Erken hamilelik belirtileri hakkında....

Büşraa tebrikk ederimm canımm :)))) muradına erdin sonunda sende :))) darısı diğer kızların basınaa hamıle olmyaan kalmcıakk az kaldı :))

Canım hamileliğin ilk ayında doktora kontrol için gitmiştim. Ondan önce de her ihtimale karşı test yapmıştım. Test negatif çıktı. Ultrasonda da bir şey çıkmamıştı. Sonrasında adetim gecikti. O hafta tekrar test yaptım pozitif çıktı. Kan testi yaptırmak için tekrar doktora gittiğimde 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim.

İlk ay belirtilerim aşırı uykuya yönelme sürekli yorgunluk, hafiften mide bulantılarının başlamasıydı. Adet sancısı gibi kasıkta ve belimde sancılar oluyordu ki ben hiç beklemiyordum. İstiyordum ama etkilerden dolayı adet olmayı bekliyordum o ara. İlk gebelik olunca anlayamıyorsun.

Bu ara bulantılarım azaldı yine de geçmedi. Çok kusmuyorum ama bulantı nedeniyle her an bebeğim varlığını hissediyorum. Yine de bugünümüze çok şükğr. Bu dönemde 2-3 kilo verdim. Az ve sık yiyorum ama bulantılar nedeniyle keyifli yediğim zamanlar azdı. Şimdi pazardan itibaren daha keyifli yiyorum. Folik asidi bıraktık ki o da mide bulantısı yapıyor diyorlar onu gece alıyordum. Şimdi de kan hapı verdi doktor. Bu hafta iki test yaptırdım. Sonuçları 10 güne kadar alacağım. Hayırlısı olsun.

Uykularım azaldı. Hatta gece uyuyamıyorum erkenden uyandığım oluyor ama sabah yatak keyfi hala çok tatlı geliyor. Allah'tan derslerim öğleden sonra da rahat rahat uyuyorum. :)

çok sevindim Canim inşallah bende hamileyimdir bnmde ilk bebeğim olacak allah kismet ederse ve bu ay ilk denememizdi çok istiyorum allahim nasip eder inşaallah bu duyguyu banadaa :)

Biz de bu ay ilk defa bebek denemesi yapıyoruz.
Daha önce karşılaşmadığım şeylerle karşılaştım bu ay.
Psikolojik diyemem çünkü stres yapmadım, illa olacak demedim, umutlu bile değilim yani.
Şu anda adet olmam gereken güne 6 gün var ve benim birkaç gündür sürekli kasıklarıma ağrılar girip çıkıyor.
Karnım tuhaf şekilde ağrıyıp tekrar kesiliyor. Gazım var gibi karnım davul gibi ve akıntım var.
Canım durduk yere alakasız şeyler çekiyor ve diyette olmama rağmen iştahım çok açık.
Dediğim gibi umutlu da değilim aslında ama abakalım hayırlısı inşallah hamileyimdir. Eşim çok istiyor.

bence gayet belirgin görünüo bikaç gün sonra kan testiyle netleştirin. Hayırlı olsun şimdiden

Eki Görüntüle 1076367 bu da benim testim? silik bi çizgi var ama hamilemiyim kızlar?

oyy yerim seni bennn evet kız teyzos oluyorum :) allahım her yerden bebiş çıkıyor şükürler olsun allahıma kımse evlatsız kalmaz inşallah darısı Arvıerle bana dua edin bizede Rabbim hayırlı evlat etsin sağlıkla kucağına al inşallahhhhh

Eki Görüntüle 1076367 bu da benim testim? silik bi çizgi var ama hamilemiyim kızlar?

pomaak inanamıyorum eveeet çok şükür hamilesin çok şükür benim ilk testimde böyle çıkmıştı yarın sabah yap ilk idrarla kırmızı çıkar.Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah. bu arada testlerimiz bile aynı bende bu testten yaptım

rabbime çok şükür.. etmem mi kuzum ya.her zman dualrımdasınız.inşallah rabbim sizede nasip eder...

Son düzenleme:

rabbime çok şükür.. etmem mi kuzum ya.her zman dualrımdasınız.inşallah rabbim sizede nasip eder..

Son düzenleme:

canım yaaa çok heyecanlıyım çok mutluyum. evet bak seninle herşeyimiz aynıydı. yine aynı
rabbim inşallah her isteyene yaşatır bunu..

canım yaaa çok heyecanlıyım çok mutluyum. evet bak seninle herşeyimiz aynıydı. yine aynı
rabbim inşallah her isteyene yaşatır bunu..

amiin İnsallah herkes bu duyguyu ve daha fazlasını yasar inşallah. test kitimiz ve silikliğimiz bile aynı. bhcg değerini ve keseni mm sini merak ediyorum

pazartesi kan testi yaptırcm nasipse o zman söylerm tatlım..

kan testini sağlık ocağında yaptırcaksan eğer 2000 ve üstüysse alttan bakınca kesesi gözüküyormuş , üstü çıkarsa git kese ye baktır.bakalım küçük melek kac haftalık 4 e yakın vardır bence , belkide 4

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…