Enfeksiyon mu var😐

Hiç etkili bir ilaç ya da bitkisel takviye vs kullanmadan mı atlattın yani
Ben zaten ilaç antibiyotik pek kullanmam çünkü bu ilaçlar ağrı kesiciler antibiyotikler mantarı tetikliyor bende. Daha önce sebamedin genital bölge temizleyicisini kullanmıştım o işe yaramıştı ama o da çok önerilmiyor. Tavsiyem ılık su ben bazen içime ev yapımı elma sirkesi katıyodum çok az o da işe yarıyordu ama çok kullanmamak gerekiyor

Zencefil kullanın bir de zerdeçal curcumin deniliyor bunlar enfeksiyon için etkili bitkiler. Enfeksiyonu kurutmaya çalışın bir şekild vücudunuz üretiyor bunu

Ped rahatsız ediyor muhtemelen seni. Mantar yerleşti mi zaten vücuttan atılması zor. Sağlıklı yağlar kemik suyu sıfır şeker tarzı bağırsak sağlığını düzenleyecek beslenme planı belirlemelisin. Ben cumlaude lab marka temizleme köpüğü kullanıyorum adet dönemlerimde bununla genital bölge temizliğini sağlıyorum. Çok rahatlatıyor. Normal sabun vs sürme sakın. Bir de Hindistan cevizi yağı sürebilirsin içlerine kadar sürülür zararı yok. Mantar için çok faydalı.

Geçen ay yine çıktım doktora. Bu sefer mantar yazmış tanıya ama kaşıntı kızarıklık ve beyaz akıntı yoktu. Ben yine verdiği ilaçları kulladım işe yaramadı. Kültür testini kendim mi istemem gerekiyor doktordan? Hiç kültür testi yapalım demiyorlar. Ultrasondan bakıp enfeksiyon yok diyorlar. Bende sebamedin jelini kullanmıştım. Mantarı geçirmişti ama sorunumun mantar olduğunu düşünmüyorum. Dediğiniz gibi benim zaten pede karşı alerjim var.

Bana da mantar gibi geldi adet döneminden sonra olması onu gösteriyor. Nemli bölgede artar mantar. Şimdi doktor mantar olup olmadığını anlayabiliyor. Kültür verirsen tipini anlar. Gerek duymamışlar demek ki. Ama mantar ilaçlarla geçmiyor gerçekten. Diyet ve doğal yöntemlerle temizlendim ben böyle. Bağışıklığını kuvvetlendirmen lazım.

Bu tarz bir diyet yapmıştım ben daha önce. Genital bölgeyi düzenli temizleyip cumlaude lab ile Hindistan cevizi yağı ile temizledim. Bol sarımsak ilik suyu. Fermente gıdalar. Evde şalgam suyu pancar kvass yapmıştım. Ev turşusu, kefir. Gibi gibi. Biraz uzun sürdü ama geçti. En son 1.5 yıl önce Hamileyken smear almıştı doktorum. Onda yine çıktı candida. Ama hiç şikayetim yoktu anlamadım. Hala da yok. Doktor da yerleşmiş ama şu an bağışıklığın onu baskılıyor demek ki düştüğü an tekrar çıkar demişti.

Teşekkür ederim konuya bir bakayım

Merhaba Bende de kronik vajinal mantar var candida diyetine başladım 1 hafta oldu semptomlarım arttı ve her yerime yayılmaya başladı ne yapabilirim bu durum normal mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…