Eşim bana aşık değil ama seviyor, bu ne demek?

aşk bence çok uçlarda bi durum. yani tamamen hormonlarla ilgili. eşimle çıkarken buluşacağımız zaman içim kığır kıpır olurdu birbirimizi görünce heycan gözlerimizden okunurdu. saçma sapan sevinridik :))). ama çok güzeldi. telefonum çalınca yada mesaj geince allahımmm bu ne büyük mutuluk hele teefonuma öylesine bakınca mesaj geldiğini görmek ayyy ne heyecan.

şimdi eşimi seviyorum eşimde beni. işten gelir. öperim hoşgeldin falan filan. ama öyle kalbim deli gbi çarpmaz. çarpmasın zaten nsan okadar çarpıntıyla kalp hastası olur :).

dedim ya aşk çok uçlarda bi durum. tabi bence

arkadaşım gerçekten o filmler gbi deği hayat.

aşk denilen şey sevgiden üstün değildir ama sevgiye göre daha etkili şok etkili bişey. şimdi adam her akşam seninle saatlerini geçiriyo aile olmuşsunuz bilmem ne tabi hala heycan olan kısımları olabilir

ama sevgi öyle yabana atılacak bişey değil. eşini seven insansa eşini asla aldatmaz filimleri boşversen mantığını çalıştır. ona bakarsan bisürü şarkıda var seven aldatmazından tutta seven ne yapmazına kadar.

ama seven adam gerçekten aldatmaz. aldatıpta hala seviyorum diyen adama inananlarda kendini kandırır.

saygı, evlilikte heyecan, farklılık, ufak kavga, cilve , naz , çekişme bunlarda tuzu şekeri biberi pekiştiren şeylerdir. bunların abartıldığı yada olmadığı zaman sevgide yavaş yavaş biter adam yada kadın buna rağmen birlikteyse tek nedeni alışkanlık yada uygun olmayan şartlardır. ilk fırsatta ya ayrılır yada eşin aldatır.

benim aşk, sevgi, evlilik olayına bakışım budur.

aşk bence gelıp gecıcıdır sevgı kalıcıdır bazı erkekler karılarını severler fakat bı başkasına ask dolu gozlerlebakarlar. ama bende tabı ısterım esım sadece bana ask dolu gözlerle baksın benı sevsın ama bılemıyorum erkeklerı cozemedım ben kısacası bu :)

Ben sizi anlıyorum. Beklentinizin ne olduğunu ve bunu bulamamanın ne derece sizi yıprattığını sezinleyebiliyorum. Evet aşk vardır ve sevgiden bambaşka bir şeydir. Aşk sadece masallarda yoktur ve evlenince de yerini illa sevgiye bırakacak diye birşey de yoktur. Biraz şans işidir. Ben aşığım. Bizim aramızda aşk var. En başından beri vardı ve hala daha bitmedi. Sadece seviyor olsaydım eğer, beni her aradığında içimde kelebekler uçmazdı. Arkamdan gelip sarılsa bayılacakmış gibi oluyorum. Onun yüzünü görmek için deliriyorum. Devamlı birbirimize süprizler yapıyoruz. O yanımdayken devamlı onunla temas halindeyiz.

Aramızda sadece sevgi olsaydı bunların çoğunu yapmazdık. Aşka inanıyorum ve evlilikte de muhakkak olması gerektiğini düşünüyorum. Sadece hayat arkadaşı aramıyorum çünkü. Tutku ve ihtiras bence aşkın getirisidir.

Neden göz önünde yaşanılanlara değil de büyük tanımlamalara,veya kalıplara göre hareket eder insan...AŞK ve SEVGİ...Ne farkı var birbirininden? Doğru düzgün bir tanımı var mı ?

Aşk filmlerindeki o mutlu sahneler mesela...Birbirini seven her çiftin mutlak bir kez de olsa yaşadıkları değil mi ? Benim eşimin kucağına oturup birbirimize cips yedirmemiz çok güzel ve normalken neden filmlerde bunlar daha büyük,abartılı ve farklı geliyor gözümüze...
Veya ertesi gün büyük bir kavga ettiysek bu birbirimizi sevmediğimizi mi gösterir...İlla Aşığız demek için bütün ömrün el ele göz göze geçmesi mi gerekiyor ?

Seviyorsam,kıymetim biliniyorsa,ezilmiyorsam,ne gerek var altını daha fazla deşmeye...Allah bir yerden sonra şükürsüzlükten alıveriyor sonra elimizdekileri..

ya evli olupta hala aşığım diyen biri çıksında ben bir göreyim.. ya evlisin için dışın bir olmuş adamın bütün iyi kötü hallerini görmüşsün.. artık annenden babandan herkesten yakın olmuş sana ne aşkı allah aşkına.. aşk flörtte olur, evlilikte çok ama çok zor.. ben kocama aşık değilim, o da bana aşık değil.. ben onu çok seviyorum, ona herkesten çok değer veriyorum, haytımın merkezine oturtttum onu, onsuz nefes almayı hayal bile edemiyorum.. ha aşk bundan daha fazlası ediyorsa yazık bana..

evlilik film değil ki aşk olsun canım. onlar hikaye. erkeklerin ilgisiz, alakasız olduğunu biliyoruz çoğumuz. evlenmeden önce annenle babanla nasıl yaşıyordunsa, eşinle de öyle yaşayacaksın. yani o sadece ailenin koca versiyonu. annenden babandan nasıl hergün seni mutluluktan uçurmalarını beklemiyorsan onları öyle de seviyorsan eşinden de öyle bekleyeceksin.

aksini söylemek isterdm ama hayatın gerçeği bu. aşk meşk işleri yalan. onlar evlenene kadar. zaten sahip olma duygusudur aşk. sahip olduktan sonra bitiyor haliyle.

baya odun gibi konuştum :) ama 2 aylk evlilik o kadar kötü geçti ki, normal evlilklerinze şükredin o yüzden derim.

biz 9 sene flört ettikte evlendik tabiki ilk zamanlardaki aşk kalmadı ama sevgi saygı ilk gün ki gibi, biz öpüşüyoruzda valla, demek ki senin kocan filmlerdeki adamlara benzemiyo

aşk meşk hepsi hikaye bunların,hem aşk sevgi ikiside aynı şeyler

Son düzenleme:
artık evlisiniz, öncelikleriniz sorumluluklarınız farklı.çıkın şu hayal dünyasından lütfen.
aşk dolu evlilik yoktur, bu kadar NET!
evlilik denilen şey saygı ve sıcacık sevgiden ibarettir.
beklentilerinize ve hayallerinize biraz çeki düzen verin bence mutlu olmanız için bu şart.

canıııııııııııııııııııııııııııım eşini çok seviyosun tamam ALLAH daim etsin daha da arttırsın tamam ama bu ne nez ya hahahahaha çok tatlısın...ayrıca çok film izlemişsin tatlım benim bak ne kadar güzel birbirinizi seven bir çiftsiniz bu herkese nasip oluyor mu sanıyosun. kolay mı sanıyosun. yani adı aşk olmuş sevgi olmuş sırılsıklam sevmek olmuş sen adlara takılma hiç çok sevdiğinden senin bu nazların daha da ilgi görmek istiosun bence. hiç canını sıkma bu en güzel zamanlarını zayi etme tadını çıkar elele film izleyin sarılın şakalaşın ne biliim ne kadar güzel bir şeye sahip olduğunuzu şu an farkına varın yıllar sonra olmasın eşini de bunlarda boğma bende seni çok seviyorum de bırak o da sevsin sende sev
hem belki de o da aşık ama sevgi zannediyo o nerden bilir ? erkekler bööle şeylerden anlamaz şeker accaip düz mantıklar bu kadar detaylı düşünme valla bak çok kafaları karışıyo ha ha ha ha ha ha ha ha
AŞK DOLU GÜNLEEEEEERR

ayrıca bak benim annem babam, dayın yengem, teyzem eniştem, hepsi severek evlenmişler yıllarcada sürüyo merak etme. yengem der ki dayını çarşıda cedde de gördüğüm zaman sankı onunla evli değilmişim hiç eli elime değmemiş ondan 2 çocuğum olmamış gibi heycanlanıyorum der. benim eşimle 7 senelik bi geçmişm var. yolda gördüğümde bu yolun başında olsam şu çocuğu yine ister miyim diye düşünüyorum sonra eşim olduğunu hatırlayıp mutlu oluyorum sabahları onu şakalarla uyandırıyorum o da ben ısırıyo hahahahahahahaha işte eğleniyoruz yani... tartışmıyo muyuz eveeeeeeeeeeeeeet hemde deli gibi onu boğmak istiyorum amaaaa işte naaoarsın o benim ayım... bende onun bitanesiymişim
işte bööleeeeeeee noolur canını sıkama tadını çıkar =))))))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…