erkek arkadaşımın bende kalmasından rahatsız olan komşular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hanfendi ne kadar boş konuşuyorsunuz yahu :KK70:

erkek arkadaşımı tanıyor musunuz? hayır. beni tanıyor musunuz? hayır. size mezhebiniz geniş vs dedim mi? hayır. peki sizin nişanlınız beni ilgilendiriyor mu? hayır. babanızın size kızması benim sorunum mu? hayır. e o zaman sizi birazcık öteye alalım.
O degil de size yazan bu kişinin hayal dünyasının. Fantezi dünyasının çoookk geniş oldugunu bi ben düşündüm herhalde. Oyüzden bukadar garip geldi durum aklından neler neler geçtiyse. Çocuklara kötü örnek bile oldunuz iki dakikada :)

O degil de size yazan bu kişinin hayal dünyasının. Fantezi dünyasının çoookk geniş oldugunu bi ben düşündüm herhalde. Oyüzden bukadar garip geldi durum aklından neler neler geçtiyse. Çocuklara kötü örnek bile oldunuz iki dakikada :)

hahahaha evet kendi kötü niyetini belli etti,halbuki masumane aktiviteler yaparız halka açık alanda :KK39:

Bizim apartmandada hos karsilanmaz bu durum. Ama babanizin bu durumu hos karsilamasi cok garip... ben nisanlimin elini tutsam(tutuyorumda yanlis anlasilmasin) babam gorse cok kizar. Mezhepiniz biraz genis herhalde... bazi aileler rahatsiz olabilir normal.. kendi evlatlarinada ornek oluyosun cunku
Nişanlın seni terk etmişti en son hatta onun acısından etrafa saldırıyordun burada

Bak konu sahibi bu ve bunun gibi mezhep sorgulayan sevap günah bilmem ne defteri tutan çok hadsiz insan var hem burada hem çevrede sen onlara aldırma etrafa saldırarak hayat bulur bunlar

onlar konuşadursun,pazartesi babam,eşi,erkek arkadaşım,ben balkonda rakı sefası yapacağız. asıl sesi çıkan orada konuşur babama karşı. :halay:

benim konuyu açma amacım "tek başıma" bu insanlarla nasıl başa çıkabilirim onu öğrenmekti. ama burada bile tek başıma başa çıkılmayacak kadar kendi doğrularından emin olduğunu gördüm bazı insanların. sanırım gerisini babama bırakıyorum komşu konusunda.

keşke buraya da yazabilseydi babam "21 yaşında kızın özel hayatına karışmaya utanmıyor musunuz?" diye...
100 yildir iki kultur arasinda birakilmis bir ulkede yasanip duruyor bu sorunlar.
Bir kesim batidaki gibi yasamaya calisirken bir kesim doguyu yasiyor. (Dogu-Bati medeniyeti)

Aslinda bu sorunu asmaniz cok da zor degil. Insanlarla sicak ilisklier kurulunca birbirlerini taniyinca bu kadar kati onyargili olunmaz.
Bilinmeyen urkutucu gizemli gelir konusulur da konusulur.
Sizi tanirlarsa nasil bir kisilikte oldugunuzu bilirlerse tavirlari boylesine itici yargilayici olmaz.

Onlara yasam felsefesine ters yasasaniz da sizi linc etmeye kakmazlar o zaman.

Bu dunyada aslolan insan olabilmek cok ahlakli adil insan zaten yanlis buldugu herhangi bir seyi direkt muhatabina soyler.
Insanlar birbirini tanidikca insani iliskiler kurdukca anlayabilir sanirim.

Benim babama anneme gore bi erkek evlenmeden eve alinmaz. Ayrica kendi disariki hayatimda icki iciyorum buda kimseyi ilgilendirmiyor bence sen daha fazla konusma

Müslüman bir başkasına göre de içki içmek günah, her koşulda günah yani. Onlara göre de siz mi mezhepsiz terbiyesiz olacaksınız? Madem kimseyi sizin içki içmeniz ilgilendirmiyor, bu konu da sizi ilgilendirmez. Herkesin günahı sevabı kendine, burada ahlak dersi vermekten vazgeçin. Yoksa size de ahlak dersi verenler çıkar. Kimse günahsız melek değil.

100 yildir iki kultur arasinda birakilmis bir ulkede yasanip duruyor bu sorunlar.
Bir kesim batidaki gibi yasamaya calisirken bir kesim doguyu yasiyor. (Dogu-Bati medeniyeti)

Aslinda bu sorunu asmaniz cok da zor degil. Insanlarla sicak ilisklier kurulunca birbirlerini taniyinca bu kadar kati onyargili olunmaz.
Bilinmeyen urkutucu gizemli gelir konusulur da konusulur.
Sizi tanirlarsa nasil bir kisilikte oldugunuzu bilirlerse tavirlari boylesine itici yargilayici olmaz.

Onlara yasam felsefesine ters yasasaniz da sizi linc etmeye kakmazlar o zaman.

Bu dunyada aslolan insan olabilmek cok ahlakli adil insan zaten yanlis buldugu herhangi bir seyi direkt muhatabina soyler.
Insanlar birbirini tanidikca insani iliskiler kurdukca anlayabilir sanirim.

aslında tanıyorlar babamı. daha önce babam oturuyordu evde. bunu yapan adam babama ameliyat oldu,babamı da sever. sanırım yaptığım ona yanlış geldi,babamın da bana kızacağını düşünüp aradı. babamdan beklemediği tepki karşısında da saldırıyor. ben onları gördükçe selam verirdim,artık vermeyi düşünmüyorum. herkes haddini bilmeli diyorum.

Ben burada her konuyu kendi inanışıma göre yorumlamıyorum, nesnel cevaplar yazıyorum. Herhangi bir hikayeye inanmıyorum zaten, gördüklerime inanırım.
Hersey
baban da çok rahat bir insanmış. neden olursa olsun kızını rahatsız edip taciz ediyorlar ordan sadece takma diyor ağızlarının payını veremiyor gelip. seni sahipsiz görüyorlar tabiki de bunları söylerler daha da söylemeye devam edecekler.
Rahatlik komsulardan oturu rahatlikmi yoksa kizimin br erkekle yasamasindan kaynakli rahatlik mi bilemedim.. :işsiz: yani bu erkekle bir yil yasadiniz anlasamadiniz seneyede baska bir erkek arkadasinizlada ev arkadasligi yapabilirmisiniz nasil oluyor bu isler.. ben sahsen bir erkekle ayni evde rahat olamam ozel hayatim var sonucta o evde.. olacagim tek kisi esimdir her halimi goren eden.. e bu sene bunla seneye baska bir erkekle ev arkadasligiysa nasil olacak buis. Bence siz ayni evde yasamayin abla tavsiyesi . Bunun adi cagdaslik degil:KK66:

Nişanlın seni terk etmişti en son hatta onun acısından etrafa saldırıyordun burada

Bak konu sahibi bu ve bunun gibi mezhep sorgulayan sevap günah bilmem ne defteri tutan çok hadsiz insan var hem burada hem çevrede sen onlara aldırma etrafa saldırarak hayat bulur bunlar
Ahaha baristik sen merak etme bana surekli mesaj atiyor askim affet diye sanane hemde

Müslüman bir başkasına göre de içki içmek günah, her koşulda günah yani. Onlara göre de siz mi mezhepsiz terbiyesiz olacaksınız? Madem kimseyi sizin içki içmeniz ilgilendirmiyor, bu konu da sizi ilgilendirmez. Herkesin günahı sevabı kendine, burada ahlak dersi vermekten vazgeçin. Yoksa size de ahlak dersi verenler çıkar. Kimse günahsız melek değil.
Kendi profilimde paylastim ve akrabalarim ekli olmamasina ragmen fakelerden takip edip aileme soylediler icki ictigimi? Konu bu anladinmi kusura bakmada sokakta herkes icki iciyo ama sokakta herkes eve erkek atmiyo konu sormus bende fikrimi soyledim

Of goruslerimiz farkli olabilir neden bu kadar uyuz oldunuz anlamadim susun artik ya taktiniz bana ters varmi?

Kendi profilimde paylastim ve akrabalarim ekli olmamasina ragmen fakelerden takip edip aileme soylediler icki ictigimi? Konu bu anladinmi kusura bakmada sokakta herkes icki iciyo ama sokakta herkes eve erkek atmiyo konu sormus bende fikrimi soyledim

Anlamadım. Böyle olması neyi değiştirir ki sonuç olarak sizin de özel hayatınıza müdahale edilmiş, burada da konu sahibinin özel hayatına müdahale ediliyor. Burada sizin içki içmenize laf söyleyen birine karşı da sizi savunurum, konu sahibinin eve erkek aldığı için ahlaksız olduğunu söyleyen birine karşı da konu sahibini savunurum. Herkesin farklı yaşam tarzları var, biri içkiye komple karşı kötülüklerin anası olarak görüyor başka biri içiyor biri evlilik öncesi beraber yaşamaya okey bir başkası değil bu herkesin kendi doğrusudur. Ancak başkasına kendi doğrusunu kabul ettirmeye çalışmak özel hayata müdahaledir, herkes kendi hayatını yaşasın.

Hersey

Rahatlik komsulardan oturu rahatlikmi yoksa kizimin br erkekle yasamasindan kaynakli rahatlik mi bilemedim.. :işsiz: yani bu erkekle bir yil yasadiniz anlasamadiniz seneyede baska bir erkek arkadasinizlada ev arkadasligi yapabilirmisiniz nasil oluyor bu isler.. ben sahsen bir erkekle ayni evde rahat olamam ozel hayatim var sonucta o evde.. olacagim tek kisi esimdir her halimi goren eden.. e bu sene bunla seneye baska bir erkekle ev arkadasligiysa nasil olacak buis. Bence siz ayni evde yasamayin abla tavsiyesi . Bunun adi cagdaslik degil:KK66:

genelde insanlar aynı eve çıkarken karşısındaki insanı tanımış oluyor. ilişkide sorun olsa böyle bir şey yapmam zaten. ama her şey normal. felaket tellalı da değilim,en kötüsünü düşünmek için de hayat bence çok kısa. arada bir gelip kalıyor. sürekli beraber vakit geçiriyoruz. okulda otopark sıkıntısı var araba götürmüyorum sabahları beni de alıyor. bunları birleştirince beraber yaşamak daha avantajlı. her sene başkasıyla eve çıkmam merak etmeyin :)

babamın rahatlığı konusu da burada tartışılıp duruyor ama insanlar sizinle aynı görüşte olmak zorunda değil,değil mi? bizim ailemiz böyle. babam beni sıkarak bir yere gelemeyeceğinin farkında. ben de babama yalan söyleyip sokak köşelerinde evcilik oynamaktansa ona tüm şeffaflığımla yaklaşıyorum. hadi sizin gibi bitireyim mesajı ":KK66:"

Anlamadım. Böyle olması neyi değiştirir ki sonuç olarak sizin de özel hayatınıza müdahale edilmiş, burada da konu sahibinin özel hayatına müdahale ediliyor. Burada sizin içki içmenize laf söyleyen birine karşı da sizi savunurum, konu sahibinin eve erkek aldığı için ahlaksız olduğunu söyleyen birine karşı da konu sahibini savunurum. Herkesin farklı yaşam tarzları var, biri içkiye komple karşı kötülüklerin anası olarak görüyor başka biri içiyor biri evlilik öncesi beraber yaşamaya okey bir başkası değil bu herkesin kendi doğrusudur. Ancak başkasına kendi doğrusunu kabul ettirmeye çalışmak özel hayata müdahaledir, herkes kendi hayatını yaşasın.
Fikrimi soyledim ve konu sahibine hic hakaret etmedim ama herkes lafima atladi sizene ya icki icmekle eve erkek almak ayni degil bana ters ama alana laf etmem asla. Burda konu acilmis o yuzden fikrimi soyledim anladinmi? Yoksa benim karsi komsumda eve erkek aldi sesimi cikarmadim babam laf etti arkasindan susturdum cunku o onun hayati anladinmi bence yazma artik rahatsiz ediyosun

eve erkek atmak mı? hahahahah artık sevgilimi çağırırken "yakışıklı,atim mi seni eve:KK66::KK53:" diycem sağolun. güldürdünüz beni :KK70:

eve erkek atmak mı? hahahahah artık sevgilimi çağırırken "yakışıklı,atim mi seni eve:KK66::KK53:" diycem sağolun. güldürdünüz beni :KK70:
seni elestirmedim babanin davranisi garip geldi anladinmi yoksa benimde hayatimda biri var bende geziyorum tozuyorum sadece babaniza bisey dedim herkes laf etti istedigimide ederim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X