Endometriosis (Çikolata kisti)

merhaba, 7 yıllık evliyim; 3 sene kadar korunduk; sonrasında doğum kontrol hapını bıraktım ve yaklaşık 1,5 yıl kadar eşim korundu. Sonrasında bebek yapmak isteyince de bir türlü olmuyordu; bu arada adetlerim çok sancılı geçiyordu ve sürekli lekelenmelerim oluyordu; doktora gittim. 3 adet 2-3 cm çapında çikolata kistim olduğunu öğrendim.doktorum beni medical park-kadir savan a yönlendirdi; ameliyat olmalısın dedi; sonrasında kadir savan ise ameliyata gerek olmadığını ve bana 3 ay ginera kullanmamı önerdi. Ben 4 ay ginera kullandım ve geçen hafta tekrar kendi doktoruma gittim. Sadece 2 cm lik çikolata kisti duruyordu;diğerleri gitmişti. Doktor bana artık ginerayı bırakmamı ve bir an evvel hamile kalmamı önerdi. Aksi halde kistler hemen çoğalır dedi; sende bir problem yok ve bu kist de çok agresif değil bir engel teşkil etmez dedi. şimdi adet olacağım ve akabinde çalışmalara başlayacağım. Inşallah rabbim bana bir evlat nasip eder. çoğunuz gibi ben de mutsuz, umutsuz bir haldeyim. Her gece dua ediyorum; rabbim sesimi duysun diye. Bütün arkadaşlarımın, kuzenlerimin hepsinin evladı var, bir tek benim yok. Herkese ayrı ayrı dert anlatmaktan o kadar yoruldum ki, allahtan eşim hiç sorun etmedi; beni hiç incitmedi. şimdi soru 1; sizce aşılama bende işe yarar mı? Soru 2 ; 2 cmlik çikolata kistiyle hamile kalınır mı? Soru 3 ; klomen vs.. Gibi ilaçları kullanmamın faydası olur mu? Yorumlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum kardeşlerim :KK5:

canım dr çok dogru karar vermiş ameliyat olma ben pişmanım olduğum için hemen tekrarladı ve çocuğumda olmadı henüz tüp bebek denedik iptal oldu ameliyat yumurtalıklara zarar veriyormuş bir an önce hamile kalmaya çalış kistin küçük inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın rabbim isteyen el açan herkese sağlıklı bebekler versin aminn

canım dr çok dogru karar vermiş ameliyat olma ben pişmanım olduğum için hemen tekrarladı ve çocuğumda olmadı henüz tüp bebek denedik iptal oldu ameliyat yumurtalıklara zarar veriyormuş bir an önce hamile kalmaya çalış kistin küçük inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın rabbim isteyen el açan herkese sağlıklı bebekler versin aminn

canım sana da çok geçmiş olsun Allah hepimize tez zamanda bebiş versin.:KK49: bu ay deneyip göreceğiz bakalım :KK34:tuttu tuttu tutmadı yine doktor yolları...:KK50:

Ben bildiğim kadarıyla yanıtlıyım. 2 cm lik kistle hamile kalabilirsin. Kalınmaz diye birşey yok.
Bende yasmin doğum kontrol hapı kullanıyorum 3 aydır. Kanamam bittikten sonra kontrole gidicem. Allah her isteyene çovuk versin inşallah.

amin canım inşallah. :KK49:

ben de hamile kaldığımda 8 cmlik bi çikolata kistimin olduğunu öğrendim. doktor böyle bi kistle hamile kalman büyük şans demişti. bu arada bebeğimi kaybettim ama kistle alakalı değil.
şu an 10cmin üzerinde kistim.tekrar bebek düşünüyorum. doktor ameliyattan önce hamile kalmayı dene dedi, deneyceğiz bakalım allahım inş. verir en kısa ve hayırlı zamanda:KK31:

merak etme yani 2 cm'lik kist hiç bi şey değil:KK34: korkma

canım inşallah hamile kalırsın da bi daha ameliyattı şuydu buydu uğraşmazsın :emir_bebek: allah hepimize nasip etsin

canım dr bana hiç ilaç vermedi u tedavinin akabinde artık drlara inancım kalmadı kafam karıştı hangi dr gideceğim konusunda bu ay inşaşşah tekrar tedavi göreceğim ama dr konusunda kararsızım bulunduğum şehir mi yoksa ankara mı olsun karafm karmakarışık rabbim bizede ol desin inşallah:18:

ankara bu konuda daha iyi diye biliyorum. ama bulunduğun şehir neresi merak ettim?allah hayırlıısnla yüzünü güldürsün inş..:KK49:

arkadaşlar ben çikolata kisti ameliyatı oldum mayıs ayında yumurtalığımın biri alındı daha sonra sürekli çamaşır değiştiriyorum çünkü akıntıdan hariç üstüm başım çiş içinde kalıyor yani idrarımın yarısı çamaşırıma akıyor kendimide sıksam tuvaletim gelmesede o kendi kendine akıyor benim gibi olanlar varmı doktorada gitmedim muayenelerden bıktım artık

geçmiş olsun canım..hala toparlıyamamış sanıırm bünyen. ama yumurtalık alındığı için, ve mesane falanda ameliyatta zarar görebiliyor.ondan oluyor herhalde bu durum.ben hiç duymadım gerçi etrafımda ben açık ameliyat olmamıştım zaten. ama açık ameliyatın bu tip zararları olabiliyor demekki.. doktoruna tekrar göründünmü bu durumu?yada doktoruna değiştirmelisin

geçmiş olsun canım..hala toparlıyamamış sanıırm bünyen. ama yumurtalık alındığı için, ve mesane falanda ameliyatta zarar görebiliyor.ondan oluyor herhalde bu durum.ben hiç duymadım gerçi etrafımda ben açık ameliyat olmamıştım zaten. ama açık ameliyatın bu tip zararları olabiliyor demekki.. doktoruna tekrar göründünmü bu durumu?yada doktoruna değiştirmelisin

teşekkür ederim arkadaşım cevap yazdığın için muayeneden rahatsız olduğum için gitmedim utanıyorum artık

canım sana da çok geçmiş olsun Allah hepimize tez zamanda bebiş versin.:KK49: bu ay deneyip göreceğiz bakalım :KK34:tuttu tuttu tutmadı yine doktor yolları...:KK50:

sağol canım rabbim hepimize acil şifalar versin bir an önce bebeklerimizi kucaklarımıza almayı kısmet etsin

ankara bu konuda daha iyi diye biliyorum. ama bulunduğun şehir neresi merak ettim?allah hayırlıısnla yüzünü güldürsün inş..:KK49:

canım ben kayseride yim 6 dr gittim ameliyatımı yapan prof. du ama ilgisizbir dr du ankara düşünüyorum kısmetse amin canım hepimizin yüzünü güldürsün rabbim

teşekkür ederim arkadaşım cevap yazdığın için muayeneden rahatsız olduğum için gitmedim utanıyorum artık

seni çok iyi anlarım o jinekolog koltuğundan nefret ediyorum.. umarım kendiliğinden düzelir diycem ama, beklemekte ne derece doğru olur bilmiyorum.. gecmiş olsun canım tekrardan..

Günaydın arkadaşlar haftaya çarşambaya randevu aldım yeni bir dr gideceğim bakalım inşallah olumlu güzel şeyler söyler haftaya izinliyim zaten artık izin dönüşü yazarım

Günaydın arkadaşlar haftaya çarşambaya randevu aldım yeni bir dr gideceğim bakalım inşallah olumlu güzel şeyler söyler haftaya izinliyim zaten artık izin dönüşü yazarım

günaydın MAKAY, inşallah bu dr. sana şifa kapılarını açar canım, artık daha umutlu cümleler duymak istiyoruz senden :)

günaydın makay, inşallah bu dr. Sana şifa kapılarını açar canım, artık daha umutlu cümleler duymak istiyoruz senden :)

canım inşallah güzel haberlerle gelirim dularınızı esirgemeyin rabbim hepimize acil şifalar versinn seneye hamile olarak girelim inşallahh:KK49:

canım inşallah güzel haberlerle gelirim dularınızı esirgemeyin rabbim hepimize acil şifalar versinn seneye hamile olarak girelim inşallahh:KK49:

Allah gönlüne göre versin canım.
Ben de hafta doktoruma gidicem kontrole. 3 aylık hapım bitti.
Umarım kistlerim uçup gitmiştir. Mucizevi şekilde kaybolan kistler olduğunu okumuştum. Neden olmasın?

Merhaba arkadaşlar ,bende de sağda 2.2cmlik bir çikolata kisti solda da 3 adet 1 cmlik çikolata kistleri mevcut ankarada ikamet ediyorum doktorum aydan asyalı biri diye bir hanfendi 2 yıldır dogum kontrol hapı kullanıyorum ama hiç ara vermeden adet olamıyorum yani kitin baskılanması için çok korkuyorum cocuk olmzsa diye benim durumumda olan varmıdır acaba geceleri uyku girmiyor gözüme

Merhaba arkadaşlar ,bende de sağda 2.2cmlik bir çikolata kisti solda da 3 adet 1 cmlik çikolata kistleri mevcut ankarada ikamet ediyorum doktorum aydan asyalı biri diye bir hanfendi 2 yıldır dogum kontrol hapı kullanıyorum ama hiç ara vermeden adet olamıyorum yani kitin baskılanması için çok korkuyorum cocuk olmzsa diye benim durumumda olan varmıdır acaba geceleri uyku girmiyor gözüme

Evlimisin canım?
Ben de 3 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum ama 1 hafta ara verip hastalanıyorum ben.

tugcecan merhaba ısyerınde yazdıgım ıcın ancak cevap verebıldım,evet canım evlıyım yasmın kullanıyorum aslında bekarken basladım ılacı ıcmeye ama doktor baskılamamk ıcın hamılelıgı taklıt edecegız o yuzden bu ılacı hep ıceceksın demıstı 2 yıldır nerdeyse adet olmadım kıstlerım en son kuculdu bu yontemnle ama bırde basıma sole bır olay geldı evlendıgımde bır hafte boyunca kanmam oldu ılıskıye her gırmeye calsıtıgımızda bu durumdan cok korktum sımdıde maddı sıkıntıdan gıdemedım doktora bır turlu sence bu kıstle hamıle kalabılen varmdır?

Allah gönlüne göre versin canım.
Ben de hafta doktoruma gidicem kontrole. 3 aylık hapım bitti.
Umarım kistlerim uçup gitmiştir. Mucizevi şekilde kaybolan kistler olduğunu okumuştum. Neden olmasın?

Hayırlı Cumalar amin canım cümlemizin Allah dualarını kabul etsin hayırlı sonuçlar al rabbim gönlümüze göre versin :KK49:

Arkadaslkar bırde bırsey sormak ıstıyorum ben yasmın ılacını sureklı kullanıyorum ama bır gun ıcmeyı unutursam ertesı gun sıddetlı sancılarım meydana gelıyor benımle aynı durumu yasayan arkadaslar varmı acaba eger cevap verebılırsenız cok mutlu olurum

X