Erken su gelmesi sonucu bebeğini kaybetmek 😖

Bende öyle iki buçuk ay sonra regl oldum .hatta daha geç.insallah gelir o günler dua et benim için amin inşallah
Ah canım, inşallah yine olacak. Doğal yollarla hamile kaldıysan etrafta gördüğüm senesi dolmadan yine hamile kalınıyor

İnşallah dediğin gibi olur ve sağlıkla sıhhatle kucağıma alırım hamile kalmak değil de hamile kaldıktan sonra başlayacak benim korkularım.ama bu sefer kendimi kaybetmemeye odaklayacagim

İnşallah dediğin gibi olur ve sağlıkla sıhhatle kucağıma alırım hamile kalmak değil de hamile kaldıktan sonra başlayacak benim korkularım.ama bu sefer kendimi kaybetmemeye odaklayacagim
Canım ikinci hamilelikte pinpirikli oluyorsun bu kaçınılmaz, ben öyle oldum en azından :) doktor araştır belki başka doktor soru işaretlerini daha iyi giderir, ben öyle yaptım. Kaybım olduğu için de perinatolog tercih ettim riskli gebelik doktoru olsun dedim, kendimce içimi rahatla aksiyonları işte. Rabbim hayırlısını versin

İyi bir doktor buldum ona gidicem bütün testlerimi yaptırdıktan sonra .onda takip edilmeyi dusunuyorum.perinatalog oda.haklisin hemde aşırı pimpirikli olurum sen kaçıncı haftandasin şuan

İyi bir doktor buldum ona gidicem bütün testlerimi yaptırdıktan sonra .onda takip edilmeyi dusunuyorum.perinatalog oda.haklisin hemde aşırı pimpirikli olurum sen kaçıncı haftandasin şuan
15. Haftadayım cnm

Kızlar bugün doktor kontrolüne gittim
Daha önce bebeğimle oturduğumuz yere şimdi tek başıma oturdumve çok kötü oldum
Doktor gelmeden başladım ağlamaya
Devlette bi bayan doktora gittim çok ilgilendi
Ölçümler neden farklı dedim?kısa olan uzunluk yorulduğun ayakta olduğun zaman ölçülmüştür dedi.ama bu tarz ölçümlerde hep kısa olan baz alınır dedi.ve diğer hamilelikte mutlaka dikilmesi gerekir dedi.1 temmuzdada fakülteye gideceğim bebeğimin patoloji sonucu için

Bende daha önce bebeğimi kaybettigim hastahaneye gitmiştim.beni doğurtan asik süratli bir doktor vardı onu gördüm.o gün yaşadığım kabusları yine yaşamıştım .gerçi her gece malesef aynı şeyler gözümün önünden gitmiyor evet sen bir daha hamile kalınca serklaj yapılır 12 haftada.ama sağlıkla kucağına alan çok var o işlemden sonra.sadece kendini yormaman gerek canim.benim nedeni bile belirsiz ne şekilde nasıl önlem alicam hiç bilmiyorum Allah aynı acıları bir daha yaşatmasin inşallah .sen nasılsın bu arada

Ruhsal olarak iyi değilim ne zaman iyi olunur nasıl unutulur ki
Unutulmaz tabi
Geçen komşumla dışarı çıktım
Eve geldim ağladım ne işim var dışarda diyorum kendime sen çocuğunu kaybettin güldüğüm zaman kızıyorum kendime herkesin hayatı devam ediyor benimkisi durmuş gibi hissediyorum
Bebeğimin Ultrason fotoğraflarına bakıyorum konuşuyorum onunla ağlıyorum
Psikolojik destek almam gerekecek sanırım[/QUOTE]

Çözümü belli olunca biraz rahatlıyor insan inşaallah bir sonraki hamileliğiniz iyi geçer Birbirimize dua edelim inşaallah hayırlısı olsun
İnşallah

[/QUOTE]
Bende psikolojik destek aldım ilaç kullanmadım ama konuşmak bile iyi geldi.evet hepimizin düşünceleri aşağı yukarı aynı. İlk iki ay daha zor geçiyor.sonra alisiyorsun.evet bende hala güldüğümde kendime kızıyorum. Yada atlasima kardeş istediğim zamanlar acaba diyorum oğlum kiziyormudur bana.yada oda beni ozluyormudur .her gece atlasima kavusucagim günün hayalini kurarak uyuyorum.simdi ölsem hiç uzulmem hiç pişmanlık duymam.sadece oğluma kavuşmak istiyorum bunu bilip bunu istiyorum.hamile görünce karnından gözlerimi alamıyorum.herkese imreniyorum.bazen de içimde yeniden bir umut doluyor güzel bir hayatım olcak artık acı cekmicem.evet oğlumu unutmayacağım ama en azından mutlu olduğum günler gelicek diye umut ediyorum.omrumuzun sonuna kadar unutamayiz asla .unutmak ta istemiyorum . sadece artık acı çekmek istemiyorum .acı çekerek yaşamak cok zor...

Benimde 12 gün oldu bebeğimi kaybedeli 22 haftalık rahim açılması 1 hafta hastane sonrasında ölü Doğum vb herşey ilk gün gibi gözümün önünde . Dün farklı bir doktora gittim aynı psikolog gibi konuşup çok güzel teselli verdi . Hayatta yaşayacaklarımızı maalesef bilemiyoruz ki ona göre önlem alalım. Bundan sonrasında aynı şeyleri yaşamayacağımızın da garantisi Yok ama biz bu düşünce ve psikoloji ile yaşarsak maalesef hayatımızı hem zehir ederiz hemde maalesef kötü şeyleri yaşamak zorunda kalabiliriz. Doktor buna benzer şeyler söyledi . önemli olan şuan bizim iyi olmamız sonrasında ne yaşarsak yaşayalım yine güçlü olmak zorundayız bizim evlatlarımız yanımızda olmasa da anayız biz ana . Unutmayın analar her zaman güçlü olur. Birbirimize dua etmeyi de unutmayalım ben yaşadıklarımdan sonra benimle aynı şeyleri yaşayan tüm kişilere dua ediyorum rabbim sabırlar versin ve bir daha yaşatmasın diye inanıyorum bizde bir gün mutlu olup sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi kucağımıza alacağız

Başın sağolsun seninde canım.ne güzel yazmışsın çok haklısın.surekli geçmişi düşünerek yasayamayiz.insallah canım .dua ediyorum hep zaten.aynen inşallah görürüz o günleri

Allah kararlaştırmıştır canım hayırlısı olsun hakkında

Çok geçmiş olsun canım inşallah sen ve bebeğin şimdi iyisinizdir umarım hastahanede olman iyi en azından önlem alırlar sizin için

27+2 haftalık doğdu kizim 14 gün yaşadı miniğim 4 ay oldu hiç unutamıyorum okadar çok özlüyorum ki onu ama onun beni hiç ozlemesini istemiyorum diyolarya ölünce insanlar hesap günü Allah diyecek çocuklara gidin cennete diye çocuklar anne ve babalarimizi almadan gitmeyiz diye aglayacam , ağlamasın kizim üzülmesin hiç ben mahvolurum o ağlarsa bı yanda da diyorum bana bu sevgiyi merhameti veren Allah'ım kendi kulu olan bebeğime kim bilir nekadar merhametlidir hiç o günahsız meleği uzermi aglatirmi her anım o küçük boncuk gözleriyle bana bakisini düşünüyorum , son gün gözünde bir damla yaş vardı ic çeker gibi nefes alıyordu ağlıyor dedim kimse inanmadı bende öyle ağlarım biliyorum agliyodu sonkez öyle gördüm kızımı Meryem mila mi Allah ölünce ilk onu göstersin inşallah bana ve sizede Allah bize öbür dünyayı hatırlattı o rayı ister etti bizi sevinir olduk gitmek için vardır bunda bı hayır , çok uzun yazdim helal edin hakkınızı , benim rahimde perde vardı halileyken fark edildi 19 . Haftada dikiş atıldı rahim ağzına kısalık var diye ama aniden suyum geldi açılma yoktu ağrı hiç birşey yoktu lavaboya gittim aniden geldi suyum bebek tersti sezeryan oldu doğumum bu yüzden hsg rahim filmi çekmek için bu aya kadar bekledim şimdi hastayım hastalık bitince hsg cekicem perdeyi aldiricam açılma olmadan suyun gelmesi rahim anormalliklerinden olabiliyor sizde bı rahim filmi çekin,merakla bekliyorum başlatık bitsin hayırlısıyla filmi çekeyim inşallah haledile bilecek küçük bı sorundur

Gozlerim doldu,Rabbim meleginizi cennet bahcelerinde güler oynar halde cıvıl cıvıl yasatsin,annesini neşeyle beklesin insallah

Gozlerim doldu,Rabbim meleginizi cennet bahcelerinde güler oynar halde cıvıl cıvıl yasatsin,annesini neşeyle beklesin insallah
Amin canım hepimizin sevmeye doyamadığı kiyamadığı minicik bebekleri onlar , okadar üzüldüm ki öldüğünde sevemedim diye çok zor bı hamillelik geçirdim çok Kanamam oldu inanılmaz kanamalarim oldu hep benimle kaldı meleğim o hep gelişti hep iyidi inanamadim gittiğine okadar güçlüydiki bardaktan bosalircasina kanamarim oldu pihtili hiç birşey olmadı ona ömrü bukarmis annesinden önce ölebilecek kadar gucluymus kızım okadar gurur duyuyorum ki onunla okula gönderir başarılı olur başkalarının çocukları sevinirya anneler , benim kızım bizim meleklerimiz cenneti hak edecek kadar iyi kullarmis Allah onları hep mis kokulu hep cennette sevilen bebekler yapacak, sonsuza kadar sevebilicez inşallah arkadaşlar bizde onlara annelik yapamadık bu dünyada ama yanlarına layık olabilmek için cabalayalim bu dünya boş tabi yeniden inşallah evlatlarimiz olur onlarla inşallah hayırlı uzun omurlerimiz olur ama hepsi hepsi bı imtihan Allah sevdikelrimizle öbür dünyada anlimizib akilya günahlarımizi afolmus hayırlı kullardan eylesin bizi buda bı gerçek ki seviyosun minik bebeklerimizin oraya layık olmak için cabalamaiyiz ben çok istiyorum ona sarılıp sevmek koklamak bazen diyorum bir günahım varsa bile Allah'ım önce onu bana ver biraz öpeyim okaklayayim öyle hesaba cekileyim hiç iyi değilim ben napicagimi bilmiyorum

Amin,rabbim kardeslerini nasip etsin size,siz onun da annesi olmaya devam edeceksiniz,o sizin ebedi bebeginiz,kuzunuz.
Mesajlariniza baktim,sorununuz varmis,inşallah tamamen giderilir ve diger yavrulariniza saglikla kavusursunuz.
Giden yavrular daha guzel yerlere layık demekki,rabbim cicekler nurlar icinde yaşatsın tum küçük melekleri...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…