Erkek İnfertilitesi Eşi varikosel olup hamile kalan var mı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Nasibeyn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2020
814
333
34
Meraba kızlar ya benim eşimde varikosel varmıs bugun ogrendık.
1 yıllık evliyiz esımın sperm sonucu cok kotu degil aslında ama doktor varıkosel var dedi ameliyat olun dedi ama doktordan pek bsıy anlamadık ameliyat olan / sorunu duzelen / düzelmeyen / memnun kalan /memnun kalmayan lutfen bana tecrübenizi yazar mısınız

Merhaba benim eşim 1 sene önce oldu sperm az ve kalitesizdi ameliyattan sonra hemen hamile kalırım sandım çünkü çevremdeki kişilerin çoğu değil hepsi öyle olmuştu ...

Ama öğrendik ki eşimin spermleri sıfırlanmış azosperm ... 5 tane hareketsiz sperm var şuan tüp bebek deneyeceğiz ama öncesinde 3 4 ay vitamin kullanacak hareketlendirmek için
Çok iyi araştırın...uzun lafın kısası bizim ameliyattan sonra daha kötü oldu tabi herkesde aynı olmayabilir...

Sperm sonucu iyiyse ameliyata gerek yok diye biliyorum canım ileri düzey varikosel mi kaç mm olduğunu söyledi mi

Sperm sonucu iyiyse ameliyata gerek yok diye biliyorum canım ileri düzey varikosel mi kaç mm olduğunu söyledi mi
Onu bilmiyorum ama sperm sayısı azdı 3 milyon civarı öyle bişeydi ... ama şuan hiç yok... ve doktor dediki ameliyattan önce gelseymişsiniz o zamanki değerlerle tüp bebekte olurmuş ama bu durumda yüzde 30 şans verdiler ama biz yınede deneyeceğiz

Canım ben bu cevabı nasibeyne yazdım. Ama sana şunu diyim sperm önceden varsa yine çıkar bence yani siz çabalayın pes etmeyin

Ameliyatı yapan doktor da önemli diye biliyorum. Tansel Kaplancan adında iyi bir ürologun videosunu izlemiştim bu ameliyat nazik bir ameliyat mikroskopla özel gözlükleri ile yapılmalı minicik bir damarı atlarsanız yüzde 40 tekrarlar diyordu biz de 15inde devlette bi doktora gideceğiz ne diyecek çok merak ediyorum biz varikosel olduğunu tahmin ediyoruz sayımız 8ml hızımız yüzde 1 morfolojimiz 4

Canım benim eşim değil ama arkadaşımın ve kuzenimin eşi varikosel ameliyatı oldu zaten çok basit birşeymiş o ciddi bir sorun değil yani.. Ardından kuzenimin 2 çocuğu arkadaşımın da bir çocuğu yolda gelmek üzere Yani ameliyat sonrası sizinde çocuğunuz olacak Rabbim nasip ederse canınızı sıkmayın...

Merhaba benim eşimde tek taraflı varikosel ameliyatı oldu ve 2 ay içinde sonuç aldık. Size tavsiyem doktorunuza güvenin ve çok araştırın herkesin problemi aynı olmayabilir.

‘Ultrason raporunda “geriye valsava akım gözlenmiştir” yazıyorsa ameliyat gerekli diye biliyorum. Çünkü geriye akım testisleri sıcak tutuyor bu da sperm kalitesini sayısını etkiliyor. Araştırmalarım, izlediğim videolardan yaptığım bir çıkarımdır bilginize :)’

Eklentiler

• IMG_20200908_221540.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 261
Kızlar eşimde elle tespit edilemeyen belirtisi de olmayan ultrasonda görülen varikosel tespit edildi fakat sperm sonuçları yoğunluk 650 milyon (400 olması lazım en az) ileri hız %38 (en az %20 olması lazım) şekil bozukluğu da tespit edilemedi. Doktor gebeliği engellicek hiç durum yok ameliyata vs de gerek yok dedi bu tarz bişi yaşayan var mı? Sıkıntı olur mu bilemedim

Ee ne guzel iste canım zaten doktor gerek duymazsa ameliyat etmiyor. Siz ne zamandır cocuk istiyorsunuz da olmuyor

Cajım peki kimyasal gebeligın olusma sebebi neydi?
Esinin sperm sayısının dusuk olması falan mı
Bilmiyoruz ki canım eşimin değerleri iyi çıktı şuanda o zaman ne duruöimdaydı bilmiyorum belki de benim yumurtam kötüydü o ay kimyasalın sebebini tespit edemiyoruz malesef

Bilmiyoruz ki canım eşimin değerleri iyi çıktı şuanda o zaman ne duruöimdaydı bilmiyorum belki de benim yumurtam kötüydü o ay kimyasalın sebebini tespit edemiyoruz malesef
Bence şöyle düşünün çocuğunuz oluyor esınızın varıkosel olması sıkıntı olusturmamıs.
Farklı bir sebepten dolayı kimyasal gebelik olusmus bunun nedenini doktorunuz keske deseydi
Eşinde agrı sızı var mı varıkosel den dolayı ameliyat olun diyorlar ama bence cok kritik bir yerde daha kotu olabilir Allah korusun

Canım eger ameliyat gerektiricek seviyedeyse ameliyat olmali kesinlikle. Benim esimde agri vardi hafif hafif urolojiye gitti ve oylelikle ogrendi. gectigimiz haziran ayında oldu ameliyat sol tarafda varikosel gorundu sag tarafdada baslangic denildi. Özel hastenede oldu tanidik doktorda devlete güvenemedim ne biliyim ufacikbir hata cok buyuk seylere yol acabilir diye. Neyse oldugu ilk 1 hafta oturup kalkma tuvalete cikma herseye dikkat ettim dikisleri zedelenmesin patlamasin diye sonra hemencicik toparladi zaten kendini. Doktora kontrole gittik ameliyattan 2 hafta sonra, prooxed adli vitamin verdi bende ayriyetten keci boynuzu pekmezi yedirebilirmiyim çaksirkoku tozu ile karistirip diye sordum onayladi yiyebilir diye. Ve doktor aynen sunu dedi spermlerin yenilenmesi 3 ay i buluyor. Yani suan Bosalmada cikan spermler 3 ay onceki spermler 3 ay da bir spermler yenileniyor dedi. 3 ay vitamini kullanin korunmaniza gerek yok 3 ay suresonce dedi. Ameliyattan sonra hamilelik 6,8 ve 12 aylik bir zaman diliminde olusuyormus genelde. Ameliyattan sonra 3. Ayda gel sperm testine bakalim yeninspermler ne durumda diye soyledi doktor. Bu ayin 2 yada 3 haftasi gidecek esim test icin sonuclari bende merak ediyorum. 29 eylul bat gunum ayni zamanda keske diyorum bu ay o haberi alsak ve bu surec bitse. Kismet nasip ne diyeyim ki. Hersey guzel.olucaktir olumlu dusunun ve ne yapilmasi gerekiyorsa yapin.

Benim eşimde de var ama sonuçları çok çok kötü değildi ben hamile kaldım ama boş gebelik oldu

Vay be ne guzel eşiniz korkmayı ameliyat olmus ya benim eşim cok aşırı korkuyor onemlı yer daha kotu oluyor diyor esınızın sperm sayısı ve ileri hareketi Acaba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…