Gebeliğe Hazırlık Erken doğumdan sonra rahim dinlendirme,hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hala adet olmadım 39 gün oldu doğum yapalı
Düşük olsa belki daha erken olurdu. Ven dış gebelik geçirdiğimde 16 gün kanama vardı. 15 gün sonrada adet olmuştum. Şimdi erken olmaz galiba. Rahim daha toplanmamıştır :KK43:

Hala adet olmadım 39 gün oldu doğum yapalı
Sanada geliyorlar mı bazen sende yaşasa bu kadar olacaktı diyor musun? Ben kendimi durduramıyorum. Hafta hesabı yapıyorum :KK43: mayıs annelerine bakıyorum sürekli:KK43:

Sanada geliyorlar mı bazen sende yaşasa bu kadar olacaktı diyor musun? Ben kendimi durduramıyorum. Hafta hesabı yapıyorum :KK43: mayıs annelerine bakıyorum sürekli:KK43:
Malesef bende öyle yapıyorum. Hamile arkadaşlarımin resimleri denk geliyor paylaşımları falan ne bilim zor. En yakın arkadaşımla haftamiz ve günümüz birebir aynıydı doktorumuz bile aynı. Rabbim onada banada aynı zamanda nasip etmişti ama benim bu kadarmış kısmetim. Ona kucağına sağ salim almak nasip olsun

Canım gitti nefesim gitti gülüşlerim mutluluklarım gitti. Ama rabbime sığınmaktan başka yol yok.

Canım gitti nefesim gitti gülüşlerim mutluluklarım gitti. Ama rabbime sığınmaktan başka yol yok.
:KK43: sorma ben nefes almak bile içimi sızlatıyor. Bir iş yapamıyorum boş durdukça aklıma geliyor. Ocak ayı bitince alışveriş yapıcaktım.:KK43: 24 hafta bitmek üzere olacaktı bugün. Memleketimdeyim ama iyi geliceğine daha çok acı veriyor çünkü ben buraya gelmenin bile hayalini kurmuştum. :KK43: Allah sabır versin inşaallah bize ve bunu yaşayan herkese. İnsanız işte kendimizi tutamıyoruz. Plan yapıyoruz hayal kuruyoruz. Kaçıncıdır kursağımda kalıyor :KK43: artık hayal bile kuramam. Sonraki aşama beni daha çok kprkutuyor.

:KK43: sorma ben nefes almak bile içimi sızlatıyor. Bir iş yapamıyorum boş durdukça aklıma geliyor. Ocak ayı bitince alışveriş yapıcaktım.:KK43: 24 hafta bitmek üzere olacaktı bugün. Memleketimdeyim ama iyi geliceğine daha çok acı veriyor çünkü ben buraya gelmenin bile hayalini kurmuştum. :KK43: Allah sabır versin inşaallah bize ve bunu yaşayan herkese. İnsanız işte kendimizi tutamıyoruz. Plan yapıyoruz hayal kuruyoruz. Kaçıncıdır kursağımda kalıyor :KK43: artık hayal bile kuramam. Sonraki aşama beni daha çok kprkutuyor.
Evet ben de gerçekten çok korkuyorum tekrar hamile kalabilecek miyim hamileliğimde Beni neler bekliyor bebeğimi kucağıma alabilecek miyim hiçbir şey bilmiyorum diyebileceğim tek şey Rabbim herşeyin en doğrusunu bilir insallah bizlere kaldıramayacağımız bir imtihan daha nasip etmez

Maydanoz suyu soğan suyu falan içsem acaba sökülürmü adet

Evet ben de gerçekten çok korkuyorum tekrar hamile kalabilecek miyim hamileliğimde Beni neler bekliyor bebeğimi kucağıma alabilecek miyim hiçbir şey bilmiyorum diyebileceğim tek şey Rabbim herşeyin en doğrusunu bilir insallah bizlere kaldıramayacağımız bir imtihan daha nasip etmez
Amin amin. Aynı şeyi yaşayanlar var okuyorum ama hiç içime sinmiyor :KK43:

Merhaba yazdıklarınızı okumaktan vazgeçmediğim tüm kk üyeleri...
Ben 20+2 de erken doğumla oğlumu kaybettim.:KK43: :KK43: patoloji sonucuna göre Plasentada enfeksiyon varmış suyum kesesiyle beraber geldi ve açılma olunca normal doğum yaptım. :KK43: haftası ve kendisi küçük olduğu için küveze de alınmadı.
Bugün 8.gün doktora gittik ve 6 ay korunun dedi. Antibiyotik verdi hali hazırdaki enfeksiyonu geçirmek için.
Sonraki hamileliğinde de rahimağzına dikiş atıcaz ve devamlı bir şekilde antibiyotik kullanıcaksın dedi.
Şimdi var mı benim gibi erken doğum yaşamış ve bekleme süresinde olanlar?
Birlikte bekleyelim, zaman geçmeyecek yoksa?
6 ay değilde 3 ay beklesek olur mu acaba? Kendimizi hazır hissetsek...
Aslında hamile kalma fikri bile çok korkutucu ama bebek kaybedince sanki en iyi ilaç sağlıklı bir bebek olacakmış gibi geliyor.
Canım öncelikle cok geçmiş olsun Rabbım sabırlar versin inan ne desem ne söylesem hepsi boş ateş düstüğü yeri yakıyor. Çok şükür inançlı insanlarız onlar bizi cennetin kapısında bekleyecek bizlerinde almadan girmeyeceklermiş cennete inşallah cennette kavuşuruz yavrularımıza.bende temmuz un ilk haftası 18 haftalık kızımı kaybettim acısı geçmiyor ömür boyu da geçmeyecek ama alışmaya çalışıyorsun yeniden hamile kalmaya çalışıyorsun yerini asla doldurmaz hayallerinde silemez her evladın yeri başka o yüzden istiyorsun bir an önce tekrar hamile kalabilmeyi bende henüz hamile kalamadım bana Dr hiç korunma vermedi doğum sonrası için. Rabbim isteyen herkese ve bizlerde hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Canım öncelikle cok geçmiş olsun Rabbım sabırlar versin inan ne desem ne söylesem hepsi boş ateş düstüğü yeri yakıyor. Çok şükür inançlı insanlarız onlar bizi cennetin kapısında bekleyecek bizlerinde almadan girmeyeceklermiş cennete inşallah cennette kavuşuruz yavrularımıza.bende temmuz un ilk haftası 18 haftalık kızımı kaybettim acısı geçmiyor ömür boyu da geçmeyecek ama alışmaya çalışıyorsun yeniden hamile kalmaya çalışıyorsun yerini asla doldurmaz hayallerinde silemez her evladın yeri başka o yüzden istiyorsun bir an önce tekrar hamile kalabilmeyi bende henüz hamile kalamadım bana Dr hiç korunma vermedi doğum sonrası için. Rabbim isteyen herkese ve bizlerde hayırlısıyla nasip etsin inşallah
Amin Allah razı olsun sizede sabır versin inşaallah. Rahim filmi çektirdiniz mi? Bize 6 ay dedi doktor :KK43: içim yanıyor valla:KK43:

Amin Allah razı olsun sizede sabır versin inşaallah. Rahim filmi çektirdiniz mi? Bize 6 ay dedi doktor :KK43: içim yanıyor valla:KK43:
Cok zor canım Rabbım dayanma gücü versin ben gecen sene şubat ayında rahim filmi çekilmiştim mart ayında 4 gün gecikmeli adet görüp hamile kalmıştım yani nisanda öğrendim. Rahim filmden bir ay sonra hamile kaldım. Eğer çekileceksen sakın korkma hiç bisey yok ben narkozlu çekilmiştim

Cok zor canım Rabbım dayanma gücü versin ben gecen sene şubat ayında rahim filmi çekilmiştim mart ayında 4 gün gecikmeli adet görüp hamile kalmıştım yani nisanda öğrendim. Rahim filmden bir ay sonra hamile kaldım. Eğer çekileceksen sakın korkma hiç bisey yok ben narkozlu çekilmiştim
Ben 2 defa çektirdim biliyorum. Siz kaybettikten sonra çekindiniz mi ? Onu sordum.

Yok canım ben hamile kalmadan önce çekilmiştim. Senden tekrar mı istediler hamilelik ten sonra
Doktor kırkından sonra tekrar çekelim dedi. Bir kere çekmiştim. Sonra dış gebelik geçirdim ondan sonra tekrar çektirdim. Tekrar hamile kaldım kaybettik işte kırktan sonra tekrar çektircem

Sizde tekrar çektirin faydası olur belki.
Bilemiyorum canım şuan yumurta kiste dönüştüğü için yarın doğum kontrol hapına başlıca zaten doğumdan sonra ilk Dr muaynemdi mahvoldum ağlamaktan Dr derdimi bile anlatamadım ortam hamileler ultrason çatal allak bullak oldum Dr kisti görünce hap kullanıcam dedi tahlil istedi zaten ağlıyordum odadan çıktım yarın sonuçlarımı göstermeye gidicem

X