erken doğum....

SEVCAN_84

Nirvana
Pro Üye
18 Ocak 2007
1.517
365
40
kızlar dün doktora gittim 2 gündür belimden gelen sancılarım vardı....doktor ablamız muayene etti bebeğimin kalp atışları gayet iyi hemen doğum haneye vajinal muayene için aldılar ve rahim 1 cm açılma yapmış erken olabilir dedi....bizde hemen çantamızı hazırladık ama ben çok korkuyorum normal doğum 15 kasımda bekleniyordu eğer erken olursa bebeğime bişey olur mu?
kızlar duanızı eksik etmeyin bende bebeğimde sağlıkla kurtulalım inşallh :))

canım daha çok erken umarımm bebişin gelmekte acele etmez, hele bir 36 haftayı geçsinn, otursun oturduğu yerdeee, canım benim stres yapma çok etkiler çünkü, allah yardımcın olsun canım, bir avazda kurtarsın inş

canım sağlıklı ise en fazla zayıf bi bebişin olur..onuda sen besler kocaman yaparsın..kendine dikkat et ağır hareketlerden kaçın allah yardımcın olsun..

AMAN DA AMANDA TEYZESİNİN GÜLÜ GELMEK İÇİN ACELE Mİ EDİOYR MUŞ SIKILMIŞ MIA RTIK DIŞ DÜNYAYA MI AÇILMAK İSTİOYRMUŞ KIZ ZİLLİ KAL BİRAZ DAHA ANNEİN İÇİND EHEYECANALNDIRMA KADINI CNAIM ARKDAŞIM ALALHIMIN İZNİYLE HİÇBİŞEY OLMAYACAK İNŞAALLAH KORKMA DR UN BU KONUDA NE DEİD ONU DİNLE OKADAR ALLAHA DUA ET YETER ALLAH BİLİR HERŞEYİ ELBETTEKİ İNŞAALLAH SAGLIKLA KUCAGINA ALACAKSIN BİRTANEM

hiç üzülme en fazla kilosu düşük olur annesinin sütüde onu tombiş bir bebek yapar en kısa zamanda sen sakın stres yapıpta bebişini heyecanlandırma..:dance:

cnm hiç üzülme allahım hayırlı doğum verisn sağlıcakla alırsın yavrunu kucağına...heyecan yapma gelmeyeceği varsada stresten gelir...şöyle düşün ha 15 kasımda doğurmuşun ha şimdi tek fark erken doğum o da senin için çok tehlikeli değil düşünsene 6,5 aylık 7 aylık doğduğunuğu gene de şükret allaha çabucak versin bebişini kucağına...sen gene bitirdin benim doğurmama 8 ay var...geçermi ki :))))

kızlar hepinize teşekkür ederim...dün gece yine sancılandık ama Allahtan düzensiz geldi...oturduk oturduğumuz yere :)) doktorum biraz bekle sakinleştir kendini dedi....başka hastaneyede sakın gitme dedi suni sancı verip almaya kalkarlar dedi...şimdilik bekliyoruz bakalım....inşallah herşey yolunda gider azıcık daha durur bebeğim...

dayanmaya çalış cnm. ama elinde değil tabi. yaramaz inşallah zamanında doğar. erken gelsede sorun değil iyi bi bakımla yetişir akranlarına.

34 ten sonrasııııı hiç bişey olmaz cnm.1 cm açılma gelmez o daha bir arkadaşım 4 cm açıkla 40. hafta doğurdu 36 dan 40 a kadarrrrrr

işallah allah ın izniyle hiçbişicik olmaz yüzdün yüzdün kuyrukuna geldin şimdi doğsada sadece zayıf olur onuda sen sütünle doyurur şişkolaştırırsın oyy yerim onu dayanamayıp gelmek istiomuş napsın çocuk sıkıldı tabii :dance:

hiç korkma canım benim 2. oğlum 8.ayını doldurduğu gün sezeryana alındım...3,5 kilo ve gayet sağlıklı doğdu:hooray:şimdi de deli fişek bir oğlan :Roflol:yerinde duramaz...seninki daha büyük ALLAH'ın izni ile sapasağlam dünyaya gelecek ve senide peşinden koşturacak:teselli:sakın endişe etmeŞeniz

Banada dr. 31. haftada erken olabilir dedi bende acilma yok ama sancim geliyor cok. Tas gibi oluyor karnim belimdende vuruyor arada adet sancisi gibi. Sanci durmasi icin ilac verdi . Olsada korkma dedi kilosu iyi ama durmasi daha iyi dedi. Bende bugün canta icin alisverise gittim yoksa daha aklimin ucunda yoktu hastane cantasi. bugün sertlesme cok yok ama agir kaldirmisim gibi belim agriyor.
dikkat etmeye calisiyorum ,sende kendine dikkat et ve korkma Allahin izniyle 34 haftadasin bile insallah bende o zamana kadar durabilirim.
Stres yapma ,Rabbim hepimizin yardimcisi olsun.

CANIM BAK FAZLA STRES VE ÇOK HAREKET ETMEK BEBEĞİN GELMESİNİ HIZLANDIRIR SEN FAZLA HAREKETTEN SAKIN VE STRES ALTINDA KALMA

EĞER ÇOCUKTA HAZNEYE YAKLAŞMIŞSA FAZLA KORKMANA GEREK YOK SADECE ZAYIF OLUR...

EĞER GEREKLİ KİLODA DEĞİLSE KÜVEZEDE ALABİLİRLER..
ENDİŞELENME...

SAĞLICAKLA KAL...

kızlar hala beklemedeyiz.....şuanda sancılarım kesildi arada şiddetli ağrılarım oluyor belimde ama kızımla biraz sohbet edince duruyooo sağolsun anneciğini üzmüyo hayırlısı ile sağlıkla bi kavuşsak.....dua edin kızlar nolurrrrrr

sakın iş yapma .bol bol dinlen arkadaşım.Allah kolaylık versin.bişeycikler olmaz korkma.

yata yata karpuz gibi oldum :)) ama kızıma kavuşma heyecanı herşeye değer yeterki o sağlıklı olsun...annem benim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…