Aile Planlaması Ertesi gün hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
İsmi “ertesi gün hapı” olsa da bu ilaç cinsel birleşmeden sonra 72 saat(3 gün) içerisinde alınabilir. Ancak hapı ne kadar erken alırsanız hamileliği önlemede o kadar etkilidir. En etkili olduğu zaman aralığı ise cinsel birleşmeden sonraki ilk 12 saattir.İlişkiden sonra geçen zamana bağlı olarak etkinlik azalır. (24 saatte % 95, 24-48 saatte % 85, 48-72 saatte % 58), 72 saatten sonraki etkinlik bilinmemektedir. Ertesi gün hapı gebelik oluştuktan sonra asla etkili değildir.
Nette böyle yazıyor canım😊

Bilmediği bir konuda yardım bilgi isteyen bir insana bu tavır nedir gerçekten anlamiyorum😤 burası zaten bunun için var bilgi paylaşımı için.. bilen konu hakkında bilgi sahibi olan verir bilmeyen de okur öğrenir..bir bakayım diye girdim..konuyla alakasız sırf yorum yapmak için yapan insanlar yazmış da yazmış.. :110:

İsmi “ertesi gün hapı” olsa da bu ilaç cinsel birleşmeden sonra 72 saat(3 gün) içerisinde alınabilir. Ancak hapı ne kadar erken alırsanız hamileliği önlemede o kadar etkilidir. En etkili olduğu zaman aralığı ise cinsel birleşmeden sonraki ilk 12 saattir.İlişkiden sonra geçen zamana bağlı olarak etkinlik azalır. (24 saatte % 95, 24-48 saatte % 85, 48-72 saatte % 58), 72 saatten sonraki etkinlik bilinmemektedir. Ertesi gün hapı gebelik oluştuktan sonra asla etkili değildir.
Nette böyle yazıyor canım😊
Teşekkür ederim 😊😊

tabii hpv gibi. Ama bunun önüne geçemeyiz. Sonuç olarak evliliğin temeli bu tarz ilişkiler. Sürekli diken üstünde Yaşanan ilişkiler bana evlilik dışıymış hissi veriyor 🤭🤭🤭
Ahh o HPV🤦‍♀️ Ablam da cıktı 😢4 aydır uğraşıyoruz tekrar ameliyat olacak yine pozitif çıkarsa rahmi alınabilir 😔

Ertesi gün hapı ilk korunmasız ilişki içindir (yüzde 100 korumuyor) ilacı aldıktan sonraki korunmasız ilişkilerinizde korunma sağlamaz.

bende hamileyken geçirdim. Şu an kontrollerim düzenli yapılıyor negatif çıkıyor tipleri. Allah yardımcısı olsun dilerim hemen atlatır gerek kalmaz başka yollara. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Aminn kuzumm Allah razı olsun inşallah 😔 bizim ne yazıkki smear pozitifti HPVyüksek cıktı kolposkopi sonucu pozitif parça alındı sonuç cin3 cıktı Rabbimden herşey ama işte 😔

Kızlar yalvarırım yardım. Benim salı günü korunmasız ilişki yaşadım. çarşamba günü 12 saat geçmeden hap aldım. Bu arada çarşamba yumurtlama günümdü. Bugün de yani haptan 4 gün sonra tekrar ilişki oldu. Sizce gebelik ihtimali olabilir mi. Hap yumurtlamayı kaç gün erteler

Benim akılsız bir arkadaşım iki gün arayla ertesi gün hapı kullanmasına rağmen hamile kaldı . Olmaz diye birşey yok ol derse olur. Takip et canım adetini

Benim akılsız bir arkadaşım iki gün arayla ertesi gün hapı kullanmasına rağmen hamile kaldı . Olmaz diye birşey yok ol derse olur. Takip et canım adetini
Tabi rabbimin takdiri de insan düşünmeden edemiyor teşekkürler

Korkmana gerek yok ama 1 ay psikolojin berbat olabilir hap yüzünden :KK43:

Canım olursa olur neden üzülüyorsun ki biz olsun diye çok çaba harcıyoruz rizkiyla gelir üzülme Allah gönlüne göre versin
Rabbim sizede nasip etsin İnşallahhh da benim zaten 2 küçük var 😐
Saol kuzum Allah razı olsun 🤲 ben bu yüzden yazdım evli olduğunu da bilmiyodum🤦‍♀️kusurum varsa affola 🤗
Yok cnm yanlış anladım ben çok saol. Yok ne kusuru. Rabbim ablana acil şifalar versin inşallah 😣 🤗

X