Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

Arkadaşlar Merhaba, konuyu biraz inceledim bende Epilepsi Hastasıyım yaklaşık 6-7 yıldır Keppra diye bir tablet kullanıyorum sabah akşam.. Yalnız bu ilacın yan etkileri arasında saç dökülmesi de var ama galiba bende biraz fazla oluyor, bu ilacı kullanan var mı aranızda? varsa aynı şeyler onda da oluyor mu? Bu hastalık iyi moralle geçebilir, ama ben saç tellerimin elime geldiğini gördükçe üzülüyor ve çok korkuyorum..

Merhaba bende kullanıyorum 4 aydır dr.a danış değiştirir..

benim babamda 2 yıl önce geçirdiği beyin kanamasına bağlı yeni bi epilepsi nöbeti geçirdi bu durumda olan varmı

bende içiyorum bu ilacı ve ne yazık bendede sac dökülmesi fazla.moralim bozuluyor.saclarım zaten ınce telli ve benım saclarım herkes tarafından cok begenılır kabarık havalı kıvırcık ama dökülmeleri cok fazla oldu son zamanlarda.depakin kullandıgımda bir dönem oda kıl yapmıstı bebek tenım tuy tuy oldu zamanla ben alınca kıla döndü.bide bu kepra sanki benım yuzume hafıfte olsa çil yapmaya basladı sanki 3 yıldır ıcıyorum bunu ben ve yan etkılerı su bıkac ayda olmaya basladı 5-6 ay gibi.

Bir çok nörolojik hastalığın tedavisinde önemli bir rol oynayan omega 3 yağ asitleri epilepsi hastalığında da tedaviye yardımcı bir maddedir. Buna ilave olarak arı sütü de aynı etkilere sahiptir kullanmanızı tavsiye ederim.

canım benimde saçlarım ince teli ve kıvırcık, ama bende bu kepprayı 6 yıldır kullanıyorum bende bu söylediğin yan etkiler olmadı, mesela çil falan hiç olmadı

canım bende de var epilepsinin bi çeşidi;
şuan 4 aylık hhamileyim allahın izniyle bi problem yok,
normailde trilleptal kullanıyodum, hamile olduğumu öğrenince Tegretol 200 e geçtik,3 aydır bunu kulanıyorum..

merhaba sağlıklı doğum yaptınız inşallah siz ve bebeğiniz nasıl bende şimdi hamileyim ve lamictal 25 kullanıyorum

merhaba sağlıklı doğum yaptınız inşallah siz ve bebeğiniz nasıl bende şimdi hamileyim ve lamictal 25 kullanıyorum

Mrb arkadaslar bende bisi sormak istiyorum cvplarsaniz cok sevinicem kardesim 5senedir epilepsi hastasi kepra 2×1kullaniyo habersiZ hamile kalmis suan 5haftalik civari bugun ogrendik acaba onlara bi sakincasi varmi cunku hamileyken bunu kullanani duymadim hep okuyorum topikleri cok uzuluyorum kiz kardesim icin ve bebegi icin dr u okadar tembihledi oncesinde gel ilaclarini duzenleyelm dedi ama olmus sagliklari acisindan endiseliyim yarin hemen gidicez dra ama benim gozume uyku girmiyo dusunmekten ne olcak neler yasicaz diye

3. kez geçirdiğim krizimin ardından 27 yaşında epilepsiden şüphelenmeye başladım. Yarına nöroloji de randevum var bakalım ne olacak sonuçlar.
Doktor benden ne gibi testler tahliller isteyecektir bilginiz var mı acaba ? 2 sene önce yine bayılmalarım yüzünden epilepsiden şüphelenip eeg ve mr istemişlerdi. test sonuçlarımda anormal bir bulgu bulunmamıştı. bir de önerebileceğiniz işini doğru düzgün yapan bir hastane ve doktor var mı acaba ?

Allah ikisine de saglik versin inş. Bebeğin durumu nasıl şimdi? Kontrollerde Doktor ne söyledi?

Gecmis olsun. Ben de 15 yıldır epilepsi hastasiyim, 30 yaşındayım. Bir an once ilaç tedavisine başlasan cok iyi olur. Çapa Tıp Fakültesi'nde Doç. Dr. Murat Kürtüncü, muhteşem bir insan. 15 yıldır tek güvendiğim doktor. Acibadem Hastanesindeydi, ben ordayken gidiyordum, Çapa'ya geçince de devam ettim. Eeg, Mr ve kan tahlili ister.

Çok geçmiş olsun bende çocukluğumdan beri bu hastalıkla uğraşıyorum bir çok ilaç kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. Depakin bende çok kilo yaptı şimdi keppra ve rivotril kullanıyorum. Keppra yı 1000mg sabah ve akşam rivotrili de uyumadan 1 saat önce yarım alıyorum ve yediklerime çok dikkat ediyorum Allah herkesi bu hastalıktan kurtarsın...

iPhone 'dan Kadınlar Kulübü aracığılı ile gönderildi.

2013 nisan ayında geçirdiğimiz bir trafik kazasından tam bir ay sonrasında büük bir nöbet geçirmişim ve onunla birlikte uzun süre bir bilnç kaybı yaşamışım ve eplepsi teşhisi konuldu. ilk önce depakin crom500mg kullandım sabah akşam şimdi de Netrolex 1000mg kullanıyorum sabah akşam. ayrıca son 20 gündür de Tegretol cr 200mg sabah akşam alınacak bir ilaç daha eklendi. feci şekilde uyuyorum ölü gibi. önceden sabah kalkar daha da yatmazdım. şimdi nerdeyse kafamı koyduğum yerde uykuya dalıyorum.aç susuz uykusuz kalmamamız gerekiyormuş. sıkıntılı bir durum yani. allah hepimize kolaylık ve şifalar versin

slm yardımınızı istiyorum benim 2.5 yaşında oğlu epilepsi hastası 1 yıldır boluya gidiyoduk doktora ama memnun değilim düzcede yaşıyorum bana tavsiye edebilceginiz çocuk norologu var mıdr?

Sevgili Elif 81, geçmiş olsun.
İstanbul'da Mine Çalışkan'ı biliyorum, Taksim'e yakın bir yerlerde muayenehanesi var.
Başka bir doktor da Şişli'de var ismini bilmiyorum ama kızıma sorar yazarım size.

Çok geçmiş olsun, daha kötüsü de olabilirdi, en azından ilaçlarla devam edebiliyoruz.
Tıp her gün ilerliyor, daha az yan etkili ilaçlar vardır belki, yurt dışından araştırın, Türkiye'deki ilaçlardan daha etkili olanlar vardırdır diye düşünüyorum.

Herkese çok geçmiş olsun gercekten uzun Süren bir tedavi gerektiren bir hastalık ben atlatalı bir yıl oluyor çok şükür komple bıraktım ilacı tabi azaltarak inş herkes birgün bırakır benim ki tamamen cesaretle oldu nöbetim olmuyordu ama EEG çekinmek beni çok korkutuyordu tetikliyordu yinede ilacı Bırakma kararı aldım benim gibi cesur bir doktorla görüştüm Sağolsun bana inandı güvendi o süreçte dikkatli yasadım ama EEG sonucuna bile bakmadan bıraktık kuruldum Allah herkese nasip etsin takip çok önemli benim yaptıgım en büyük hata yıllarca EEG çekinmeden nöbetsiz o ilacı kabullenmem oldu kontrolleri ihmal etmeyin

Allah yardımcınız olsun. Benim annem 46 yasinda gecen yil mart ayinda ansizim nobet gecirdi hastaneye kaldırdığımizda ortaya cikti 45 yil sonra ilk defa ilac verdi omir boyu kullanmasi icin hep kullandi gecen hafta 3 gun boyunca icmemis ve haberimiz yoktu agir nobet gecirdi ve yogin bakimda solunumu durdu doktor bir kucize lazim cunku epilesi icacini birakmak intihardir dedi. O gece kriizini durduramadilar ve yataga bagladilar 3 gun boyunca yogun bakimda kaldi sonra normal odada 1 hafta kaldi su an sol tarafi sinir sikismasondan dolay uyuşuk. Canim annem allahim benim omrumden alip sana versin allahim acini yasatmasin bir anneyi yataga bagli caresiz ve bos bilincsiz bakislarini her gozune baktigimda hatırlıyorum. .. ILACLARINI ICIRIN MAKYAJINIZI YAPMAYIN ICIRIN GEREKIRSE UYUMAYIN ICIRIN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…