Erken su gelmesi sonucu bebeğini kaybetmek 😖

Kesilmedi cuma suyum geldi yine enfeksiyon da yüksekti doktor seni kaybedebiliriz dedi normal doğumla aldılar bebeğimi içim yanıyor depresyona giriyorum
Kesilmedi cuma suyum geldi yine enfeksiyon da yüksekti doktor seni kaybedebiliriz dedi normal doğumla aldılar bebeğimi içim yanıyor depresyona giriyorum
:KK43:o_O:KK43: off gercekten cok uzuldum basin sagolsun.. Rabbim sabirlar versin. Acini yasa ama kendini birakma olurmu. Kocaman sariliyorum burdan :KK200::KK200::KK200:

Arkadaşlar bende 22 haftalık bebeğimi 30 Nisan’da suyumun gelmesi ile kaybettim.Bizi bizden daha iyi kimse anlamaz sanırım.eşim Doğuda görev yapıyor yanımda 2 hafta anca kalabildi.o gidince daha kötü oldum.
Zaman geçince daha iyi olursun deniyor ama olmuyor
Bişwy aklıma geliyor başlıyorum ağlamaya
Yalnız olduğumda yatağın içine giriyorum ağlıyorum sesli sesli

Başın sağolsun canım çok üzüldüm 😥 ilk iki ay çok zor geçiyor ama sonra biraz daha iyi oluyorsun.alisiyorsun zamanla.tek kalmamaya çalış .ilk bebeginmiydi seninde 😥 doktorlar ne diyor sana sebep olarak ? Gecicek bu günler 🙏

Teşekkür ederim
İlk bebeğimdi 😔
Rahim ağzı uzunluğum 2,2 cm idi bundan dolayı sanırım
Kontrole gidince daha ayrıntılı soracağım

Evet kisaymis senin 😥 ikinci gebelikte serklaj yaptirman gerek.allah bir daha yaşatmasin canım çok zor gercekten😥

Teşekkür ederim kızlar.bugün fakülteden mesaj geldi.patoloji sonucunuz çıkmıştır diye.bunun hakkında bilgisi olan var mı?bayramdan sonraya kaldı artık

Birde bebeğimin kesesine su koyun dedim hayır olmuyor dediler ama bakıyorum internete 2011 yılında bile yapılmış amniyofüzyon.yil olmuş 2019 neden yapılmıyor neden anlamıyorum :KK43: geçen gün hastahaneye gittim genetik test istiyorum bebeğimi kaybettim dedim iki kayıptan önce yapamıyoruz pahalı testler dedi .ne kadar kolay demi onlar için iki kayıp .benim oğlum gitti canımdan can gitti ama hiç umurlarinda değil :KK43: iki kayipmis saçmalık....
Sebebini bulmak zorundayız birdaha aynı şey başımıza gelmesin birdaha evladımızı kaybetmeyelim diye :KK43: sizin suçunuz yada benim sucum değil inan bilsek canımizi verirdik evladımız için :KK43: ben doktor ihmali düşünüyorum kendim için .kasılmalarım oldu hiç ilaç vermedi .ne idrar tahlili ne kan tahlili yapti kaç ay boyunca
Canim seninle ayni seyleri yasadim. Haftamiz da ayni. Genetik testi yaptirdim soyle ki, bulundugun sehirdeki tip fakultelerinin internet sitelerinden genetik tip bolumunu ara randevu al. Doktora esinle git ve de ki, 2 gebelik kaybim var. Genetik test istiyoruz. Sen iki tup, esin bir tup kan verecek. Testler ucretsiz ve 2 ay sonra sonucun cikacak canimin ici.
Bir de reglinden bes gun sonra falan, jinekologa git, rahmin de aciklik var mi olctur fistigim.
Benimde ayni sekilde, hicbir kan idrar testi almamisti aptal doktor. Oysaki defalarca gittim, agrim var die, nazlaniyorum sandi. Allaha havale ettim, kimin ihmali varsa artik.
Ben bunu yasayali 2 yil oldu. Acisi cikmiyor yurekten. Kendi cocugumun yikanmasini bile izledim. Mezarda olmasini kabullenmek cok aci vs vs. Dram yapip uzmek istemem kimseyi ama emin ol birebir yasadim.
Cok korkuyorum ayni seyi yasamaktan, ikinci kez niyet ediyorum. Icim icimi yiyor. Kolay degil.

Canim seninle ayni seyleri yasadim. Haftamiz da ayni. Genetik testi yaptirdim soyle ki, bulundugun sehirdeki tip fakultelerinin internet sitelerinden genetik tip bolumunu ara randevu al. Doktora esinle git ve de ki, 2 gebelik kaybim var. Genetik test istiyoruz. Sen iki tup, esin bir tup kan verecek. Testler ucretsiz ve 2 ay sonra sonucun cikacak canimin ici.
Bir de reglinden bes gun sonra falan, jinekologa git, rahmin de aciklik var mi olctur fistigim.
Benimde ayni sekilde, hicbir kan idrar testi almamisti aptal doktor. Oysaki defalarca gittim, agrim var die, nazlaniyorum sandi. Allaha havale ettim, kimin ihmali varsa artik.
Ben bunu yasayali 2 yil oldu. Acisi cikmiyor yurekten. Kendi cocugumun yikanmasini bile izledim. Mezarda olmasini kabullenmek cok aci vs vs. Dram yapip uzmek istemem kimseyi ama emin ol birebir yasadim.
Cok korkuyorum ayni seyi yasamaktan, ikinci kez niyet ediyorum. Icim icimi yiyor. Kolay degil.
Merhaba.cok üzüldüm başınız sağolsun sizinde 😖 çok acı..başkaları bebeklerine beşik seçerken bizler mezar yaptiriyoruz.evladimizi toprağa gomuyoruz.zor.hatta dünyanın en zor şeyi 😥 salak doktorların yüzünden kaybediyoruz bebeklerimizi.hic sebepsiz..size doktor kesin bir neden söyledi mi ? Bana herkesin başına gelebilir ve sana denk gelmiş dedi.gittim ünv.hastahanesine genetik test için aldım randevuyu.kan pıhtılaşma için verdim kan sonucunu bekliyorum.genetik test için temmuz sonu verdiler randevu .yani 4 ayı bulucak tam genetik testimin çıkması😑 rahim filmi cekilicem bu arada.doktor vajinal ultrason ile baktı perde yok dedi ama ben tam emin olamıyorum .bir regl olabilsem gidicem doktora ama hala olamadım 2 buçuk ay oldu 😣 Allah aynı acıyı bir daha yaşatmasin inşallah.insallah bir sonraki bebeğini sağlıkla kucağına alırsın 🙏 bu arada doktor bana plesentadan kaynaklanabilir demişti .sizinde aşağıda miydi plesenta ? Birde bebeğiniz erkekmiydi ? Şuna dikkat ettim bizim gibi kesesi sebepsiz delinen bebeklerin çoğu erkek .tesadüf mü yoksa başka bir nedenden mi bilemem

Teşekkür ederim kızlar.bugün fakülteden mesaj geldi.patoloji sonucunuz çıkmıştır diye.bunun hakkında bilgisi olan var mı?bayramdan sonraya kaldı artık
malesef benim bir bilgim yok.benim bebeğim patolojiye gitmedi .doktor sormadı benimde o an aklım yerinde olmadığı için inceleyin diyemedim.gidince bizi bilgilendir burdan canım.

Ben bundan 1 hafta önce 22.haftalik bebeğimi kaybettim.içim yok yanıyor onsuz bir an bile düşünemiyorum nasıl gecicek bu acı hiç bilmiyorum ... Benim ilk 16 haftamda başı aşağıda dedi doktor progestan verdi ilişkiyi yasakladı.19.haftamda gittim sorun yoktu ama benim ağrılarım vardı kasiklarimda doktor normal diyordu her sorduğumda .plesentam aşağıdaydı kahverengi leke geliyordu hep yatıyordum sürekli 19 haftamdan beri .22ci haftamda 2 gün boyunca karnım sürekli sertleşti sürekli kasıldı nedenini bilmiyorum iki gün sonra doktora gidicegim ve ayrıntılı ultrasona gidicegim için çok onemsemedim.23.haftamda doktora gittim doktor bana bebeğimin kafasının 22 hafta bacak boyunun 22 hafta karın çevresinin ise 23+5 günlük olduğunu söyledi ve sıvısı azalmış dedi.beni anlasmali bir perinataloga yönlendirdi.1 gün sonra gittik muayeneye herşey çok güzel gecmisti hiç bir sorun yoktu geç döllenme olmuş bebeğin 22 haftaya uyumlu dedi bana bebegimde sol böbreğinde çok hafif büyüme varmış ama önemsiz genellikle çoğu dogana kadar geçiyor dedi ve plesentadaki bir damardaki kan akışı çok yeterli değilmiş bunu önceden bilseydik kan sulandırıcı verirdik ama çok önemli değil buda dedi diğer damar besliyor dedi tamam dedim. Su az ama sınırın üstünde dinlen sen bol su iç geçer dedi .biz güle oynaya çıktık doktordan çok mutluydum oğlumda bir sorun yok diye parmağını emiyordu yavrum ultrasonda 😖 geldik eve ben yatıp dinlenirken tuvalete gittim tuvaletten sonra yarım fincan su boşaldı bir anda .bebeğin suyu değildir diye düşünürken ikinci kere geldi artık yere damladi ben hemen acile gittim doktor suyumun çok fazla geldiğini söyledi Ege üniversitesine yönlendirdi orda daha fazla suyum gelince gebeliği sonlandirdilar 😥 canım çok yandı oğlumu babamın yanına gömdüm...canımın yanması hiç geçmeyecek gibi geliyor ne yapicam bilemiyorum herşey bomboş herşey 😣 benim gibi suyu erken gelip bebeğini kaybeden var mı ? İhmal mi var yoksa neden kaynaklandığını öğrenmem lazım 😥
Basiniz sağolsun. Iki bucuk ay once bende oglumu kaybettim 18 haftalikken. Cok uzucu bir durum. Suni sanci cok zor.yan odada yeni dogan bebek seslerini duyunca kahrolmuştum. Ama merak etmeyin zaman en buyuk ilaç. Sızısı kalıyor hep bir burun sızım olacak ama ilk gunlu aci geciyor.

Merhaba.cok üzüldüm başınız sağolsun sizinde 😖 çok acı..başkaları bebeklerine beşik seçerken bizler mezar yaptiriyoruz.evladimizi toprağa gomuyoruz.zor.hatta dünyanın en zor şeyi 😥 salak doktorların yüzünden kaybediyoruz bebeklerimizi.hic sebepsiz..size doktor kesin bir neden söyledi mi ? Bana herkesin başına gelebilir ve sana denk gelmiş dedi.gittim ünv.hastahanesine genetik test için aldım randevuyu.kan pıhtılaşma için verdim kan sonucunu bekliyorum.genetik test için temmuz sonu verdiler randevu .yani 4 ayı bulucak tam genetik testimin çıkması😑 rahim filmi cekilicem bu arada.doktor vajinal ultrason ile baktı perde yok dedi ama ben tam emin olamıyorum .bir regl olabilsem gidicem doktora ama hala olamadım 2 buçuk ay oldu 😣 Allah aynı acıyı bir daha yaşatmasin inşallah.insallah bir sonraki bebeğini sağlıkla kucağına alırsın 🙏 bu arada doktor bana plesentadan kaynaklanabilir demişti .sizinde aşağıda miydi plesenta ? Birde bebeğiniz erkekmiydi ? Şuna dikkat ettim bizim gibi kesesi sebepsiz delinen bebeklerin çoğu erkek .tesadüf mü yoksa başka bir nedenden mi bilemem
Benim bebegim kizdi canim. Cinsiyetle alakasi olduguni cok sanmiyorum acikcasi. Ben dogum sonrasi adet oldum. Sonra jinekolaga gittim, 8 mm buji rahat girerse rahminde aciklik var demektir demisti. Rahatca girdi de, bu yuzden bir sonraki gebelik icin, serklaj yani rahim dikisi oneriyoruz 13. Haftada fln dedi. Enfeksiyonum da varmis iste hic farkedilmedi. Toxoplasmam negatif, yani kedilerden uzak durmam gerek, yikanmamis yesilliklerden fln.

Genetik test yaptirdim temiz, hsg cektirdim sikinti yok, reglim duzenli, hormonlarim vitaminlerim iyi degerdeler. Onumuzdeki ay rubella,cmv, idrar kulturu,kan testlerini yeniden isteyecem- yoksa istemiyor drlar nedense- sonrasi asilama olacak.
Ilk gebeligim de asilamaydi, esimin spermi birazcik az ondan.

Siz baya tecrubelisiniz ne guzel.bilgilendiriginiz için teşekkür ederim.sizin dediğiniz her şeyi benimde yaptırmam lazım sağolun 🙏 sizde izmirdesiniz sanırım .o buji testini hangi doktorda yaptirdiniz bende ona gideyim.yoksa herhangi bir jinekoloj yapıyor mu.izmir Buca'da Serkan güçlü diye bir perinatolog var iyi yorumlar duydum ben ona gitmeyi düşünüyorum belli bir süre sonra.sizde belki gitmek istersiniz.benimde pko var malesef 😑

Ah canım o an kimsenin aklına gelmiyor ki
Ben fakültede Doğum yaptım onların prosedürü sanırım
Bende bilmiyordum mesaj gelince şaşırdım
Bayramdan sonraya kaldı artık haber veririm sizlere

Basiniz sağolsun. Iki bucuk ay once bende oglumu kaybettim 18 haftalikken. Cok uzucu bir durum. Suni sanci cok zor.yan odada yeni dogan bebek seslerini duyunca kahrolmuştum. Ama merak etmeyin zaman en buyuk ilaç. Sızısı kalıyor hep bir burun sızım olacak ama ilk gunlu aci geciyor.
Sizinde başınız sağolsun 😭 aynı zamanlarda kaybetmisiz benimde iki buçuk ay oldu 😖 aynen öyle.hala hamile birini görünce yada duyunca kendimi kötü hissediyorum bakmak görmek istemiyorum.ama her gün biraz daha duzeliyorum.beni anlayan insanlarla konuşmak çok rahatlatıyor

Benim bebegim kizdi canim. Cinsiyetle alakasi olduguni cok sanmiyorum acikcasi. Ben dogum sonrasi adet oldum. Sonra jinekolaga gittim, 8 mm buji rahat girerse rahminde aciklik var demektir demisti. Rahatca girdi de, bu yuzden bir sonraki gebelik icin, serklaj yani rahim dikisi oneriyoruz 13. Haftada fln dedi. Enfeksiyonum da varmis iste hic farkedilmedi. Toxoplasmam negatif, yani kedilerden uzak durmam gerek, yikanmamis yesilliklerden fln.

Genetik test yaptirdim temiz, hsg cektirdim sikinti yok, reglim duzenli, hormonlarim vitaminlerim iyi degerdeler. Onumuzdeki ay rubella,cmv, idrar kulturu,kan testlerini yeniden isteyecem- yoksa istemiyor drlar nedense- sonrasi asilama olacak.
Ilk gebeligim de asilamaydi, esimin spermi birazcik az ondan.
Yok canim plesanta asagida fln degildi. Bahsetmediler oyle bi seyden.
Icimiz sizladigi bi konu daha var, iste 4 cm acikligim var, suyum ha geldi ha gelecek, kimseye midahale ettirmedim. Canli dogsun dedim. Ama malum dogum bekledigim icin stresten acikamadim bile cubuk kraker yedim sadece iki gun boyunca toplam bir paket bilr degildi. Cocugumu ac biraktim die cok sizlar icim. Ac gitti kuzum die.
21. Haftalikti ama 4 saat de yasadi yavrucak. O saclari, kaslari, tirnaklari gitmez gozumden hic. Babam ismini okudu ezanla kulagina kizimin. Ismi de melis teyzeleri. Boyle mubarek gun ve gecelerde, hayalimde hep beraber arkadaslariyla cennette oyun oynuyorlardir die var. Umarim beni ve babasini hic ozlemiyordur kucugum.
Bir kardesi daha olursa, ona ne aliyorsam, melise alamadigimi hayir olarak bagislama niyetindeyim.
Bir akrabamizin da bi kizi yasamamis ayni durumdan dolayi. Kadin emekli olunca iki cocuguna para paylastirmis kizlar. Olen kizi, o gun , gelininin ruyasina girmis, anneme soyleyin benim de hakkimi versin die. Cok etkilenmistim. Sizinle oaylasmak istedim.

Sizinde başınız sağolsun 😭 aynı zamanlarda kaybetmisiz benimde iki buçuk ay oldu 😖 aynen öyle.hala hamile birini görünce yada duyunca kendimi kötü hissediyorum bakmak görmek istemiyorum.ama her gün biraz daha duzeliyorum.beni anlayan insanlarla konuşmak çok rahatlatıyor
Aynen ya.. aglayan bebek dogurmak ne buyuk nimetmis. Ben de yenidogan bebek gorunce hep zorlaniyorum kendimi tutmakta. Baskasina anlatamiyorum derdimi, acili bi sarki dinlesem bile hep aklima geliyor. En azindan acimdan anlayan birilerine anlatabiliyorum cunku yasayan bilir

Siz baya tecrubelisiniz ne guzel.bilgilendiriginiz için teşekkür ederim.sizin dediğiniz her şeyi benimde yaptırmam lazım sağolun 🙏 sizde izmirdesiniz sanırım .o buji testini hangi doktorda yaptirdiniz bende ona gideyim.yoksa herhangi bir jinekoloj yapıyor mu.izmir Buca'da Serkan güçlü diye bir perinatolog var iyi yorumlar duydum ben ona gitmeyi düşünüyorum belli bir süre sonra.sizde belki gitmek istersiniz.benimde pko var malesef 😑
Herhangi bi doktorda yaptirdim canim. Ha bi de benim istegimle degil ama bakan doktor smear da aldi. Onun sonucu da gec cikiyor iki hafta kadar. Bi sey cikmadi sukur de, sen de yaptirirsin belki

Arkadaşlar bende 22 haftalık bebeğimi 30 Nisan’da suyumun gelmesi ile kaybettim.Bizi bizden daha iyi kimse anlamaz sanırım.eşim Doğuda görev yapıyor yanımda 2 hafta anca kalabildi.o gidince daha kötü oldum.
Zaman geçince daha iyi olursun deniyor
Bişwy aklıma geliyor başlıyorum ağlamaya
Yalnız olduğumda yatağın içine giriyorum ağlıyorum sesli sesli
Geçmiş olsun canım Allah sabır versin

Merhaba hanımlar. Daha doğrusu kader arkadaşlarım:KK43:
Sizlere umut olmak için yazmadan duramadım..
2016 yılında bende bebeğimi kaybettim 18. Haftamda suyum geldi. Benimde daha gebeliğimin başından beri kanamalarım oluyordu plasenta aşağı yerleşimli dendi hep. 18. Hftamda dr kontrolğne gittiğimde suyumun bitmiş kdar az olduğunu aöyledi dr um. Ben au gelmenln ne olduğuyla ilgili fikrim yok ama anlardım gelse yani. Meğer kanamalarla birlikte su da sıza sıza geliyormuş kesem delinmiş. Apartopar istanbula çokk ünlü bi petinatolopa gittik bebekte hiçbir sıkıntı yok çok iyi hatta haftasından ileri.kese delinmiş belki yaşar ama büyük ihtimal 1-2 haftaya kaybedersin bebeğini dedi dr. Enfeksiyon riski var senşn hayatın tehlikede dedi. Dedim olsun beklicem . Evde ıstirahtle 24 haftaya kadar dayandım havuç suyu falan devamlı içtim.suyum artmaya başladı bebişte iyi şükür. Hatta dr dediki olaylRı bilmesm hafif suyu azalmış normal gebelik derim bile dedi. Erken doğum olacak diye bebeğim kilo alsın . DiYe sürekli kaşar et muz armut yedim yattım durdum. 24 te sancılarım başladı hastaneye gittik kapıda foş diye kalan su geldi zaten yatırdılar hstaneye iğne serum vs . En sonra 26+3 te artık sancılar durdurulamaz oldu normal doğumla , o doğum sancısını çeke çeke ama allah şahit gıkk demeden çektim sancılarımı . 1010 gr 35 cm lik yavrum. Hemen küveze aldılar kuzumu. Gittim gördümm miniciikk elleri ayaklarıparmakları kulaklarııı. Dokundummm , ama korktumm zarar vermekten korktumm nasıll ipekkk teniii. Dr lar solunum Makinesine dahi bağlamadılar sadece burundan alıyor oksijen. İlaç vs bile tedavi yoktu: her gün gidip geliyordukk kuzuma süt götürüyordukk. Günden güne büyüyordu. En son mama aldırdılar. Artık sadece kilo alıp bşraz büyümesini beklicez dediler. Ertesi günü yani doğumunun 13. Günü sabah 9 da aradılar bizi. Kötüye gidiyormuş herşey olabilir diye çağırdılar
Gittik.. biz gittiğimizde kaybetmişler kuzumu. Dr bile ağladı söylerken:KK43: Minicik kefene sarmışlar küçücük kutuya koymuşlr verdiler kucağıma .defnettik meleğimii.. Hiçç öpemedim koklayamadım sadece dokundumm ..
o günleri aylar ne demekl saatler geçmedii. Nasıl bir ızdırap nasıl bir gönül yangınıı. Aldığın nefesten pişman olur mu insan oldumm.
Çokk ağladımm . Dediğlniz gibi en ağırı da sütler oldu. Ben yawruma ağlarken sütler akıyor bebek yokk içecek:KK43: resmen bir travma..
Kendimi toparlayınca hemen bş prof a gttim . Araştırma için genetik tahliller pıhtılaşma testleri rahim filmi falan herşey çekildi. 2 gende genetik pıhtılaşma çıktı birde rahmim y şeklindeymiş perde varmış. Psikolojik olarak iyi olduktan sonra da korunmayı bıraktım gebe kaldım hap iğne başladık hemen dr perde yi çok önemsemedi rahimdeki. 4 gün sonra kanamam başldı regl oldum kimyasal gebelikmiş. Diğer ay tekrar gebe kaldım yine kimyasal gebelik. Tabi yine kan sulandırıcıları kullanmama rağmen. Bu sefer dr dedi rahme bakalım canlı gözle histeroskopi yapalım olır dedik. Perdeyi kesti orada yanlış yere tutunmasına sebep pluyormuş perde. Hemen şükür gebe kaldım 1 tane iğne hap kullanmadım vitaminler dışında. 1 damla kanamam olmadı.
Ama bir allah biliyor bir ben o günler nasıl geçti... son haftalarda tabi elli kere gittik heraldw yok suyum geldi galiba yok sancım var galiba diye diye.
37+4 te gerçekten geldi suyum ama sancılar durdu yok gelmiyo. 1 gece bekledik sancılar olmayınca mecbur sezeryan. Hamdolsun rabbime sağlıkla sıhhatle aldım yavrumu kızımı kucağıma . Hem de film sahnesi gibi ama 15.08.18 de. Meleğimi 15.08.16 da kybetmiştim. Rabbimin kararlaştırdığı güne bakın inanılır gibi değil. Benim gün lerime küsme senin kışını yaza çeviririm dedi bana resmen. İki kez kimyasal olması, sezeryan ama yine belirsiz bi tarih olması ne kadar büyük bir tesadüf değil mi?
Şimdi kuzum 8,5 aylık çokk şükürr. Kızıma baktıkça anıyorum meleğimi. Ablasının eşyalarını giyiyor kızımm. Kalbim ikiye bölünük . Bi tarafım gül bahçesi bi tarafım kara zindan.
Bu ağustosta 3 yıl olacak . Ama inanın bana rabbim inşallah sizleri de tekrar evlat sahibi yapsın . Tek çaresi ilacı bu acının sadece evlat . Ötesi yokk
Ben de kefenlendikten sonra bir kez kucagima aldim, icimden bi sicaklik akti boyle cok garip guzel bi duyguydu. Ayni gunun aksami sutum geliyordu. Cok zoruma gitti. Bebrk magazalarindan gogus pedi soruyorum, neden diyorlar. Sutu kesmek icin diyorum. Neden kesiyorsun ki die soruyorlar, garip bi tavirla, sanki tek derdim meme sarkmasi da, bebegimi kaybettim diyorum. Sonra allak bullaklik arasi pisman oluyorlar falan iste, aci seyler.
Ama sanirim tespitiniz dogru. Bu aci anca saglikli bi evlat olunca dinebilecek ancak. Ins nasip olur

X