Erken su gelmesi sonucu bebeğini kaybetmek 😖

Yapar mi test hic ? Suc kendisinde ya, para alirken iyi. Her hamileye iki dk ultrasonla bak, iki vitamin yaz gonder ohhhh ne ala...
Rahmi nasil, kani nasil, idrarda sikinti var mi die dusunme hic... karsindaki insan degil nasilsa, mukemmel donanimli avatar..
Enfeksiyon onemli olmaz olur mu hic, cocugun kor olma, sakat dogma ihtimali cok fazla yukseliyor sen de okumussundur zaten. Bana bile dediler , yasasaydi sikintili olurdu die.
Hatta bi arkadasimin idrar yolu enfeksiyonu varmis tum hamileligi boyunca, cocuga da gecmis, akciger enfeksiyonlu dogmus cocuk,sukur sagliginda sikinti yok, kanda enfeksiyonu olmadigindan.
cogu kadin dogumcuya bak, bebekleri hep sikintili ya da cok zor cocuk sahibi olmuslar. Hep bu ahlar yuzunden bence.
Dr tayin olmus canim, su an yok nerde bilmiyorum.
Umarim smearin da temiz gelir de icimiz rahat eder.
Aynen öyle.banada gittiğim doktoru çok övdü biri yok çok iyi doktor mükemmel filan internetten baktım hiç kötü yorum yok gideyim dedim ama başıma gelene bak .riskli olunca başından nasıl savacagini şaşırdı.5 dk ultrasona bakıp bebeğin gelişimini bende söylerim yani önemli olan bebeğimizi her şeye ragmen sağlıkla doğmasını sağlamak .ama bunu yapan az bir doktor var .inşallah canım 🙏

Merhabalar ben de 25martta suyum geldiği için 27+3 haftalık sezeryanla erken doğum yaptım .Meleğim 1ay küvezde kaldı doğduğunda hiç bir problem yoktu ki zaten birkaç hafta önceden rahimağzı kısalığından ciğer geliştiriciler yapıldı magnezyum verildi ilk günden itibaren anne sütüyle beslenmeye başladı taaa ki 25.gün bağırsak enfeksiyonu yaşayana kadar o güne kadar doktorların söylediği büyümesini bekliyoruz bir problememiz yok..Ve o 5gün ben de ölü gibiydim idrarını yapamamaktan şişen minicik bedeni ..benim hiçbişey yapamamam ...Doktorların yüzündeki o umutsuzluk..ama herşeye rağmen benim iyi olucaksın kızım diyerek küvezinin başında meleğime güç verme çabam..O kadar çok şey var ki .30.gün 23 Nisan sabahı çalan bi telefon bebeğinizin durumu kötü gelin diyen bir hemşire ve yoğun bakımın kapısında çaresiz beklerken ruhsuz bir doktorun maalesef bebeğinizi kaybettik demesiyle bütün dünyanın üzerimize yıkılması..üzerinden sadece 38gün geçti şimdi yalnızca başının altına koyulması için verdiğim mendille asla bitmeyecek kalp ağrısı var elimde kalan..Hiç isyan etmedim veren de alanda Allah elbette ama bu acı ,bu yangın dinecek mi hoş dinmesini istemiyorum da zaten..hiçbirşey gözümün önünden gitmeyecek acım hep taptaze kalacak ,yüreğimde hep alev alev yanacak ..Eki Görüntüle 2274259 Eki Görüntüle 2274259
Allah sabır versin canım çok zor.helede yaşayacak diye umut Edip boyle olması.benim çok küçüktü o yüzden olucegini biliyordum .seni çok iyi anlıyorum yıkılmışsindir 😥😥 melegin seni cennete bekleyecek.bende içimi hep öyle rahatlatiyorum.insan acıya alışıyor.onun çok iyi bir yerde olduğunu düşün sadece.allahim kimseye yaşatmasin evlat acısı. Allah sabır versin tesellisi zor 😔

Brnimde atıyordu ikisinin kalbi .kanda enfeksiyon değeri 100 çıkmış doktor bende de şüphelendi ama plesentaya da bakacaklar dedi. Allah’ın takdiri diyorum ama çok zaman neden ben dedim neden :KK43:
Özür diliyorum doğduklarında yaşıyorlar mıydı? Çok üzüldüm Allah sabır versin.

Özür diliyorum doğduklarında yaşıyorlar mıydı? Çok üzüldüm Allah sabır versin.
Ben hastaneye gittiğimde doktor baktı ikisininde kalbi atıyordu yavrularımın😔ama suları bitmiş Doğum yapacaksın dedi doktor.doğum yaptım bebekleri bana göstermediler muhtemelen ölmüşlerdi 😖 hatta anne görmesin dediler o kadar zoruma gitti ki anneyim ama kucağımda evlatlarım yoktu😔yaşadıklarımız çok zor anlatacak kelime yok o kadar zavallıydım ki hastanede acıyorum aklıma geldikçe 😔ama yapacak bişey Yok Canım keşke olsa.Allahım tez zamanda tekrar hamile kalıp yavrularımıza kavuşturmayı nasip etsin

Ben hastaneye gittiğimde doktor baktı ikisininde kalbi atıyordu yavrularımın😔ama suları bitmiş Doğum yapacaksın dedi doktor.doğum yaptım bebekleri bana göstermediler muhtemelen ölmüşlerdi 😖 hatta anne görmesin dediler o kadar zoruma gitti ki anneyim ama kucağımda evlatlarım yoktu😔yaşadıklarımız çok zor anlatacak kelime yok o kadar zavallıydım ki hastanede acıyorum aklıma geldikçe 😔ama yapacak bişey Yok Canım keşke olsa.Allahım tez zamanda tekrar hamile kalıp yavrularımıza kavuşturmayı nasip etsin
Aminnnn insallah. Aslinda görmek senin hakkındı. Ben de çok kızdım 😡

Yok canım bende görmek istemezdim sanırım ömrüm boyunca unutamaZdım ya da bilmiyorum merak ediyorum aslında kime benziyorlardı 😔hatta erkek olan bebeği babama benzetmiştim 3 boyutlu ultrasonda😔üzerinden 3 ay geçti nerdeyse ama hüzünlü bir şarkı duysam aklıma geliyorlar. Geçmiyor ama alışıyor insan yokluğuna güçlü olmak ayağa kalkmak zorundayız canım yoksa hayatı cehenneme çevirir bu keder.

Allah sabır versin canım çok zor.helede yaşayacak diye umut Edip boyle olması.benim çok küçüktü o yüzden olucegini biliyordum .seni çok iyi anlıyorum yıkılmışsindir 😥😥 melegin seni cennete bekleyecek.bende içimi hep öyle rahatlatiyorum.insan acıya alışıyor.onun çok iyi bir yerde olduğunu düşün sadece.allahim kimseye yaşatmasin evlat acısı. Allah sabır versin tesellisi zor 😔
Allah razi olsun Allah sana da sabirlar versin❤️..İnşallah cennette kavuşturacak Allah bizleri 🤲zaten başka türlü düşünmek aklımı kaybettirir 😢😢Allah kimselere yaşatmasın bu acıyı ..inşallah tez zamanda bizlerin de yüzünü güldürür Rabbim🤲

Allah razi olsun Allah sana da sabirlar versin❤..İnşallah cennette kavuşturacak Allah bizleri 🤲zaten başka türlü düşünmek aklımı kaybettirir 😢😢Allah kimselere yaşatmasın bu acıyı ..inşallah tez zamanda bizlerin de yüzünü güldürür Rabbim🤲
sagol canım inşallah en yakın zamanda herşey hepimiz için daha güzel olur :dua:

Haber veririm size de inşallah acaba bu amniyon kesesi kendi kendini yenilemez mi Allahım inşallah yeniler 🙏🏻 benim doktor da dedi biz sana amniyon sıvısı versek bile aktığı yerden yine akar şimdi çok az kalmış ama akıntımda durdu antibiyotik iğne flan kullancam enfeksiyon varmış bende enfeksiyondan olablr patlak bi de öksürüğm vardı çok öksürdüm bu haft o mu patlattı. Bilmiyorum ama düşünşnce millet köylerde yük taşıya taşıya doğuruyor aç kalıyor doğuyor bu Allahın takdiri işte hatayı kendinde aramamak lazım
Canım bende bi gece çok öksürdüm aynı gece karın ağrısı çektim tabi o doğum sancısıymış
Sonra 4 gün hastanede yatış ve aniden su gelmesi😔 bide benim pembe kanamam vardı
Başa sarıyorum sürekli☹️

Valla benim gelmedi .yada geldi farketmedim mi bilmiyorum ama gelmedi.doktorlar açılma hakkında birşey de demedi.Erken membran reptürü dediler sadece canım.kese eline değdi ise büyük İhtimalle rahim ağzı yetmezliği vardır sende

Valla benim gelmedi .yada geldi farketmedim mi bilmiyorum ama gelmedi.doktorlar açılma hakkında birşey de demedi.Erken membran reptürü dediler sadece canım.kese eline değdi ise büyük İhtimalle rahim ağzı yetmezliği vardır sende
Benimde gelmedi
Benim rahim ağzı açıklığımı üç ayrı doktor ölçtü
İkisi aynı gün ölçtü
Cuma günü :2,2
Cumartesi:2,2 yine cumartesi:2.8
Bunlar makineye göre değişiyor mu anlamadım
Haziran’ın 24 ünden sonra patoloji sonucu çıkacak bakalım orda bişwy yazacak mı?

Aynı şeyin diğer hamileliğimizde olmaması için ne yapmamız lazım
Bi daha başımıza gelecek mi?

En az 3 olması gerek diye biliyorum ben canım.bilmiyorum doktora sor ray var mı diye bende sorucam zaten .tekrardan olabilir de olmayabilir de dediler.kesin bir şey soylemiyorlar.en kötüsü de bu .tekrardan aynı şey başıma gelir mi düşüncesi 😥

Ben bundan 1 hafta önce 22.haftalik bebeğimi kaybettim.içim yok yanıyor onsuz bir an bile düşünemiyorum nasıl gecicek bu acı hiç bilmiyorum ... Benim ilk 16 haftamda başı aşağıda dedi doktor progestan verdi ilişkiyi yasakladı.19.haftamda gittim sorun yoktu ama benim ağrılarım vardı kasiklarimda doktor normal diyordu her sorduğumda .plesentam aşağıdaydı kahverengi leke geliyordu hep yatıyordum sürekli 19 haftamdan beri .22ci haftamda 2 gün boyunca karnım sürekli sertleşti sürekli kasıldı nedenini bilmiyorum iki gün sonra doktora gidicegim ve ayrıntılı ultrasona gidicegim için çok onemsemedim.23.haftamda doktora gittim doktor bana bebeğimin kafasının 22 hafta bacak boyunun 22 hafta karın çevresinin ise 23+5 günlük olduğunu söyledi ve sıvısı azalmış dedi.beni anlasmali bir perinataloga yönlendirdi.1 gün sonra gittik muayeneye herşey çok güzel gecmisti hiç bir sorun yoktu geç döllenme olmuş bebeğin 22 haftaya uyumlu dedi bana bebegimde sol böbreğinde çok hafif büyüme varmış ama önemsiz genellikle çoğu dogana kadar geçiyor dedi ve plesentadaki bir damardaki kan akışı çok yeterli değilmiş bunu önceden bilseydik kan sulandırıcı verirdik ama çok önemli değil buda dedi diğer damar besliyor dedi tamam dedim. Su az ama sınırın üstünde dinlen sen bol su iç geçer dedi .biz güle oynaya çıktık doktordan çok mutluydum oğlumda bir sorun yok diye parmağını emiyordu yavrum ultrasonda 😖 geldik eve ben yatıp dinlenirken tuvalete gittim tuvaletten sonra yarım fincan su boşaldı bir anda .bebeğin suyu değildir diye düşünürken ikinci kere geldi artık yere damladi ben hemen acile gittim doktor suyumun çok fazla geldiğini söyledi Ege üniversitesine yönlendirdi orda daha fazla suyum gelince gebeliği sonlandirdilar 😥 canım çok yandı oğlumu babamın yanına gömdüm...canımın yanması hiç geçmeyecek gibi geliyor ne yapicam bilemiyorum herşey bomboş herşey 😣 benim gibi suyu erken gelip bebeğini kaybeden var mı ? İhmal mi var yoksa neden kaynaklandığını öğrenmem lazım 😥
Canım başın sağolsun. Bu forumda kayıp gebelikleri okudukça ne çok kayıp varmış dedim. Dedim çünkü geçen yaz 22 haftalık bebeğimi erken doğumla kaybettim. Kaybettiğim sadece bebeğim değildi, canımdı, umutlarımdı, nefesimdi. Suyum gelmedi veya azalma yoktu. Gebelik boyunca kanama yaşamayan ben doğum gecesi aşırı kanama ve doğum sancısı ile bebeğimi erken doğumla kaybettim. Enfeksiyon ihtimali vardı.

Sezaryen oldum oğlumu göremedim diyen bir Arkadaş vardı. Emin ol, iyi ki görmedin kardeşim. Doğurduğun bebeğini görüp ağladığını görememek var ya, bir annenin kabusların en büyüğü. Onun cansız bedenini hemşirenin kollarında görmek ve unutamamak. Doğum sonrası sütün gelir, bedenin annesin doğurdun der, ama bebeğin mezarda toprağa sarılmıştır. Mezardaki bebeğin annesi olmak çok ağırdır.

Ve üzgünüm unutmayacaksın. Zaman unutturmuyor sadece acısı katlanabilir oluyor. Aldığın her baş sağlığında bıçak saplanır boğazına konuşamazsın. Senle aynı dönemlerdeki hamilelere bakamazsın. İçinde derininden kopkoyu bir karanlık bir dipsiz kuyu. Allah inancı olmasa isyan etmemek elde değildi benim için. Dünya yansa umrumda değildi hiçkimse ne de hiçbir şey. Rabbimin bir bildiği var, öbür dünyada annesi olacağım diyorsun. Kaybımdan 6-7 Ay sonra tekrar hamile kaldım, ve biraz sorunlu başladı kanamalar, operasyonlar vb. Rabbim beterinden saklasın hayırlısıyla kavuştursun bebeğime diyorum bu kez ama nasıl korkuyorum bir bilsen...Ama bebeğimin mezarda abisi var unutmuyorum hala.

Son olarak ihmal düşüncesi bende de çok var. Şimdi gittiğim doktorun bazı söylediklerinin acilde uygulanmamış olmadı çok fazla soru işareti oluşturdu ikinci kez yıktı beni. Ama günü yokmuş diyorum. Yapacak başka bir şey yok.

Çok uzun yazdım kusura bakma. Okurken satırları ateşten bir el değdi yüreğime yine, kaybını içimde hissettim yine. Allah sabır versin ve inşaşlah hayırlısı ne zaman ise o zaman tekrar hamile kalır anneliğine kavuşursun canım.

Ek olarak, 15-16 haftalardan sonra rahim ağzı mutlaka vajinal olarak ölçülmeliymiş. Karından ultrasonda çıkmıyormuş bazen ağrısız kanamamız sancısız doğumlar için rahşm ağzı diyorlar. Önemli konu erken doğumlar için.

Canım başın sağolsun. Bu forumda kayıp gebelikleri okudukça ne çok kayıp varmış dedim. Dedim çünkü geçen yaz 22 haftalık bebeğimi erken doğumla kaybettim. Kaybettiğim sadece bebeğim değildi, canımdı, umutlarımdı, nefesimdi. Suyum gelmedi veya azalma yoktu. Gebelik boyunca kanama yaşamayan ben doğum gecesi aşırı kanama ve doğum sancısı ile bebeğimi erken doğumla kaybettim. Enfeksiyon ihtimali vardı.

Sezaryen oldum oğlumu göremedim diyen bir Arkadaş vardı. Emin ol, iyi ki görmedin kardeşim. Doğurduğun bebeğini görüp ağladığını görememek var ya, bir annenin kabusların en büyüğü. Onun cansız bedenini hemşirenin kollarında görmek ve unutamamak. Doğum sonrası sütün gelir, bedenin annesin doğurdun der, ama bebeğin mezarda toprağa sarılmıştır. Mezardaki bebeğin annesi olmak çok ağırdır.

Ve üzgünüm unutmayacaksın. Zaman unutturmuyor sadece acısı katlanabilir oluyor. Aldığın her baş sağlığında bıçak saplanır boğazına konuşamazsın. Senle aynı dönemlerdeki hamilelere bakamazsın. İçinde derininden kopkoyu bir karanlık bir dipsiz kuyu. Allah inancı olmasa isyan etmemek elde değildi benim için. Dünya yansa umrumda değildi hiçkimse ne de hiçbir şey. Rabbimin bir bildiği var, öbür dünyada annesi olacağım diyorsun. Kaybımdan 6-7 Ay sonra tekrar hamile kaldım, ve biraz sorunlu başladı kanamalar, operasyonlar vb. Rabbim beterinden saklasın hayırlısıyla kavuştursun bebeğime diyorum bu kez ama nasıl korkuyorum bir bilsen...Ama bebeğimin mezarda abisi var unutmuyorum hala.

Son olarak ihmal düşüncesi bende de çok var. Şimdi gittiğim doktorun bazı söylediklerinin acilde uygulanmamış olmadı çok fazla soru işareti oluşturdu ikinci kez yıktı beni. Ama günü yokmuş diyorum. Yapacak başka bir şey yok.

Çok uzun yazdım kusura bakma. Okurken satırları ateşten bir el değdi yüreğime yine, kaybını içimde hissettim yine. Allah sabır versin ve inşaşlah hayırlısı ne zaman ise o zaman tekrar hamile kalır anneliğine kavuşursun canım.

Ek olarak, 15-16 haftalardan sonra rahim ağzı mutlaka vajinal olarak ölçülmeliymiş. Karından ultrasonda çıkmıyormuş bazen ağrısız kanamamız sancısız doğumlar için rahşm ağzı diyorlar. Önemli konu erken doğumlar için.
Merhaba çok teşekkür ederim sağolun 😔 sizinde başınız sağolsun inanılmaz bir acı.allah kardeşine uzun omurler versin insallah.benim rahim agzim 16.haftada ölçüldü.bebegim secde pozisyonunda duruyordu .normal çıktı uzun.rahim ağzım hiç açılmadı ama suyum gelmeye basladi .kasılmalarım çok vardı .hepsine normal dendi.bende acaba rahmim mi kaldıramadı diye düşünüyorum.ustunden neredeyse 3.ay geçti ama aklımdan bir an olsun çıkmıyor.gulsem bile içim ağlıyor .her tarafta hamile görmek evet en kötüsü .keşke diyorum gitmeseydi benimde doğumum yakın bir zamanda olucakti.anne olan herkes bana çok şanslı geliyor.bilmiyorum deli gibi tekrardan bebeğim olsun istiyorum ama çok korkuyorum sanırım cesaretim yok.zaten daha çok yeni benim için .bundan bir ay önce çok kötü hissettim kendimi artık dayanamayacagim diye düşünüyordum .bedenime bile ağır geliyordu.olucek gibi oldum .artık çoğu şeyi unutmaya başladım .sonra tekrardan kendime gelmeliyim dedim böyle olmaz .sonra biraz olsun daha iyi oldum .eğer başka bir doktor yada hastahane olsaydı bunlar olurmuydu bilmiyorum.ama oldu malesef.bayramda bebeğimin mezarını ziyaret etmek çok ağır geldi.bayrami onsuz geçirmek.hersey... birgün bebegime kavuşacak olma ihtimalim bile yeter benim için .en azından cennette beraber olucaz.bizim bebeklerimiz melek oldu.allah bir daha yaşatmasin.insallah kimse de artık bebeğini kaybetmesin.kimse bizim yaşadıklarımızı yasamasin insallah.🙏

Merhaba çok teşekkür ederim sağolun 😔 sizinde başınız sağolsun inanılmaz bir acı.allah kardeşine uzun omurler versin insallah.benim rahim agzim 16.haftada ölçüldü.bebegim secde pozisyonunda duruyordu .normal çıktı uzun.rahim ağzım hiç açılmadı ama suyum gelmeye basladi .kasılmalarım çok vardı .hepsine normal dendi.bende acaba rahmim mi kaldıramadı diye düşünüyorum.ustunden neredeyse 3.ay geçti ama aklımdan bir an olsun çıkmıyor.gulsem bile içim ağlıyor .her tarafta hamile görmek evet en kötüsü .keşke diyorum gitmeseydi benimde doğumum yakın bir zamanda olucakti.anne olan herkes bana çok şanslı geliyor.bilmiyorum deli gibi tekrardan bebeğim olsun istiyorum ama çok korkuyorum sanırım cesaretim yok.zaten daha çok yeni benim için .bundan bir ay önce çok kötü hissettim kendimi artık dayanamayacagim diye düşünüyordum .bedenime bile ağır geliyordu.olucek gibi oldum .artık çoğu şeyi unutmaya başladım .sonra tekrardan kendime gelmeliyim dedim böyle olmaz .sonra biraz olsun daha iyi oldum .eğer başka bir doktor yada hastahane olsaydı bunlar olurmuydu bilmiyorum.ama oldu malesef.bayramda bebeğimin mezarını ziyaret etmek çok ağır geldi.bayrami onsuz geçirmek.hersey... birgün bebegime kavuşacak olma ihtimalim bile yeter benim için .en azından cennette beraber olucaz.bizim bebeklerimiz melek oldu.allah bir daha yaşatmasin.insallah kimse de artık bebeğini kaybetmesin.kimse bizim yaşadıklarımızı yasamasin insallah.🙏
Rabbim başka acı yaşatmasın cnm. İnşallah tekrar hamile kalacaksın. Her şey sırasını, zamanını bekliyor. Doğum sonrası neredeyse 2 ay regl olmadım doktor normal dedi. Ben nasıl üzülüyorum, adet görmeden nasıl hamile kalacağım diye... zaman hızla geçiyor inan bir gün bir bakmışsın benim gibi hamilesin ❤️

Rabbim başka acı yaşatmasın cnm. İnşallah tekrar hamile kalacaksın. Her şey sırasını, zamanını bekliyor. Doğum sonrası neredeyse 2 ay regl olmadım doktor normal dedi. Ben nasıl üzülüyorum, adet görmeden nasıl hamile kalacağım diye... zaman hızla geçiyor inan bir gün bir bakmışsın benim gibi hamilesin ❤
Bende öyle iki buçuk ay sonra regl oldum .hatta daha geç.insallah gelir o günler dua et benim için 😇 amin inşallah 🤗

X