Eşim çocuk istemiyor sadece 1 şartla olabilirmiş

Lorison6_16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2022
18
-61
Merhaba kızlar 1.5 yıldır evliyiz fakat eşim çocuk istemiyor 5 yılda sevgililik zamanımız oldu. Ben artık bizden bir parça daha neşeli bir yuva istiyorum. Esim "ben kendimi hazır hissetmiyorum ilerisi için olursa tesettüre girmeni istiyorum kapanmazsan olmaz bana daha konusunu açma diyor." En başından itibaren tesettür istedi ama ben Allah için kapanmadıktan sonra başımdakinin anlamsız olacağını bildiğim için istemiyorum. Kararimda net. eşim kuralcı ama bana sevgisini ilgisini fazlasıyla gösteren birisi. Napacagim bilmiyorum.

Konuştuk ikimizde çok direndik. Ama vazgecmedik birbirmizden. bu sorunu hep arka plana ata ata ilerledik. O bir umut bekliyor ben asla kapanmayacağımı söylüyorum.

Arka plana ata ata ilerlediğiniz konunun şimdi önünüze nasıl serildiğini görüyorsunuz. Bu konu netleşmeden evlenilir mi? Hatta sizin kararıma saygın yoksa ben evlenmek istemiyorum kapalı biriyle flört etseydin ozaman diye rest çekmeniz gerekirdi. Şimdi o size çekiyor. Uzlaşamıyorsanız boşanma sebebi bu.

Çocuk konusu öyle şartla, kuralla olacak iş değil. Hele ki tesettür konusu aslaaa... Ne olursa olsun eşlere bu tarz konularda taviz verilmesini doğru bulmuyorum.
Örneğin eşim düzenli cumaya gitmez. Ben sürekli hatırlatırım ama asla ısrar etmem. Benim görevim hatırlatmak. Dinen de bu böyle. Cumaya gitmezsen şunu yapamam ya da gidersen bunu yapabiliriz gibi saçma sapan bir durum söz konusu olamaz.
Çocuk konusunda da ister planlı ister kaza olsun fark etmez; eşlerden her ikisi de kendini hazır hissetmeli. Sonrasında en iyi ihtimalle eşim çocukla ilgilenmiyor, ev işlerine yardım etmiyor, sorumluluk alamıyor, evliliğimizde mutlu değilim diye mahkeme kapılarında sürünüyor insanlar. Boşanamayanlar da bir şekilde mutsuz evliliklerini sürdürmeye devam ediyor

Eşiniz tesettürlü biriyle evlenip ondan çocuk yapsaymış o zaman. Sizinle bu konuyu konuşmuş sonuçta sizde hayır demişsiniz bunu bilerek evlenmiş daha neden böyle bir şart koyuyor aklım almıyor

İcinden gelmiosa tabiki kapanma cunku emın ol ki dahada nefret veriyor zorla yspılan tesettur

Çok tepki alacağım biliyorum ama dini boyutunu araştırmanı öneririm, eş istediğinde ne olur gibisinden.

Bu arada çocuk konusuna gelince, maddi ve manevi hazır hissettiğinizde olmalı tek taraf istedi diye olmaz.

Bu adam sizi gözden çıkarmış olabilir yada tam tersi sizi cepte görüyor. Kaybetme korkusu yok. Mecbur şartını kabul edersiniz diye bakıyor. İkiside korkunç.

Bu arada tesettür bizim hayirimiz için emirdir. Eşiniz için değil ama neden emredildi bu konuyu genel kültür olarak bile olsa araştırın derim

Kapanırsan çocuk olur şartının altında başka şeyler var diye düşünüyorum.Hayat senin karar senin bence sen çok iyi düşün. Bu adamdan çocuk yapayım mı yapmayayım mı?!

teseddurlu birini tercih edebilirdin kocacigim deseydiniz。 kisiyi degistirmeye calismak da ne bileyim sahsen kendim istemedigim surece yapmam。

Ve sonra dedi ki '' Hacca gitmezsen olmaz ''

Sizin sağlık sorununuz yoksa korunmayın yapın gitsin güzel haberi alınca unutur.. tesettüre karşı değlim fakat söylediğniz çok doğru İçten gelmicek bişeyi yapmayın günahtır zaten..

Şartla şurtla çocuk mu yapılırmış ya? Kendisi baba olmak istemiyor zaar. Hey Yarabbim ne değişik kocalar var ya.

Giyim tarzına kimseyi karıştırma. Bu nedenle çocuk yapmazsa yapmasın. Şimdi tesettür der. Sonra belki sadece siyah pardesü giyeceksin der. Sonra belki sadece çarşaf giyeceksin der. Sonra belki peçede takacaksın der. Yani bu işin sonu gelmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…