Eşim çok sorumsuz ve çok yalan söylüyor :(

Dertliyim 44

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2019
241
86
30
4 yıldır evliyim eşimle severek evlendim ama çok pişmanım.. Kaynanamla beraber oturuyorum.. Bir de oğlumuz var..Eşim çok sorumsuz.. Doğru düzgün çalışmıyor.. Eve de para getirmiyor.. Para tutmayı hiç bilmez.. Evliliğimizin daha 3. ayında benden bilezik istedi bana yerine koyucam dedi ben de verdim.. O aralar iş yoktu çalışmıyordu.. Sonra bir gün baktım diğer bileziklerimde yok onlarï da almış götürmüş.. Sonra bir gün baktım kolyem yok.. Başka bir gün baktım yüzüğüm de yok.. Soruyorum diyo yüzüğü ben almadpım dedi ben inanmadım tabi.. Aradan bayağı bir zaman geçti bana dedi beraber çalışalım borçlar kapansın para biriktiririz ayrı eve geçeriz ben de tamam dedim.. onun için 1 sene çalıştım.. Geçen sene Ramazan ayïnda çalışmadı o evde yatarken ben gidiyodum çalışıyordum hamile halimle.. Ama hep boşunaymış elimdeki parayı da hep yerine koyucam ayağıyla alıyordu ama yerine koymadı.. Kısacası ona inandım güvendim hepsi boşunaymış.. Lafa söze gelince de beni beğenmez.. Cüzdanımdan bir çok kere para aldı..En son oğlumuza takılan çeyreği de götürdü soruyorum senmi aldın diye ne çeyreği ne alması saçmalama sen düşürmüşsündür bi yere diyo tabi ben inanmadım çünkü artık ona karşı güven kalmadı.. Ben de artık dayanamadım geldim babamïn evine 1 buçuk aydır burdayım ona daha önce de birkaç defa şans verdim şimdi oğlumuz için bir şans daha verdim.. O da 1 ay içinde ev tutacak ve bizi bundan sonra mağdur etmeyecekse.. Sizin düşünceniz nedir?

.

Birsey olduktan sonra keşke bunu yapmasaydın demekten nefret ediyorum çünkü olan olmuştur ama 3 yıllık evlilikte adamın nasıl biri olduğu ayan beyan ortadayken,bu sıkıntıların içine neden çocuk dünyaya getirmeyi düşündünüz.yazik o çocuğa.hayati boyunca sorumsuz, hızsız, yalancı bir adama baba demek zorunda kalacak.sizin yapacağınız en mantıklı şey boşanmak olur kanımca.kendinize ve çocuğunuza yeni ve güzel bir hayat kurmanız en iyisi.zaten tek çalışan sizmissiniz babanın zarar vermekten başka birseyı yok olmasa da olur hayatınızda.

Ayrı eve geçince karakteri düzelecek mi?
Adam 4 yıldır hem sorumsuz hem hırsızlık yapıyor. Çaldığı kişi eşi olunca yaptığı şeyin adı değişmiyor sonuçta.
Zaten daha önce şans vermişsiniz, kullanamamış.
Ailenizin evine böyle git-gel yapa yapa var olan desteği de kaybederseniz ne olacak?
"Oğlum için şans verdim" diyorsunuz ama asıl kötülük oğlunuzun böyle bir adamla aynı evde büyümesi olur.

Böyle bir adamın sizi mağdur etmeme ihtimali olduğunu düşünüyorsanız, daha akıllanmamışsınız demektir. Adamın yaptıkları, yapacaklarının teminatı. Hamile karısı para kazanırken, evde yatan adamdan ne koca ne baba olur. Sorumluluk duygusu sıfır. Zaten en başından beri iki yakanız bir araya gelmemiş, düzeninizi kuramamışsınız, üstüne kocanız yalancı ve hırsız... İnsan nasıl çocuk yapacak cesareti gösterir desem, kazayla oldu diyeceksiniz değil mi?

Böyle bir adamın sizi mağdur etmeme ihtimali olduğunu düşünüyorsanız, daha akıllanmamışsınız demektir. Adamın yaptıkları, yapacaklarının teminatı. Hamile karısı para kazanırken, evde yatan adamdan ne koca ne baba olur. Sorumluluk duygusu sıfır. Zaten en başından beri iki yakanız bir araya gelmemiş, düzeninizi kuramamışsınız, üstüne kocanız yalancı ve hırsız... İnsan nasıl çocuk yapacak cesareti gösterir desem, kazayla oldu diyeceksiniz değil mi?
Bana diyo bir daha yapmicam bir daha kendimi o duruma sokmak kendimi öldürürüm yoksa diyo.. çocuk olmasaydı geldiğim gün boşanma dilekçesi verecektim zaten ama bundan sonra ne olursa olsun ona karşı güven eksikliği hep olucak..

Aradaki cocuklara yazik. Sizin duzen boyle gider bosanamazsinizda. Kocanizin elide iş tutmaz

Bana diyo bir daha yapmicam bir daha kendimi o duruma sokmak kendimi öldürürüm yoksa diyo.. çocuk olmasaydı geldiğim gün boşanma dilekçesi verecektim zaten ama bundan sonra ne olursa olsun ona karşı güven eksikliği hep olucak..
E daha öncede yapacağım dediği hiçbirşeyi yapmamış, buna neden inanıyorsunuz? Çocuk için olayını hepten geçin. Çocuğa çok iyi bakan, yediren giydiren ilgilenen bir baba mı da çocuk için devam edeceksiniz?

Cidden soruyorum calisip kendi ayaklariniz uzerinde durmak bu kadar zor mu. Adamin arti huyundan cok ekside hala cocuk diyorsunuz.sorumsuz babayi cocuk ne yapsin

4 yıldır evliyim eşimle severek evlendim ama çok pişmanım.. Kaynanamla beraber oturuyorum.. Bir de oğlumuz var..Eşim çok sorumsuz.. Doğru düzgün çalışmıyor.. Eve de para getirmiyor.. Para tutmayı hiç bilmez.. Evliliğimizin daha 3. ayında benden bilezik istedi bana yerine koyucam dedi ben de verdim.. O aralar iş yoktu çalışmıyordu.. Sonra bir gün baktım diğer bileziklerimde yok onlarï da almış götürmüş.. Sonra bir gün baktım kolyem yok.. Başka bir gün baktım yüzüğüm de yok.. Soruyorum diyo yüzüğü ben almadpım dedi ben inanmadım tabi.. Aradan bayağı bir zaman geçti bana dedi beraber çalışalım borçlar kapansın para biriktiririz ayrı eve geçeriz ben de tamam dedim.. onun için 1 sene çalıştım.. Geçen sene Ramazan ayïnda çalışmadı o evde yatarken ben gidiyodum çalışıyordum hamile halimle.. Ama hep boşunaymış elimdeki parayı da hep yerine koyucam ayağıyla alıyordu ama yerine koymadı.. Kısacası ona inandım güvendim hepsi boşunaymış.. Lafa söze gelince de beni beğenmez.. Cüzdanımdan bir çok kere para aldı..En son oğlumuza takılan çeyreği de götürdü soruyorum senmi aldın diye ne çeyreği ne alması saçmalama sen düşürmüşsündür bi yere diyo tabi ben inanmadım çünkü artık ona karşı güven kalmadı.. Ben de artık dayanamadım geldim babamïn evine 1 buçuk aydır burdayım ona daha önce de birkaç defa şans verdim şimdi oğlumuz için bir şans daha verdim.. O da 1 ay içinde ev tutacak ve bizi bundan sonra mağdur etmeyecekse.. Sizin düşünceniz nedir?

.
Boyle adamlar nasimizi belaya sokmak ivin mi bizlerlw evlenirler anlamis degilm

Evi tutar borç harç 3-5 ay sesini çıkarmaz sonra yine eskisi gibi olur. Çalışır kirayı faturaları da size ödettirir.
Evladınıza yazık deneyin yine ama baktınız olmuyor dönün baba evinize çalışır hem ailenize katkı sağlar hem de evladınıza gül gibi bakarsınız.

Analari başlarindan atmak icin evlendiyor bsska aciklamasi yok bunun. Elin kizinin ne gunahi varsa dert sahibi oluyo iste
Vallah biz evlenmeden once kv de derdi bak kizim benim oglum cocuktan beterdir sorumsuzun tekidr senin hayatinida yakmasin diye nasihat edrsi badta sorumsuz davrandi ama prncelwrinimi gosterince adam oldu. Bagzende duzeltmek bizim elimizde duzelecegi yoksada oluruna birakmak

Masallah ooooh suyundan da koy çorbanın yanii nedir bu yahu adam hem hırsız hem yalancı hem sorumsuz bir de baba olmus bu adam duzelmez inanma o sözlerine kendini falan da oldurmez can tatlıdır :KK66:
Bir defa kocan adam olsa kusura bakma ama seni annesiyle oturtmaz. Onu gectim çalışır eve ekmek getirir hamile karisi çalışırken yatmaz evde. Yazik degilmi altinlarini da yuzugune kadar calmis
Simdi ne yicen ne iccen hadi söyle bana
Valla cok kızdım sana madem babanin evinde tencere kayniyor sana da sahip çıkmışlar donme kocan olcak adama ise girersin cocuguna da annen bakar yeni bir sayfa acarsın hiçbirşey icin gec kalmadin bu adamla omur gecmez

Evi tutar borç harç 3-5 ay sesini çıkarmaz sonra yine eskisi gibi olur. Çalışır kirayı faturaları da size ödettirir.
Evladınıza yazık deneyin yine ama baktınız olmuyor dönün baba evinize çalışır hem ailenize katkı sağlar hem de evladınıza gül gibi bakarsınız.
Zaten bu son şansı bir daha tekrarlarsa bu iş bitecek geri dönüşü olmayacak...

Ben olsam bu son şansı da vermem. Adam düpedüz hırsız. Polise gitsen hırsızlıktan ceza yer o derece. Bir hırsızla evlisin farkında mısın, oğlun da bir hırsızın oğlu. Bence bu kadar zaman ayrıysanız ayrı olmaya devam edin.

Baba evine gitmişsin Sen değişecek diyorsun ama degismicek kendimden biliyorum 1 buçuk ay kaldım babamlarda seviyordum boşanmak istemiyordum ama çok saygısız ilgisiz para tutmayı bilmez yalancıydi ama benim cüzdanıma hiç girmezdi sadece millete çok borcu vardı heryerden borç yapar kimseye vermezdi evimiz vardı eşyalarımız eksiksiz düzenimiz yerinde evimizi sattı parasını benim babam onun babası değerlendirmek istedi onları dinlemeyip yaptı yapacağını 1 yılda 100 ni batırdı şuan 15 bin kalmış normalde ayak üst üste atar çalışmayi sevmez bende çalışmam kaliyoduk ortada ben insan olur dedim beni almaya geldiğinde babam ona el kaldırdı kavga çıktı gitti 2 hafta sonra tekrar geldi kesin düzelmiştir dedim nihayet evime gitmiştim orasi benimde yuvam nekadar aramız bozuk olsada benim eşyalarım insan özlüyor ama inanın şuan kendisi tmm çalışıyor ama yine saygısız ilgisiz yeri geldimi yalan konuşur beni çok üzer anlicagin değişmiyor ozmanki aklım gitmisken keşke herşeyi bitirsetmisim aklı başına gelir dedim daha beter bı hale geldi en kötüsü de inanır mısın artık babamdan kendi ailesinden bile korkmuyo gözü kara bosansak neler yapacağını tahmin bile edemiyorum COK UZUN oldu affedin ama sana söylim değişmez vallahi değişmez ilk inanırsın yine sana o iç yüzünü gösterir.. Allah yardımcın olsun

X