Doğuma Hazırlık Erkek bebek isim önerisi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ÇINAR ismine kafayı takmıştım bir dönem ama sülale çınar dolunca isimden soğudum.

Benim aklımda bu aralar EYMEN var her ne kadar ortalık eymen dolu olsada en azından akrabalarda etrafımızda hiç yok.

Eymen isim anlamı olarak çok güzel hemde kulağa hoş geliyor.

Bunun haricinde;

Tuğra
Mustafa kemal
Aras
Dağhan

Seçenek olabilir.

Eşime isim begendiremiyorum ama şimdilik şükür ki sıcak baktığı iki isim var Ensar ve Erbatur. Muhtemelen ikisinden birisini koyacağız

Birgün inşaAllah bende oğlum olacağı haberini alırım ve sizler gibi isim düşünürüm
Beğendiğim isimleri paylaşmak istedim
Aden
Alper
Asil
Dorukhan
Emir
Emir Kaan
Erim
Eymen
Zümer Bulut

Evli değilim ama bi gün oğlum olursa Ömer ya da Bartu koymayı düşünüyorum, fikir olur belki

Bizde hala bir isim bulamadık bir oğlum var adı utku ikinci geliyor bir türlü tamam şu olsun diyemedik.
Ural
Uras
Göktuğ
Mert
Mete
Ufuk
Onur
Göktuğ ismini çok beğeniyorum ama biraz zor mu ?

Etrafımızda Umut,Batu ,Bartu olduğu için koyamıyoruz

Ediz - Erem - Erkin - Tuna
şuan ilk aklıma gelenler :)

Ben de oğlumda çok kararsızdım son an a kadar tuğrahan diyodum sonra eşim beğenmedi. Kuzey mi Güney mi koyalım diye düşünürken Doğu koyduk. :) benim Ekin ve Alaz da hoşuma gidiyor erkekte.

Erkek ismi bulmak çok zor jizlar. Bizde %95 erkek oldugunu ogrendik. Degismezse oglusuma isim vulmak zor olacak sanki.

Merhaba oglunuza isim secebildiniz mi?

Birebir ayni durumdayiz, dogsun bir gorelim oyle diyorduk. Artik kahramanlik yapsin o zamana kadar adsiz deriz diyoruz.

Turkce olsun, ama turkce karakter icermesin (yurtdisindayiz) ve cevremizde olmasin deyince elde birsey kalmadi.

Esim Bulgaristan gocmeni, cok onceleri ona ithafen Arda koyabiliriz diyorduk ama Arda Turan vakasindan sonra o da rafa kalkti

Nerdeyse tum kuzenlerim erkek, su isimler cevremizde var:

Cagan, Mete, Alper, Ozan, Onur, Mert, Yigit, Oguz, Kagan, Olcay, Ali, Ilkay, Erman, Erdem, Ugur, Umut, Uygar, Murat, Emre, Baris, OzGur, Deniz, Omer, Emir, Eren...

Bunlardan farkli bana hos gelen ama esimin istemedigi:

Sarp, Batu, Ilter, Ork(h)un, Teoman.

Hala isim bulamadık biz de. Ata düşündük bir ara ama 2 gün önce bir arkadaşım koydu. Henüz aklımızda bir isim yok malesef o yüzden.

merhabalar hanımlar,

çocuk sahibi değilim ama çocuk ismi olarak beğendiğim isimleri paylaşayım istedim sizinle belki yardımcı olurum. ben Levent ismini beğeniyorum. onun dışında çevremde duyduğum farklı erkek isimleri de, Dağhan, Bleda, Tunahan, Altan, Faruk, Yücel, Berker, Eray, Baysun, Görkem, Övünç, Güvenç, Kubilay, Yiğit, Özer, Sercan, Suat, Vedat, Jankat, Günberk, Olcay, Oktay, Tuncay, Çağlan.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

Levent bence de guzel ama yakin arkadasimin esinin adi. Koyacagimiz isim duyunca "tamam budur" hissi yaratmali gibi geliyor ama hic bir isimde de oyle hissetmedim. Sanirim bir sekilde secip zamanla alisiliyor.

Cevremizde var diye saydiginiz erkek isimleri benim de ilk aklima gelen ve en guzel erkek isimleri bence. :)
Ozellikle Umut, Deniz, Uygar, Ozgur ve Mete

Cevremizde var diye saydiginiz erkek isimleri benim de ilk aklima gelen ve en guzel erkek isimleri bence. :)
Ozellikle Umut, Deniz, Uygar, Ozgur ve Mete
Sorun da orada zaten, cok farkli duyulmadik bir sey aramiyoruz, cevremizde olmasin yeter ama akla gelen guzel isimlerden de hep var :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…