Endoskopik temporal yaptıranlar yazsın lütfen..

yoncacan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2024
15
5
52
Merhaba,Temporal lift ameliyatın 15.günü.Ama yüzüm hala çok şiş.doktorum bunun çok normal olduğunu 2 ay sonra yüzümün oturmaya başlayacağını ve asıl sonucu 6 ayda alacağımı söyledi..ama okuduğum yorumlarda 1 ayda normale dönenler var..Bu ameliyatı yaptıran varsa benimle aşamaları ve sonucu paylaşabirmi ?????

Merhaba Ben de temporal lift ameliyatı oldum 27 mart da şu an 3. ayım 2 ayda şişliği gitti ama yüzümün bir tarafı diğerine göre geç iyileşti o da simetrik görünüm veriyo o süreçte Şu an gülerken ce konuşurken yüzüm uyusuk oluyo Birde kaşımın biri diğerine göre düşük Elmacık kemiğim biraz yukarı doğru çekik o beni rahatsız ediyor tekrar düzelir mi bilmiyorum Kaş larimi hareket ettiremiyorum geçici mi bunu da bilmiyorum

Psikolojim çok bozuldu

Merhaba,2 ayımın dolmasına 10 gün var..ilk aya göre şişlerim bayağı indi ama yinede var.yanaklarım altına konulan apereyt den dolayı hala kocaman.Dr.apereyin eridikce yanaklarımın ineceğini söyledi buda 6 ayı buluyor.Dolayısıyla 1 tık aşağı düşecwktir sizinki de ..gözlerim hala hafif çekik Özbek’lere benziyorum.Hala saç boyamam yada başka bi işlem yapmam yasak.gözümün biri diğerine göre 1 tık daha kısık.Alnım ve kafamın ön kısmı oldukca uyuşuk hala..yüzdeki ödemlerim şişliği farkedebiliyormış sağ taraf sol tarafa göre daha ödemli olabilir gibi..Buda yüzdeki henüz tam smetriyi göstermiyor gün sayıyorum..çok zor bir süreçmiş maalesef..İnşallah bu işlemi yaptırmaya değer.Dr.söylediğine göre bu yapılan işlem normal yüz germeden daha doğal ve uzun süreli olduğu
Sabırla iyileşme sürecimin dolmaaını bekliyorum en erken 3 ay dediler ama asıl görüntü 6 ay ile 1 sene içersinde belli olmaya başlayacakmış.Sabırla beklemeye çalışıyorum

Dediğiniz gibi inşallah sonuçlarımız daha güzel ve sağlıklı olurda ameliyat a değer Gün içinde yüzümde uyuşukluk da oluyo saçlarim tekrar çıkıyo ben eczane ye şampuan yaptirdim Ama sabır isteyen süreç yüz şekli çok degisiyo bu da tuhaf oluyo

Fotoğraf atabilir misiniz

Aperey ne işe yarıyor

Merhaba, çok geçmiş olsun. Benim açtığım başlıkları okuyabilirsiniz, yardımcı olmak adına sürecimi anlatmıştım.

Merhaba hanimlar, icinizde veya yakin cevrenizde Erdem Tezel veya Hakan Gence'ye orta yuz germe / endoskopik facelift ameliyati yaptiran var mi? Sonuclardan memnun kaldiniz mi? Bu iki doktor hakkinda varsa orta yuz germe / endoskopik facelift tecrubelerinizi ve yakin cevrenizden aldiginiz duyumlari paylasabilirseniz cok sevinirim. Simdiden yorumlariniz icin cok tesekkurler.

Söylediğiniz doktorlar hakkında hiç bir fikrim yok.benim 9 hafta oldu temporal lift yaptıralı.Hala hassasiyetlerim devam ediyor.Yüzüm bana çok yabancı,yanaklarım çok şiş, fırlak fırlak duruyorlar.6.ayda yüz oturmaya başlar diyorlar ama sanırım pişman oldum ben.ameliyat öncesi halim çok alımlı bi kadınken biraz özbek lere benziyorum ve kalıcam diye de korkuyorum..Bende çok iyi ve güvendiğim bir doktora oldum ama keşke bu işlem yerine yüz germemi yapsaydım diye düşünüyorum.yüzümün ifadesi çok değişti ve sevmedim.Bu ameliyat için çok iyi düşünün ve mutlaka kışın olun.

Aperey ne işe yarıyor
Bu yüz içine konulan ip.ameliyat sonrası doku tekrar eski yerine kaymasın diye dokuyu sabit tutan bir ipmiş.yanak altına konulan daha yuvarlak bişey.1 sene içinde eriyip gidiyormuş.Sanırım bazı dr.lar bunu kullanmadıpı için yüz kısa sürede eski yerine tekrar düşüyor.

Merhaba, benim de gözlerim iyi durumda fakat 3. Ay sonunda orta yanak bölgemin gerginliği tamamen gitti ve yanak düştü.
Ameliyat üzerinden 5 ay geçti ve yanaklarım sanki eskiye göre daha düşük anlayamıyorum, garip geliyor yüz simetrim bozuldu sanki..
Neden böyle oldu ki..

Yazdığım gibi bu ipin kullanılmasının amacı dokuyu tutana kadar sabitlemek.Doktorunuz kullandımı acaba birde bu ip oldukca maliyetli.Benim saçımın arasında leblebi gibi şişlikler var bikaç yerinde,dokuyu sabitledikten sonra kafa kemiğine asıyorlar.. 1 sene içinde eriyeceklermiş

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Ben de su an cok kararsiz kaldim yaptirip yaptirmamak konusunda. Youtube'de Dr Amir Karam adli bir doktorun endoskopik yuz germe hakkinda olumsuz yorumlarini dinledim. O, bu yontemin yaslanma sureciyle uyumsuz oldugunu iddia ediyor. Amir Karam'in kullandigi tibbi terimleri uzman olmadigim icin cok anlamadim dolayisiyla gozumde tam olarak canlandiramadim anlatmaya calistiklarini ama videoda bahsettigine gore yüz yaşlanmasının esas sorununun, yaşlandıkça kayan ve uzayan bağ dokusundan kaynaklandığını savunuyor. Amir Karam'in anlattigina gore endoskopik yuz germe ameliyati ile bu bag doku kemikten kaldırilip yeniden konumlandıriliyormus.Bag doku yüz yaşlanmasının başlıca sebebi olduğundan, yüzü kemikten soyup yeniden ayarlamak etkili bir çözüm sunmaz diyor. Videonun orijinali izlemek isterseniz linkini asagiya birakiyorum. En sonda bu konudan bahsediyor. Arastirirken bir SMAS yuz germe diye bir sey okudum. Inanin okudukca, arastirdikca insanin kafasi daha da karisiyor ama tabii ki ameliyat soz konusu olunca insan en iyisi, en guvenilen yontem olsun istiyor.

Ben 40 yasindayim. Goz cevrem dusuk oldugu icin istedim bu ameliyati. Yanaklarimda da kilo alip vermeden kaynaklanan hafif sarkmalar var. Akne izleri de var yanaklarimda. O yuzden yuz germe ile akne izlerinin goruntusu de biraz azalir diye dusundum. Akne izleri icin lazer, microneedeling, prp yontemlerini denedim ama her islemden 1 yil sonra cilt eski haline dondu. Ama dedigim gibi ameliyati asil isteme sebebim goz cevrem.

Iyi ki bu foruma yazmisim. Her birinizin paylastigi bilgilerin ne kadar degerli oldugunu anlatamam. Ben de elimden geldigince ogrendiklerimi paylasmaya calisiyorum. Benim durumumdaki birine en uygun yontem nedir, en guvenilir doktor kimdir inanin su an hicbir fikrim yok. Her doktor farkli bir sey soyledigi icin kafam iyice karisti. O yuzden biraz daha arastirma yapip gonul rahatligiyla bu ise girmek istiyorum.

Evet kullandıgını söylemisti. Hatta elmacık üstümde dokundugumda hala hissediyorum, bir noktada hala duruyor sanırım.
Eger eriyecekse eski haline dönecek demek olmuyor mu bu?

Bana dr.dokuların yerine kaynama aşamasında bu ipin,dokuyu sabit ttuttuğunu söyledi.1 sene içinde eriyeceğini söyledi.doku zaten yeni yerine kaynadığı için iplerin erimesi önemli değil..ama 2 ay sırt üstü yattım,yüzümü hiç bi şekilde sıvazlamadım ki ameliyat sonrası gevşek olduğu için kaymasın diye..2,5 ay oldu düşme olmadı dicem bende ama hala iyileşemedim ki :))

Merhaba yüz ameliyati olmayın sakin Ben temporal lift ameliyatı oldum yüz ifadem çok değişti Sadece kaş kaldırma istiyordum temporal lift ameliyatı nda yanaklarda kalktı donuk bi ifadem var kaşlarım in biri düştü

2 ay ben de sırt üstü yattım, hatta yüz korsemle yattım. Benim gözlerim iyi durumda, şakak kısmım gergin, memnunum.
Fakat orta yüz gerginliğim 3,5-4 ayda gitti.
Şimdi sırt üstü yatmaya falan dikkat etmiyorum
İlk zamanlar yanaklarım öyle kalkık ve gergin duruyordu ki, hep öyle kalacak sandım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…