Eşim her şeyi çok eleştiriyor ne yapmalıyım

Eşin dedikoducu ve ikiyüzlü.
Bazi konulara bende tepki veriyorum ama dozunda.
Geçende eşimin yakin arabasinin kizi sevgilisinden hamile olduğunu (20 yaşında ve baba evinde yaşıyor) whatsapp üzeri iyi bir halt yemiş gibi yaydi. Ailesini tebrik ettim ama eşimle baya baya cekiştirdim.
Birgün kizim olursa ve başıma gelirse benide çekiştirsinler.

Yaprak dökümü Ali rıza beyin kesitleri izlet neyi kınarsan eleştirsen başına gelir ben de zamanında birini eliştirmiştim yıllar sonra aynı olayı yaşadım o yüzden ağzımdan çıkacak lafa çok dikkat ediyorum

Dedikoducu erkek.. Çok yorucu

Eşiniz , hem dedikoducu hem de iki yüzlü. En tehlikeli uzak durulacak insan tipi.
Yazdıklarınız eleştiri değil.
Ailesinde de var kayınvalidem de böyle hem eleştirir sonra da eleştiri yapmak doğru değil aslında ama biz yapıyoruz der niyetlerin de var bi sıkıntı

Kızlar hepiniz haklısınız. Ben eşimle defalsrca defalarca konuştum bu durumu rahatsız olduğumu dile getirdim. Yaptığının yanlış olduğunu anlattım ama konuştuğumda hemen bağırarak sus tamam yapıp kestirip atıyo. Yüzüne diyorum sen hiç korkmuyo musun aynısı başıma gelir mi diye saçmala diyo hemen tartışma çıkarıyo niyeti kötü ve ben korkuyorum baba evine dönünce de çok mutlu olmayacağım babamla karakterleri aynı maalesef sadece eşim yüzünden ileride yaşıyacaklarımdan korkuyorum ya da olursa çocuğum yaşarsa yoksa onun dışında eşimin de ailesininde iyi bir hayat dersine ihtiyacı var

Başınıza gelir diye düşünmüyorum Allah korusun. Eşiniz içini döküyor gibime geldi, dedikoducu bir tip anlaşılan ama hoş şeyler değil tabi bunlar çirkin hatta.

Ben erkeklerin bukadar dedikodu yapmasını hiç sevmiyorum eşin için demiyorum ama kusura bakma kadın gibi bu konuşmalar hiç hoş değil. Kimsenin hayatına bukadar burnunu sokmasın bu lafları başkası taşırsa o insanlar daha yüzünüze bakmaz. Onun tercihi öyle tercih etmiş mutlu olsun yeter demek zor değil. Onun arkasından da konuşan vardır ne malum hiç düşündü mü bu yönden ?

Dedikodu, eleştiri kadına yakışmıyor da erkekte de ekstra bi yakıştıramıyorum

Gerçekten en çok ürktüğüm insan tiplerinden biridir. Bende hiç sevmem böyle yorum yapıp duran insanları. Siz defalarca uyarmışsınız güzel güzel. Kimseyi ilgilendirmez ki kim nasıl biriyle evlenmiş ne yapmış ne etmiş. Yargılamak hiçbirimizin haddi değil. Bu davranışların altında mutlaka psikolojik bir sebep yatıyordur. Araştırıp farklı yöntemlerle yaklaşmanızı tavsiye ederim.

Maalesef toplumun en büyük sorunu bu. Sizin yapacağınız tek şey eşinizi uyardığınızda kavga çıkarıyorsa sizde sesinizi yükseltin. Benim yanımda ve evimizde eleştirme illa birilerini arayıp fesatlık yapacaksa git dışarda ara/ konuş diye tepki verin. Bu saçmalıkları evinize sokmayın.
Gerçekten böyle biriyle yaşamak çok zor Allah sabır versin

Teşekkür ederim bu akşamda konuştum güzelce inşallah işe yarar

Bu açıdan düşünmemiştim psikolojik olarak araştırıo daha farklı yaklaşabilirim aslında teşekkürler

Vardır tabii ki ama ben onu düşünmüyorum biz yapmayalım eşimde yapmasın elimizden geldiğince iyi niyetle yaşayalım ki iyi şeyler olsun hayatımızda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…