Erken Doğum Hikayem 🙃

Gramına kadar aynı, benim kızım da 28 haftalik ama 27 ile uyumluydu bir hafta geride kalmıştı, inanın süreç zor cok sabır istiyor, hastahane prösödürleri bazı vicdansız sağlık çalışanları vs birçok şeyle karşı karşıya kalıyorsunuz, üstelik istediğiniz gibi göremiyorsunuz çok zor süreçler, benim kızım da beni hissederdi ilk zamanlar sesimi duyunca ağlardı sonraki zamanlar iyileşmeye başladıkça gülmeye başladı, inanın çok güçlüler size kavuşmak için minicik bedeni ile devasa bir mücadele veriyor, size düşen çılgınlar gibi süt sagmak , kendinizi yıpratmamak, iyi beslenmek ve bolca dinlenmek, bebek eve gelince büyük bir maraton başlıyor suanda kafamı kaşıyacak vaktim yok geceden beri uyumadım hayalet gibi geziyorum ama çok şükür kızım yanımda, lütfen kendinizi yanlız hissetmeyin biz kızım 80. Günden sonra kavuştuk her bebeğin iyileşme hızı çok farklı, arada kafanızı dağıtın kendinizi eve kapamayın, inşallah kavuşacaksınız size dua edeceğim, güzel haberlerinizi bizimle de paylaşın mutlaka

Böyle uzun uzun yazmanıza çok mutlu oldum çok teşekkür ediyorum inşallah bizde o günleri görürüz inşallah kucağıma alabilirim ve beni çok yorar tavsiyelerinizi gözümün önünde bulunduracağım ve beni böyle rahatlatmanızı asla unutmayacağım bugün kızımı gördüm ve ilk defa elini tutabildim inanılmaz bir duyguydu sizinde bu yorumunuzla çok daha umut doldum minnettarım bebişinizle o kadar çok mutlu olun ki sağlıkla gülücüklerle huzurla dolu günleriniz olsun bu zor günleri geride bıraktığımda bebeğim beşiğinde huzurla uyurken ben tekrar buraya başardığımızı yazar sizinle paylaşırım inşallah

Teşekkür ederim, İnanın ölsem bu günleri unutmayacağım, rabbim kimseyi evladı ile sınamasın, bir nebze olsun gönlünüze su serptiysem ne mutlu bana ama İnanın gelecek eve kuzunuz , inanmak ve dua etmek kadar tesirli birşey yoktur , Allah kavuştursun inşallah, bebis eve gelince yazın mutlaka ❤

Çok teşekkür ederim amin rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın yazacağım mutlaka

bebğinize ciğer filmi çekildi mi acaba

Canimm cok mutlu oldumm. Umarım bir daha saglikla ilgili konularda imtihan etmez Allahim. Gercekten cok zor.
Bebisinizle bir omurr sagliklikli, mutlu yillariniz olsun insallahh

Benim bebeğimde 32 +4 küvözde bugün 11.Günü midesine hortumla besleniyor. 8.gün ağzından tüp çıkmiş bebeğe bi şans verelim demişler extübe yani burundan oksijen denediler 2 gün tolere edemedi. Geri entübe oldu. Beslenmeye devam ediyor bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni de bilgilendirebilir mi çok çaresizim her gün öyle görmek canımı çok yakıyor. Entübeden neye göre ayırıyorlar?

Benim de şiddetli preklamsi tanıdından dolayı bebeğim aynı sizin gibi 860 gr doğdu 28. Haftada. Şuan 21 gün oldu doğalı. Bizim de satürasyon düşmeleri var. Bir nazala geçiyor bir entübe oluyor. Her gün görüyorum oğlumu yarım saat. Süt sağıyorum onu alıyor çok şükür her gün dua ediyorum inşallah benim bebeğim de sağlıklı bir şekilde çıkacak ordan. Dua edin bana. Okurken çok duygulandım. Her gün ağlıyorum dua ediyorum bebeğim iyi olsun diye

Rabbim acil şifalar versin inşallah, sakın korkma sabırlı ol , Allahın izni ile iyi olacak , benim kızı şuanda 6 aylık sağlıklı bıcır bıcır bir kız oldu bu süreçler çok normal , sen psikolojini iyi tut ve iyi beslen , bol bol süt sağ, bebeğin icin en önemli şey süt, bir de yanına gidince onunla konuş ve ninni söyle, bebegin seni hissediyor, sesin ve sütün ona iyi gelir ...

Merhaba , yeni gördüm mesajınızı, çok geçmiş olsun, bebwgin akciğer durumuna göre entübe ediliyor veya edilmiyor, entübeden korkmayın bu süreç gayet normal , bebeğiniz suanda nasıl umarım iyidir

Teşekkür ederim bebeğim çok şükür iyi yanımda 25 gün kaldı suann3 ay 4 günlük olduk toparladık 5 kg oldul şükürler olsun ni sorunumux yok

Çok teşekkür ederim her gün görüyorum yarım saat hep konuşuyorum. İnşallah sağlıklıca gelcek yanıma inanıyorum. Çok zor bir süreç. Sütümü sağıyorum anne sütü alıyor. İnşallah büyüyüp gelecek evimize

Canım inşallah biz yarın anne uyuma ineceğiz. 92. Günümüz olacak senle aynı 860 gr doğmuştu bebeğim. Şuan 2.420 oldu çok şükür tek sıkıntımız solunumdu. 1 ay ara ara küvöz içi oksijen aldı. Sonra son 10 gündür 5 günü kendi kendine desteksiz solunumu vardı rop oldu geçen salı. Çarşambadan c.tesine kadar tekrar ara ara destek aldı küvözün dışında kot yataktaydı. Cumartesiden beri kendi solunumunu yapıyor ama arada satürasyon düşüyor ama hemen toparlıyor. Bu normal mi? Senin bebişin taburcu olduğunda satürasyon olayı nasıldı? Yarın anne uyuma inebilirmişiz bugün de oksijen hiç almazsa. Ama ben korkuyorum ya satürasyonu düşerse evde anlamazsan diye. Bir yandan da diyorum doktorlar çıkarmaz emin olmadan. Şuan iyi ama dediğim gibi arada düşüyor satürasyonu ama bakıyorum çok normal bebeğim sıkıntılı görünmüyor düştüğünde zaten sonra hemen toparlıyor. Senin nasıldı taburcu olurken satürasyon?

Çok geçmiş olsun öncelikle, benim kızımın satürasyonu hep 80 lerdeydi eve gelirken bile düzelmemişti tam olarak lakin şöyle de ilginç bir durum vardı, kızımı beslemek için kucağıma aldığımda, sevdigimde , kucağımda onunla konuşup onu öptüğümde satürasyonu 95 lere hatta bazen 100 lere ulaşıyordu, kızımın satürasyonu düzelmiyor diye çok ağlamıştım bu benim için çok büyük bir sorundu tabi bebeğim için de , ordaki tüm bebeklerin satürasyonu izler sonra kendi bebeğimin inişli çıkışlı satürasyonuna bakar bakar ağlardım, bebeğimi ilk defa beslediğim birgun satürasyonu kucağımda 40 a kafar düştü bebeğimin rengi morardı resmen , bebeğim kucağımda ben çığlık kıyamet bağırıyorum hemşireler koşun diye resmen kabus gibi zamanlar yaşadım lakin sonraları baya yükseldi ama 80 lerde sabitlendi, eve çıkmaya yakın sürekli kucağıma alınca sevince daha iyi oldu , küvözde baya düşüyordu satürasyonu ilginç şekilde, eve gelene kadar da böyleydi, eve gidince ilgiyle sevgiyle tamamen iyileşti ve satürasyon takibi falan da yapmadık zaten , emin olun sevgi ve ilgi ile düzelecek , bol bol temasda bulunun, konuşun ve sevin ❤ bu durumlar çok normal daha iyi olacak inşallah Benim kızım şimdi düzeltilmiş 8 buçuk aylık bıcır bıcır bir kız çocuğu oldu

Çok teşekkür ederim cevabın için inan o kadar iyi anlıyorum ki seni… benim de gözüm sürekli satürasyondaydı. Dalgalı bir satürasyonu vardı sürekli ıkınıyor gazı var. Şimdi anne uyumdayız çok şükür iyi inşallah bizim bebiş de seninki gibi toparlayacak. Artık satürasyona bakmaktan psikolojim bozulmuştu. Uyurken nefesini fln kontrol ediyorum. Miniğim nerelerden geldi inşallah bu günlerde geçecek. Çok çok saolun. Hiç bir yerde yazmıyor bunlar. Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim kızınla mutlu sağlıklı ömürler diliyorum Allah hepimize evlatlarımızla mutlu sağlıklı ömürler nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…