceği. Şu olabilir, daha ucuzlari da olabilir.
Kedilere mutfak ve yatak odasını yasaklayabilirsiniz. Kapıyı çalıp sizi uyandırmasin diye birkaç ay kapının önüne boydan boya su dolu leğen koyarsınız, bir sure sonra ayakları kesilir

Gelmeme hakkı olanlara bu doğru bilgilendirmeyi de yapıyorsunuzdur inşallah

Hayvan olan eve hiç tüy dokulmeyecegini dusunerek gelmek garip degil mi? Yani bilmek için evde hayvan beslemeye de gerek yok. 😁 Bunun bilgilendirmesi mi olur. Ben tüy dökmüyor dense bile inanmam mesela tüyü, saçı, kürkü olan her canlıdan döküntü olur, bizim de saclarimiz vs dokuluyor ya hani aksi mumkun mu? 😬

Ha kedi olarak sfenks besliyorsa tüyü dökülmez. :)))

Konu sahibi cozumunuz zor biraz balkonda kedi durmaz. Anca yatak odasi ve mutfak iki oda vs kapatmaya calisirsaniz bir ihtimal basarili olursunuz. Ama cogu yeri kapatip hayvanlari yalniz birakirsaniz durmazlar.

Hayvan olan eve hiç tüy dokulmeyecegini dusunerek gelmek garip degil mi? Yani bilmek için evde hayvan beslemeye de gerek yok. 😁 Bunun bilgilendirmesi mi olur. Ben tüy dökmüyor dense bile inanmam mesela tüyü, saçı, kürkü olan her canlıdan döküntü olur, bizim de saclarimiz vs dokuluyor ya hani aksi mumkun mu? 😬

Ha kedi olarak sfenks besliyorsa tüyü dökülmez. :)))

Konu sahibi cozumunuz zor biraz balkonda kedi durmaz. Anca yatak odasi ve mutfak iki oda vs kapatmaya calisirsaniz bir ihtimal basarili olursunuz. Ama cogu yeri kapatip hayvanlari yalniz birakirsaniz durmazlar.
Valla besleyen için kokusu da tüyü de yok. Ama beslemeyen konuya hakim değil ki

Eklentiler

• IMG_20230430_220244.jpg
    IMG_20230430_220244.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 126
Valla besleyen için kokusu da tüyü de yok. Ama beslemeyen konuya hakim değil ki
E kedili eve gitmeyin o zaman. Benim ablam sinek dahil tüm hayvanlardan korkar ve tiksinir. O evlenir evlenmez eve kedi getirdim. Hamileyken ve bebek küçükken tiksindigi için bizim eve (yani anne babasının evine) 2 buçuk sene falan hiç gelmedi,biz gittik. Sonra çocuğu da ayaklanip kedi sevme çağına gelince gelmeye başladı. Kedim zaten insanlardan nefret ettiği için ayak altında dolasmaz,biri varken odaya saklanır. Ablam gelmeden de şöyle bir koltukları alıyoruz. İkimiz de fedakalrik yaparak süreci atlatiyoruz.
Ama gelmek istemeidgi zaman da neden gelmiyorsun demedik , kediden tiksinen gelmesin. Ne yapalım,kedimizi mi atalım:) elbet başka şekilde dışarda ya da o kişinin evinde buluşulur.
Siz de öyle yapın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X