Aile Planlaması ertesi gün hapı kullananlar bakabilir mii

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

desislawa2248

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
161
36
36
Selam kizlar. 11 gün once ella ertesi gün hapı içtim. Ertesi gün hapı kullananlr karsilastiklari yan etkileri paylasabilir mi? Garip garip seyler oluyor hamile miyim yoksa haptan mi diye kafayi yicem yakinda

ya esimle hem istiyoruz hem istemiyoruz (maddi acidan). Olsun diye mi dua etsem olmasin diye mi bilmiyorum :) ama suanda karin ve kasik agrilarim var goguslerim dolgunlasti. Daha once kullandigimda bu tarz yan etkiler olmadi. Acaba hamilelik belirtisi mi diye catliycam yakinda canim. Adetim 4_5 gun var sanirim. Ayyy catliycam cat diye meraktan

zannetmiyorum hamile olduğunu ertesi gün hapları bi korunma aracı değil ama yumurtayı adete kadar salıvermiyor bildiğim kadarıyla
senin rahatsızlıkların hem ilacın etkisi hem de adetin yaklaşmış o yüzden
ama bence bi karar bağlayın bebek işini ertesi gün hapı bazen gerekli olsada bünyeye son derece zararlı

yani nasıl etkileri oldu sende ben bi kaç defa kullanmıştım
ya gecen sene kullandigimda ara kanamam olmustu ve siskinlik olmustu sadece bir de adetimin duzeni degismisti.ama simdi sanki adrt olmusum gibi sanci giriyo karnima vr kasiklarima arada.goguslerim de sisti.adet oncesi belirti desem adet oncesi boyle seyler olmuyo ki bana. Ondan merak ediyorum acaba bu tarz yan etki yasayanlar oldumu diye. Sende neler oldu boyle seyler oldumu.hem bu sefer ara kanamam da olmadi

hımmm bende baldırlarımda ve belimde ağrı olmuştu 2 gün sonra kanmam oluyordu yani

kaza olmustu o telasta paldir kuldur gittik aldik. Ama icmeden once oyle bi huzunlendik ki sanki bebek aldiriyoruz gibi olduk.icsem mi icmesem mi diye yarim saat oturduk.cunku dedigin gibi cok agir zararlari da oldugunu okumustum forumda.ama ilk 1 saatte aldigi halde hamile kalan cok insan yazmis bi ara buna benzer bi konuda.o yuzden meraklaniyorum cok bir hastalhgim var norolojik.dogum kontrol yontemleri yasakladi doktorum. O yuzden geri cekme yontemiyle idare ediyoruz ama kaza oldu iste

anlıyorum çok geçmiş olsun
eşin bu durumda korunmalı bence ama ben hamile olduğunu zannetmem
sana bu kadar yan etki yaptığına göre düşün ne kadar zararlı bir ilaç
biraz bekle eğer adet olmassan bi test yaparsın
o zamanda hayırlısı buymuş dersin nede olsa evlisin tabiri caizse anası belli babası belli

hımmm bende baldırlarımda ve belimde ağrı olmuştu 2 gün sonra kanmam oluyordu yani
12 gun oldu kullanali yumurtlama donemime denk geliyodu. O yuzden de endiseleniyorum.ilk ictigim gunlerde hic bi yan etkisi olmadi 4-5 gundur boyle sacma sapan seyler oluyo vucudumda :) adetime daha var bikac gun.adt oncesi kasik agrisi falan olmuyidu bende ya da goguslerimde sisme olmuyodu. Yarin sabah bi test mi yapsam erken mi olur acaba

tesekkur ederim canim. Yarin sabah test mi yapsam diyorum erken gebelik testlerinden.icim rahat etmiycek. Birde ilac kullaniyorum duzenli olarak.norologum hamile falan kalirsan hemen gel demisti.cunku ilaclar bebege zarar verebilir.sigara da kullaniyorum. Eger dollenme olduysa bir an once ogrenmek herkes icin en iyisi olucak. Zaten esimle anlastik bir daha ne olursa olsun bu ilactan kullanmiycaz diye cunku cok zararli.bi arkadasim nerdeyse kisir kaliyodu kac tane ameliyat oldu tupleri dugumlenmis ilac yuzunden

adetine 5 gün varsa test doğru yanıt vermeyebilir ama için rahat edecekse yap istersen
eğer adet olmassn 4 gün sora filan yine yaparsın
rica ederim bu arada

Selam kizlar. 11 gün once ella ertesi gün hapı içtim. Ertesi gün hapı kullananlr karsilastiklari yan etkileri paylasabilir mi? Garip garip seyler oluyor hamile miyim yoksa haptan mi diye kafayi yicem yakinda
bende kulladım aynı haptan canım ara kanamam olmadı dün adet olmam lazımdı normalde olmadım ama günlerdir süren kasık ağrım var adet olacakmışım gibii çok stresliyim

bende kulladım aynı haptan canım ara kanamam olmadı dün adet olmam lazımdı normalde olmadım ama günlerdir süren kasık ağrım var adet olacakmışım gibii çok stresliyim
ben de ayni dedigin gibi oldum iste canim. Ama gecen gun tam günümde kirmizilari gördüm. Hala daha paranoyak durumdayim.cooooooookkk buyuk ihtimal gebelik mebelik yok ama merak iste 1-2 gun sonra test yapcam

ben de ayni dedigin gibi oldum iste canim. Ama gecen gun tam günümde kirmizilari gördüm. Hala daha paranoyak durumdayim.cooooooookkk buyuk ihtimal gebelik mebelik yok ama merak iste 1-2 gun sonra test yapcam
bende bugün tarlusal aldım. test yaptım negatif çıktı artık ne kadar doğruysaa. bende göreyim inşallah şu kırmızıları yaa bu ilaç mahfetti beni valla göğüslerim şiş duygusallaştım ağlayıp duruyorum herseye

Aynen benim de goguslerim sismisti hatta yanlardan aciyodu.duygusal dengesizlikler falan yasadim.karnima kasiklarima garip sancilar giriyodu.hamile miyim diye kafayi yemistim.gerci ilaci ictikten sonra esimle bi duygusala bagladik ki sorma sanki cocuk aldirmimsiz gibi biraz pismanlik yasadik. Acaba olsaydi nasil olurdu gibi :) ilac ise yaramasaydi uzulmezdik ama daha yeni evliyiz erken işte daha. Adet oldum ama coookk da sevindim diyemem canim

Anladım canııımmm Rabbim en doğru zamanda hayırlısını verir inşallah bende tezden olurum adetımı ınsallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…