Erdoğan: "Babama Laz mıyız Türk müyüz diye sordum"

Ah goha. Yarama parmak basmışsın.
Fikirlerimi yazmayacağım. Belki başka bir zaman ama şu anda yazmayacağım, iş çook başka yerlere gidecek.

Konuya yorumum bu milleti "ümmetçi" yapamazsın Tayyip Bey. Evet halkin çoğunluğu musluman ve muhafazakar ama ummetci olmaz bu millet. Bosa ugrasiyorsun

ben o kadar emin konuşmazdım.
insan kendi çevresine bakıp yok artık o kadarı da olmaz diyor.
ama bunu söylemek için şöyle bir günlere gitmek, kahveye gitmek, her kesimden insanla görüşmek gerek.
ben Tayyip Bey'in kendi adına başarılı olduğunu düşünüyorum maalesef

yazılanları okuyunca
adamın tamda istediğini yapmış oluyoruz ,

adam birbirimizi ayrıştırdı oturdu yaaa

Kolay sinirlenmem ama sinirlendim,yüzüne söyleyemeyip te bel altı vuran insanlardan hiç hoşlanmam,burası siyaset topiği, insanların özel hayatı ve dini inancı kimseyi ilgilendirmez. Bu cürreti nereden alıyorsun,hem nereden biliyorsun kimin inancını, lafı bana da sokmussun, illa açık açık reklam gibi yazayimmi; Namazda kiliyorum, rakı da içiyorum ama merak etme ikisinide aynı anda yapmıyorum, mini etekte giyiyorum ayda bir aile arasında dualara katılıp evde kuran vs de okutuyorum.
Eşimle de senin tabirinle barda çalışan bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım,3 sene sonra evlendim, bardan adam kaldirmisiz,aramızda yaptigimiz espiriyi bile yaralamak laf sokmak için kullanıyorsunuz ayıp. Sonra biz cevap verince problem yaratmış oluyoruz.

Ailemin yarısı akp li,diğer yarısı da mhp ve chp li,daha bir taneside gelip senin gibi laf etmedi,senin kistasin nedir sehitlere layık olmak için, hepimiz senin gibi mi dusunmeliyiz mesela...

Evet onlar bizim gibiler için siper etti,biriside dedemin babası mesela,Çanakkale de şehit oldu, en azından ben, siz biz ,o kapalı bu açık,bu Sünni bu kürt, bu alevi diye ayırt etmeden tüm insanları seviyorum;herkese saygi duyuyorum,topluma zarar veren huzur bozan ahlaki toplumsal kurallar dışında. kapalida açıkta arkadaşlarım var.

Olay bu konuda kisisellesti ama bunu da yapan,gel gel diye çağıran sensin.bende banlanacaksam böyle banlanayim içimde kalmasın. Bak en azından senin gibi korkak değilim, seni alintilayabiliyorum.

Son düzenleme:

Yanlış yaptın apranxx bel alti vurdun. Bunlari yazmasaydin keşke.

Benim dedem Kuvayi Milliyeyle çarpışmış, Manisa'da Yunan'la savaşmış.Çok şükür vatanı için savaşanlardan Kubilay'ı vuranlardan değil. 50 yaşında öldü çünkü yıllarca dağda kalmış, ciğerleri bitmiş. Babam küçücükken babasız kalmış, hatırlamıyor.
Ben iyi, dürüst, ahlaklı ve iyi bir insanım. Bardan adam kaldırıp kaldırmamam, evlenmeden bir ya da birkaç erkekle sevişip sevişmemem ya da bakire olarak evlenmem, agnostik ya da müslüman olmamsa beni bağlayan şeyler.
Ben bu topluma yararlı bir insanım. Bu açından da içim rahat. Kendimi başkalarının çarpık yargılarına değerlendirmem, benim doğrum, sırtımdaki dimdik omurgamdır, başkasının fikrine hacet yok.
Herkes kendi işine, kendi ahlakına, kendi diline, kendi kalbine baksın.

Yok kesin konuşuyorum bu konuda. Bu memlekette ümmetcilik olmaz. Benim cevremde senin dediginden farkli değil ama yine ayni seyi diyorum.

Ne o saygisizligin ve ajitasyonun kralini yapayim derken milli mucadeleci kesildin birden :) Biz yemedik bunu ama :)

Oo bizim başlığı takip ha çaktırmadan
Bu kadar takipçimiz olduğunuzu bilmiyordum, teşekkürler
Kimlerin kimlerin haberi oluyor benim olmuyor, üzülüyorum ama. gerci kırk yılda bir ugrayınca gündemden de dedikodudan da uzak kalıyorum tabi.

Konuya gelince insan olamayanın ne müslümanlığından ne ateistliğinden, ne sünniliğinden ne aleviliğinden, ne Lazlığından ne Türklüğünden bi hayır geldiğini görmedim ben daha.

Bakın mesela başlık altındaki bazı yorum sahibelerine.

O bugün rahat refah içinde evinde poposunu büyütebilsin diye canından, gençliginden, sevdiginden, evladından, ailesinden vazgeçen; son günlerini sefil şartlarda acı içinde geçiren insanlar arasında bile ayrım yapabiliyor. Bu insanları igrenc esprilerine konu edebiliyor.

Niye biri "allahuekber" diyerek ölmüs digeri gayrımüslimmiş.

Böyle bi insanın alnı 5 vakit secdeye değse nolur, her pazar kilise kapısı aşındırsa nolur, bi eglence mekanına gidip 2 kadeh içip birisiyle flört etse nolur?

Yaktığı oksijene yazık diyecegim ayıp olmasın diye demiyorum.

Not: Kendisinin marilyn monroe ya ve diger üyelere yaptığı gibi alıntı yapmadan konuşup konuşup geçmenin dayanılmaz hafifligini burada yazan herkese tavsiye ediyorum.

Konu 4 sayfa ama 4 sayfada zehir zemberek.

Neden, neden? Niye birbirinizin ateistliğini, müslümanlığını, mezhebini, ırkını, yaşam biçimini, hayat görüşünü yerden yere vuruyorsunuz?
Neden şehitlik denilince Allah katından vahiy gelmişcesine yazıp çiziyorsunuz?
İnansın ya da inanmasın, görüşü sizlerden farklı olsun ya da olmasın, ister günahın dibine vursun ister sevabına sevap katsın, hiçbiriniz diğerini bu ateist, bu şehit, bu değil, bu yobaz, bu sofu, bunun yaptıkları kabul olur, bunun olmaz diye yaftalıyorsunuz? Hangi ünvanla?
İnançlara dayanarak mı? Hangi inanç olursa olsun müstakildir unutmayın, kimse kimseye hesap vermez, herkes hesabını Allah'a verir, Allah size hesap sorma, yaftalama yetkisi vermediğine göre lütfen hepiniz kendinize gelin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…