Endometriosis (Çikolata kisti)

çokk sevindim darısı başımıza neler yaptın nasıl kayboldu kist anlatırmısın??

canım nasıl kayboldu bende anlamadım maydonoz suyu içiyordum ondan mı yoksa zayıflamak için afrika mango plus kullanıyordum ondan mı hiç bilmiyorum ama 3 hafta içinde kaybolmuş inşallah seninkide kaybolur allah yüzüme güldü 1i otizimli 2 küçük çocuğum var gurbetteyim yanım da kimse yok benim için çok zor olacaktı

canım nasıl kayboldu bende anlamadım maydonoz suyu içiyordum ondan mı yoksa zayıflamak için afrika mango plus kullanıyordum ondan mı hiç bilmiyorum ama 3 hafta içinde kaybolmuş inşallah seninkide kaybolur allah yüzüme güldü 1i otizimli 2 küçük çocuğum var gurbetteyim yanım da kimse yok benim için çok zor olacaktı

canım allah yardımcın olsun çok sevindim kaybolduğuna maydonoz suyunu ne kadar süre içtin bende içtim 15-20 gün ama bende tık yok sen kontrollerine dikkat et tekrar büyümesin doğum kontrol kullan bebek düşünmüyorsan allah şifa versin çocuğunada

aminnnn... şimdi başka yerlerde de okudum sitede sorun varmış, dünkü yazılanlar silinmiş hep.
aslında dikkat ettin mi bilmiyorum ama 6 ay doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlar da var. süre insanın gözünü korkutuyor ama bilmiyorum artık.

ben yaklaşık 4 ay kullandım doğum kontrol ama fsh yüksek bende ondan beklemek dogru olmaz dedi dr çözüm hamile kalmak oda olmadı bu ay kısmet değilmiş allahtan umut kesilmez eylülde sanırım gelecek benim bebiş ümit ediyorum rabbim ol desin aminn

Canım kistlerimde küçülme olmuştu fakat bir ay sonra yine kistlerim tekrarladı. Ben pek bir faydasını görmedim. Şuan soğan kürünü uyguluyrm, düzenli olarak uygunladığı takdirde kistleri küçültüyr ve bazılarının kistlerini yok ettiğini duydum. Ayrıca çörek otu bal ve tarçın karışımınıda kullanmaya başladım umarım faydasını görürm.

soğan kürü bende uyguladım 15 gün ama fark görmedim sen faydasını görürsün inşallah ramazan dolayısı ile hiç bir şey yapamıyorum aslında sahurda içmek istiyorum ama çok uykusuz kalıyorum çalışıyorum ben yat kalk sabah sesem gibi oluyorum rabbim hepimize şifa versin

canım allah yardımcın olsun çok sevindim kaybolduğuna maydonoz suyunu ne kadar süre içtin bende içtim 15-20 gün ama bende tık yok sen kontrollerine dikkat et tekrar büyümesin doğum kontrol kullan bebek düşünmüyorsan allah şifa versin çocuğunada

iyi dileklerin için teşekkürler rehabilitasyondan bi arkadaş demişti on kilo vermiş maydonoz suyuyla gerçi bende zayıflamak için işe yaramadı ama bilmiyorum onun sayesinde mi kayboldu 3 hafta kullandım sadece bol limonla yoksa tadı bana göre değil 1 yıldır doğum kontrol iğnesi kullanıyorum sipral varken sıkıntım yoktu iğne yüzünden şikayetlerim artınca doktora gittim bana doğum kontrol ignesi ve ya hapı senin bünyene göre değil dedi 1 yılda 10 kilo aldım

arkadaşlar çikolata kisti ameliyat sonrası,yumurtalıklarında yapışıklığı olan varmı ??kontrolüm vardı dün doktorum muayane sırasında söyledi yapışıklık olduğunu inşallah ileride bana sıkıntı vermez biraz canım sıkıldı:KK50::KK50:

arkadaşlar çikolata kisti ameliyat sonrası,yumurtalıklarında yapışıklığı olan varmı ??kontrolüm vardı dün doktorum muayane sırasında söyledi yapışıklık olduğunu inşallah ileride bana sıkıntı vermez biraz canım sıkıldı:KK50::KK50:

canım bende ameliyat oldum karnımın içi hep yapışık tüp bebek dednedik tedavi yarıda kaldı bu ay bekleyeceğiz eylülde dr gideceğim ayrıca bende kistler tekrarladı bitkisel bir şeyler denemek istiyorum rabbim yardımcımız olsun amin

canım bende ameliyat oldum karnımın içi hep yapışık tüp bebek dednedik tedavi yarıda kaldı bu ay bekleyeceğiz eylülde dr gideceğim ayrıca bende kistler tekrarladı bitkisel bir şeyler denemek istiyorum rabbim yardımcımız olsun amin
çok geçmiş olsun canım sanada..inşallah en kısa zamanda tedavin sonuç verir, bebeğine hayırlısınla kavuşursun..
ben tekrar oluşmasın diye gecici menepoz tedavisi görüyorum inşallah tekrarlamaz..ama bitkisel bişeyler bende uygulamaya gecireyim diye düşünüyorum. mesela badem ağaç'ın gövdesinde hani sakızlar olurya yapışık, onların çikolata kistlerine bire bir iyi geldiğini duydum..:KK51:

çok geçmiş olsun canım sanada..inşallah en kısa zamanda tedavin sonuç verir, bebeğine hayırlısınla kavuşursun..
ben tekrar oluşmasın diye gecici menepoz tedavisi görüyorum inşallah tekrarlamaz..ama bitkisel bişeyler bende uygulamaya gecireyim diye düşünüyorum. mesela badem ağaç'ın gövdesinde hani sakızlar olurya yapışık, onların çikolata kistlerine bire bir iyi geldiğini duydum..:KK51:

canım sağol ben sakızları hiç duymamıştım nasıl temin edeceğiz ki onu denemediğimiz bir şey kalmadı rabbim ol diyecek inşallah bizlerede hayırlı bebeklere kavuşuruz inşallah

benim de sol overimde 3x3.5luk endometriomam var.
yasmine başladım ilk kutu bitmek üzere ara vermede 2. kutuya geçicem.
2. kutu da bitince 7 gün ara sonra bir kutu daha sonra kontrol bakalım kaybolacak mı?
sağ overimde de 3 cmlik basit kistim varmış :KK14:

benim de sol overimde 3x3.5luk endometriomam var.
yasmine başladım ilk kutu bitmek üzere ara vermede 2. kutuya geçicem.
2. kutu da bitince 7 gün ara sonra bir kutu daha sonra kontrol bakalım kaybolacak mı?
sağ overimde de 3 cmlik basit kistim varmış :KK14:

Junocum,doğum kontrol hapları çikolata kistlerini geçirmiyormuş..Sadece foliküler kistleri eritiyormuş...

Junocum,doğum kontrol hapları çikolata kistlerini geçirmiyormuş..Sadece foliküler kistleri eritiyormuş...

aslında bize öğretilen de tedavi yöntemleri arasında olduğuydu
en azından dismenorem geçer :KK53:
teşekkürler bilgi için narmikcim:) bi araştırayım üniversiteye gitme fırsatım olursa bi hocalara danışayım en iyisi.
zaten ilk kutu bitmek üzere artık başlamışken yarım bırakmam heralde en azından basit kistim gider :)
gerçi o bişey yapmasak da kaybolur kendiliğinden muhtemelen ya :KK53:

Son düzenleme:
aslında bize öğretilen de tedavi yöntemleri arasında olduğuydu
en azından dismenorem geçer :KK53:
teşekkürler bilgi için narmikcim:) bi araştırayım üniversiteye gitme fırsatım olursa bi hocalara danışayım en iyisi.
zaten ilk kutu bitmek üzere artık başlamışken yarım bırakmam heralde en azından basit kistim gider :)
gerçi o bişey yapmasak da kaybolur kendiliğinden muhtemelen ya :KK53:

Benim danıştığım tüm kadın doğum dr.ları ,üniversite de hoca olanların da fikri dahil olmak üzere çikolata kistlerinin doğum kontrol haplarıyla geçirilemeyeceğiydi...Geçici menapozla küçültülüyor ama erimiyor .Anca laparoskopi ameliyatı demişlerdi...Bir ara bende de çikolata kistinden şüphelenmişlerdi de ...Ama değilmiş,basit kistmiş....Doğum kontrol hapı kullandığımda geçmişti..Çikolata kisti değildir belki de seninki...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim danıştığım tüm kadın doğum dr.ları ,üniversite de hoca olanların da fikri dahil olmak üzere çikolata kistlerinin doğum kontrol haplarıyla geçirilemeyeceğiydi...Geçici menapozla küçültülüyor ama erimiyor .Anca laparoskopi ameliyatı demişlerdi...Bir ara bende de çikolata kistinden şüphelenmişlerdi de ...Ama değilmiş,basit kistmiş....Doğum kontrol hapı kullandığımda geçmişti..

zaten çok büyük olsa dediğin gibi ameliyatla alırlardı.
endometriozis tanısı da kesin olarak laparoskopiyle odaklar görününce konuluyor ya.
inşallah benimki de endometrioma değildir o da basit kisttir :)
dediğim gibi artık başladım ilk kutu da bitmek üzere ya yarım bırakmayayım başlamışken tedaviyi

zaten çok büyük olsa dediğin gibi ameliyatla alırlardı.
endometriozis tanısı da kesin olarak laparoskopiyle odaklar görününce konuluyor ya.
inşallah benimki de endometrioma değildir o da basit kisttir :)
dediğim gibi artık başladım ilk kutu da bitmek üzere ya yarım bırakmayayım başlamışken tedaviyi

Kullan tabi canım ya.Basit kistin geçer hiç olmazsa..iyi bir ultrasonda tecrubeli bir doktor baktığında anlıyormuş hemen..Kistin basit kist mi yoksa çikolata kisti mi olduğu belli oluyormuş..Çok çabuk geçiriyor doğum kontrol hapları..Hatta tek kutuda bile geçiyor çoğunlukla...6 cm lik kistim tek kutuda geçmişti bir keresinde... :) Geçmiş olsun canım..

Kullan tabi canım ya.Basit kistin geçer hiç olmazsa..iyi bir ultrasonda tecrubeli bir doktor baktığında anlıyormuş hemen..Kistin basit kist mi yoksa çikolata kisti mi olduğu belli oluyormuş..Çok çabuk geçiriyor doğum kontrol hapları..Hatta tek kutuda bile geçiyor çoğunlukla...6 cm lik kistim tek kutuda geçmişti bir keresinde... :) Geçmiş olsun canım..

teşekkür ederim narmikcim :KK71::KK71::KK71:
aslında doktorum uzun yılların doktoru ama sonuçta usg ile tanı konulunca alete ve yapan kişiye göre hassasiyet değişiyor tabi sen de belirtmişsin :))
sana da geçmiş olsun tekrarlamaz inşallah :)
kadın mıyız derdimiz var yahu :KK1::KK1:

canım sağol ben sakızları hiç duymamıştım nasıl temin edeceğiz ki onu denemediğimiz bir şey kalmadı rabbim ol diyecek inşallah bizlerede hayırlı bebeklere kavuşuruz inşallah

ben ameliyat olduğum zaman benimle aynı gün olan bir bayandan duymuştum kesinlikle çok iyi gelicek bire bir dedi. etkilenmiştik hatta baya babam köyden bulmaya gitmişti. ama ben hiç yemedim:44:ama denemekte fayda var tedavi süreci bitsin deniycem..tanıdıklarınızın bahçe tarla vs.. gibi varsa badem ağaçlarının üzerinde yapışık olur tek tek.. zor bişey değil canım kolay temin edilebilicek bişey

X