Eşim ikna olmuyor

Meliha Guzel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2024
24
-1
30
Merhaba kızlar.Konu açmıştım yaşadığım yeri sevemiyorum.bir çok arkadaşlar evimiz kv evine yakın olduğu için her gün içli dışlı olduğumuz için evimi sevemediğimi söyledi.gerçektende bunun çok büyük etkisi var.bende eşimle son birkez konuşmaya karar verdim.bu evde mutlu olmadıgımı kaç yaşında insanlarız hala çocuk gibi her gün aileyle birlikte oldugumuzun dogru olmadıgını kısaca mutsuzlugumu anlatdım kavga etmeden güzel bir dille.çözüm bile önerdim bende yardım edeyim taşınalım dedim elimdeki tüm birikmişimi veririim.yememden icmemeden giyimimden keserim bir sure nolursun tasinalim dedim.ama esim ikna olmuyor bu muhit bana rahat isim
Ailem arkadaslarim burada.kendi evimiz kira degil.tasinma fikrini aklindan cikar.birdaha konusunu bile duymak istemiyorum dedi.bide uatune kustu soguk davraniyor bana.ben neden kendimi bu kadar ezdirdim neden hep fedakarlik yapan benim cok uzuluyorum.ama esimdende vazgecemiyorum.simdi bana soguk davraniyor diye cok uzgunum.beni dusunmeyen adama uzuldugum
Icinde kendime cok
Kizginim

Kv ile sorunlar yaşıyor musunuz?
Onu bahane ederek sebep göstererek kavga çıkarın…

Ama soru yoksa psikolojik ise bilemem sizin aranızda…

Merhaba kızlar.Konu açmıştım yaşadığım yeri sevemiyorum.bir çok arkadaşlar evimiz kv evine yakın olduğu için her gün içli dışlı olduğumuz için evimi sevemediğimi söyledi.gerçektende bunun çok büyük etkisi var.bende eşimle son birkez konuşmaya karar verdim.bu evde mutlu olmadıgımı kaç yaşında insanlarız hala çocuk gibi her gün aileyle birlikte oldugumuzun dogru olmadıgını kısaca mutsuzlugumu anlatdım kavga etmeden güzel bir dille.çözüm bile önerdim bende yardım edeyim taşınalım dedim elimdeki tüm birikmişimi veririim.yememden icmemeden giyimimden keserim bir sure nolursun tasinalim dedim.ama esim ikna olmuyor bu muhit bana rahat isim
Ailem arkadaslarim burada.kendi evimiz kira degil.tasinma fikrini aklindan cikar.birdaha konusunu bile duymak istemiyorum dedi.bide uatune kustu soguk davraniyor bana.ben neden kendimi bu kadar ezdirdim neden hep fedakarlik yapan benim cok uzuluyorum.ama esimdende vazgecemiyorum.simdi bana soguk davraniyor diye cok uzgunum.beni dusunmeyen adama uzuldugum
Icinde kendime cok
Kizginim
Kimse vazgeçilmez degil. Ben aynı binada oturuyorum ve çok kötü birşeymiş. Eğer bana karşı iyi olsalardı veya benim davrandığım gibi davransalardi. O zaman aile gibi olurduk. Ama.olmadi şu an ayrı ev istiyorum hayır diyor bende annemlerdeyim şu an ve evet diyene kadar dönmeyi düşünmüyordum. Çocuk yoksa kendini daha fazla yıpratma. Evliliğin iyiyse kv sana zararı yoksa idare edersin. Ama buzursuzsan bunu da dile getirdiysen. Bir süre ayrıl veya sende konuşma. Üzerine gittikçe küser tabi. Kararlarına saygı duymayı bilecek o ne derse o değil. ikiniz ortak bir fikr bulup anlaşın

Çok büyük sabırlar diliyorum. Kimse kendi rahatını bozmak istemez kolay kolay. Eşinize bahsettiğiniz konuda bi sıkıntı yok ki üzmeyin kendinizi hiç .ümitsiz olmayın, kendinize bi hobi bulun

Aynı apartmanda oturup beraber mi yiyip içiyorsunuz? Yakınlık ne kadar? Eski konunuzu hatırlamıyorum. Bakmaya da üşendim.

Hayir arkadaslar yakin dedigim kapi komsuyuz yeme ice ayri.ama hergun ya onlar gelir bize ya biz gideriz gitmessek tavir laf hersey isitiyoruz.esim durumdan gayet memnun zaten kendisi kosarak gidiyo her aksam.ben elimden geldigi kadar gitmemeye ozen gosteriyorum ama mutlaka laf isitiyorum.kv ile aramda elle tutulur anlasmazlik yok sadece oglunu asiri kiskaniyo nereye gitsek gelmeye calisiyo.yani hic kavga etmedik ama klasik oglunu paylasamayan ama hemde akilli ogluna birsey belli etmeyen gelnimi cok severim havasinda bir kv.bu evde o kadar darlaniyorumki hic
Mutlu degilim.kendimi nasil toparlamaliyim esime karsi durusum nasil olmali kendime nasil deger veririm hic bilmiyorum.resmen depresyona girdim sabahlari umutsuz suratsiz olarak uyaniyorum

Sizi düşünmüyorsa sizde düşünmeyin? Adam tabi istemez rahatı yerinde.Çevresi var,ailesi dibinde.Kendisi neyden mahrum kalmış ki? Ya kabul edeceksin ya da keskin olacaksın başka yolu yok.
Ama sizi ve düşüncelerinizi önemsemiyorsa hala nasıl çok seviyorsunuz inanın anlamıyorum.Hiç mi sinir olup,kırılıp soğumuyorsunuz? Bu dünyaya bir daha mı gelecek diye çekip gitmiyorsunuz?

Kendinizi daha net ifade edin. Gerçekten mutsuzsanız eşiniz bunu anlamak ve buna çözüm bulmak zorunda. İsterseniz terapiye gidin eşinizi de ikna edin. Kendinizi bu kadar üzmeyin dediğinizde kötü birşey yok sürekli onlarla olmak istemeyebilirsiniz, eve ısınamıyor olabilirsiniz. Eşinizin önceliği sizin mutluluğunuz değilse evliliğinizi de gözden geçirin derim. Her zaman alttan alan taraf olmak, fedakarlık üstüne fedakarlık yapmak zamanla sizden çok şey götürüyor ve kendinizden verdiğinizle kalıyorsunuz.

Icinde kendime cok
Kizginim

Esinizle birikimleriniz ayri mi? Yani siz birikmis paranizi verince o para sizin ailenizden cikmiyor mu? Kendi evinizmis tasinsaniz nasil bir degisiklik bekliyorsunuz? Tasininca esinizin karakteri formatlanacak mi? Adam aile ile icli disli olmayi seviyor sorun ev degil. Esimden vazgecemiyorum diyorsunuz biz ne diyelim.

Mesajlarınız azmış. Okudum. Aynı apartmanda değil ama aynı sokaktasınız sanırım. Kv genç sayılır ve çalışıyor. Eşiniz her gün annesine gidiyor. Sizi zorlamıyor ama eşiniz veya kv laf da ediyor gitmiyorsunuz diye.

Eşinizin gitmesi sizin planlarınızı bozmuyorsa gidiyorsa gitsin. Siz gitmek zorunda değilsiniz her gün. Mahalleyi de beğenmemişsiniz. Asıl sorun bu bile olabilir. Aileniz de beğenmediği için siz daha çok benimsemiyorsundur. Belki sizin kendi çevrenizden uzak olmanız, eşinizin yakın olması sizi rahatsız ediyordur.

O kötü enerjinin kaynağı daha çok sizden dolayı gibi duruyor. Kayın aileniz taşınıp gitse de siz yine beğenmezsiniz.

Kocamdan da vazgeçemiyorum yazıyorsunuz ama kocanız sizden vazgeçebiliyor. Eşimin psikolojisi bozulmuş, kendini güvende huzurlu hissetmiyor, derdini dinleyeyim, onu mutlu edeyim demiyor. Ailemden arladaşlarımdan çevremden niye kopayım, sen kimsin ki diyor. Sizin aileniz aile değil mi, eşiniz onlarla da böyle her gün görüşmek ister mi? Keşke mahalle magandası barzosu yerine size değer veren kibar düşünceli biriyle evlenseydiniz. Şu durumda evlenmiş değil de anasına gelin getirmiş görünüyor. Kopmamaya vazgeçmemeye devam edecekseniz bu iş böyle. Kes otur aşağı konuşma diyecek. Deneyin bakalım, ailen mi ben mi deyin. O gün sizi kapının önüne koyar mı koymaz mı gerçeği kendiniz görün.

Hayir arkadaslar yakin dedigim kapi komsuyuz yeme ice ayri.ama hergun ya onlar gelir bize ya biz gideriz gitmessek tavir laf hersey isitiyoruz.esim durumdan gayet memnun zaten kendisi kosarak gidiyo her aksam.ben elimden geldigi kadar gitmemeye ozen gosteriyorum ama mutlaka laf isitiyorum.kv ile aramda elle tutulur anlasmazlik yok sadece oglunu asiri kiskaniyo nereye gitsek gelmeye calisiyo.yani hic kavga etmedik ama klasik oglunu paylasamayan ama hemde akilli ogluna birsey belli etmeyen gelnimi cok severim havasinda bir kv.bu evde o kadar darlaniyorumki hic
Mutlu degilim.kendimi nasil toparlamaliyim esime karsi durusum nasil olmali kendime nasil deger veririm hic bilmiyorum.resmen depresyona girdim sabahlari umutsuz suratsiz olarak uyaniyorum
Keşke baştan aile apartmanında oturmayı kabul etmeseydiniz, eşinizin size hak verip talınacağını hiç düşünmüyorum.

o adam hayatta kendi evi varken kiraya miraya çıkmaz, kiralar olmuş kaç para
evlenirken adamların kendinden veya ailesinden mailesinden evi olsun isterken bu tarz konuları öngöremiyor çoğu kadın
şu ekonomide kendi evi olan, kira vermeden oturduğu daireden kimse kıpırdamaz arkadaşlar
aşırı aşırı mecbur kalması lazım o evi bırakıp kiraya çıkması için

İlk evimiz kvalidelere yakındı. Çok sık gelip giderlerdi. Benim sorunum çat kapı gelmeleriydi ozaman. Üst baş düzeltemiyordum. İşime çok yakındı. Ama hava kirliliği nedeniyle hastalandım. Aynı il farklı uzak mahalleye taşındık. Evde kendilerinindi... İlk evi sonra işi değiştirdim. Şimdi çok daha iyiyim.

İlk etapta çalışmanızı öneririm. Evden uzaklaşın. Baktınız olmuyor, para biriktirip daha iyi bir ev alabilirsiniz. Şuan çok gerçekçi değil. Kira zor...

Esinizle birikimleriniz ayri mi? Yani siz birikmis paranizi verince o para sizin ailenizden cikmiyor mu? Kendi evinizmis tasinsaniz nasil bir degisiklik bekliyorsunuz? Tasininca esinizin karakteri formatlanacak mi? Adam aile ile icli disli olmayi seviyor sorun ev degil. Esimden vazgecemiyorum diyorsunuz biz ne diyelim.
Hayir ben evden calisiyorum maasimin bir kismini esime veriyorum bir kısmı bende kalıyor istersem harcıyorum kendime istersem biriktiriyorum ki daha çok biriktirdim.bilmiyorum belki uzaga taşınırsak en azından haftada 2-3 görüşürüz.daha iyi bir semtte otururuz benimde içime sinen.ama malesef eşim asla kabul etmek istemiyo

o adam hayatta kendi evi varken kiraya miraya çıkmaz, kiralar olmuş kaç para
evlenirken adamların kendinden veya ailesinden mailesinden evi olsun isterken bu tarz konuları öngöremiyor çoğu kadın
şu ekonomide kendi evi olan, kira vermeden oturduğu daireden kimse kıpırdamaz arkadaşlar
aşırı aşırı mecbur kalması lazım o evi bırakıp kiraya çıkması için
Hayır kiraya çıkmayı bırak, eşinin gönlünü de almıyor. Gitmeyi gelmeyi azaltalım, eş olarak baş başa takılalım, yemeğe sinemaya vs gidelim, sanki uzaktaymış gibi arada bir gidelim annemlere de demiyor. Ev bu, tarzım bu, isteğim bu, işine gelirse diyor. Konusunu bile açma duymayayım diye çocuk gibi azarlıyorlar, kadınlar da sus pus. Gram saygı sevgi değer görmüyorlar sonra gelip napsam diye konu açıyorlar. Bu forumda yüzlerce kez aynı konu açılmış; aile apartmanı, aynı bina, aynı sokakta bile problem çıkıyor. Bu adamların türü cinsi yapısı bu. Anam, babam, ailem arkadaşlarım, en son sen diyorlar.

Hayır kiraya çıkmayı bırak, eşinin gönlünü de almıyor. Gitmeyi gelmeyi azaltalım, eş olarak baş başa takılalım, yemeğe sinemaya vs gidelim, sanki uzaktaymış gibi arada bir gidelim annemlere de demiyor. Ev bu, tarzım bu, isteğim bu, işine gelirse diyor. Konusunu bile açma duymayayım diye çocuk gibi azarlıyorlar, kadınlar da sus pus. Gram saygı sevgi değer görmüyorlar sonra gelip napsam diye konu açıyorlar. Bu forumda yüzlerce kez aynı konu açılmış; aile apartmanı, aynı bina, aynı sokakta bile problem çıkıyor. Bu adamların türü cinsi yapısı bu. Anam, babam, ailem arkadaşlarım, en son sen diyorlar.
o dediklerini bu tarz adamlar asla yapmaz
gönül alma vs. neden alsın ki ? belki de en başından bilerek kabul etti diye düşünüyor bile olabilir adam
kadınların zaten kocadan ödleri patlıyor

X