Endometriosis (Çikolata kisti)

canım inşallah yanlış anlamışımdır.çikolata kistin var benim gibi ve adet olunca kanama kiste yapışıp büyümesin diye doğum kontrol hapı kullanıyorsun adet olmamak için doğrumu anladım...eğer doğru anladıysam çok felaket sağlıksız birşey yapıyorsun :26::26::26: canm özele gitme sende devlet hastaneleri var sadece ilaç parası alınıyo..milyonlarca insan devlet hastanesine gidiyo..bnde özele gitmiyorum.ne olur hemen doktora git.ya seninle ayrıntılı konuşmak isterdm çok şaşırdım :26: çalışıyorum işteym 7 de çıkıyorum.sabah 9,30 dagelcem gün boyu burda olcam muhakkak yaz olurmu

merhablar canım,evet canım cıkolata kıstım var dogru anlamıssın ,bu sekılde ılacı kullanmamı doktor ıstemıstı ama tabı ben evlendıkten sonra doktora hıc gıtmedım sımdı cok endıselendım ılacı bu sekılde kullanmam mı yanlıs,saat kac ıle kac arası forumda oluyorsun o saatlerde gıreyım hep

merhablar canım,evet canım cıkolata kıstım var dogru anlamıssın ,bu sekılde ılacı kullanmamı doktor ıstemıstı ama tabı ben evlendıkten sonra doktora hıc gıtmedım sımdı cok endıselendım ılacı bu sekılde kullanmam mı yanlıs,saat kac ıle kac arası forumda oluyorsun o saatlerde gıreyım hep

Hiç regl olmuyormusun yani?
Menepoz gibi bişey?
Bende hap kullanıyorum ama 5 gün regli oluyorum.
1 hafta hapa ara veriyorum.

Hiç regl olmuyormusun yani?
Menepoz gibi bişey?
Bende hap kullanıyorum ama 5 gün regli oluyorum.
1 hafta hapa ara veriyorum.

gunaycın tugcecan,evet menepoz gıbı ıkı yıldır hıc adet olmadım doktor boyle soylemıstı evlendıkten sonra gıdemedım ama evlenene kadar hıc ara vermeden ıc demıstı bana hatta adet olman cokta onemlı degıl dedı sımdı cok korkuyorum acaba yanlıs bır tedavımı uyguladı doktor bana

bende geçen ay laparoskopi oldum. benım kistim çok büyük ve iki taneydı. portakal buyuklugunde. doktor 3-4 cm e kadar ılacla gecıyor ama senınkı gecmez dedı bu arada bekarım doğum yapma gibi bi şansımda yok... lap. oldum iyi geçtiğini yumurtaya zarar vermedıgını ama bırının tamamını alamadıgı söyledı buraya kadar hersey guzel
bu çikolata kistini adet kanamasının büyüttüğünü ve beni yapay menepoza sokacagını söyledı ben önce üzüldüm falan ama neyse dedım care olsun yeter kı Lucrin Depot yazı 3 ay kullan adet görmedıgın ıcın o odak kurucak dedı bende sevındım
ama pazar günü adet gördüm.. korktum.. aradım dr u normal dedı olabılır dedı hatta bırdahakı ay da olabılırsın dedı
ama ben anlamadım hanı kanama olursa buyurdu olmazsa gecerdı sımdı benım kanamam devam edecekse nasıl kuculecek bu kıst :KK43:
lucrin kullananlar var mı? lütfen sizde nasıl oldu anlatır mısınız??

merhaba bende ameliyat oldum benimki açık oldu lucrin kullandım 2 kez ve bende senin gibi adet gördüm bu sırada dr korkulacak bir şey olmadığını söyledi olabilir dedi yanlız benim kistler tekrarladı başka bir dr gittim biz ameliyat önermiyoruz dedi zaten tamamen iyleşmedim çocuk istiyoruz olmuyo tüp bebek denedik iptal oldu çok sıkıntılı bir hastalık rabbim yardımcımız olsun hepimize acil şifalar versin

cnm istanbul anadolu yakasındayım bu günde bir doktora gittim her allahın günü nerdeyse ama iyi bir doktor tavsiyesi alamadım kimseden yoruldum artık kaç gündür ameliayata teslim olacağım gibi..peki senin aldılarmı yumurtalığını

ben 3 aylık evli olduğum için biraz deneyin dediler.olmazsa ocakta ameliyat.yani daha olmadım..iyi br doktor bul kendine inşallah tamam mı

tatlım doktor hangi akla hizmet böyle bir tedavi verir size anlamıyorum ya..gerçekten şaşırdım ne diyeceğim bilemiyorum..ben sabah 09:30 akşam 19:00 a kadar forumdayım merak etme.ama senin kesinlikle düzgün bir doktora gitmen şart böyle olmaz.kistin ne kadarlık ??? bnmki sol yumurtalıkta 2 tane bitişik brbirine hemde...biri 5,5 diğeri 4,5 ölçüleri bunlar.buna rağmen adet görüyorum ilaç kullanmıyorum..soğan kürü deniyorum ocağa kadar.geçmezse yada çocuk olmazsa ameliyat olcam.

gunaycın tugcecan,evet menepoz gıbı ıkı yıldır hıc adet olmadım doktor boyle soylemıstı evlendıkten sonra gıdemedım ama evlenene kadar hıc ara vermeden ıc demıstı bana hatta adet olman cokta onemlı degıl dedı sımdı cok korkuyorum acaba yanlıs bır tedavımı uyguladı doktor bana

tabiki yanlış tedavi uyguluyorsun.hem çocuk şansını düşürmüşsün hem adet olmuyorsun hemde bir ilacı bırakmadan 2 sene içiyorsun heleki doğum kontrol hapıysa o...burada vakit kaybedeceğine bir doktora git :26:

merhaba bende ameliyat oldum benimki açık oldu lucrin kullandım 2 kez ve bende senin gibi adet gördüm bu sırada dr korkulacak bir şey olmadığını söyledi olabilir dedi yanlız benim kistler tekrarladı başka bir dr gittim biz ameliyat önermiyoruz dedi zaten tamamen iyleşmedim çocuk istiyoruz olmuyo tüp bebek denedik iptal oldu çok sıkıntılı bir hastalık rabbim yardımcımız olsun hepimize acil şifalar versin

cevapladığın için tesekkur ederm, acaba adet görmeye devam ettiğniz için mi tedavi olmadı. bende öyle olmasından korkuyorum :KK43: çünkü adet gördükçe büyür diyorlar
bilemiyorum kafam cok karıstı... umarım bebeğinizi en yakn zamanda kucagnza alırsnz. ben daha bekarm evlenpte cocuk dogurana kadar daha da kötü olurun dıye korkuyorum bi yandan...

bılmıyorumkı doktorum ankarada bana hıc adet olmadan bu ılacı kullanman gerek dedı sag tarafta bır tane 2.3 sol tarafta 2 tane 1 mmlik kızlar yanı benım gıbı hıc adet gomeden tedavı uygulanan yokmu bana ankarada doktor onerebılırmsınız cok endıselendım sımdı zaten hayatım bu kıstler oldu her gun agrılarım var

bılmıyorumkı doktorum ankarada bana hıc adet olmadan bu ılacı kullanman gerek dedı sag tarafta bır tane 2.3 sol tarafta 2 tane 1 mmlik kızlar yanı benım gıbı hıc adet gomeden tedavı uygulanan yokmu bana ankarada doktor onerebılırmsınız cok endıselendım sımdı zaten hayatım bu kıstler oldu her gun agrılarım var

birincisi kistlerin zaten minicik benmkisi seninkinin 3 katı düşün.ve ona rağmen doğum kontrol hapı verdiklerinde 21 gün kullan sonra adet olacaksın sonra yine başlayacaksın dediler...ikincisi sana bekarken vermişler üstüne bide evlenmişsin.o kist çoktan erimiştir tatlım..ankarada oturuyorum bende :KK49: Ne güzel belki bir gün tanışırız.sıkıntı telaş etme.hemen git zekai tahir burak hastanesine onlar sana ultrason aşağıdan muayene kan hormon herşeye bakarlar.hiç özele gitme tamam mı...

çok ısterım ınsallah canım neden olmasın,gazı unıversıtesınde aydan asyalı dıye bır hanım var tanıyormusun ıste ben ona muayene olmmustum ve bana hıc ara vermeden yasmını verdı ,evlenınce neden erımıstır dedın?keske oyle bırsey olmus olsa cocuk dusunmuyorum sımdılık ama eger dıyorum bu zorlu bır yolculuk olucaksa sımdıden baslayım bu mucadeleye ,bırde alttan muayene olmaktan cok korkuyorum ya alı ayhana hıc gıttınmı canım sen cok ıyı dıyorlarda

çok ısterım ınsallah canım neden olmasın,gazı unıversıtesınde aydan asyalı dıye bır hanım var tanıyormusun ıste ben ona muayene olmmustum ve bana hıc ara vermeden yasmını verdı ,evlenınce neden erımıstır dedın?keske oyle bırsey olmus olsa cocuk dusunmuyorum sımdılık ama eger dıyorum bu zorlu bır yolculuk olucaksa sımdıden baslayım bu mucadeleye ,bırde alttan muayene olmaktan cok korkuyorum ya alı ayhana hıc gıttınmı canım sen cok ıyı dıyorlarda

ben ikisinide hiç duymadım :KK1: Sen zekai tahire git bence..kistin küçük ve uzun zamandır ilaç kullanıyorsun erimiştir bnce.ama erimemişse bile bu ilacı böyle kullanma..bebek düşünmüyosan eğer bırak eşin korunsun sen korunma.çünkü o ilacı bıraktıktan sonra 1 yıl nerdeyse çocuk zaten olmuyo

ben ikisinide hiç duymadım :KK1: Sen zekai tahire git bence..kistin küçük ve uzun zamandır ilaç kullanıyorsun erimiştir bnce.ama erimemişse bile bu ilacı böyle kullanma..bebek düşünmüyosan eğer bırak eşin korunsun sen korunma.çünkü o ilacı bıraktıktan sonra 1 yıl nerdeyse çocuk zaten olmuyo

ayrıca alttan muayene çok kolay bnde ilk defa oldum ama çokkkk kolayyy :KK1:

ben 3 aylık evli olduğum için biraz deneyin dediler.olmazsa ocakta ameliyat.yani daha olmadım..iyi br doktor bul kendine inşallah tamam mı

kartal eğitim arşatrmada orhan ünal varmış prof ona gidecektim fakat randevüleri bir ekime kadar dolu acaba ben ameliyatı ertelesemmi zeynep kamilde yaparlarsa..çünkü bu kistin tekrar edeceğinden eminim sadece içnde kitle ve karnımdaki su olmasından korktuğum için erkenden olmak istiyorum yoksa olmazdım beklerdim..bir an önce sonucu merak ediorum açıkcası ...sorun sadece kist olsa yine beklerim off ne yapacağımı şaşırdım bu prof orhan ünalında muayenhanesi herlde çok pahalidır 300 den başlar gibi gelior ne yapsam

ben olduysam alttan muayene sende olursun merak etme vajinusmusum hala...ama şimdiki o ultrosn aleti çok iyi hiç korkma derim ince bir şey merak etme ben bile alıştım ona..

cnm hangi doktor amliyat önermiyoruz dedi ismini verebilirmisin..bende haftaya ameliyat olacağım ama tam gereklimi bilemiorum ve korkuyorum..benimki kapalı ameliyat olacak ve kist tekrar ediormuş zaten..o zaman neden amliyat oluyoruz ilaç verip küçültse oda uzun sürecek diye sanırım bebek düşündüğümüz için..yaşta 35

cevapladığın için tesekkur ederm, acaba adet görmeye devam ettiğniz için mi tedavi olmadı. bende öyle olmasından korkuyorum :KK43: çünkü adet gördükçe büyür diyorlar
bilemiyorum kafam cok karıstı... umarım bebeğinizi en yakn zamanda kucagnza alırsnz. ben daha bekarm evlenpte cocuk dogurana kadar daha da kötü olurun dıye korkuyorum bi yandan...

Bende bekarım. Nişanlıyım ama daha evlenmeme vakit var.
Doktorun dediği evlenene kadar hapı kullanmam ve evlendikten sonra hapı bırakmam.
Allah ne yazdıysa o olucak. Korkmamızın faydası yok canım.

cnm hangi doktor amliyat önermiyoruz dedi ismini verebilirmisin..bende haftaya ameliyat olacağım ama tam gereklimi bilemiorum ve korkuyorum..benimki kapalı ameliyat olacak ve kist tekrar ediormuş zaten..o zaman neden amliyat oluyoruz ilaç verip küçültse oda uzun sürecek diye sanırım bebek düşündüğümüz için..yaşta 35

Şimdiden geçmiş olsun canım...
Allah yardımcın olsun.

kartal eğitim arşatrmada orhan ünal varmış prof ona gidecektim fakat randevüleri bir ekime kadar dolu acaba ben ameliyatı ertelesemmi zeynep kamilde yaparlarsa..çünkü bu kistin tekrar edeceğinden eminim sadece içnde kitle ve karnımdaki su olmasından korktuğum için erkenden olmak istiyorum yoksa olmazdım beklerdim..bir an önce sonucu merak ediorum açıkcası ...sorun sadece kist olsa yine beklerim off ne yapacağımı şaşırdım bu prof orhan ünalında muayenhanesi herlde çok pahalidır 300 den başlar gibi gelior ne yapsam

maddi durumun varsa o doktoru bekle ekime bir şey kalmadı zaten...eğer maddi anlamda yapamam dersen eski hastaneye gideceksin mecbur :KK17:

bu gün acıbadem hastenesinde muyene oldum kızlar ücretsiz tüp bebekte çok lüks çok güzel bir hastene çok ilgilendiler..amliayt olmama gerek olmadığını direk tüp yapabileceğimi söledi kötü bir şey olmadığını ama için rahatlayacaksa ol amliyat dedi dr deniz bey genç baya ama tecrübelimiş ..amliyat olursan normal yolla olabilir dedi 6 aiçinde eğer tüp kapalı değise..ne yapacağımı şardım bir karra vermek zorundayım

X