Enfeksiyon mu var😐

Taylorrr

🦓
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2018
277
485
2 sene önce su gibi akıntı şikayeti nedeniyle doktora gittim bana çok az enfeksiyon var dedi antibiyotik yazdı gönderdi bunları kullandım ama ilaçlar mantar yaptı zar zor mantarı atlattım ama ilaçların faydasını göremedim. Geçen sene yine doktora çıktım enfeksiyon yok dedi bana travazol yazdı gönderdi. Şimdi yine su gibi akıntı problemi yaşıyorum. Genelde adet döneminden sonra oluyor. Akıntı da koku yok ama çamaşırla temas edince kokuyor. Böyle bir problem yaşayıp çözüm bulabilen var mı? Bu arada yaşım 22 cinsel hayatım yok. Adet düzensizliği falanda yaşamıyorum

Canım bu çok normal rengi yeşil gibi değilse her sağlıklı kadında olur ve bu akıntı Rahmi koruyan bir sıvı sana tavsiyem günlük ped kullanman organik olsun ama her gün değiştirirsin iç çamaşırın temiz kalır.

Ya su gibi olması beni endişelendiriyor. Doktorda sıkıntı yok diyor anlamadım bende. Günlük ped kullanıyorum ama ultrasonda enfeksiyon olsa gözükürdü dimi

Ya su gibi olması beni endişelendiriyor. Doktorda sıkıntı yok diyor anlamadım bende. Günlük ped kullanıyorum ama ultrasonda enfeksiyon olsa gözükürdü dimi
Benim de su gibi hatta sormuştum çok akıntım var su gibi diye rahmin sağlıklı bu onun göstergesi demişti. Hatta bazen günde iki defa günlük ped değiştirdiğim olur. Kafana takma bence normal bir durum kimi kadında az kiminde çok kiminde sıvı olur akıntı adı üstünde. Ultrasonda değil de vajinal ultrasonda görünür diye biliyorum.

Geçmiş olsun cnm

Teşekkürler ultrasonda baktı kullandığın ilaç işe yaramış enfeksiyon geçmiş demişti inşallah öyledir

Patolojik (Hastalık) akıntısı sarı -yeşil renkli ve bazen kokuludur. Beyaz renkli/peynirimsi mantar enfeksiyonu var. Kanlı akıntılar biraz daha ciddi. Doktor akıntı özelliklerine göre uygun antibiyotikler yazar.
Sizin akıntınız bence normal vajen bölgesi salgısı. Su gibi berrak akıntı miktarı kişiye göre değişmekle az veya çok olabilir.
Bu akıntı normalde kokusuzdur, külodunuza veya günlük pedinize bulaştığında beklediğinden dolayı kokar.
ultrasonda enfeksiyon olsa gözükürdü dimi
Yaşınız 22, cinsel hayatınız yok, bekarsınız, kızlık zarınız var. Ultrason ile alt karın ve kasıklarınız üzerinden bakmıştır, yumurtalıklarınızı ve rahminizi kontrol etmiştir
Ultrasonda değil de vajinal ultrasonda görünür diye biliyorum.
Yumurtalık veya tüp iltihabını (PID: Pelvik iltihabi hastalık, Salpenjit) ultrason ile değerlendirebilir. Bu ultrasonografi hastanın kızlık zarı yoksa hem üstten hem de vajenden yapılabilir. Hastanın kızlık zarı varsa vajinal ultrason yapmaz, bazen anüsten ultrason yapabilir ama genel de üstten yapar. Vajinal enfeksiyonu spekulumla direkt görür, smear ve/veya vajinal sürüntü alınır. Hastanın kızlık zarı varsa dıştan akıntıyı değerlendirir.

ÖNEMLİ NOT: Akıntı şikayeti ile doktora gidecekseniz 4-6 saat bölgeyi su ile yıkayıp temizlemeyin ki, muayene objektif olsun.

Saglik çalışanı misiniz Sibel hanim

Canim bu bendede hep oluyor malesef hijenle alakali yanlis anlama sadece giyindigmiz ic camasirlari bir bebek deterjani ile yikamamiz gerek bazen deterjanlar icinde kaliyor giyimlerin ve alerji yada mantar veya enfeksiyon yapabiliyor bende 2 defa tekrarlandi enfeksiyon günlük ped kullanmaya basladim direk ic camasira temasi kesmek icin. Birde ic camasirlari yikadikdan sonra ütülemek lazimmis iyi oluyormus öyle duydum eger enfeksiyon varsa fitil vermesi lazim genelde bi haftalik fitil oluyor fazla kullanilmiyor zaten doktor anlamiyorsa doktorunu degistirmekdede fayda var

Canim aynı sorun bende de vardı yaşım kaç hatırlamıyorum ama üniversiteye giderken giydiğim kıyafetin dışına çıkıyordu akıntım senin dediğin gibi su gibi günlük ped dayanmiyordu günlük peddende dışarı çıkıyordu doktor bişey yok normal desede arkadaşlarımın hiç birinde olmayınca bende niye var diyorum ve oturamaya çekiniyorum oturduğum gibi hemen altıma geçiyordu hele yazın eteklerin pantolonlarim hep akıntı oluyodu uzerine hep hırka giymek zorunda kalıyorum o derece akıntım oluyodu iç çamaşırı la yemez ettiği için koku yapiyodu malum e kurunca da kıyafetlerinde lekesi kaliyodu okuldan gelince yatarken uyanınca hep değiştirsem de aynıydı yani iç çamaşırı yetmiyordu her kalktığımda arkadaşlarıma baktiriyodim arkamda bişey var diye çok çektim yani doktora gittim antibiyotik krem ne verirse versin fayda etmiyordu ozelede gittim hepsi normal akıntı bazı kandilarda normal gelirken bazı kadınlarda fazla gelebilir kokusu yok rengi normal demişti canım sonra da kendiliğinden azaldı ama halen var eskisi gibi degil evlendim falan sonra smir testi falan yaptırdım yaparken doktor bu kadar akıntı çok önceden de var mıydı dedi bende vardı hemde çok dedim anlattım hatta bana dedi ki yani akintin biraz daha fazla olsaydı bu parçayı alamazdim dedi sonra sonucunda biraz enfeksiyon çıktı antibiyotik fitil falan kutu kutu hepsinden aralıklarla kullandım ama banamisin demedi.sonra ben çocuk istemiyle doktora git gel git gel olmuyo özele gitmeye başladım ama yok bişey yok esimdede yok neler kullandım doğal olsun hap olsun klomen yok çatlatma falan ama yumurtlamam her ay olur ovulasyon testi kullanıyorum her ay oluyor doktor da kaliteli hani yumurtan diyor bişey yok sonra doktorumu degistirdim bana rahim ağzında yara olduğunu söyledi bende neden katlanıyor diye sordum tedavi edilmeyen enfeksiyondan dedi çok enfeksiyon var rahminde dedi yarayı yaktı ama sonra duydum ki bebek isteyenlere dondurma yapılıyormuş şimdi 3 ay ara verdim başka doktora gidecek şimdi.yani o antibiyotikler fitiller bana hiç fayda etmemiş halen enfeksiyon var belkide kronik başka tedavi gerekiyor .hatta doktor bana bu enfeksiyondan dolayı spermle yumurta bulasamaz o kadar yoğun ki enfeksiyonun spermi öldürüyodur ondan hamile kalamamisindir dedi çok uzun yazdım ama başıma gelenin bir özeti bu canım ins bı önce çözüm bulursun kurtulursun hani senin ki şuan kokusuz gibi belkide enfeksiyon değil rahimden gelen bı enfeksiyonun belirtisi değildir benim hikayem bu ins senin de öyle olmaz canım

Benim o kadar aşırı değil ama adet döneminden sonra çok oluyor. Ben düzenli doktor kontrolünede gidiyorum. Farklı doktorlara gittim ikiside problem görmedi. Benim koku yok rengi şeffaf yumurtlama dönemi geçince akıntı bitiyor.

Benim o kadar aşırı değil ama adet döneminden sonra çok oluyor. Ben düzenli doktor kontrolünede gidiyorum. Farklı doktorlara gittim ikiside problem görmedi. Benim koku yok rengi şeffaf yumurtlama dönemi
Kokusuz şeffaf sadece yapısı farklı. Genelde yumurtlama dönemi geçince akıntı kesiliyor gibi oluyor zaten farklı farklı doktorlara gittim düzenli kontrole de gidiyorum ama sorun çıkmadı

Mantarı nasıl atlattınız allah rızası için öğrenmek istiyorum :) benim de denemediğim kalmadı travozol krem zaten sadece kaşıntıyı geçirmişti fos yani.

Çamaşırları ütülemiyorum ama umumi tuvalet vs kullanmamaya dikkat ediyorum. Ya yapısal bir durum ya da çamaşır deterjanı falan kalıntı bırakıyor olabilir. Cinsel hayatım olmadığı için o yğzden fitil vermemiş olabilir bilmiyorum

Anladim canim olabilir

Mantarı nasıl atlattınız allah rızası için öğrenmek istiyorum :) benim de denemediğim kalmadı travozol krem zaten sadece kaşıntıyı geçirmişti fos yani.
Baharatlı asitli şeyler tüketmeyi bıraktım. Bol bol su içtim birde her lavobaya girdiğimde ılık su ile temizledim. Çamaşırı da çok sık değiştirmek gerekiyor ben öyle atlattım ama 1 haftayı buluyor atlatmak

Hiç etkili bir ilaç ya da bitkisel takviye vs kullanmadan mı atlattın yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…