Eşim cezaevinde sokakta kaldim

Sosyal devlet olmak da zarar anacım
Habire doğur devlet baksın.
Yaniii bi de sen dogurmuosun, belki hastaneye bile gitmiosun, cocugun var ama devlet okuluna bile gondermiosun, verdigin vergileri hava olarak mi geri aliosun napiosunn... Oyle bi devlet ki zaten darda oldugunda da gelmiyor. Vala en güzelini amerika yapiyo yillardir. Sosyal devlette asalaklar çalışan kesimin üstünde bi kambur bu avrupada da hep böyle. Bırakalım herkes kendi yaginda kavrulsun boyle gercekten bi yere varilmio.

Sen kimsin be cocuguma nasil davrandigimi elestiriyorsun... ruh hali dengesiz sizin gibi dusuncesiz ve beyinsiz kit dusunceli tek bildikleri insanlari elestirmek olan insanlar yuzunden zaten bu platformun hicbir sayginliği kalmadi dilerim mana veridiklerini yaşarsin🙏
Bizim aklimiz oldugu icin bakabilecegimiz cocugu doguruyoruz hatta onu bile iyice dusunuyoruz. Sizin gibiler parasi olsada bir cocugu bile hak etmiyor cunku bencilsiniz dusunceniz sığ. Kim bilir esiniz ne yapti da hapse dustu. Keske devletin kisirlastirma yetkisi olsa.

(9ay hamilelik+3ay gebe kalamasa lohusalık falan)×4 yani 4 yıl, bir de düşüğünüz var 4.5 yıl... 18inizi doldurdunuz ve gebe kalmaya mı başladınız? Gerçekten üzüldüm sizin adınıza, dalga geçmiyorum gerçekten yıpratıcı bir hayat =(

Bence olay yontemde degil dusunce yapisinda ya. Yani evet geri cekilme %100 guvenli degil ama bende bu sekilde korunuyorum 2 senelik evliyim bi kaza olmadi cok sukur😅 bence adamin korunmak umrunda olmadigi icin kafasina gore takiliyo 2 disari 1 iceri😅
Geri cekilme dogum kontrol yontemi degil. Siz cocuk olsada olur diyorsaniz bu yontemi benimsemis olabilirsiniz. Sizde hamilelik olmadi diye herkesde ayni olacak diye birseyde yok zevk suyundan bile hamile kalan oluyor.

herkes inançlı olmak zorunda mı?
Size daha önce de benzer bir yorumunuz nedeniyle uyarı verilmişti ve uyarı aldığınız topikte dinle alakalı şeyler yazmamanız gerektiğini belirtmiştim diye hatırlıyorum ama yineleyeyim.
Herkes inançlı olmak zorunda değil, herkes Müslüman olmak zorunda da değil, ki siteye üye olurken hiçbirinizin inancı sorulmuyor, kişisel bilgileriniz kısmında din seçeneği yok çünkü inançlarınız sizin özeliniz bizi ilgilendirmez, isterseniz taşa toprağa, isterseniz yumurtaya inanırsınız ama herkes birbirinin inancına karşı hassasiyet göstermek, saygılı olmak zorunda.

Siz “ben böyle yaratıcının” dediğinizde sadece müslümanları incittiğinizi sanarak mı yazıyorsunuz? Sitede hıristiyanlar ve yahudiler de var, deistler de var.

Nasıl ki siz hiçbir dine inanmadığınız için incitilemezseniz, siz de kimseyi inancı üzerinden incitemezsiniz.

Böyle konulara o kadar üzülüyorum ki. Hadi şimdi yarı aç yarı tok büyüdü çocuklar ya sonra? Bu şekilde büyüyen bir çocuk nasıl sağlıklı bir yetişkin olacak, anneleri babaları gibi bir hayat sürecekler kızlar babaları gibi ipsiz sapsız bir adamla evlenecek sonuç olarak onların çocukları da kendileri gibi büyüyüp gidecek.

Bu sonu gelmeyen bir döngü maalesef, baba hapiste kavga mı uyuşturucu mu bilemiyorum anne çocukları sokağa atmadığı için kendini seçilmiş kişi ilan ediyor bir sürü kardeş, anneanne babaanne evden atar... Ordan oraya savrulan el kadar çocuklar. Ne diyeyim bilmiyorum.

Umarım başka bir çocuk daha eklenmez bu trajediye

Geri cekilme dogum kontrol yontemi degil. Siz cocuk olsada olur diyorsaniz bu yontemi benimsemis olabilirsiniz. Sizde hamilelik olmadi diye herkesde ayni olacak diye birseyde yok zevk suyundan bile hamile kalan oluyor.
Ama cok dusuk bi ihtimal bahsedilen zevk suyundan hamile kalma durumu. Hatta bana gore prezervatifin yirtilmasiyla falan esdeger bi risk olabilir. Cocuk olursa olur demiyorum bu yonteme güveniyorum kedimce. Cevremdekilerden de gördüğüm kadariyla. Yine 3 yillik evli bi arkadasim vardi o da bu sekilde yasiyodu. Herhangi bi sikinti olmadi. Zaten ilk bebek denemelerinde de hamile kaldi sonrasinda. Yani erkek kendini kontrol edebiliyosa ben güvenli bi yontem oldugunu düşünüyorum. Bu arada evet teknik olarak bir korunma yontemi degil bu konuda haklisiniz :)

Ama cok dusuk bi ihtimal bahsedilen zevk suyundan hamile kalma durumu. Hatta bana gore prezervatifin yirtilmasiyla falan esdeger bi risk olabilir. Cocuk olursa olur demiyorum bu yonteme güveniyorum kedimce. Cevremdekilerden de gördüğüm kadariyla. Yine 3 yillik evli bi arkadasim vardi o da bu sekilde yasiyodu. Herhangi bi sikinti olmadi. Zaten ilk bebek denemelerinde de hamile kaldi sonrasinda. Yani erkek kendini kontrol edebiliyosa ben güvenli bi yontem oldugunu düşünüyorum. Bu arada evet teknik olarak bir korunma yontemi degil bu konuda haklisiniz :)
Prezervatifin yirtilmasi bana gore bayagi riskli bir durum 😂 burda bi uye vardi o zevk suyundan hamile kalmisti o da. Evet cok dusuk bir ihtimal ama hamile kalmak istemeyen bir insan o dusuk ihtimali bile istemez bana gore. Tabi yinede siz bilirsiniz zaten bu zamana kadar birsey olmadi diyosunuz madem.

Bu yorumu başta ben olmak üzere😂kk kadınları için yazmıştı kendileri🤷😁

Oturur valla.bana hiç yok, bunlara düzine düzine öyle mi ? Kimi kime şikayet edeceksin gerçi.milletin aklı çıkiyormuş bir daha olacak diye. akıl alır gibi değil.ben böyle yaratıcının.....
images-3.jpeg

Korunun. Bu ekonomik kosullar altinda calismayan ve eşi cezaevinde olan bir kadinin 4 cocuga nasil baktığını bilmek için alim olmaya gerek yok. Cezaevinden ciksa bile tekrar girer. 2 cocuga anneniz, 2 cocuga kayinvalideniz baksin, sizde çalışın. Bu mantikli öneriye karsi cikacaklarini sanmıyorum

Ayy kadın programına bir adamcağız çıkmıştı geçen senelerde. Alman bir aile evlat edinmiş, adam Alman olarak büyümüş. Sonra Türkiye'ye gelip ana babasını aramıştı. Ana baba da bir çıktı, güya boşanmışlar, ikisi de başkasıyla evlenmiş. 4-5er de çocuk yapmışlar. Müge de bak ne güzel bir sürü kardeşin oldu diyordu. :deli:
Adama bir lokma ekmeği çok görmüşler, terk etmişler cami önüne. Sonra da ikisi de doğurmaya devam etmiş. Hakaret gibi bir şey yani.
O programı ben
Ayy kadın programına bir adamcağız çıkmıştı geçen senelerde. Alman bir aile evlat edinmiş, adam Alman olarak büyümüş. Sonra Türkiye'ye gelip ana babasını aramıştı. Ana baba da bir çıktı, güya boşanmışlar, ikisi de başkasıyla evlenmiş. 4-5er de çocuk yapmışlar. Müge de bak ne güzel bir sürü kardeşin oldu diyordu. :deli:
Adama bir lokma ekmeği çok görmüşler, terk etmişler cami önüne. Sonra da ikisi de doğurmaya devam etmiş. Hakaret gibi bir şey yani.
Evet ben de izledim onu.Adam ne kadar affedici davrandı.Sanki evlenirken aldıkları mobilyaymis gibi ,evlilik bitince atmışlar bir kenara.Ben olsam asla görüşmezdim.Eminim sonrasında adama yürüyen Euro muamelesi yapmışlardır.

Hayır bir de çalışayım edeyim yok. Sürekli doğurayım birileri baksın. Koca ailesi olmadı baba evi baksın. Baba evi olmadı devlet baksın. Ya niye sürekli birileri bakıyor? Biz karı koca iki maaşla yeterli gelemeyiz diye ikinci çocuğu yapmıyoruz, benim vergimin bu tiplere harcandığını düşündükçe kendimi çıldırıyorum yaa bu ne lan. Niye bizim vergilerimiz kontrolsüzce üreyip asalak gibi yaşayanlara gitsin? Çocuk yapmak kontrol altına alınsın artık yeter ya. Devlet benim vergimi almasın ben çocuğuma harcıyım niye bunları besliyorum? Sosyal devletin de cılkı çıktı artık. Kimse bakamazsa devlet bakacak. Oooldu... 😡
Ben bu tiplere yardim gitmesinden de sokak hayvanlarına gitmesine tercih ederim.En azından onların aklı yokta doğuruyorlar.
Biz de iki kişi çalışıyoruz.Dusune düşüne bir çocuk yaptım.Ona bile haksızlık mı ediyoruz diyorum

X