Eşim her şeyi çok eleştiriyor ne yapmalıyım

periperi06

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
949
78
Şöyle söylüyüm. Bi olay olduğunda eşim hemen arkasından eleştiri yapıyo kimsenin yüzüne karşı söylemez ama oturur başkalarıyla eleştiri yapar. Ben de rahatsız oluyorum çünkü insan eleştirdiği kınadığı şeyi yaşarmış korkuyorum eşime de anlatıyorum ileride çocuklarımız olduğunda başımıza ne gelir Allah bilir kimse hakkında konuşma diye. Hemen susturuyo beni aileside hep uyarıyo işine gelmediği için susturuyo hemen. Hiç kendini hatalı bulmaz. Kendini düzeltmeye çalışmaz . Sizce ne yapmalı eşim yüzünden başımıza kötü şeyler gelir mi nasıl akıllanır.

Yakın zamanda olan bişeyden örnek vereyim
Kuzeni evleniyo erkek kuzeni daha önce nişan atmış sadece şimdi boşanmış çocuklu bir kadınla evleniyo eşim kuzenine hayırlı olsun falan yaptı ama arkasından mesela annesiyle olsun dayısını arıyo mesela olacak iş mi sen bekarsın dul çocuklu bi kadınla olur mu niye ailesini bu duruma düşürüyo olacak iş mi falan diye eleştiriyo.
Başka bi olayda da akrabasının çocuğu intihar etti. Onda da dayısını arıyo ya da annesiyle intihar etmiş çocuğa sitem ediyo ailesini ne duruma düşürdü babası ne hale geldi falan diye o zaman da ben eşime çok kızdım saçmalama insanların ne yaşadığını bilemeyiz böyle konuşma diye ben kendim korkuyorum eşimin bu hareketleri yüzünden başıma aynı şeyler gelirse

Evet gelebilir hiçbir konuda büyük konuşmamak lazım,o büyük büyük konuşmalar illa ki bir yerden çıkıyor bizden olmazsa çocuklardan olmazsa başkalarindan...Mesela ben bana karşı büyük büyük laf eden birine inşallah benim durumuma düşersin de yapıyor musun yapmıyor musun görürüz dedim,dua ediyorum Allah'ım büyük lafını yedirt diye..

Eşinizin elle tutulur bir tarafı yok. Yaptığı şeyin nerelere gideceğini kestirememesi bir yana, bu kadar dedikoducu erkekten Allah insanları korusun.
Çok yakın akrabam sürekli dilinde olan eleştirdiği bir durumun bizzat aynısıyla sınandı ve büyük imtihandı onun için. Eşinizin kaderle anlaşması var herhalde

başa gelme durumunu bilemem ama buna da fazla inanırsak hiçbir konuda ağzımızı açmamamız lazım
bu arada kocanın yaptığı şey eleştirmek değil dedikodu
bu da toplumda çok yaygın maalesef. keşke kimse dedikodu yapmasa
mesela ben senin yerinde olsam kocamın dedikoducu olması beni rahatsız ederdi, başımıza bizim de gelir mi diye düşünmezdim

Bu elestiriden ote dedikodusunu da etmek bana gore ve cok cirkince geldi ne yapilabilir bilmiyorum ama bu konuda hep dedigim bir sey var ki arkamdan ne konusuluyorsa herkes aynisini görsün belli ki yuzume soyleyecek kadar cesur karakterli degiller diyorum belki esinizi de siz elestirerek susturabilirsiniz
Yani basimiza bir sey gelir diye degil de aaa ne ayip hemen de başkalarının dedikodusunu yapıyorsun hic yakisiyor mu erkek adama tarzinda. Ailesi susturamaz ne münasebet sizin bir kişiliğiniz yok mu da sessiz kalıyorsunuz valla bugune kadar kimi alttan alsam ya da aman bosver desem kendini nimetten saydi hic gerek yok kendinizi uzmeye

Eşin görgüsüz ya kınamaya gelene kadar

Insan ağzından çıktığı ile sınanır diye bir laf var. Ben inanıyorum buna tabiki inanmayanlara saygım sonsuz. İnsanları kınamak malesef gün içinde herkesin yaptığı bir durum ama eşiniz bunu kasıtlı yapıyor yani onun için herkes yanlış herkes hatalı. Bir örnek vereyim bir tanıdığım her gittiği düğünde gelini beğenmez çirkin kara çok açık dövmeli bilmem ne diye kınardi kimsenin ağzına laf vermem ben derdi simdi oğlu bir gelin getirdi Allah muhafaza çok açık çok tuhaf yani kınadığı hersey başına geldi bir de hep başkalarına rezil oldular falan derdi kendi gelini yüzünden herkes onları konuşuyor suan mesela hiç takmıyor gibi rol yapıyor ama çok takıyor.

Eşim" böyle konuşuyor başımıza bir şey gelecek "diye korkacaginiza. Bu zihniyeti bozuk, çarpık adamdan ne eş olur ne baba diye kacmaniz gerekir.Kimbilir annesiyle sizi ailenizi nasıl leş leş diline doluyor.....
Yarın bir gün hadi siz sindiriyor kocam da kocam diye susuyorsunuz, evladınızı rezil etse, başına kaksa o çocuğun hayatı bitse bunun sorumluluğunu almaya hazır mısınız?????

Eşiniz , hem dedikoducu hem de iki yüzlü. En tehlikeli uzak durulacak insan tipi.
Yazdıklarınız eleştiri değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…