Eşim ile ilgili sorunum

Hayır sevgi ilgi konusunda aynı değildi çocuktan sonra ilgisiz ve sevgisiz bir hal aldı gün içinde sadece çocuğu soruyor benim nasıl olduğum ne halde olduğum umrunda değil eskiden beni çok severdi bende bu durumu kabullenemiyorum. Artık eksi yönlerine katlanamaz oldum ilgili bir adam olduğu için görmedim çoğu şeyi ama şimdi herşey zor geliyor ilgisiz olunca
Ya işte bazen çocuğa uyum sağlamak evlilik dinamiklerinde zaman alabiliyor. Belki de karı koca ilişkisi ve bebek dengesini kuramamış olabilir.

Eşinizin soğuduğunu düşünüyor ve bir şans daha vermek istiyor iseniz biraz daha sakin kalmanız gerekiyor.
Söylenmek ve şikayetlenmek genelde ters tepiyor. İzah etmeye çalıştıkça itici olmuş sanırım ve annesi ile olanlar vs kendince istemli istemsiz bir tepki haline dönmüş.
Siz de bir anne oldunuz yeni bir değişim içine girdiniz. Aileniz 3 kişilik artık.

İçinize elbette atmayın negatif olmadan fikrinizi söyleyin o sizin anne/eş kimliğinizi, siz de onun baba/eş kimliğine alışmanız uyum sağlamanız gerekiyor. Dengeyi zamanla bulursunuz diye düşünüyorum. Benim evliliğim de çocuklu ve çocuksuz haline göre farklı, ben de farklıyım eşim de... Sakin kalmanızda fayda var

Laf arsızı olmuş işte. Sürekli sürekli tehdit edip yapmazsanız bi süre sonra ciddiye alınmazsınız.
Eşinize bu duygularınızdan bahsettiniz mi ? Ne diyor ?
Evet çok söylendim. Bahsettim ilk başta ciddiye alıyordu bi kaç gün düzeliyordu sonra yine aynı ben tekrar söylemeye başlıyordum ama artık saçmalıyorsun yine dırdır yapıyorsun çok konuşuyorsun demeye başladı

Yemeğimi, temizliğimi, yaptıklarımı beğenmeyen bir adam, bana iltifat etse, saçımı okşasa boş. Nasıl bir ilgi bu? Aşkım, böcüğümle ilgi olmuyor.

Yemediniz tuzlu mu oldu? Sağlık olsun, kahvaltı yaparız demeli. Böyle olunca 2. Defa daha dikkatli,severek yaparsınız çünkü kırılmamışsınız.

En başından uyarsaydınız, bugün daha farklı olurdu. Başında nasıl oturuyorsa, öyle kalıyor.
Aslında uyarıyordum ama adamın hayata bakışı böyleydi herşeye burun kıvıran memnun olmayan bir şeye asla çok iyi demez illa bi aması olur. O kadar haklısınız ki baştan bu huyunu tolere edip sarılmasına öpmesine düşüncesine baktım hep bunları görmemeye çalıştım

Evet çok söylendim. Bahsettim ilk başta ciddiye alıyordu bi kaç gün düzeliyordu sonra yine aynı ben tekrar söylemeye başlıyordum ama artık saçmalıyorsun yine dırdır yapıyorsun çok konuşuyorsun demeye başladı
Eh normal tabi. Yapamayacağın şeyle tehdit etmeyeceksin.
Bir gün akşam al karşına sürekli karşıyı suçlamadan duygularından bir bahset. Ama suçlar tarzda olmayacak bu önemli

Ya işte bazen çocuğa uyum sağlamak evlilik dinamiklerinde zaman alabiliyor. Belki de karı koca ilişkisi ve bebek dengesini kuramamış olabilir.

Eşinizin soğuduğunu düşünüyor ve bir şans daha vermek istiyor iseniz biraz daha sakin kalmanız gerekiyor.
Söylenmek ve şikayetlenmek genelde ters tepiyor. İzah etmeye çalıştıkça itici olmuş sanırım ve annesi ile olanlar vs kendince istemli istemsiz bir tepki haline dönmüş.
Siz de bir anne oldunuz yeni bir değişim içine girdiniz. Aileniz 3 kişilik artık.

İçinize elbette atmayın negatif olmadan fikrinizi söyleyin o sizin anne/eş kimliğinizi, siz de onun baba/eş kimliğine alışmanız uyum sağlamanız gerekiyor. Dengeyi zamanla bulursunuz diye düşünüyorum. Benim evliliğim de çocuklu ve çocuksuz haline göre farklı, ben de farklıyım eşim de... Sakin kalmanızda fayda var
Teşekür ederim bu şekilde bir süre deneyeyim. Anlatmaya çalıştıkça mücadele ettikçe saçma gelmeye başladı. Ama bilmiyorum düzelir mi bende artık farklı biri oldum artık ona karşı çok farklıyım seviyorum ama hiç bir şeyine katlanamaz oldum tahammül edemiyorum çoğu hareketine. Boşanmak istiyorum bi yandan da eşim çok çirkinleşir boşanma esnasında yaşayacaklarım korkutuyor beni

Eh normal tabi. Yapamayacağın şeyle tehdit etmeyeceksin.
Bir gün akşam al karşına sürekli karşıyı suçlamadan duygularından bir bahset. Ama suçlar tarzda olmayacak bu önemli
Söyledim canım düzgünde söyledim olmuyor anlamıyor artık en iyisi bırakmak galiba. Bir süre hiç birşey söylemeyeceğim tabi dayanabilirsem.

Bir de öyle dene. Kes ilgiyi alakayı. Beklentiyi de bitir. Kendine özel ilgi alanları bul biraz da o baksın bakalım ilgisizlik nasıl oluyor
Aslında şöyle ki baktım karşılık göremiyorum bende bıraktım bi ara farkında bile olmadı kendi halinde takılmaya devam etti ben tekrar başladım niye böylesin demeye. Of bilmiyorum çözüm nedir. Boşanmakta korkutuyor beni boşluğa düşmekten korkuyorum ve mahkeme de yaşayacağım şeylerden korkuyorum çünkü eşim ve ailesi gerçekten çirkinleşirler

Aslında şöyle ki baktım karşılık göremiyorum bende bıraktım bi ara farkında bile olmadı kendi halinde takılmaya devam etti ben tekrar başladım niye böylesin demeye. Of bilmiyorum çözüm nedir. Boşanmakta korkutuyor beni boşluğa düşmekten korkuyorum ve mahkeme de yaşayacağım şeylerden korkuyorum çünkü eşim ve ailesi gerçekten çirkinleşirler
Bırak ama gerçekten bırak yani. Kendine yönel. Kitap mı oku,diziye başla,puzzle yap. Eşin çocukla ilgilenirken çık 1 saat yürü kulağına müziği tak.
Hatta aç stand un gösterileri ağız dolusu kahkahalarla gül

Tam olarak nasıl bir ilgi bekliyorsunuz ? Bu kadar memnuniyetsiz bir adam önceden ne yapıyordu da şimdi yapmaz oldu valla anlamadım? Evde 5 aylık bir bebe varken bütün ilgi ve enerjinin ona yönelmesi çok doğal bence, ben o dönemleri düşününce eşimi hiç hatırlamıyorum, varmış yokmuş umrumda değildi😁 ikimiz de çocuga kitlenmiştik çünkü

Ne yapabilirler ki? Onlar çirkin eşitse siz daha çok çirkinleşin

X