eşi kendinden az kazananlar

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
eşinden daha iyi bir meslege sahip olup, esinden daha cok kazananlar var mi? bu durum evlilige olumlu/olumsuz etki yapiyor mu? ne gibi sorunlar yasiyorsunuz? mesela esiniz ogretmen, siz muh veya siz doktor, esiniz baska bi meslek

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU3
Ben eşimden daha çok kazanıyorum, onun maaşıyla ay içerisinde geçiniyoruz bazen benimkinden takviye yapıyoruz kalanı da biriktiriyoruz. Allah'a çok şükür bir sorun olmuyor. Bazen sizin cümllerinizi yanlış anlayabilip kendini eksik hissedebiliyo ama açıklama yaptıktan sonra sorun kalmıyor. Bence bu konuda en büyük görev bayana düşüyor.

• Konu Sahibi EU3
Esimden daha iyi kazaniyorum, daha iyi bir meslege sahipim fakat asla aramizda sorun olmaz, onun kazanci tamamen evin giderlerine gidiyor, kira, elektrik, telefon, sigorta...benim ayligimla alisveris ve butun birikimleri yapiyoruz.
Aramizda senin paran, benim param olmadi hiç bir zaman. Olsa zaten çok yanlis olur.
Ha ben kazanmisim Ha O...Aynidir bizim için.

• Konu Sahibi EU3

meslekleriniz nedir?

• Konu Sahibi EU3
eşim benden fazla kazınıyo şu anda...

ama az kazansa ne olurki.....

bunlar evlilikteki önemsiz şeylerdir....

az alsa nolur fazla alsa nolur...

önemli olan onu birlikte paylaşabilmeniz değilmi?

gereksiz bi konu.......

• Konu Sahibi EU3

haklısın canım bence de bayana bi sorumluluk duser bu durumda
hissettirmemesi lazim daha dogrusu basina kakmamasi lazim

• Konu Sahibi EU3
Biz de hemen hemen eşit kazanıyoruz, az bi farka eşim önde :)
Ama o da ben de maddi konuları hiç dert etmedik bugüne dek, etmeyiz de.
Hatta benim bi ara iş değiştirme durumum vardı, eğer olsaydı ondan baya bi fazla kazanacaktım.
Maalesef olmadı ama eğer olsaydı eşim çok sevinirdi, keşke olsaydı demişti.
Kimin kazandığı fark etmez, neticede ayrımız gayrımız yokki eve gelen para ikimize de ait.
Bazen çevrede duyuyorum da bütçeleri ayrı olan çiftleri hayretler içerisinde kalıyorum.

• Konu Sahibi EU3
haklısın canım bence de bayana bi sorumluluk duser bu durumda
hissettirmemesi lazim daha dogrusu basina kakmamasi lazim

evet kesinlikle, öyle bayanlarda var maalesef.

Ayrı gayrı yok bizde çok şükür. Sadece bazen daha duygusal davranabiliyor eşim bende hemen olayı toparlıyorum. Yani sorun deerecesine dönmüyor şükürler olsun.

• Konu Sahibi EU3
Biz nişanlandık ben eşimden fazla maaş alıyordum..
Evlendik bir süre maaşlarda sıkıntı oldu 1 ay maaş aldılar 1 ay almadılar sonra şirket iflas etti. işsiz kaldı 3 ay kadar... Evi ben geçindirdim. Ama hiç sorun yaşamadık, ben eziklik hisseder diye çok korktum ama ne ben üstünlük tasladım ne o kompleks yaptı...
Sonra iş buldu benden fazla kazanmaya başladı.. 34 ay öyle geçti tam borçlarımızı btirdik artık benim maaşımı biriktiririz diyordum ki bizim işyeri saçmalamaya başladı 6 ay maaş alamadık, en sonunda dayanamadım ayrıldım.. Şimdi de ben işsizim o evi geçindiriyor...
Yani anlayacağıız bir düze çıkamadık...
Eşim pazarlama müdürü.
Ben son ayrıldığım yerde Dışticaret kısım yöneticisiydim...

eşinden daha iyi bir meslege sahip olup, esinden daha cok kazananlar var mi? bu durum evlilige olumlu/olumsuz etki yapiyor mu? ne gibi sorunlar yasiyorsunuz? mesela esiniz ogretmen, siz muh veya siz doktor, esiniz baska bi meslek

yani mühendislik ya da doktorluk öğretmenlikten daha iyi meslekler mi?
bunun kıstası ne?
kıstas yüksek kazanması mı yoksa etiketi mi?

yüksek kazanmasıysa evet eşimden çok kazanıyorum ve sorun çıkmıyor.
ama eşimin mesleği benden daha iyi.

[.

bu ne demek şimdi.
bir öğretmenden bir mühendisin,,mesleği daha mı iyi... bu ayırımı nasıl yapıyorsunuz...

benim ablam öğretmen eşi mühendis.
eşi yüksek lisans yaparken üniverstede asistan olarak çalışıyordu ablamın yarısı kadar maaşı vardı öyle evlendiler.
şimdi eşi çok iyi biyerde çok iyi bi konumda çalışıyor doktorasınız yapıyor bi yandan maaşıda ablamınkinin 4 katı..
bu durumda parayı az yada çok kazanmasının ikisi arasında bir gün bile mevzusu geçtiğini hatırlamam. bu kişiyle alakalı..
ayrıca mühendisin ya da doktorum öğretmenden üstünlüğü mü var sizce ?
öğretmen hepsinden daha üstündür öyle bakarsanız çünkü o doktorları o mühendisleri yetiştiren öğretmendir...

keşke daha çok kazansam da sorunum bu olsa
sorun kazanmıyor olmam, evet kötü hissediyorum ve soruna sebep oluyor ve olacak..

Bir öğretmen olarak teşekkür ediyorum canım,çok içerlemiştim ki bu cümlelere benden önce öğretmen olmayan arkadaşların okypetenin ve senin,Esmeraldanın duyarlılığı duygulandırdı beni.Konuyu açan arkadaş da herhalde bir özür diler eğitimcilere karşı yaptığı gaftan ötürü:sm_confused:

bu ne peki prenses. bunu yazmayacaktı o zaman.
daha iyi meslek .. ne demek bu..

bir mesleğin başka bir meslekten daha iyi olması? kime göre neye göre?kıstas nedir yani?

doktorluğun veya mühendisliğin öğretmenlikten daha iyi bir meslek olduğu fikri mesela?sengözlerimebaksanab

:sm_confused: yanlış ifade etti sanırım

Son düzenleme:
Meslekler kıyaslanamaz kı arkadaslar
eşim satış temsilcisi olur 3000 kazanır
ben muhasebeci olurum 1000 alırım
bu kıstas değil
gelen para kıyaslanabılır ancak...

ya da eşim teknısyen olur ama işinde tektır en ıysııdır 2000 alır
ben bır yerde asgarı ucrete calısırım 520

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…