Epiduralli mi doğal mı

Ne güzel açıklamışsınız çok teşekkür ederim 😊 böyle güzel hikayeler duyunca da insan yaptırayım diyor cidden.

Benim bir arkadaşım da bel ağrısı olur falan diye epidural yaptırmamış. Ama yaptırmadığı halde 2 yıldır hâlâ bile beli ağrıyormuş. Belki de bel ağrısı yaşayanlar zaten yaşayacaklardı suç epidurale atıldı diye düşünüyorum ben bunu duyduktan sonra 🤭

Ben de zeytinyağı ile perine masajı yapıyorum, inşallah kesisiz dikişsiz olur benimki de.
Benim yengem de epiduralle doğurdu, o da bel ağrısı ve baş ağrısı oluyor dedi ama bende olmadı. Bel ağrısı bence hamilelikten kaynaklı oluyor. Pilates topu ile çok egzersiz yaptım ben etkili oluyor. Herkesin doğum hikayesş farklı.

Benim doğumdan hemen sonra kanaman durmayınca doktor içeride çatlak olan yerlere dikiş attı 1 2 tane de yok gibiydi yani.

Benim yengem de epiduralle doğurdu, o da bel ağrısı ve baş ağrısı oluyor dedi ama bende olmadı. Bel ağrısı bence hamilelikten kaynaklı oluyor. Pilates topu ile çok egzersiz yaptım ben etkili oluyor. Herkesin doğum hikayesş farklı.

Benim doğumdan hemen sonra kanaman durmayınca doktor içeride çatlak olan yerlere dikiş attı 1 2 tane de yok gibiydi yani.
Biraz "madem pilates yapıyorum, masaj yapıyorum, o zaman epiduralin ne gereği var" gibi düşünceler oluşmuştu. Ama epiduralli olsa da bunlar hızlı ve kolay doğum için gerekli sanırım. Özellikle kesisiz doğum için, açıklığın yeterli seviyeye rahat ulaşması için

Pilates topu ile haftada kaç kez egzersiz yaptınız? Ben gebelik okulunda haftada bir kez yapıyorum

Biraz "madem pilates yapıyorum, masaj yapıyorum, o zaman epiduralin ne gereği var" gibi düşünceler oluşmuştu. Ama epiduralli olsa da bunlar hızlı ve kolay doğum için gerekli sanırım. Özellikle kesisiz doğum için, açıklığın yeterli seviyeye rahat ulaşması için

Pilates topu ile haftada kaç kez egzersiz yaptınız? Ben gebelik okulunda haftada bir kez yapıyorum
Her akşam 🤣

36 haftalık hamileyim, sorunsuz ilerliyoruz şükür. Sürpriz çıkmazsa sezaryene gerek kalmayacak normal doğum olacak.
Epidural anestezi almayı düşünüyorum doğumumda. Çevremde bunu duyanlar doğumdan çok korkuyorum da o yüzden sanıyorlar. Halbuki soğukkanlıyım epey. Pek bir korkum yok. Haftada bir pilatese gidiyorum, hareketliyim, perine masajı yapmaya başladım. Vücudumu hazırlıyorum yani doğuma. Peki neden epidural istiyorum? Çünkü neden daha rahat doğum yapmayayım ki. Ultra zengin birisi olsam businessta uçardım mesela. Benim için aynı mantık. Böyle bir imkân madem var kullanayım istiyorum.
Ama bir iki kişi dışında güzel dönüt almadım. Yani illa her şey doğal olsun diyorlar. Ya da birisi mesela "zaten o bilmem kaç cm açıklıktan sonra yapılıyor, ne gerek var o saatten sonra" tarzında konuştu. Ben de biliyorum öyle olduğunu ama zaten o açıklıklarda sancı çok olmuyor sonrasında oluyor diye biliyorum. Bi tanıdık da ben yaptırdım yine sancım vardı bir işe yaramadı dedi. Birisi çok yan etkisi var dedi. Böyle böyle biraz aklım karıştı. Tecrübeli annelerden yorumlarını bekliyorum. Sizce kesin yaptırayım mı? Yoksa mesela doğum başladı, sancım çok fazla oldu o zaman mı isteyeyim?
normal doğum yaptım, ağrılar esnasında aklıma bile gelmedi epidural, teklif eden de olmadı, artık dogumhaneye giderken doktoruma sordum epidural falan vermeyecek misiniz diye, "şurda yarım saat kalmış doğmasına ne epidurali" dedi 😅
öyle baya eski usul doğurdum..

normal doğum yaptım, ağrılar esnasında aklıma bile gelmedi epidural, teklif eden de olmadı, artık dogumhaneye giderken doktoruma sordum epidural falan vermeyecek misiniz diye, "şurda yarım saat kalmış doğmasına ne epidurali" dedi 😅
öyle baya eski usul doğurdum..
Ben epidural diye çok önceden karar verdiğim için sancım başlar başlamaz aklıma gelir diye düşünüyorum :KK70:

Ben epidural diye çok önceden karar verdiğim için sancım başlar başlamaz aklıma gelir diye düşünüyorum :KK70:
ben de karar vermiştim sözde 😂
yani o kataterden hem korkuyordum ama yine de yaptıracaktım.
bu arada ben de düzenli pilates ve yürüyüş yaptım hamileliğim boyunca, hamilelikten önce de pilatesim sporum vardı, onlar çok etkili oldu bence..
sezaryenden çok korkuyordum hala çok korkuyorum.

ben de karar vermiştim sözde 😂
yani o kataterden hem korkuyordum ama yine de yaptıracaktım.
bu arada ben de düzenli pilates ve yürüyüş yaptım hamileliğim boyunca, hamilelikten önce de pilatesim sporum vardı, onlar çok etkili oldu bence..
sezaryenden çok korkuyordum hala çok korkuyorum.
Ben sezaryenden hiç korkmuyorum ameliyattan korkan biri değilim hiç. Ama dikişler, bebekle ilgilenmede zorluk oluyor falan. O yüzden normal doğum olsun istiyorum
Pilates ve spor sayesinde mi kolay oldu doğumunuz?

Ben sezaryenden hiç korkmuyorum ameliyattan korkan biri değilim hiç. Ama dikişler, bebekle ilgilenmede zorluk oluyor falan. O yüzden normal doğum olsun istiyorum
Pilates ve spor sayesinde mi kolay oldu doğumunuz?
bence ondan..

bir de doğum eğitimi almıştık eşimle, hastanede pilates topunun üzerindeydim hep doğumhaneye gidene kadar, sıcak duşa falan girdim, eşim çok destek oldu, öğrendiğimiz her şeyi uygulayabildik.

bence ondan..

bir de doğum eğitimi almıştık eşimle, hastanede pilates topunun üzerindeydim hep doğumhaneye gidene kadar, sıcak duşa falan girdim, eşim çok destek oldu, öğrendiğimiz her şeyi uygulayabildik.
Ben de gebelik okuluna gidiyorum, internette de videolar izliyorum hep. Uygulamaya çalışıyorum. İnşallah kolay olur benimki de 😊

X