Erkek arkadaşa para vermek doğru mudur?

buseee90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
28
0
Arkadaşlar bir aydır erkek arkadaşım var.Ben onu tanımadan önce kiralık arabayla arkadaşlarıyla pikniğe gidiyorlar, dönüşte erkek arkadaşım kullanıyor arabayı ve direksiyon başında uyuyakalınca kaza yapıyorlar.Neyse ki bişey olmuyor.Araba hasar görmüş.Onun borcunu ödemek için bankadan kredi çekmiş.2 aylık taksitini ödeyememiş bankadan aramışlar hafta sonuna kadar öde diye.Sizce erkek arkadaşıma para vermeli miyim?Benden para isteyemiyor.:eek:

daha kendı donunu toparlayamıan erkek arkadasın 2 aylık taksıdı veremıyor,
sen mı weıceksın ? komık olma allaskına ıyı yıne cıkıyorsun parasını odeyemecegı halde kredı ceken adamla.. wala tapınılcak kız olmalısın sen

daha kendı donunu toparlayamıan erkek arkadasın 2 aylık taksıdı veremıyor,
sen mı weıceksın ? komık olma allaskına ıyı yıne cıkıyorsun parasını odeyemecegı halde kredı ceken adamla.. wala tapınılcak kız olmalısın sen
neden bu şekilde dedin ki bu sevgilisi değil arkadaşıda olabilirdi ona böyle bi durumda yardım etmeyecek mi elinde imkanıda varsa bence erkek arkadaşı ona bi şekilde geri ödeyeceğini düşünüyorsa vermeli

Daha 1 aylık çok yeni bir ilişki..Onu tanımak içinde çok erken..Bence hiç girme para işine falan..Bu devirde insan babasına bile güvenemiyorsa 1 aylık sevgiliye hiç güvenilmez..Alışkanlık olmasın,her sıkıştığında sevgilim para diye koşmasın..Ama diyosan ben tanıdım güvendim o zaman senin bileceğin iş

Eger erkek arkadasiniz o parayi bulamiyorsa seninde verecek durumun varsa borc olarak verebilirsin bunda bir sorun oldugunu dusunmuyorum
o durumda sende olabilirdin .
ben olsaydim eger elimde verecek gucum olsaydi verirdim borc olarak ama
cunku yuz almasin diye :1rolleyes:

ben de arkadaşlara katılıyorum,ilişkiniz henuz çok yeni,parayı karıştırma...
sonra üzülürsün...yine de son karar senin elbette....

Eger erkek arkadasiniz o parayi bulamiyorsa seninde verecek durumun varsa borc olarak verebilirsin bunda bir sorun oldugunu dusunmuyorum
o durumda sende olabilirdin .
ben olsaydim eger elimde verecek gucum olsaydi verirdim borc olarak ama
cunku yuz almasin diye :1rolleyes:

1 aylik 1 senelik fark etmez zor durumda olan bir insan var yardim etmek iyidir
elinden geliyorsa borc olarak ver cnm

hayır 1 aylık erkek arkadaşa para verilmez
bu borç bile olsa
arkadaş başka sevgili başka
hem sana mı güvenmiş canım.sen daha 1 aydır hayatındasın
pikniğe gittiği arkadaşlarından istesin

erkek arkadasi saten para istememiski
bayan yardim etmek isetedigini belirtmis sizce yardim edeyimmi diye soruyor
saten o parayi teklif etsede alacagini sanmiyorum
ama zor durumda eger bulamayacaksa versin yani bunda neden sorun olsunki
1 ay lik iliski olsun 1 senelik iliski olsun bunun zamanla alakasi oldugunu sanmiyorum sahsen
arada sevgi saygi guven olduktan sonra sorun olmaz

1 aydır birlikte olduğum birine asla para vermem, senin de vermeni önermem. daha ilişkiniz çok çok yeni... :kahve:

erkek arkadasi saten para istememiski
bayan yardim etmek isetedigini belirtmis sizce yardim edeyimmi diye soruyor
saten o parayi teklif etsede alacagini sanmiyorum
ama zor durumda eger bulamayacaksa versin yani bunda neden sorun olsunki
1 ay lik iliski olsun 1 senelik iliski olsun bunun zamanla alakasi oldugunu sanmiyorum sahsen
arada sevgi saygi guven olduktan sonra sorun olmaz

çok iyi niyetlisin beyzacım
evet istememiş ama verse hayır demiyeceğinden emin değilim
o dediğin sevgi saygı güven 1 ayda oluşmuyor ne yazık ki
insani tarafından bakarsak haklısın
ama zamane tarafından bakarsak da vermemeli
tabii kendisi bilir yine de.ben vermezdim

çok iyi niyetlisin beyzacım
evet istememiş ama verse hayır demiyeceğinden emin değilim
o dediğin sevgi saygı güven 1 ayda oluşmuyor ne yazık ki
insani tarafından bakarsak haklısın
ama zamane tarafından bakarsak da vermemeli
tabii kendisi bilir yine de.ben vermezdim

Belkide haklisin iyi niyetligimden boyle dusunuyorum canim
ben olsam hemen ziplar verirdim
siz haklisiniz galibaa.s

gerçekten öyle bir olay olmuş mu ? ben biraz fazla şüpheciyim öğrendim acı deneyimlerle insanların ne kadar yalancı olabileceklerini - senin arkadaşın için yazmadım bunu - , karşısındakini nasıl uyutabildiklerini , yaşadım biliyorum , 1ayda işin içine böyle şeyler girmemeli , tamam arkadaşların bir kısmı borç ver demişler , iyi borç ver de , geri alabilecek misin ? sen bilirsin yine de , işi yok mu , çalışmıyor mu ? çalışıyorsa kendi versin , yok çalışmıyorsa senin verdiğin borcu nasıl geri verecek ? aman ne bileyim bence verme , git zor durumda olan bir aileye ver ona vereceğine , mübarek günde hayra geçsin ...çünkü ne olduğu belli değil bence .

bişey dikkatimi çekti para vermesin diyenlere teşekkür edilmiş versin diyenlere edilmememiş :KK43:

Arkadaşlar bir aydır erkek arkadaşım var.Ben onu tanımadan önce kiralık arabayla arkadaşlarıyla pikniğe gidiyorlarmış, dönüşte erkek arkadaşım kullanıyor arabayı ve direksiyon başında uyuyakalınca kaza yapıyorlar.Neyse ki bişey olmuyor.Araba hasar görmüş.Onun borcunu ödemek için bankadan kredi çekmiş.2 aylık taksitini ödeyememiş bankadan aramışlar hafta sonuna kadar öde diye.Sizce erkek arkadaşıma para vermeli miyim?Benden para isteyemiyor.:eek:

gerçekten böyle bir olay olmuş mu? erkek akadaşınıza ne kadar güveniyorsunuz?
bir arkadaşım bu konuda ; erkek arkadaşı sandığı biri tarafından dolandırılacaktı az daha. çocuk bayağı senaryolar yazmış.

sevgiliniz size bu kadar ayrıntılı anlattığına göre, teklif etmese de beklentisi var gibi geldi bana.

eğer iyi tanıyorsanız , gerçekten güveniyorsanız borç verebilirsiniz bence.
eşimi düşünerek cevaplarsam, ben de böyle jestler çok yapmışımdır eşime, parayı almak istemezdi,zorla verirdim resmen. en kısa zamanda bana öderdi.(o da bana yapmıştı).

eğer kararsızsanız, vermemeniz daha iyi olur. hala soru işaretleriniz var demektir.:uhm:

bişey dikkatimi çekti para vermesin diyenlere teşekkür edilmiş versin diyenlere edilmememiş :KK43:

çünkü verılmez gıbı duruyor, bak oylamaya koy cevılmez sonucu cıkar,
parayı veren hatayı yapar,
erkege aslında para verılmes işin o boyutu bıle var buse sakın para verme bence pıknıge gıttıgı arkadaslarından ıstesın cok dogru demıs herkes, sen verme kız arkadasısın sana bakacak gucu yokmus demek baksana kredı ödeyemıooo aaaa mirmirmirmir mirmirmirmir erkekkk guclu olmalııı bu nee

yaa buseee demın baska baslıga yazmıssın gordum erk arkadasımla cok mesajlasıyoz araşmıyoz neden cunku kontöru olmadıgı ıcınmıs demıssın, adam parasız be gülüm dısarı cıkınca ne yıycenız siz ? baksana bıde para verıyım dıon haa, parasızmıs evlencez desen param yok demez mı adam senın yasın kaç dıkkatlı ol be gulum mutluysan bısı demem senın paran ıkınıze de yeter belkı ama.. dıkat et wala.

hakıkaten onu da merak ettım bak sımdı ne kdr kı 200 flndır tahmınımce, ne olursa olsun vermesn

X