Epidural olanlar

sonperdetiyatro

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2023
62
25
26
Arkadaşlar merhaba Ekim sonu Kasım başı doğumun var inşallah . Sezeryan olmak zorundayım bebeğimin plesentasi rahime kapamış neredeyse. Sezeryandan deli gibi korkuyorum. Sebebi de epidural. Olan var mı? Rahat mi, acılı mi. Ya da sesler korkutuyor mu doğum sirasinda?

Bana epidurali normal dogumda yaptilar,sezeryan olmadim

Henüz doğum yapmadım ancak çevrendeki olumsuz örneklerden etkilenme. Her doğum kendine özeldir.
Misal, sezaryenden sonra bir ay yataktan çıkamayan da varken, haftasında gezmeye gideni gördü bu gözler.
Aynı sekilde normal doğum yapıp, hemen ayaklanan da var , günlerce yatan da var.
Koşullama kendini kötüye.

Eğer çok korkarsan, kendini kötü hissedersen, genel anesteziye çeviriyorlar diye duyuyorum çevremde hep.
Belki sizin de öyle olur.
Rabbim kolaylık versin. Sağlıkla kucağınıza alın

Merhaba 2sezeryan oldum 3.de Allah nasip ederse hayırlısı ile olcam ve şunu söyleyeyim ben belden aşağı iğne olarak oldum 1 sezeryan da korkmuştum çünkü nasıl ne olacağını bilmiyoruz 2de çok iyidim ve doğum sonrası da 1.sezeryana göre çabuk ayağı kalktım tabikide ağrılar oluyor ama 1 hafta içinde herşey düzene giriyor yavas yavaş ve bevegimin sevincinden inanın ağrılar daha da basit hale geliyor 3. Olcam evet riskli bir operasyon dedi doktorlar yinede korkmuyorum herşey hayırlısı ile olsun hepimizin hakkında normal doğumda da doğum anı acı çekiyor anneler rabim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Teşekkür ederim yine de
Ha bu arda iğne de en basiti çok hafif ağrı oluyor sırtına iki omurganın arası en çok önemli olan kendini kasnaman mesela ben 1.de bilmiyordum henencik yaptı doktor 2 de tabi neler olduğunu bildiğin için olur olmaz kasıyor insan 3 iğne denedi artık anestezi doktoru kızdı hemen hemen bana biz kendimizi kasinca o ince kıl gibi yere giremiyormus velhasıl çok şükür benimle aynı odada olan bayan normal doğum yapmıştı ama benden çok kötüydu ben ondan erken kalktım ayağa ve yurdum o çocuğunu emzirirken bile ağlıyor du yani normal de pek kolay olmuyor ben 3,4 saat sonra yurdum 1 hafta içinde agirilarim biti sayılır ama 2. Sezeryan da çok öksürük vardı bu beni zorladı yoksa 2 doğumum gayet kolay di

Agri acıyı sormicam ama kesi olayından aşırı korkuyorum, doğumu özelde mı oldunuz ?
Kesi dediğiniz şey de sanırım benim bildiğim bende olan bebeği rahimden almak için mesenenin üst kismi kesiliyor ve sen uyanık oluyor sun o sıra ve benim başımda duran doktor bna dedi ki sakın kalmaya çalış midem çik bulanıyor du kafamı yan. çevirdi ve sakin ol ki bebeğine anestezi vermek zorunda kalmayalım az kaldı diyor du kesi yaptığı yeri diktiğini 2. Doğumda da görmedim bebegi aldıktan sonra tamamen uydum ikisinde de

Uyanmaniz ne kadar surdu? O zamna sezeryanda bebek çıktıktan sonra acaba anneye uyutmak için de ufak bir anestezi mi veriliyor. Ben de daha önce anestezi aldım bir kürtaj olmuştum boş gebelik dolayısıyla. Şairin basımi dondurmustu. Kendime gelip kafamı kaldirmam yarım saatimi uyanmam bı saatimi almıştı.

Allah im inşallah benim de kolay olur

Benden de belden aşağı olcak muhtemelen ya iste tecrübe her şey oluyo bı yerde artik Amin amin inşallah

Bende 3 aylık kürtaj oldum bebeğim kalbi durduğu için ve sezeryan şöyle oluyor siz bebeğinizi gördükten sonra hani dikim yapılıyor ya o anı görmüyor sunuz çünkü uyutuyolr ben odama geldiğimde uyanmıştım sadece dikitigi zamni görmedim zaten başımda duran doktor da dedi sabr et ki bebeğine anestezi vermeyelim zaten bebeği gördükten sonra da kendimi odada buldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…