Erkek İnfertilitesi Eşi varikosel olup hamile kalan var mı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Hiç kimsenin neden kimyasal geçirdiği bilinemiyor ki tıbben bunun bi testi yok oluşan bi embriyo olmadığı için üzerinde test yapılamıyor yumurtanın kalitesizliği kalitesiz bi spermin döllenmesi ya da o an döllenmede meydana gelen kromozomsal bi bozukluk kimyasala sebep olabiliyor. Doktorlar bunu doğal seleksiyonun bir parçası olarak görüyor ve 10 kadından 8 i Bunu yaşıyor farkına bile varmadan. Eşimde de herhangi bi ağrı gözle görülür bir belirti ya da elle muaynede anlaşılan bir durum yok. Çok kritik bi yerde daha kötü olabilir derken ne demek istediğinizi anlamadım neden kaynaklı kötü olabilir?

Sımdı erkeklerin en onemlı organında ya hani varis ameliyat esnasında yumurtalıga zarar vermez mi ıncecık damar sonucta ya daha kotu olursa

Sımdı erkeklerin en onemlı organında ya hani varis ameliyat esnasında yumurtalıga zarar vermez mi ıncecık damar sonucta ya daha kotu olursa
İşte çok iyi bi doktora olmak lazım doktor eşimin arkadaşı zaten şu şekilde söylemiş önemli olan elle muayne ele gelen varikosel sıkıntılı oluyormuş spermin kalitesini hızını etkiliyormuş sperm iyi çıktjğı için ameliyata hiç gerek yok şuan bu değerler ile çocuk sahibi olmanda hiç bi sorun olmaz dedi sperm yoğunluğu 650 milyon hızı yüzde 38 ben de açıkçası ameliyattan korkuyorum ameliyat olup sperm sayısı azalan da var o yüzden çok gerekli görülmüyorsa ağrı yoksa spermi etkilemiyorsa bence olmamak daha mantıklı

Ayy inşallah öyledir Rabbım korusun herkesi valla cok zor bu isler bana gına geldi artık
Sizve eşimin sonucu nasıl

Eklentiler

• IMG_20200908_225105.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 155
Ayy inşallah öyledir Rabbım korusun herkesi valla cok zor bu isler bana gına geldi artık
Sizve eşimin sonucu nasıl
Canım ben bu sonuçlardan hiç bişey anlamıyorum ya doktor açıkladı bize de olması gerek şu eşinin bu diye size ne dedi gebelik oluşumu içinsıkıntı olur falan dedi mi

Vay be ne guzel eşiniz korkmayı ameliyat olmus ya benim eşim cok aşırı korkuyor onemlı yer daha kotu oluyor diyor esınızın sperm sayısı ve ileri hareketi Acaba.
Sorma canım ilk başta bizimki de korkuyordu ağrı olacak, sızı olacak vesaire diye , gidip Hatta ameliyat videoları falan da izlemiş benden gizli daha da korkusu artmıştı bayağı. Dil döktüm olması için eğer ameliyat olmazsan ve bu şekilde giderse bencillik yapmış olacağını belirttim çünkü ikimiz de çocuk istiyoruz Elimizden geleni yapmak zorundayız bu durumda diye de belirttim ustune basa basa en son test bu şekilde çıkmıştı ameliyattan önceki test bu. Ben pek anlamıyorum ama bir bak istersen sen

Eklentiler

• 20200828_235031.jpg
    158,3 KB · Görüntüleme: 152
Canım ben bu sonuçlardan hiç bişey anlamıyorum ya doktor açıkladı bize de olması gerek şu eşinin bu diye size ne dedi gebelik oluşumu içinsıkıntı olur falan dedi mi
Ya biz 2 ay denedik olmadı sonra doktora gittik 1 yıldır ıstıyoz olmuyor dedık ama 2 ay denedik. Oda varıkosel den suphe etti. Spermlerı cok kotu degil dedı

Hadi ınsallah emegının karsılıgını alırsın
Bende anlamıyorum bizimki bu kadar detaylı degil. Sızın baya detaylı 1000 TL istiyorlar detaylı test İcin biz İstanbuldayız burada cok pahalı devlette yaptık oda tam net diil

1000tl mi bende istanbuldayim laborotuvarda yaptiridi esim urolojinin onerdiginyerde 200 lira vrdi. Ozel hastenin laboratuvarinda yaptirmayin cogu para tuzagi.sperm testi uzerine laboratuvarlar var yasadiginiz ilceye yakin yerleri arastirip hem fiyat bilgisi alin hemde ayrintili sonuc istediginizide soyleyin onceden telefonda randevu alirken

Biz bu konuda bayag magdur olduk devletin ki cok sacma ozel cok pahalı arada kaldık
Bide esınızın bu sonucuna varıkosel ameliyata gerek yok dediler dımı

Biz bu konuda bayag magdur olduk devletin ki cok sacma ozel cok pahalı arada kaldık
Bide esınızın bu sonucuna varıkosel ameliyata gerek yok dediler dımı
Ilk test verdi sperm sayısı az çıkınca Morfoloji de de sorun görününce Bir de eşim ağrısının olduğunu yeni yeni başladığını da belirtince üroloji doktoru muz varikosel için bakmak istedi elle de kontrol yaptı ultrason tarzı böyle ekranda da bakmış ve varikosel olduğunu söyledi iki tarafta da birinde Yeni Başlangıç olduğunu belirtti varikoselde ki damarların sanırım spermin kanalını sıkıştırıyor ve ısıya yol açıyor bu da sperm sayısını hızını etkiliyormus. Bunun için de ameliyat önerdi bu değerlerle hamilelik oluşması çok zor olabilir dedi Zaten biz bir seneden beri korunmuyoruz 1 seneden beri gebelik oluşmadı eşim ilk üroloji doktoruna gittiğinde sadece vitamin verdi ve gönderdi bir sene dolunca da artık tekrar gitti 2. doktorumuz tanidik vasitasiyla ulastiknkendisine karsimiza çıktı Allah'tan o söyledi varikosel olduğunu Belki başka bir ürolojiye gittiğimizde varikosel tanısı tekrar konulmayada bilirdi

Biz 2 aydır denıyoz hemen ogrendık ama neye yarar benı. Adam korkuyor olmam diyor

Biz 2 aydır denıyoz hemen ogrendık ama neye yarar benı. Adam korkuyor olmam diyor
Erken öğrenmek ile çok şanslısınız vakit kaybetmemiş oldunuz .Bence daha fazla beklemesin Eğer ameliyat olmasını gerektirecek bir durum varsa Eninde sonunda o ameliyatı olacak sonuç olarak. Eşinizi rahatlatmak da ve dil dökmek de biraz size kalıyor yaşadığım için biliyorum

Ayy bende cok korkuyorum ve kıyamıyorum bende napcam bilemedim
Ya bende adet olamıyorum adet söktürücu kullanmak zorunda kalıyorum sadece banada bir önerin var mı pko hastası degılım

Ya biz 2 ay denedik olmadı sonra doktora gittik 1 yıldır ıstıyoz olmuyor dedık ama 2 ay denedik. Oda varıkosel den suphe etti. Spermlerı cok kotu degil dedı
Bence acele etmeyin canım daha çok yeniymiş bence olma ihtimali var hızda falan sıkıntı yoksa

Ayy bende cok korkuyorum ve kıyamıyorum bende napcam bilemedim
Ya bende adet olamıyorum adet söktürücu kullanmak zorunda kalıyorum sadece banada bir önerin var mı pko hastası degılım
Merhaba mesajlarınızı okudum benim eşim de ameliyat oldu Nisan'da korkmayın ameliyat kolay küçücük bir izi kalıyor kasık bölgesinde ameliyattan sonra ayaklanabilir hemen size tavsiyem kesinlikle mikrocerrahi olan bir yerde ameliyatı yaptırın yoksa yeniden tekrarlama riski oluyormuş
Size gelince de testere dişli aslan pençesi çayı tavsiye ederim ertesi gune söküyor genellikle kendim de içmiştim geçen ay umarım yararlı olmuştur

Eşinizin sorunu duzeldı mı peki cidden. Daha kotu olanlar varmıs

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…