Gebeliğe Hazırlık Erken doğumdan sonra rahim dinlendirme,hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Mcz09

Meleğim abi oldu 😢 F🕊M🤲👶
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2018
6.071
9.420
Merhaba yazdıklarınızı okumaktan vazgeçmediğim tüm kk üyeleri...
Ben 20+2 de erken doğumla oğlumu kaybettim.:KK43: :KK43: patoloji sonucuna göre Plasentada enfeksiyon varmış suyum kesesiyle beraber geldi ve açılma olunca normal doğum yaptım. :KK43: haftası ve kendisi küçük olduğu için küveze de alınmadı.
Bugün 8.gün doktora gittik ve 6 ay korunun dedi. Antibiyotik verdi hali hazırdaki enfeksiyonu geçirmek için.
Sonraki hamileliğinde de rahimağzına dikiş atıcaz ve devamlı bir şekilde antibiyotik kullanıcaksın dedi.
Şimdi var mı benim gibi erken doğum yaşamış ve bekleme süresinde olanlar?
Birlikte bekleyelim, zaman geçmeyecek yoksa?
6 ay değilde 3 ay beklesek olur mu acaba? Kendimizi hazır hissetsek...
Aslında hamile kalma fikri bile çok korkutucu ama bebek kaybedince sanki en iyi ilaç sağlıklı bir bebek olacakmış gibi geliyor.

Nunuco Nunuco @Kubra1949 sizleride bekliyorum kızlar. Beklemekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Burda birlikte bekleyelim. @-Asmin- senide bekliyorum. Bildiğiniz arkadaş varsa etiketleyin gelsinler. Birbirimize destwk olalım benim çok ihtiyacım var

Kuzum birlikte bekleyeceğiz Tabii ki ve birbirimize çok da güzel haberler vermek Allah nasip eder inşallah

Ben de açıkçası psikolojik olarak 2. bebeğe hazır mıyım bilmiyorum ama dediğin gibi Bana da sanki bir bebek ilaç olacakmış gibi geliyor

Nisan 2015'te evlendim eylül 2018'de hamile olduğumu öğrendim aradan geçen 3 buçuk sene boyunca bebeğim olmadığı için çok üzüldüm çok yıprandım gerek psikolojik olarak gerek ilaçlardan iğnelerden ötürü gerek Çevremdeki insanların tepkileri ama şimdi bakıyorum bi evlat acısı yaşadıktan sonra hepsi o kadar boş geliyor ki Üç buçuk sene boyunca yanarken zannediyordum ki çok büyük bir acı ama inan 3 haftadır bırak yanmayı Ateşlerde yürüyorum onun için gerçekten bilmiyorum bir bebeğe daha hazır mıyım ama istiyor musun diye sorarsan çok istiyorum her şeyden çok ha korkuyor musun dersen hiç olmadığı kadar ne yaşayacağımı bilmiyorum Rabbimin verdiği her şeye razıyım vardır elbet bir bildiği bizim bildiğimizden çok daha fazlasını bilen odur

Sen de biliyorum ki İnançlı bir insansın Onun için yapman gereken evladına bol bol dua etmek ve sabretmek hepimizin yapacağı o Rabbim daha ağırını yaşatmasın tek duam bu

Sen de biliyorum ki İnançlı bir insansın Onun için yapman gereken evladına bol bol dua etmek ve sabretmek hepimizin yapacağı o Rabbim daha ağırını yaşatmasın tek duam bu
Amin amin. Bende hamile kalamıyorum diye ağlıyordum adet olunca üzülüyordum. Ama bu daha zormuş. O zaman iki ağlar devam ederdim şimdiyse önümü göremiyorum. Ne yaşayacağız bilmiyorum Allah yardımcımız olsun inşaallah nasip olur bir kardeş meleklerimize hayırlı sağlıklı bir şekilde.

Evlatlarımız cennetin en güzel yerinde şu an birbirine arkadaşlık ediyor Biz de burada Anneleri olarak Birbirimize destek olacağız birbirimizle Dertleşeceğiz Allah izin verirse şuna gerçekten inanıyorum Ateş gerçekten Düştüğü Yeri yakıyor bunu çok samimi olarak söylüyorum Rabbim kimseye yaşatmasın ama Benim kendi annem bile beni anlamıyor Onun için bizi birbirimizden başkası anlamaz

Kuzum birlikte bekleyeceğiz Tabii ki ve birbirimize çok da güzel haberler vermek Allah nasip eder inşallah
İnşaallah burda gördüm bizim gibi kaybeden çok sonrasında güzel hikayeler var. İnşaallah bizde hayırlısıyla güzel şeylwr yaşarız. 2018 iyi gelmedi 2019da Allah gönlümüzdekileri hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Amin amin. Bende hamile kalamıyorum diye ağlıyordum adet olunca üzülüyordum. Ama bu daha zormuş. O zaman iki ağlar devam ederdim şimdiyse önümü göremiyorum. Ne yaşayacağız bilmiyorum Allah yardımcımız olsun inşaallah nasip olur bir kardeş meleklerimize hayırlı sağlıklı bir şekilde.
Inşallah bitanem.

İnşaallah burda gördüm bizim gibi kaybeden çok sonrasında güzel hikayeler var. İnşaallah bizde hayırlısıyla güzel şeylwr yaşarız. 2018 iyi gelmedi 2019da Allah gönlümüzdekileri hayırlısıyla nasip etsin inşallah
Rabbim bizlerede güzel sonuçlar almak ve kardeşlerine ablasını abisini anlatabilmeyi nasip etsin.

Evlatlarımız cennetin en güzel yerinde şu an birbirine arkadaşlık ediyor Biz de burada Anneleri olarak Birbirimize destek olacağız birbirimizle Dertleşeceğiz Allah izin verirse şuna gerçekten inanıyorum Ateş gerçekten Düştüğü Yeri yakıyor bunu çok samimi olarak söylüyorum Rabbim kimseye yaşatmasın ama Benim kendi annem bile beni anlamıyor Onun için bizi birbirimizden başkası anlamaz
Arkadaş olmuşlardır demi :KK42:bende annem yaşamasına rağmen beni anlamıyor diye düşünüyorum. Diyor ki ya hiç olmasaydı. Olupta kaybetmek daha zor bence. Bugün mezarlığa gittik dedim o kadarda abartma dedi:KK43: :cry:

Arkadaş olmuşlardır demi :KK42:bende annem yaşamasına rağmen beni anlamıyor diye düşünüyorum. Diyor ki ya hiç olmasaydı. Olupta kaybetmek daha zor bence. Bugün mezarlığa gittik dedim o kadarda abartma dedi:KK43: :cry:
Maalesef öyleler Bilmiyorum belki de ne Söyleyeceklerini bilmedikleri için Nasıl teselli edeceklerini bilemedikleri için yoksa eminim Onlar da çok üzülüyor lar Benim ailemin ve eşimin ailesinin ilk torunu olacaktı onun için Herkes çok heyecanlıydı çok güzel planlarımız vardı ama nasip bu kadarmış ultrason videoları resimleri Hep gözümün önünde beğendiğim aldığım her şey giydirmek nasip olmadı ve en çok içimi acıtan ne biliyor musun Ben tesadüfen Bir sabah uyandığımda Ben hamileyim dedim ve kalktım test yaptım hamileydim yine de Kan testi ile kesinleştirmek istedim işten çıkmam testi yaptırmam sonucu almam derken Bayağı zaman geçti ve sonucu aldıktan sonra koşa koşa eşimin iş yerine gittim hala gözümün önünde o sevinci o gözlerinin parlaması sesinin titremesi heyecanı ne diyeyim Rabbim inşallah bize yeniden hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip eder çok istedik imtihanımız oldu

Maalesef öyleler Bilmiyorum belki de ne Söyleyeceklerini bilmedikleri için Nasıl teselli edeceklerini bilemedikleri için yoksa eminim Onlar da çok üzülüyor lar Benim ailemin ve eşimin ailesinin ilk torunu olacaktı onun için Herkes çok heyecanlıydı çok güzel planlarımız vardı ama nasip bu kadarmış ultrason videoları resimleri Hep gözümün önünde beğendiğim aldığım her şey giydirmek nasip olmadı ve en çok içimi acıtan ne biliyor musun Ben tesadüfen Bir sabah uyandığımda Ben hamileyim dedim ve kalktım test yaptım hamileydim yine de Kan testi ile kesinleştirmek istedim işten çıkmam testi yaptırmam sonucu almam derken Bayağı zaman geçti ve sonucu aldıktan sonra koşa koşa eşimin iş yerine gittim hala gözümün önünde o sevinci o gözlerinin parlaması sesinin titremesi heyecanı ne diyeyim Rabbim inşallah bize yeniden hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip eder çok istedik imtihanımız oldu
Belkide:KK43:
Bende daha önce dış gebelik geçirdiğim için eşime söylediğimde tepki vermedi.bende bir hafta kala test yaptım çok çok silikti test. İnandım hatta rüyamda bile gördüm. :KK43: bende unutamıyorum o anı. Sağlık ocağında kan vermiştim akşama doğru aradım ve hemşire negatif demişti. Bende kaç değerim kaç dedim. 34 ddi. Kızmıştım neresi negatif diye.
Elim titremişti eşimi ararken. :KK43: ultrasona girdikçe video çwk diyordum eşime. Tek bir video var oda kısacık. Doktorun her söylediği kulağımda çınlıyor.
İzleye izleye ezberledim. :KK43:

İlk hamileliğim de o kadar beklenmedik bir anda olduki. Ben kan verdiğim de değerim 0 ın altındaydı. İki hafta sonra kesilmeyen kanamadan şüphelenip test yapmıştım. Çift çizgiyi görünce eşimi aramak için gözümün önünde olan telefonu bulamamıştım. Duyunca ağlamıştı. 2 gün sonra dış gebelik oldığu anlaşıldı. Ona rağmen alışmıştık. Bu sefer 142 gün geçirdik beraber ilk günden sayınca. :KK43:

Bugün hastaneye gidince ultrason için uzandım sanki oğlum yine ordaymış gibi gözüm ekrana kaydı ve bomboş kap karanlıktı :KK43:

Nisan 2015'te evlendim eylül 2018'de hamile olduğumu öğrendim aradan geçen 3 buçuk sene boyunca bebeğim olmadığı için çok üzüldüm çok yıprandım gerek psikolojik olarak gerek ilaçlardan iğnelerden ötürü gerek Çevremdeki insanların tepkileri ama şimdi bakıyorum bi evlat acısı yaşadıktan sonra hepsi o kadar boş geliyor ki Üç buçuk sene boyunca yanarken zannediyordum ki çok büyük bir acı ama inan 3 haftadır bırak yanmayı Ateşlerde yürüyorum onun için gerçekten bilmiyorum bir bebeğe daha hazır mıyım ama istiyor musun diye sorarsan çok istiyorum her şeyden çok ha korkuyor musun dersen hiç olmadığı kadar ne yaşayacağımı bilmiyorum Rabbimin verdiği her şeye razıyım vardır elbet bir bildiği bizim bildiğimizden çok daha fazlasını bilen odur
Haziran 2015 ye evlendim 1 buçuk yıl istemedik sonra hemen hamile kaldım 14 haftada kaybettim ve yıkıldım 9 ay sonra tekrar hamile kaldım 8. Haftada kaybettim üstünden 1 sene geçti şimdi yumurta takibine başladım ilk kaybım sonrası çok korkuyordum korktuğum başıma geldi 2.bebeğimede diğeriyle aynı ay hamile kalmıştım o yüzden demem o ki korkmayın hepimizin bir yazısı var sadece o yazıyı bilmiyoruz evlat imtihanı çok büyük 2 kere yaşadım Allahım 3.yaşatmasın sabır dua

X