Erkeklerin erkek arkadaş grupları/en yakın arkadaşları

Hiç öyle arkadaşları üzerinden gelmesin gitmesin tarzında bir cümleye, kelimeye bile gerek yok aslında. Bebeğim ben seninle baş başa zaman geçirmek istiyorum demesi yeterli bence adamın aklı uçar zaten 😂

Ben bi kere böyle dedim çok işe yaradı. Eski sevgilimle daha birkaç haftalık falandık, bir akşam evine gittim ama böyle 2-3 saat oturmaya gittim kalmaya değil. Benden yarım saat sonra yakında oturan samimi arkadaşı geldi. Dedim kendi kendime, bi kahve içer kalkar gider ama yok. Adam geldi gitmiyor. Yapıştı kaldı koltuğa. Aşırı sıkıldım ama belli etmedim dur bakalım dedim gözlem yaptım. Ben çıkarken hala oturuyordu yani. Ve çok geç saate kadar da oturmuş hatta biri daha gelmiş benden sonra. Bir sonraki gidişimde bu kişi yine geldi benden bir saat sonra falan. İçimden dedim ki yine geçen akşamki gibi yaparsa ben konuşucam sevgilimle. Geldi bu sefer yine uzun oturdu sonra gitti. Ben de o gece kaldım. Adamın arkasından şey dedim, ya çok iyi biri ama baş başa kalmayı tercih ederim dedim. Bi daha hiçbir arkadaşı gelmedi mesela ben varken.

Yok yok öyle kabaca gelmesin, yanında getirme dememiştim 😄 ama erkeklerin arkadaşlıkları çok garip oluyor. Ben çözemedim hala hallerini. Kuma diyorlar böyle erkek kankalara, haklılar.

Kızlaar herkese iyi akşamlar diliyoruum. Çok yeni bir birlikteliğim var 3.ayımızdayız herşey çok şükür güzel gidiyor fakat beni içten içe öyle sıkan bir konu var ki nasıl davranmam gerektiğini hiç bilmiyorum çünkü daha önce başıma bu gelmedi.

Erkek arkadaşımın bir grubu var ki 6 kişiden oluşan; allahın her günü iş molasında öğlen yemeklerinde, bazen ailesinin evine kahvaltıya geldim diye gelen, haftanın en az 3 günü oturup kahve sohbet muhabbet ettiği çocukluktan beri birlikte olduğu kişiler bunlar. Hepsini ayrı ayrı sevdim evet bir tanesiyle daha yakın ve bu hafta hep üçümüz vakit geçirdik, baş başa hiç kalmadık. Kendimi çoğu zaman üçüncü kişi gibi hissediyorum. O kadar çok anıları var ki, A desem A ile ilgili hemen anıları vardır anlatırlar ve yüksek kahkahalar, durup durup dans ederler eğlenirler, biri bir mimik yapar diğeri kopar gülmekten... Bunun gibi bir sürü şey bana anlatır dahil de eder ama bana komik gelmeyen şeyler oluyor ve zoraki gülümsüyorum. Üçümüz olunca o kadar donuk tutuk oluyorum ki onların aşırı neşesi yanında. Ve erkek arkadaşımla buluşunca o arkadaşıyla olduğu kadar eğlendiğini görmüyorum kendimi saçma sapan bir kıyasa soktum kafamda. Beni sevip sayıyor hepsi hiç sıkıntı yok ama onlara dahil olamadım kendi içimde çekinik kalıyorum. Ve modum düşmeye başladı en küçük şeyde laf sokmak istiyorum ilgi arsızı insanlara hep kızmışımdır ama neden otururken sarılmadığının kendi içimde hesabını yapmaya başladım 29 yaşında. Böyle giderse daha yeni bağlanmaya başladığımız şey uzaklaşmaya sebep olacak. Bana ne önerirsiniz ? Bu türlü bir durum yaşayan ve dengeyi korumak için çözüm yolları bulan var mı ?
Bence erkek arkadaşınıza onu özlediğinizi ve başbaşa kalmak istediğinizi söyleyin yani sizin her buluşmanızda erkek arkadaşının da yanınızda olması bana çok saçma geldi. Zaten yeni bir ilişkiniz var sürekli onun gelmesi sizin iletişim kurmanızı da engelliyor. Bence bunu direkt ben senin arkadaşınla buluşmak istemiyorum şeklinde ifade etmeyin. Onunla tek kalmak ve beraber yalnızca ikinizin olacağı şekilde bir aktivite yapmak istediğinizden bahsedin. Ve mümkün olduğunca arkadaşlarıyla aynı ortama girmeyin cünkü anlaşılan siz onlardan baya soğumuşssunuz. Bunu ilişkinize hissettirmemek için aynı ortama girmeyin. Sevgiliniz takılsın kendi ortamında, muhabbetlerini sohbetlerni orada etsinler.

Arkadaşlarıyla anlaşamazsan sen elenirsin, benden söylemesi. Hele de bu kadar yakınlarsa. Şimdiden bir damar bulup kendini sevdirmezsen ileride evde yalnız oturma ihtimalin çok yüksek. Kendini yama demiyorum. Eğer sevgilini seviyorsan ve bu konu dışındaki her şey içine siniyorsa senin için de iyi olur onlarla eğlenmenin bir yolunu bulman😊 Kimse arkadaş grubunun içinde somurtuk bir sevgili görmek istemez.

Kendimi gördüm sende 😅5 kişilik erkek grubu var eşimin.En önce biz evlendik 5 erkek bir ben dolaşıyorduk benide bırakmaya gönlü el vermiyordu ama onlarsızda yapamiyordu. 37 yaşında eşim hala görüşüyorlar bağları kopmadı sizinki gibi çok bağlılar ,hepside evlendi sırayla rahatladım. Bizde hanımlarla çok sıkı dost olduk😅 Hatta bir tanesine oturdugumuz sitede biz ev tuttuk o kadar bir delilik benimkide. Yıllardır içlerindeyim bir kere terbiyesizliklerini görmedim. Oğlum hepsine amca diyor. Ben bu durumdan memnunum eşim abartmaz çünkü yeri ve zamanını bilir. Sizin sevgilinizde böyle dengeyi korursa bir sorun olmaz güzel bile olur.

Siz sevgilisiniz ve henüz 3 aydır berabersiniz. Dolayısıyla arkadaşlarıyla eşit olmazsınız. İnsan sevgilisiyle yeri gelir daha durgun, duygusal olur. Arkadaşlarıyla bambaşkadır ki bu çocukluk arkadaşıymış. Bu kıyasla girerseniz hayatta hep kıyaslarsınız. Ailesiyle, arkadaşıyla, sevgilisiyle vs... Hiç biri ile ilişkilerimiz aynı olmaz ki.

Onlar çocukluktan beri arkadaşlar ve kesinlikle aynı kulvarda değilsiniz bile. Erkeklerin bir aradayken yaptıkları boş muhabbet bizim asla anlayabilecegimiz türden bişey değil. Tanışmak amaçlı bir araya gelmek tamam ama sonrası gereksiz olmuş. Onlarında yanında sevgilileri olsa anlarım. Onlarla geçireceği zaman ayrı sizinle geçireceği zaman ayrı. Onların ortamına girerseniz konulara yabancı kalmanız kadar normal bişey olamaz. Ha zamanla baktınız ki onları hep sizden önde tutuyor sizden çok onlarla vakit geçiriyor o zaman işin rengi değişir ama şu an ilişkiniz daha çok yeni. Siz bu toplu görüşmelerden uzak durup başbaşa vakit gecirmeye bakın

Bu hafta işleri çok yoğundu 2 kez görüştük onda da üçümüz birlikte. Şimdi başbaşa olacağız. İlk iki ay hep ikimizdik açıkçası şuan yeni yeni böyle oldu ama ben garip hissediyorum cidden. Arkadaşlarına grubuna çok bağlı çok misal ben sevmemiş olsam görüşmek istemesem bence olumsuz etki yaratırdı. Ama kendi arkadaşlarının saçma sapan davranışları olunca da benden özür diliyor onlar adına, toplanınca ergen moduna giriyor hepsi inanamazsınız komik gelmiyor ki hatta itici buluyorum bazı muhabbetleri bile.
Eğer bu arkadaş grubu bu adama sevgilisinden onlar adına özür diletiyorsa demek ki bu adamın sevgiliyi bir daha o arkadaş grubu arasına sokmaması lazım. Buna rağmen hala seni onların arasına sokuyorsa seni pek önemsemiyor demektir. Bu sınırı sevgilinin koyması lazım, baktı bir iki özür dilemesi gereken durum oldu bi daha seni bir kadın olarak o erkeklerin arasına almamalı.

Neden erkek arkadaşı ortamına seni sokuyor ne münasebet yani.
Hiç sevmem böyle şeyleri.
Onlarda çifttir görüşülür de böyle bir acayip bence.
Onlarla ayrı senle ayrı buluşsun.

Rahatsızsanız belirtin hep beraber görüşmek istemediğinizi. Ama kısıtlama yaparak görüşmesini engellemeye çalışmayın bence, yalan söyleyerek yine yapar yapacağını. İlişkiniz de daha çok yeni emin ve ağır adımlarla ilerleyin

Kızlaar herkese iyi akşamlar diliyoruum. Çok yeni bir birlikteliğim var 3.ayımızdayız herşey çok şükür güzel gidiyor fakat beni içten içe öyle sıkan bir konu var ki nasıl davranmam gerektiğini hiç bilmiyorum çünkü daha önce başıma bu gelmedi.

Erkek arkadaşımın bir grubu var ki 6 kişiden oluşan; allahın her günü iş molasında öğlen yemeklerinde, bazen ailesinin evine kahvaltıya geldim diye gelen, haftanın en az 3 günü oturup kahve sohbet muhabbet ettiği çocukluktan beri birlikte olduğu kişiler bunlar. Hepsini ayrı ayrı sevdim evet bir tanesiyle daha yakın ve bu hafta hep üçümüz vakit geçirdik, baş başa hiç kalmadık. Kendimi çoğu zaman üçüncü kişi gibi hissediyorum. O kadar çok anıları var ki, A desem A ile ilgili hemen anıları vardır anlatırlar ve yüksek kahkahalar, durup durup dans ederler eğlenirler, biri bir mimik yapar diğeri kopar gülmekten... Bunun gibi bir sürü şey bana anlatır dahil de eder ama bana komik gelmeyen şeyler oluyor ve zoraki gülümsüyorum. Üçümüz olunca o kadar donuk tutuk oluyorum ki onların aşırı neşesi yanında. Ve erkek arkadaşımla buluşunca o arkadaşıyla olduğu kadar eğlendiğini görmüyorum kendimi saçma sapan bir kıyasa soktum kafamda. Beni sevip sayıyor hepsi hiç sıkıntı yok ama onlara dahil olamadım kendi içimde çekinik kalıyorum. Ve modum düşmeye başladı en küçük şeyde laf sokmak istiyorum ilgi arsızı insanlara hep kızmışımdır ama neden otururken sarılmadığının kendi içimde hesabını yapmaya başladım 29 yaşında. Böyle giderse daha yeni bağlanmaya başladığımız şey uzaklaşmaya sebep olacak. Bana ne önerirsiniz ? Bu türlü bir durum yaşayan ve dengeyi korumak için çözüm yolları bulan var mı ?
Ayrilin.

Eminim arkadaş grubu ile gerçekten çok mutludur ve siz bu konuyu kendi içinizde büyüttükce hem onun arkadaşlarıyla arasını bozacaksiniz hem de kendiniz de mutsuz olacaksınız.

Güzel arkadaşlıkları kaldiramayan insanlar bu tarz grupların arasına dahil olmamalı. Belli ki o enerji sizde yok, bari insanların arasını bozmayın.

Evet şu anda henüz hiç bir şey yapmadınız ama var o potansiyel sizde görüyorum.

Cok negatif olacagim galiba ama burada "eşim surekli işten cikip arkadaslarinin yanina gidiyor, arkadaslariyla tatil plani yapiyor, onlarla gulup eglenip evde konuşmuyor" diye açilan konular var ya hani.
Gidişat öyle olma ihtimali de varmiş gibi göründü. 🤷
29 yaşinda aşiri dip dibe arkadaşlık sıkıntı bence ya.
Net. Aynı sorunla bende boğuştum. Ancak haftada bir e daha yeni yeni düşürebildik. Gelecek için bir planınız varsa geleceğinizin sorunu büyük ihtimalle karşısınızda duruyor.

Birlikte görüşmeyin o şekilde ne şiş yanıyor ne kebap. Her iki tarafı birden idare ediyor kendince ama siz kendinizi iyi hissetmiyorsunuz ve bu tavırlar ile göze batacaksınız.Baş başa görüşün en azından arkadaşlarına bugün kız arkadaşım ile görüşeceğim müsait değilim diyebilmeye bir yerden başlasın.

Çok net :KK70: Kesinlikle bu hemfikiriz. Ama nasıl ? Vallahi o kadar çok gülüp eğleniyorlar ki kedi gibi kalıyorum. E soruyorum anlatıyorlar ben de gülüyorum yorum yapıyorum ama yok olmuyor kendimi dış kapıymış gibi hissediyorum.
Sanki eflatunsla biz böyle gülüp eğlenmiyoruz hiç bu iş iyi gitmiyor diyecekmiş gibi geliyor içimden, kaygılanıyorum oturduğum yerde surat 5 karış.
Erkek arkadaşınızla ilişkinizi çocukluktan beri devam eden arkadaşlıklarla aynı kefeye koyup kıyaslamayın, ikisi farklı ilişkiler, ayrıca uzun yıllara dayalı arkadaşlıklarda epeyce anı birikiyor, siz daha çok yenisiniz zamanla sizinde anılarınız birikir anlatır gülersiniz.
Erkek arkadaşınız da sizi arkadaşlarıyla kıyaslayıp arkadaşlarımla daha çok eğleniyorum diye düşünürse çiğlik etmiş olur.

Sürekli grup halinde buluşulmaz elbette, ikinizin başbaşa geçireceği zamanlar da olmalı ama haftada bir sizinde içinde olduğunuz görüşmelerde gruba uymaya çalışın, bence eğlenceli bir grup:)

Son düzenleme:
Biz eşimle baş başa da çıkarız,o arkadaşlarıyla çıkar bazen.Beni de çağırır.Ben de kendi arkadaşlarımla çıkarım.Onun arkadaşlarının hepsini tanırım ve severim de.Bazen eşler olur bazen olmaz.Tek erkekler olursa bile eşim sende gel der bana.Ben pek karışmam ama o da bana karışmaz.Ama hiç bir zaman birbirimizi kısıtlamaya çalışmayız.
Konu sahibi eğer beraber başbaşa az vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız konuşun,düşüncelerinizi anlatın.Ama tamamen arkadaşlarından vazgeçmesini beklemeyin.Siz de kimse için arkadaşlarınızdan vazgeçmeyin.Önemli olan denge kurabilmek.

Grupça buluşacağınızı anladığında bir iş uydur gitme. Haftada 1-2 grup buluşması olur yani hatta çok da keyifli olur ama her gün her gün mecbur değilsiniz. Ya da sizin arkadaş çevreniz varsa sevgilinizi de dahil edin. Ondan önce davranın. Belki bu sayede kendi alanınıza çekmiş olursunuz.

Sürekli grup halinde buluşmak bana itici geliyor. Çift olarakta olmuyor bunlar anladığım kadarıyla siz her hafta ve hatta haftada birkaç kez sevgilinizi arkadaşlarıyla neden vakit geçiresiniz? Kendisi sürekli tek erkek olarak sizin kız arkadaşlarınızla görüşür müydü?

Arkadaşlık iyidir, güzeldir ama bu denli dip dibe olanlar evlilik sonrası da ciddi sıkıntı oluyor benim gördüğüm. Daha şimdiden benim yanimda onların yanında olduğu gibi değil düşüncelerine girdiyseniz bunun devamı artarak gelir.

Benim eşimin de böyle 15 kişilik arkadaş grubu var ve ben bu grubun ilk yengesiydim beni bu kadar sevmeseler zor olurdu biliyorum, kendilerine ait esprileri anıları vardı senelerce aralarında tek kız dolaştım, aralarında 2 kişi var en yakınları genelde bizde hep onlarla olurduk nereye gitsek gelirlerdi bende özellikle baş başa kalmak istediğimde bunu dile getirir onun dışında arkadaşlarını sevdiğim için dert etmezdim kendim çağırırdım. Artık onlarda benim çok yakınım kardeşim gibiler, şuan evlendik istesek de eskisi gibi görüşemiyoruz ama bir gün bile arkadaşları için onunla kavga etmedim :)

X