Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Merhaba herkese başından belirtmek isterim henüz bebek sahibi vi değilim hiç olmadım umud edenlerden ve aynı dertten muzdarip olanlardan biriyi.Tam üç yıl önce ateş basması şikayeti ve adet üç aydır adet görememe şikayetiyle doktora gittiğimde erken menopoza girdiğimi öğrendim .31 yaşında ve 5 yıllık evliyim.ilk 2yıl çocuk sahibi olmayı düşünmedik.ancak bu üç yıl hasretimizi perçinledi.İlk adetimi 13 yaşımda gördüm 15yıl dnli gördüm ancak sonuç menopoz.üç yılda 10doktorl görüştüm hepsi 156 fsh 0.[ amh gördükten sonra adres tarif ettiler ve kıbrısı gösterdiler.inançlarım donasyon izin vermiyor. Çok kısa bir süre cyclo prognova kullandım.ilk defa bu ramazanda hayıt içmeye başladım rabbime dua ediyorum kendim. E hepimiz için beden ve ruh sağlığımıza kavuşalım.her yazılanı okadar içimde hissediyorum ki dualarımdasınız bilmenizi istedim selametle

Ben Fsh 196 yı gördüm ...

Çok içten yazmıssınız çok duygulandım benim içinde dua edermisiniz lütfen Fsh 156 demişsiniz ben 196 yı gördüm allahım hepimize ama hepimize acil şifalar versin inşallah

Hayıt tentürü kullanın fsh kesin düşüyor. 3 ay kullandım düzeldi

Çok geçmiş olsun sizede nasıl kullandınız tam olarak ? Aslında benim durumum biraz daha farklı şurda anlattım hikayemi
FSH, ERKEN MENAPOZ ve TİROİD HİKAYEM.. FSH 196'DAN 8'E... ben bir tiroid ameliyatı ve minik bir tiroid kanseri atlattım geçen yıl onunla eş zamanlı olarak başıma geldi bu Fsh ve erken menapoz sorunu ilacla 8 e kadar düştü değerim bi kac ay kendiliğimden adette oldum sonrasında şimdi yine olamıyorum ölçtürmeyede cok korkuyorum direkt tekrar cylco progynova adlı ilacamı baslasam bilmiyorum. Ben tiroid ameliyatı olmadan önce hayıtta dahil olmak üzere bir çok bitki kullandım aslında fakat değerlerim daha da arttı ılk ölçüldüğünde 129 sonra 140 en son 196 ydı ondan sonrasına baktırmadım zaten. Ama bu artışın driekt bitkilerin yan etkisi olduğunu söyleyebilmek imkansız çünkü ben o sırada zaten tiroidde kanser tasıyormusum yani ordan salgılanan zararlı hormonlar mı ne olduğu belirsiz acıkcası ....
Sizin değeriniz kaçtan kaça düştü ? Cok tesekkür ederim sevgiler

Benim 90 civarıydı 3 ay boyunca adet olamadım. Amh düşüklüğüde vardı. Sonra kendim araştırdım tentürün faydalarını. İlk ay adet gördüm ve o ay 25 e düştü.sonra prp yaptırdım yumurtlama olmaya başladı fsh normale döndü. Araya virüs girdi tüp bebek işlwmleri askıya alındı. Ne zaman başlarsa gidicem. Sizede çok geçmiş olsun

Çok içten yazmıssınız çok duygulandım benim içinde dua edermisiniz lütfen Fsh 156 demişsiniz ben 196 yı gördüm allahım hepimize ama hepimize acil şifalar versin inşallah
Her duamda hepimiz varız her zaman hiç sadece kendim için dua etmedim..amiiinnn sayıların değeri değişse bile yaşattığı his değişmiyor.

Harika bir daha hiç geri dönmesin o zorluklar inşallah Prp nerede yaptırdınız sakıncası yoksa? Gerci ben ankarada yasıyorum siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorumda

Merhaba arkadaşlar, 14 yaşımda ilk kez kendiliğimden adet olduktan sonra adet göremedim. Doktorlara gittim, fsh ve lh hormonum yüksek e2 değerim düşüktü. Hipergonotropik hipogonodizm teşhisi koyuldu. Bu arada genetik testleride yaptırdım sonuç normal çıktı herhangi bir rahatsızlığım yok. Cyclo progrnova veya trisequens gibi ilaçlarla adet oluyorum. Zaman geçti evlendim. Çocuk sahibi olmak için bir takım tedaviler denedim. Tedavimde gonal f ve merionel denendi 6 mm den 2-3 adet yumurta var, büyümediler. Bu sırada 2019 amh değerim 0.66 2010 de yeniledim amh değerim 0.3 . Benim gibi bu teşhis konulan arkadaşlar var mı?

Amh kaçtı

1 yılda 0.3 mü düştü amh'iniz ? Benim geçen yıl 0.8di. şimdi kaç acaba

Harika bir daha hiç geri dönmesin o zorluklar inşallah Prp nerede yaptırdınız sakıncası yoksa? Gerci ben ankarada yasıyorum siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorumda
Esselamualeykum bende Ankara’da yaşıyorum 22 yaşındayım erken menopoz hastasıyım bir tüp bebek bir prp geçmişim var . Henüz kucağımız evlat sesiyle dolu değil . Rabbime duaya devam ediyorum..

Merhaba arkadaşlar 42 yaşında erken menepoz evresine girerken tesadüf eseri fsh ile girmeden climen ilacına yani hormon tedavisine başladım regl olmama 1 hafta kala ( ilacı bırakmama) baş dönmesi aşırı iştah kaybı ve baş ağrısı yaşıyorum bu tedaviyi görüp benim gibi hisseden var mı? 5 sene bu ilaçla ( her yıl memografi kontrolu şartıyla) regl olmayı planlıyordum ama alık gibi hissediyorum kendimi migren gibi aynı ama degil

Onlardan birisi benim cok uzduler beni ama suan hamileyim ne olur umudunuzu kaybetmeyin ve akisina birakin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…