ertesi gün hapına rağmen hamile kaldım.

papatyalim34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2015
3
0
34
Kızlar bundan 30 gün önce ilişki sonrası ertesi gün hapı aldım ve aldığm gün yumurtlama günümdü. adetim yaklaşık 15 gün gecikti ve bende ne olur ne olmaz diye test aldım. 2 gündür yaptığım her test pozitif çıkıyor. bugün sabah kahverengi bi renkte akıntı geldi adet sandım fakat burdan araştırmalarıma göre yerleşme kanaması diyen arkadaşlar olmuş. sonra bir daha eczaneye gittim kesin sonuç veren testten verdiler. eve geldim yaptım oda pozitif. eşime henüz bişey söylemiyorum işim dolayısıyla kan testine de gidemedim henüz. böyle bi durumla karşı karşıya gelen oldu mu benim aklım hala almıyor ertesi gün hapına rağmen bu testlerin pozitif olmasını :KK43: yardımcı olun nolur

Konu bana da biraz şüpheli geldi :KK53:
Bu ilaçta düşükte olsa bu olasılık var. 1. Neden bir ay içinde çok defa ilacı kullanmak. 2. Şans

Kızlar bundan 30 gün önce ilişki sonrası ertesi gün hapı aldım ve aldığm gün yumurtlama günümdü. adetim yaklaşık 15 gün gecikti ve bende ne olur ne olmaz diye test aldım. 2 gündür yaptığım her test pozitif çıkıyor. bugün sabah kahverengi bi renkte akıntı geldi adet sandım fakat burdan araştırmalarıma göre yerleşme kanaması diyen arkadaşlar olmuş. sonra bir daha eczaneye gittim kesin sonuç veren testten verdiler. eve geldim yaptım oda pozitif. eşime henüz bişey söylemiyorum işim dolayısıyla kan testine de gidemedim henüz. böyle bi durumla karşı karşıya gelen oldu mu benim aklım hala almıyor ertesi gün hapına rağmen bu testlerin pozitif olmasını :KK43: yardımcı olun nolur
canım niye istemiyorsun bebeği. burda okadar çok bebek sahibi olmak isteyen birileri varki. sen korunmana rağmen rabbim vermiş işte.

bebeği istememenizin sebebi bekar olmanız sanırım. eşim demişsiniz ama ya profilinizde evliyi seçmeyi unutmuşsunuz ya da henüz daha sevgilinizle evlilik aşamasına gelmemişsinz ama bu durumda evlilik sanırım yakın zamanda olacaktır. böyle bi durumda yapılacak en doğru hareket geciktirmeden partnerinize bu durumu bildirmek olur. tam yumurtlama dönemine geldiği için koruma sağlamamış ilaç ama zaten %100 koruma sağlamıyor ki doğum kontrol hapları bile %99 koruma sağlıyor ki ona rağmen hamile kalanlar oluyor. ertesi gün hapıda sadece bir önlem! bu yüzden dilimde tüy bitti söylemekten CONDOM kullanın diye, şimdi nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz? size yazık sevgilinize yazık o günahsız bebişe yazık!!! umarım doğru kararlar alır doğru adımlar atarsınız

bukadar korkuyasanız ilişki sırasında önleminizi almanız lazım, üstelik yumurtlama tarihinizide biliyomuşsunuz. testlerde pozitif çıkmış. ne gibi yardımcı olabiliriz şimdi size?

15 gün gecikmiş adette yerleşme kanaması olmayabilir bu kanama rahime yerleşme esnasında olur bence hemen bir doktora görünün bebeği istemiyorsanız bile düşük tehtidi gibi bir durum varsa sizi de tehlikeye sokacaktır, en sağlamı,geçmiş olsun

ben sevgilimle cinsel ilişkiden hemen sonra ertesi gün hapı içtim arkadaşlar ancak adetim on beş gün gecikti hapla alakalı olduğunu düşündüm test yaptırmadım sonra bir gün ciddi mide bulantısı ile hastaneye kaldırıldım ve altı haftalık hamile olduğumu öğrendim kısacası bu ilacın etkisine inanmayınız daha üç aylık bire ilişkim var ve ben hamileyim 31 yaşındayım en çok istediğim şey anne olmaktı bu nedenle aldırmayacağım sevgilimle konuştum hemen evleneceğiz.
allah herkese hayırlısını nasip etsin. ben istememiştim kaza ile oldu o kendine hakim olamadı. ama vardır bunda da bir hayır diyorum

ben sevgilimle cinsel ilişkiden hemen sonra ertesi gün hapı içtim arkadaşlar ancak adetim on beş gün gecikti hapla alakalı olduğunu düşündüm test yaptırmadım sonra bir gün ciddi mide bulantısı ile hastaneye kaldırıldım ve altı haftalık hamile olduğumu öğrendim kısacası bu ilacın etkisine inanmayınız daha üç aylık bire ilişkim var ve ben hamileyim 31 yaşındayım en çok istediğim şey anne olmaktı bu nedenle aldırmayacağım sevgilimle konuştum hemen evleneceğiz.
allah herkese hayırlısını nasip etsin. ben istememiştim kaza ile oldu o kendine hakim olamadı. ama vardır bunda da bir hayır diyorum
2013 de 4 haftalıkken öğrendiğiniz, sevgilinizin kürtaj için doktor araştırdığı çocuğunuz ne oldu?

o çok önceki olay ;siz geçmişi diyorsunuz; allah nasip etmedi o olmadı kendiliğinden. ama tam iki yıl sonra evlenmek niyeti ile görüştüğüm kişi ile hem de ertesi güne rağmen oldu allah utandırmasın diyorum....buraya yazmamın sebebi ertesi günün etkili olmadığını herkes bilsin güvenmesin....

X