Popüler Konu Erkek Bebek İsteyenler...

Yumurtlamadan hemen önce ve/veya sonraki ilişkiyle hamile kalanlar bebeginizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    513
Tam olarak hangi gün hamile kaldığınızı yazın da ay takvimine bakayım kızlar bakalım tutuyor mu sizde. Arkadaşım anlattı çevresinden kim yaptıysa tuttu di

Ben de kendim için öyle düşünüyordum, geldim geleli erkek bebek olmadı. 🙈🙈🙈. Nasip diyelim. Ben testle takip edemeyecem, akıntıya bakacam ama ben çatlamasını bekleyecem.
Bence riske atma hem ovulasyon testi hem de doktor takibi yapmayı düşünüyorum. Aralık ayında ilk denemeyi yaparım. O zamana kadar potasyum ağırlıklı diyet, karbonatlı su tüketimi ve yumurta takibi yapacam inşallah. Ama eşim hiçbir şeye dikkat etmiyor sadece benim uygulamalarım yeterli olur mu o konuda tereddütlüyüm.

Bence riske atma hem ovulasyon testi hem de doktor takibi yapmayı düşünüyorum. Aralık ayında ilk denemeyi yaparım. O zamana kadar potasyum ağırlıklı diyet, karbonatlı su tüketimi ve yumurta takibi yapacam inşallah. Ama eşim hiçbir şeye dikkat etmiyor sadece benim uygulamalarım yeterli olur mu o konuda tereddütlüyüm.
Aynen valla bu eşler neden dikkat etmez ki bende zorla bir şeyler yedirmeye çalışıyorum 🥺

Kızlar benim zamanlamam yanlış mı oldu şimdi. Ben ultra piki akşam 6.30ssstekrinde görmüştüm gece 03.30da hafif ilk silşnmeyi seyrek zamanlı tek ilişkiydi değerlendirdim. Napalm nasipten ötesi yokmuş. Benim hala net demedi doktorum ama 13+4 küçük bir hafta değil. Muhtemelen değişmez. Hayırlısı olsun yapacak birşey yok

Nasıl bakıyorsun cnm ya banada bakarmısın 12-13-14 Temmuz 2020 ve 10-16 Şubat 2015 arasına bide ☺️☺️
12 Temmuz eril burçta 13-14 ise dişil burçtaymış bu tarihlerde. Şubat 2015te ayın 10-11 dişil burçta, 12-13-14 eril 15-16 ise tekrar dişi burçtaymış. Nete ay takvimi yaz her ayın gün gün burç açıları çıkacak saatleri ile birlikte ordan bakabilirsin canım.

12 Temmuz eril burçta 13-14 ise dişil burçtaymış bu tarihlerde. Şubat 2015te ayın 10-11 dişil burçta, 12-13-14 eril 15-16 ise tekrar dişi burçtaymış. Nete ay takvimi yaz her ayın gün gün burç açıları çıkacak saatleri ile birlikte ordan bakabilirsin canım.
Lütfen bana da bakar mısınız? 31 ağustos 23.30, 1 eylül 4.00 ve 2 eylül 07.00

11A8E4D0-2184-42D8-8F43-477C984E1F4C.jpeg

Bu da ayın boşluğa düştüğü zamanlarmış. Nötr yani.

Kızlar benim zamanlamam yanlış mı oldu şimdi. Ben ultra piki akşam 6.30ssstekrinde görmüştüm gece 03.30da hafif ilk silşnmeyi seyrek zamanlı tek ilişkiydi değerlendirdim. Napalm nasipten ötesi yokmuş. Benim hala net demedi doktorum ama 13+4 küçük bir hafta değil. Muhtemelen değişmez. Hayırlısı olsun yapacak birşey yok
Bence herkesin zamanlaması kendine özel. Zaten zamanlama tutsa bile kız ihtimali devam ediyor. Sen kafana takma. Hem daha kesin değilmiş. Belli olmaz. 12. Hafta usg var mı?

Ben dr takibinde çat iğnesi vurduracam, bu yüzdn testle takip yapamacam. Dün bir rüya gördüm, çok etkisinde kaldım, hayrolsun. Çok takmayacam artık, kız da olsa erkek de olsa başım gözüm üstüne...

Hâlâ koca karı masallarına nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum. Çocuğun cinayeti tamamen rastlantısaldır. Bakın ilkokul düzeyinde anlatıyorum. Kadınlarda XX, erkeklerde XY kromozom vardır. Kadının yumurtasında X kromozomu vardır. Ancak erkeğin sperminde ~%50 ihtimalle X ya da Y kromozomu vardır. İkisi buluştuğunda döllenme işlemi gerçekleşir ve erkekten gelen kromozoma göre bebeğin cinsiyeti belirlenir. Halk arasında bu konuda atıp tutulan koca karı masallarının hepsi uydurmadır. Yiyecek, içecek, muska, üfleme, kapçıklama, zamanlama, esnetme, gerdirme, kalkan balığı pullarını deriye sürme vb. yöntemlerin hiçbiri çocuğun cinsiyetini belirlemenizi sağlayamaz. Bana inanmıyorsanız buyrun iki kadın doktorun yaptığı araştırmayı okuyun: http://www.acarindex.com/dosyalar/makale/acarindex-1423936641.pdf
Umarım Umarım Umarım kınadığınızı yaşamazsınız, inşallah yaşamazsınız, çok içten yaşamazsınız!
keşke sen de yazdığımı okusaydın "zamanlama" yazdığımı görürdün. ayrıca araştırmanın ilk paragrafından alıntı yapıyorum "Gebelikte yapılan geleneksel uygulamaların bazıları, hem kendilerine hem de bebeğe zarar verebilir" ingilizce atmak istemedim -nedeni açık- türkçe konuyla en alakalı makale buydu. ilaveten, sizin yaptığınızın doğru olduğunu söyleyen bir tane bilimsel makale yollayın bisav'a bağış yapacağım ^^
kaydirigubbakcemilem işsizlik böyle bi şey olsa gerek ya :) ilahi sen güldürdün beni

X