Erken kalkamama sorunu

Damdakiperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2021
1.387
1.873
Arkadaşlar merhaba,
Uzun yıllar süren çalışma hayatımin sonunda nihayet evdeyim. Günü verimli kullanabilmek ve bunun için de erken kalkabilmek istiyorum, ama ne mümkün ki kalkamıyorum. Çok denedim ancak olmuyor, bir de üşengecim, ev işlerine akşama doğru ancak başlıyorum, bunları nasıl kırabilirim, öneriniz varsa rica ediyorum 🍀🙏

Ahha ben. Çocuklar olmasa ben erken yatarsın ama erken yatamiyorum. Uyumazsam dinç olamıyorum. Usengecligi de kronometre tutarak biraz aşmaya başladım. 20 dakika geri sayım başlatıyorum. Alarm ötmeden işi bırakmıyorum. Bazen moduma göre yarım saat veya bir saat geri sayım başlatıyorum.

Maalesef beni tarif ediyorsunuz. Gece iyi uyusam erken kalksam bile gündüz verimli olamıyorum. Zihnimin en iyi çalıştığı en dinç olduğum saatler gece. Neyse ki serbest bir işim var istediğim saatte çalışabiliyorum.

Sessizlik,huzur bu saatlerde gibi bende şuan bugünün 4. kahvesini içiyorum sabah namazı ile uyuduğum oluyor çoğunlukla.
Ama bir şey keşfettim YouTube dan yağmur rüzgar ateş sesi açıp şıp diye uyuyorum bakalım bu 4. Kahve sonrası 5 olmadan uyur muyum?☹️

Ben sabahın 6 sinda uyaniyorum genelde.oncelikle akşam en geç 11 dedin mi yataktayim.ilk günler sizi zorlar ama sonra alisirisiniz.kalktigim gibi yataktan çıkıp ortalığı falan topluyorum kahve yapıyorum.

Sessizlik,huzur bu saatlerde gibi bende şuan bugünün 4. kahvesini içiyorum sabah namazı ile uyuduğum oluyor çoğunlukla.
Ama bir şey keşfettim YouTube dan yağmur rüzgar ateş sesi açıp şıp diye uyuyorum bakalım bu 4. Kahve sonrası 5 olmadan uyur muyum?☹️
O kadar kahve tüketimiyle uyuyamamanız normal değil mi? Yoğun kahve tüketimi ve düzensiz uyku saatleri kalp krizi tetikleyicisi.

Arkadaşlar merhaba,
Uzun yıllar süren çalışma hayatımin sonunda nihayet evdeyim. Günü verimli kullanabilmek ve bunun için de erken kalkabilmek istiyorum, ama ne mümkün ki kalkamıyorum. Çok denedim ancak olmuyor, bir de üşengecim, ev işlerine akşama doğru ancak başlıyorum, bunları nasıl kırabilirim, öneriniz varsa rica ediyorum 🍀🙏
Tavsiye veriyorum:KK70: bebek yapın
Zaten hiç uyutmuyor gibi bir şey sabah ezanı ile güne başlarsın 😎

Bir gün hiç uyumayın ertesi akşam erkenden uyursunuz bi de alarm kurun sabah 7-8e o şekilde başlayın. Üşengeçlik için de evi temiz düzenli olanlara bakın imrenin😂

Ahha ben. Çocuklar olmasa ben erken yatarsın ama erken yatamiyorum. Uyumazsam dinç olamıyorum. Usengecligi de kronometre tutarak biraz aşmaya başladım. 20 dakika geri sayım başlatıyorum. Alarm ötmeden işi bırakmıyorum. Bazen moduma göre yarım saat veya bir saat geri sayım başlatıyorum.
Aynen.. uykumu alamazsam bitiğim o gün, rakı masasından kalkmış gibi dolanıyorum tüm gün

Arkadaşlar merhaba,
Uzun bir çalışma hayatından sonra biraz uyumak normal değil mi ? Her gün 30 dk öne çekerek başlayın bir anda 6-7 de kalkmayın. 10 ile başlayın yavaş yavaş öne çekin.

X