Eşim, çin yolcusu..

Arkadaşlar,Eşim sabah 10 .00 gibi aradı sağ salim varmışlar şükür,,
İstanbul'dan aktarmalı gittiler,yaklaşık 10 -00 saat sürmüş,
süpürge tatlım bavulun yarısı yiyecekle dolu,,
efsunefe,aynen bende baktım net'de o ne biçim yiyecekler ığğ eşim bakmak istemedi iştahım kaçmasın diye..

benım de esım bu yıl cıne gıttı ıs seyahatı ıcın
ama bız tedarıklıydık sagdan soldan duyduklarımızla
bır canta erzak koyduk sana tavsıyelerm
hazır konserve yıyecekler var ya ton balıgı barbunya sarma vesaıre ne ıstersa yerse onlardan alın koyun kalcagı gun sayısına göre bız aldık cok ıse yaramıs
sonra vakumlu pakette lavas koymustuk artı bır haftalık suresı olan sandvıc ekmegı,kalper peynır de koymustuk ama aldıgımız marka cınde yasakmıs el koymuslar sımdı sölemeym yasaktır masaktır bı de reklam olmasn..sonra zeytn ezmesı gıbı surulecek tıp seyler da koyduk bır de gezıp yorulcaklar erkek adama guc lazım dıye cevzılı sucuk gıbı enerjı verecek seyler alı koymstum ben..adamı harbe yollar gıbı doldrdum cantasını ama ıyıkı de öyle yapmısız cunku yıyecek hıcbrsey bulamamasılar..ne koyduysak onları yemıs aclık cekmemıs sukur..kaldı kı su bıle sıkıntılı yurtdısında pahalıymıs oldukca temız ıcme suyu bulmak falan..et desen karman corman hem ınanclarmza göresı de yokmus..dıger yemeklerı de lapa ot yosun gıbı seylermıs..
anlayacagn esının kumanyasını sıkı tut sen de ama konserveler cıdden cok ıse yarıyor aklnda osun
bır de anacım benım gıbı sıparısler verıp hayaller kurma sonra yıkılmayasn
neler ısmarlamıstım neler de hıcbısey bulamamıs gıtggı yerde zarzor geleneksel bır elbıseyle ıkı bılezk bır cuzdan getırebılmıs..hayallerım yıkılmstı valla..ondan cok sey de bekleme gercı neresıne gıtcekler senınkıler bılemem ama..ha bır de sen de benm gıbı görusmeden sesnı duyamdan duramıosan avea hattnz da varsa yurtdısı tarıfesı cok uygun onda..bı arastır derım cunku normalde cınle görsumeler de pahalaı..hadı hayrlı yolculuklar..oldukca uzun bır maraton olacak esınız ıcın..

tüh mesajları okumadan yazmısım yollamısın bıle kocacıgını..hadı Allah kavustursn ınsallah:))

Yani mesajları okudum ama midem bulanarak resmen. Çinlilerin elinden birşey yenmemeli yahu.
En son haberlerde, çin malı plastik tokaların, kullanılmış prezervatiften yapıldığını izledim (midem çok kötü oldu düşünürken bile) Ki o sıralar kullanıyordum bende, şimdi hiçbirşeyi çin malı almıyorum.
En son hotiçden bir çizme aldım eve geldim baktım "made in china" çok severek aldım ama onu bile giyesim gelmiyor.
Bence sen de sipariş vermekten vazgeç, freeshoplardan parfüm falan alsın daha sağlıklı :))

benım de esım bu yıl cıne gıttı ıs seyahatı ıcın
ama bız tedarıklıydık sagdan soldan duyduklarımızla
bır canta erzak koyduk sana tavsıyelerm
hazır konserve yıyecekler var ya ton balıgı barbunya sarma vesaıre ne ıstersa yerse onlardan alın koyun kalcagı gun sayısına göre bız aldık cok ıse yaramıs
sonra vakumlu pakette lavas koymustuk artı bır haftalık suresı olan sandvıc ekmegı,kalper peynır de koymustuk ama aldıgımız marka cınde yasakmıs el koymuslar sımdı sölemeym yasaktır masaktır bı de reklam olmasn..sonra zeytn ezmesı gıbı surulecek tıp seyler da koyduk bır de gezıp yorulcaklar erkek adama guc lazım dıye cevzılı sucuk gıbı enerjı verecek seyler alı koymstum ben..adamı harbe yollar gıbı doldrdum cantasını ama ıyıkı de öyle yapmısız cunku yıyecek hıcbrsey bulamamasılar..ne koyduysak onları yemıs aclık cekmemıs sukur..kaldı kı su bıle sıkıntılı yurtdısında pahalıymıs oldukca temız ıcme suyu bulmak falan..et desen karman corman hem ınanclarmza göresı de yokmus..dıger yemeklerı de lapa ot yosun gıbı seylermıs..
anlayacagn esının kumanyasını sıkı tut sen de ama konserveler cıdden cok ıse yarıyor aklnda osun
bır de anacım benım gıbı sıparısler verıp hayaller kurma sonra yıkılmayasn
neler ısmarlamıstım neler de hıcbısey bulamamıs gıtggı yerde zarzor geleneksel bır elbıseyle ıkı bılezk bır cuzdan getırebılmıs..hayallerım yıkılmstı valla..ondan cok sey de bekleme gercı neresıne gıtcekler senınkıler bılemem ama..ha bır de sen de benm gıbı görusmeden sesnı duyamdan duramıosan avea hattnz da varsa yurtdısı tarıfesı cok uygun onda..bı arastır derım cunku normalde cınle görsumeler de pahalaı..hadı hayrlı yolculuklar..oldukca uzun bır maraton olacak esınız ıcın..

sermest,,paylaşımlarını malesef eşim gittikten sonra yazmışın ama olsun senin canın sağolsun..,,
aslında gezerken yiye bilecekleri enerji veren ceviz fındık gibi şeylerden alsaydım iyi olurdu,,bol ekmek ve ev yapımı lavaş ekmek koyduk,konserve yine aklımıza gelmedi,,
paylaşımların için çok teşekkür ediyorum..a.s.

Yani mesajları okudum ama midem bulanarak resmen. Çinlilerin elinden birşey yenmemeli yahu.
En son haberlerde, çin malı plastik tokaların, kullanılmış prezervatiften yapıldığını izledim (midem çok kötü oldu düşünürken bile) Ki o sıralar kullanıyordum bende, şimdi hiçbirşeyi çin malı almıyorum.
En son hotiçden bir çizme aldım eve geldim baktım "made in china" çok severek aldım ama onu bile giyesim gelmiyor.
Bence sen de sipariş vermekten vazgeç, freeshoplardan parfüm falan alsın daha sağlıklı :))

theshe,,ne diyorsunnn,resmen dondum ya,eşime sölimmde sakın toka neyim getirmesin..sağol paylaşımın için...:uhm:a.s.

fıstığım allah kavuştursun bidenem.kaç gün kalcaklar merak ettim.
ayy sen şimdi çok özlersin,ama arada böyle ayrılıklar iyi oluyor.daha çok sevgi artıyor.
neyse allah başka ayrılıklar vermesin canıkom.sağ sağlim gitsin gelsin inşallah. öpüüüyorumm çoookk.Şeniz

fıstığım allah kavuştursun bidenem.kaç gün kalcaklar merak ettim.
ayy sen şimdi çok özlersin,ama arada böyle ayrılıklar iyi oluyor.daha çok sevgi artıyor.
neyse allah başka ayrılıklar vermesin canıkom.sağ sağlim gitsin gelsin inşallah. öpüüüyorumm çoookk.Şeniz

irna bitanem,çok değil bu pazar dönüyor inş,,:Saruboceq:
her gün telefonla konuşuyoruz,,yemek konusunda sıkıntı yaşamıyorlarmış,,
şimdilik keyfi yerinde anlaşılan,,bu gün başka bir şehire gidecekler,,
resimleri gelsin paylaşırım sizlerle ,
Bende seni çok çok öpüyorum...

abartmışsınız yaa :)
dışardan bakıldığın da hep eski önyargılar var insanlarda; ama çok modern çok farklı bir ülke çin ve devamlıda gelişmekte...
daha Pekin havaalına indiğinde fark ediliyo tüm modernliği
çin hakkında tüm olumsuz düşünceleriniz için sadece size tavsiyem googlede bi çin halk cumhuriyeti görsel araması yapmanız.

'dağ çiçeğim' emin ol eşin aç kalmamıştır :) McDonald's ve KFC ler çok fazla çinde ayrıca her şehirde Carrefour , RT-Mart gibi büyük marketlerde ekmek ve benzeri iyecek çeşitlerinide bulmak mümkün
Ha birde belirtmekte yarar var ki oda sebzesi ve mevyası mümkemmeldir çinin.

abartmışsınız yaa :)
dışardan bakıldığın da hep eski önyargılar var insanlarda; ama çok modern çok farklı bir ülke çin ve devamlıda gelişmekte...
daha Pekin havaalına indiğinde fark ediliyo tüm modernliği
çin hakkında tüm olumsuz düşünceleriniz için sadece size tavsiyem googlede bi çin halk cumhuriyeti görsel araması yapmanız.

'dağ çiçeğim' emin ol eşin aç kalmamıştır :) McDonald's ve KFC ler çok fazla çinde ayrıca her şehirde Carrefour , RT-Mart gibi büyük marketlerde ekmek ve benzeri iyecek çeşitlerinide bulmak mümkün
Ha birde belirtmekte yarar var ki oda sebzesi ve mevyası mümkemmeldir çinin.

pearl_pearl,paylaşımların için çok teşekkür ediyorum..eşimde çok beğenmiş hiç anlatıldığı gibi değil diyor..sende hak verirsinki net'den bakınca yemekleri felan insan ilk hetapta ürküyor..ama şükür şimdilik herşey yolunda..yerimseniben

şimdiden ALLAH kavuştursun benim babamda sıksık çin giderdi iş için
suşi japonlara ait bi yiyecek bunuda belirtmek isterim
size ipekli giyisiler getirsin hem ucuz hem çok şirinler

hdayi111.jpg

hdayiin.jpg

hdayiin1.jpg

Arkadaşlar daha çok resimler var ama bu bir resmi görüşme olduğu için ,belki yayınlamakta sakınca olabilir diye şimdilik bu kadar,
İnşaAllah ,devamı ve daha güzelleri aşkitom döndüğünde..:asigim:

hdayi111.jpg

hdayiin.jpg

hdayiin1.jpg

Arkadaşlar daha çok resimler var ama bu bir resmi görüşme olduğu için ,belki yayınlamakta sakınca olabilir diye şimdilik bu kadar,
İnşaAllah ,devamı ve daha güzelleri aşkitom döndüğünde..:asigim:

:mymeka: niye bu kadar kuculttun kanka :mymeka:

guzel :jeyyar:

yalniz birsey dikkatimi cekti eniste yalniz mi gezmis boyle :jeyyar:
hani yaninda cinli kizlar yok muymus :1rolleyes:kaydirigubbakcemile3
sordun mu hic :jeyyar::roflol:

:mymeka: niye bu kadar kuculttun kanka :mymeka:

guzel :jeyyar:

yalniz birsey dikkatimi cekti eniste yalniz mi gezmis boyle :jeyyar:
hani yaninda cinli kizlar yok muymus :1rolleyes:kaydirigubbakcemile3
sordun mu hic :jeyyar::roflol:

nedenmi küçük yoo gayet güzel,, :dilcikar:

kızları sormammı,,hele bir resmi varki arka planda bayan resmi,,hemmen açtım telefonu sordum başka yer bulamadınmı diye..:eek:klava::roflol:

nedenmi küçük yoo gayet güzel,, :dilcikar:

kızları sormammı,,hele bir resmi varki arka planda bayan resmi,,hemmen açtım telefonu sordum başka yer bulamadınmı diye..:eek:klava::roflol:

bak şimdi bayağı merak ettim o resmi :jeyyar: illaki onu görmek isterim
benim gibi yaşlılar göremez diye dedi zepp küçük diye sengözlerimebaksana

X