Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

bnm fındığımda doktora gitmeden önce
donup kaldı tepki vermedi sabit bi şekilde
bi ara beni bile tanımadı sen kimsin dedi bana
yemin ederim yıkıldımm hiç öyle kötü olmamıstım
kardeşim bnm herşeyim
rabbim bi daha yaşatmasın amin amin amin

Öncelikle hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.. Bende bu hastalıkla 14 yaşımda tanıştım.. İlk başlarda anlamadım küçük ataklar halindeydi.. sonradan artınca gözüktüm doktora ve teşhis konuldu. başta çekinsemde bu hastalıktan sonra alıştım, hiç aklıma bile getirmedim.. Hep küçük nöbetler halinde devam etti.. 16 yaşımda büyük ataklarım başladı.. Doktor büyük nöbeti engelleyici ama küçükleri artıran bi ilaç yazmıştı.. Bayağı kilo almıştım ve o dozlarla uyku hali çok oluyodu.. Unutkanlıkta cabası.. 18 yaşımda öneriler üzerine başka bi doktora geçtim ve çok memnunum.. ona başladığımdan beri küçük ataklarım bile olmuyo.. Önceden haplarımı unutsam bi saate nöbet geçirirdim şimdi 1 gün unuttuğum oluyo ama yine de sayesinde bişey olmuyo, çok çok iyiyim ve kendi sayemde de.. Düzenli olarak kullanmama bağlı.. Demem o ki.. Bu doktor çok sağlam bi doktor.. Yurtdışına seminerlere gidiyor, çeşitli şehirlerden hastaları var, ve iyiyleştiremediği hiçbir hasta yok.. Ankara Hacettepe hastanesinde kendisi.. Şu an 19 yaşımdayım ve nöbetlerim hiç yok.. Uzundur kontrole gitmiyorum, belki daha da iyileşmiş olabilirim.. Rabbim hepimize yardım etsin...

merhabalar öncelikle geçmiş olsun bende epilepsi hastasıyım teşhis 2005 yılında kondu.hacettepede.hacettepede hangi dr. gidiyorsun ben şuanda hiç bir dr gitmiyorum ama sürekli kullandığım ilaç var düzenli kullanıyorum.

merhabalar epilepsisi olan ve hamile arkadaşlarla konuşmak istiyorum .benim epilepsim var ve gebelik düşünüyorum düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim.hacettepede tavsiye edebileceğiniz nöroloji dr varmı.iyi pazarlar....

merhaba hercev 2000 yılından beri bende epilepsi hastasıyım ve şuan 14 aylık bi oğlum var.Çok araştırma sonucunda ve bir çok doktorlar görüşerek planlamalı bi hamilelikle sağlıklı bi bebeğim oldu çok şükür.Ayrıntı istersen bana mesaj bırak dönerim sana.

merhaba tugbası cok memun oldum uzun zamandır epilepsi olan birinin cocuk sahibi olduğunu duymak beni çok mutlu etti ve kendimdede neden olmasını dedim :) sevindim beni msn de eklesen görüşebiliriz hercev_34@hotmail.com özelden mj atamıyorum çünkü iyi akşamlar

Doktorun adını yazar mısın?

Merhaba. 10 yıllık evliyim hamileliğim sırasında nöbet geçiririm korkusundan çocuk yapmaktan kaçıyorum. Hamilelik sürecini anlatır mısın? Teşekkürler..

iyi akşamlar epilepsi olup , coçuğu olan yada hamile olan yok galiba ...kimse yazmıyor.

Meraba. Prof. Dr. Serap Saygı doktorun ismi. Evet hap kullanımları devam ediyor bende de. Ama doktor kontrolü gerekli, dozların düşebilir artabilir. Tavsiye ediyorum...

benim yeğenim 2 yıl boşuboşuna epilepsi tedavisi gördü.meğer sadece migrenmiş.ona da eeg filan çekilmişti.dr.lar yanlış teşhis koyabiliyor.helede devlet hastanelerinde.klava:

elif merhaba peki nasıl anlaşıldı epilepsi olmadığı ve migren olduğu? epilepsi nöbetlerine neden oluyormuydu migren peki?

Çocukken babamı 2 kez atak geçirirken görmüştüm.Yıllarca aklımdan çıkmadı.O yüzden bu hastalığın adı bile tüylerimi ürpertir.
Allahtan babam 10-15 senede bir oluyo,sürekli değil.Kullandığı bir ilacı var yıllar oldu onu kullanır,her 6 ayda bir kanında ilacın oranını tespit ettirir.Arada bi eeg çektirir.

10 sene öncesinde de gezmeye köye gitmişti,sen kendimi iyi hissediyorum köyün havasından dolayı diye ilacı bırak 15-20 gün ilaç almamıştı.İst.a geldiğinin 2.ya da 3.günü kriz geçirmişti..

Geçenlerde bi filme gittim adam epilepsi atağı geçiriyor yeminle çıktım gittim,izlemek istemiyorum bu tarz şeyleri film olarak..Küçüklüğümden bilinçaltıma nasıl yerleştiyse,çok üzülüyorum görünce..

Allahım ne babama ne de bu hastalığı taşıyanlara bi daha yaşatmasın.Herkese sağlık versin,beterinden korusun...

cevaplarınıza ıhtıyacım var, aura mıgren dıye teşhıs konulan bı hastalık epilepsıye dönuşebılıyor mu zmanla? ataklar bayılma olmadan atak geleceğı anlaşılarak ve zıkzaklar gorme bozukluğu başta sıcaklık konuşma bozukluğu, el kolda uyuşma şeklınde.. 6 ayda 1, 3 ayda 1 derken ılaçların fazlaca yan etkısı sebebıyle ılaçsız tedavı gözlenmek ıstenıyo ve ataklar her ay gelmeye ve zıkzaklar olmadan o yoğun tünelde olma hıssı olmadan ortaya çıkıyo. doktor da epılepsıden şuphelenebılıyo. bu konuda bılgı sahıbı bayanlar var mı?

Hercev hotmail değilde sormak istediğin ne varsa burdan sor o zaman canım,Mümkün olduğunca döner yanıt veririm sana.Allah'ıma şükür ki oğlum sağlıklı.;Tabiki bu hastalıktan bi sürü bebek dünyaya geliyor bir sürü örneğide var emin ol.içini rahat tut.güzel haberlerini beklioorum.

Bende epilepsi hastasıyım ve 20 aylık bir kızım var. Geçmiş sayfalarda yazdıklarıma raslayabilirsin.Hamile kalmadan önce ilacım değiştirildi, hamilelikte daha bir güvenle kullanılacak bir ilaç verildi.Tabi bu ilaç değişim süreci çok uzun sürüyor. Sonrasında ultrasyon konusunda uzman bir kadın doğum doktoru buldum ve çok rahat bir hamilelik geçirdim
Çocugum da gayet sağlıklı ve mutlu bir çocuk. Hamilelik ve çocuk sahibi olmak pisikolojik olarak bana çok iyi geldi.Ankara çağ hastanesinde gittiğim kadın doğum doktoru pek çok epilepsi hastası kadına dogum yaptırdığını hiç birirnde sıkıntı yaşamadığını söylemişti. 2. çocuğa bile sahip olanlar varmış.

Epilepsili bir kadın çocuk sahibi olabilir ancak bunun doktor kontrolünde olması şart. Önce hamile kalayım sonra doktora giderim olmaz. Hamilelik için en uygun ilaç seçildikten ve nöbetler kontrol altına alındıktan sonra sorunsuz bir hamilelik yaşayabiliyorsunuz. Yalnız hamileliğin son zamanlarında nöbetler sıklaşabiliyor.Benimkiler dalma nöbeti şeklindeki küçük nöbetlerdi. Kullandıgım ilacın etkisiyle sanırım hamilelikte büyük geçirmedim.Önemli olanda bu zaten çünkü büyük nöbetlerde kısa süreli solunumun durması söz konusu oluyormuş.Bu da bebege zararlı. İlacın bebek üzerinde mutlaka yan etkileri vardır ancak bu illa özürlü bir bebek sahibi olacagızn anlamına gelmiyor.Bazı riskler diğer hamilelerdeki risklerden fazla bunları sizde mutlaka biliyorsunuzdur ancak çokta yüksek riskler söz konusu değil.
Olumsuz düşüncelere kapılıp kendinizi yıpratmayın bir epilepsi hastası olarak birçok sağlıklı kadından daha rahat,mutlu,huzurlu ve sıkıntısız bir gebelik geçirdim.Dogumumda sezeryandı ve onda da hiç sıkıntı yaşamadım.Doğumdan sonra ki o uykusuz kalınan süreç insanı zorluyor, hem 8-5 çalışıp hemde bütün gece bebeği emzirince nöbetlerim sıklaştı. Doktorum bunun uykusuzluktan kaynaklandığını söylüyor. Kızımı sütten kesince ilacımı degiştirecekler. Bende bu arada serap hanıma da bir muayene olmayı düşünüyorum.. Doktor konusundada İzmirdeyseniz barış beyi öneririm.

kızlar bursada ıyı bır çocuk norolojı dr.u arıyorum tavsıye edebılecegınız bırı varmı oglum 4 yasında goz dalmaları oluyor bır kontrolden gecırmmek ıstıyorum.rabbım hepımızın evlatlarına yakınlarına acıl sıfalar nasıp etsın....

benim canımdan çok sevdiğim kişi de askerde epilepsi oldu daha doğrusu doktor öyle demiş.belki de dediğiniz gibi yanlış teşhisde olabilir ihtimalini düşündükçe biraz avunuyorum.allah yardım etsin inşallah.çok zor bir durum.ben kursta kalırken ablanın biri nöbet geçirmişti çok tanık olmuştum.kilitleniyordu.

arkadaslar bu hastalıkla yaklasık 10 gun once tanıstık teshısı absans dendı ılac baslandı nobetler kesılmıstı ama 1o gun sonra tekrar nobetler basladı .bu hastalıkla mucadele eden varmı bılgı verırmısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…