Erkeklerin erkek arkadaş grupları/en yakın arkadaşları

3 ay olmuş daha, yalnız daha fazla zaman geçirmeye ikna edin biraz zaman geçsin sizinde bol bol anılarınız olur

Benim eşimin de böyle 15 kişilik arkadaş grubu var ve ben bu grubun ilk yengesiydim beni bu kadar sevmeseler zor olurdu biliyorum, kendilerine ait esprileri anıları vardı senelerce aralarında tek kız dolaştım, aralarında 2 kişi var en yakınları genelde bizde hep onlarla olurduk nereye gitsek gelirlerdi bende özellikle baş başa kalmak istediğimde bunu dile getirir onun dışında arkadaşlarını sevdiğim için dert etmezdim kendim çağırırdım. Artık onlarda benim çok yakınım kardeşim gibiler, şuan evlendik istesek de eskisi gibi görüşemiyoruz ama bir gün bile arkadaşları için onunla kavga etmedim :)
Eşimin yakın arkadaşlarından biri bir dönem eşimin yanında çalışıyordu o ara haftada bir en az bizde kalırdı işten geç çıktığı ve evi uzak olduğu için. Film izlerdik, oyun oynardık, yemek pişirirdik hep birlikte. Kendi kardeşimden görmediğim kardeşliği abiliği yeri geldiğinde eşimin arkadaşlarından gördüğüm için belki de böyle konular bana çok dert gibi gelmiyor. Ben onları erkek erkeğe takılmaya teşvik ettikçe onlar bensiz bir yere gitmez, plan yapsalar bile son anda arayıp ısrar kıyamet beni de dahil ederlerdi, hala da öyledir bekar olmalarına rağmen. Benim de arkadaşlarım aynı şekilde gelir bizde kalırlar ara ara bekar olanları. Eşim de onlara aynı saygıyı samimiyeti gösteriyor sağolsun. Bir insanı arkadaş çevresinden izole edersen o evlilik geçmiyor, cicim aylarından sonra insan ayrı ayrı da sosyalleşmeyi arıyor, özlüyor ve bu sağlıklı olan bence. Herkesin kendi sosyal çevresi olmalı, şimdiden oradaki memnuniyetsiz ve ortamı bozan kişi olursa konu sahibi ilerleyen zamanlarda zorluk çeker diye düşünüyorum.

Kızlaar herkese iyi akşamlar diliyoruum. Çok yeni bir birlikteliğim var 3.ayımızdayız herşey çok şükür güzel gidiyor fakat beni içten içe öyle sıkan bir konu var ki nasıl davranmam gerektiğini hiç bilmiyorum çünkü daha önce başıma bu gelmedi.

Erkek arkadaşımın bir grubu var ki 6 kişiden oluşan; allahın her günü iş molasında öğlen yemeklerinde, bazen ailesinin evine kahvaltıya geldim diye gelen, haftanın en az 3 günü oturup kahve sohbet muhabbet ettiği çocukluktan beri birlikte olduğu kişiler bunlar. Hepsini ayrı ayrı sevdim evet bir tanesiyle daha yakın ve bu hafta hep üçümüz vakit geçirdik, baş başa hiç kalmadık. Kendimi çoğu zaman üçüncü kişi gibi hissediyorum. O kadar çok anıları var ki, A desem A ile ilgili hemen anıları vardır anlatırlar ve yüksek kahkahalar, durup durup dans ederler eğlenirler, biri bir mimik yapar diğeri kopar gülmekten... Bunun gibi bir sürü şey bana anlatır dahil de eder ama bana komik gelmeyen şeyler oluyor ve zoraki gülümsüyorum. Üçümüz olunca o kadar donuk tutuk oluyorum ki onların aşırı neşesi yanında. Ve erkek arkadaşımla buluşunca o arkadaşıyla olduğu kadar eğlendiğini görmüyorum kendimi saçma sapan bir kıyasa soktum kafamda. Beni sevip sayıyor hepsi hiç sıkıntı yok ama onlara dahil olamadım kendi içimde çekinik kalıyorum. Ve modum düşmeye başladı en küçük şeyde laf sokmak istiyorum ilgi arsızı insanlara hep kızmışımdır ama neden otururken sarılmadığının kendi içimde hesabını yapmaya başladım 29 yaşında. Böyle giderse daha yeni bağlanmaya başladığımız şey uzaklaşmaya sebep olacak. Bana ne önerirsiniz ? Bu türlü bir durum yaşayan ve dengeyi korumak için çözüm yolları bulan var mı ?
Benimde kumam var. Kocamın en yakın kankası olur kendisi..

Eşimin yakın arkadaşlarından biri bir dönem eşimin yanında çalışıyordu o ara haftada bir en az bizde kalırdı işten geç çıktığı ve evi uzak olduğu için. Film izlerdik, oyun oynardık, yemek pişirirdik hep birlikte. Kendi kardeşimden görmediğim kardeşliği abiliği yeri geldiğinde eşimin arkadaşlarından gördüğüm için belki de böyle konular bana çok dert gibi gelmiyor. Ben onları erkek erkeğe takılmaya teşvik ettikçe onlar bensiz bir yere gitmez, plan yapsalar bile son anda arayıp ısrar kıyamet beni de dahil ederlerdi, hala da öyledir bekar olmalarına rağmen. Benim de arkadaşlarım aynı şekilde gelir bizde kalırlar ara ara bekar olanları. Eşim de onlara aynı saygıyı samimiyeti gösteriyor sağolsun. Bir insanı arkadaş çevresinden izole edersen o evlilik geçmiyor, cicim aylarından sonra insan ayrı ayrı da sosyalleşmeyi arıyor, özlüyor ve bu sağlıklı olan bence. Herkesin kendi sosyal çevresi olmalı, şimdiden oradaki memnuniyetsiz ve ortamı bozan kişi olursa konu sahibi ilerleyen zamanlarda zorluk çeker diye düşünüyorum.
Evet bizimkiler de bensiz bir yere gitmezlerdi erkek erkeğe takılsınlar diye uğraşırdım eşimden önce benimle plan yaparlardı, hala öyleyiz tabi de sadece evlilik iş güç eklenince eskisi gibi olunamıyor bekarlara çok ayak uyduramaz olduk :) Kesinlikle eğer arkadaşları iyiyse onları bağrınıza basın çok güzel dostluk oluşuyor..

Kendinizi çocukluk arkadaşlarıyla niye kıyaslıyosunuz ki zaten ? sizin yerinizin farklı olması lazım, daha çok baş başa zaman geçirmek istediğinizi söyleyin

X