Endometriosis (Çikolata kisti)

Kızlar doğum kontrol hapı sancılarınıza iyi geldi mi?
benim ilk kutum bitti de ağrım var gene biraz sanki. merak ettim.

selam arkadaşlar 1,5 ay önce doktora kontrol amaçlı gitmiştim ve ultrasonla baktı 4.7 normal kist ve 3.5 çikolata kistin var dedi.tabi ben şok oldum şimdiye kadar bu kadar büyük kist olmamıştı üstelik ağrı sızıda hiç hissetmedim.iyi huylumu kötümü diye renkli dooplerle baktı thlil yaptı normal çıktı.ilaç verdi bunu kullan gel tekrar bakalım dedi.normal kist küçülür fakat diğeri küçülmez ona ameliyat şart dedi.ben kendimi ameliyata hazırladım beyin olarak çocuk istiyorum ondan biran önce olsun bitsin diyeilacı kullanmaya başladım.apartmanda bir abla var bana bitkisek kürler olan bir kitap verdi ayrıca civanperçemi içmemi söyledi.ben kitabı okudum hemen çivanperçemi aldım 5 gün içtim tadı çok kötü geldi 10 gün soğankürü yaptım ayrına kitapda yarım banyo diye birşey yazıyodu onuda yapmaya başladım civam perçemini akşamda suya koyuyosun sabah kaynatıyosun sonra bunu normal suyla karıştırıyorsun belden aşağısını masaj yaparak yıkıyorsun bunu hegün yapıyosunben bunu 10 falan yaptım.ama doktorun verdiği ilaçıda aksatmadan içtim.sonraadetime 3 günkala başka bir hastaneye gitmeye karar verdim gittim öteki doktorum bana söylediklerini anlattım.ultrasyon görüntülerini verdim.bide biz bakalım dedi 10 dakika falan ince ince muayene etti sadece çok ufak bir kist görünüya ondan başkada bişey yok dedi o adette atlır zaten dedi ben şok oldum.o kitapda yarım banyonun kistlere çok iyi geldiği yazıyordu.bende iyi geldiğine inanıyorum.bu 1 hafta sonra tekrar başka bir hasteneye gidecem bakalım orda ne çıkacak .denemenizi tvsiye ederim.herkeste tabiki aynı sonuçu alınmaya bilir ama denemeye değer.ama soğan kürünede inanıyorum ikisini aynı anda kolayca yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

yaptığın banyo için civanperçemi ve su ölçüsünü ve ne kadar normal su ile karışım yaptığın bilgisini de verebilirsen sevinirim. bitkisel kürler kitabının adını da söyleyebilir misin?

yaptığın banyo için civanperçemi ve su ölçüsünü ve ne kadar normal su ile karışım yaptığın bilgisini de verebilirsen sevinirim. bitkisel kürler kitabının adını da söyleyebilir misin?

ben ölçülü yapmadım 1 litre kadar suya üç dört dal koydum kafama göre kitabın adı TANRI'NIN ECZANESİNDEN SAĞLIK yazarın adıda MARİA TREBEN

kızlar bende Endometriosis hastasıymışım.. hikayemin başı karışık ve çok can sıkıcı. hiç o konulara girmiycem çünkü tüylerim diken diken oluyor kist lafı duyunca.allah hepimizi beterinden korusun.her neyse ben 3 hafta önce başkent ünv dünyaca ünlü ali ayhana ameliyat oldum. bulunduğum şehirden yönlendirdiler,durumun ciddi olduğunu ve en iyisi bu denilincede gitmekten başka çaremiz kalmadı. iyikide gitmişiz hayatımda gördüğüm görebiliceğim en iyi doktor. allah ömrüne ömür katsın onun beni bu sıkıntıdan kurtardı.allaha şükrediyorum.imkanı olanlar bu adama gitsin yumurtalıklara hiç birşekilde zarar vermiyor vermez. açık ameliyatı bekarlarda pek önermiyor zaten. allah korusun şüpheli birşey görseydi benide açık ameliyata döndürücekti allaha çok şükür bir problem yok.3 tane çikolata kistim vardı laparoskopiyle aldı.tekrarlama riski vardır her zaman dedi 6 aylık yapay menepoza soktu beni. 3 aylık lucrin depot yapıldı.. ama ben çok fena yanmalara başladım şimdiden daha 5 ay var ilk adet zamanım gecti çünkü.. ahh annelerimizi şimdi daha iyi anlıyorum menepoz dönemi çok fena bişeymiş aranızda gecici menepoza girmiş arkadaslar varmı? 6 ay sonunda kendiliğindenmi gelicek? gerci daha kontrole gidicem.bilmiyorum ben çok yanıyorum yardım edin

çok geçmiş olsun canım. Allah şifa versin.
kaç cm di kistlerin de alınması gerekti?

teşekkürler canım.. sağ overde 7 cm"e yakındı nerdeyse, soldaki 4.5 cm. ben ankaraya gideseye kadar bi tane türemiş sanırım ultrasonda falan 2 adet görülmüştü çünkü kanama yapmış içeriden çok şiddetli ağrım olmuştu dayanılıcak gibi değildi acile gidince ortaya çıktı. ameliyat şarttı bana.umarım bir daha nüksetmez

anladım canım. geçmiş olsun tekrar. iyi bir doktora ameliyat olman iyi olmuş.
hep sağlıklı olursun bundan sonra inşallah.

Günaydın arkadaşlar benim tüp bebek tedavim iptal oldu yumurta gelişmedi ( ugur akyol diye biri var macun yapıyormuş beilgisi oan var mı acaba kullanan tavsiye ve öneerilerinizi bekliyorum

Günaydın arkadaşlar benim tüp bebek tedavim iptal oldu yumurta gelişmedi ( ugur akyol diye biri var macun yapıyormuş beilgisi oan var mı acaba kullanan tavsiye ve öneerilerinizi bekliyorum

Umudunu kaybetme canım.
Sıkıntı yapmamaya çalış. zamanı gelmemiş daha demekki.

kızlar doktora gittim ve kist kaybolmuş çok mutluyum doktor şaşırdı 6 cm bi kist 3 hafta içinde nası kaybolur diye başka bi ultrason daha istedi yok gitmiş o çocuk kafası gibi görünen kist kaybolmuş çok rahatladım darısı başınıza

canım bende bu hastalıkla uğraşanlardanım, uğur beyden bu macunu temin ettim ve kullandım, fiyatı 250 TL, macunun içerisinde bal, ısırgan tohuku, aslan perçemi, civan perçemi, zerdeçal ve tarçından oluşan bir karışım. İlk etapta uğur akyol çok ilgili davranıyor fakat sosyal paylaşım sitelerinde de tedavi süreçlerimizi yazmamızı istiyor, direk macunu satmakla işi bitmiyr, yorum yapma gibi bir şart koymuş bu yzden bende macuu falan bıraktım, bunlar ibrahim saraçoğlunun sitesinde de yazıyor zaten çikolata kistine nelerin iyi geldiğini, kısacası macunun fiyatı kesinlikle o kadar yapmaz, zaten macunu uğur akyolun yakını yaşlı bir teyze yapıyrmuş, uğur beyde işi ticarete dökmüş. bu bitkileri aktarcıdan alıp kendinde yapabilirsin

çokk sevindim darısı başımıza neler yaptın nasıl kayboldu kist anlatırmısın??

canım sana iyi geldimi bu macun bende aktardan alıp denerim ben 1 ay aktardan bir çay aldım aktar kendisi yaptı kistlerime küçülme oldu ama yumurta rezerv azlığı ve fsh 22 olmuş tüp bebek denemem iptal oldu yumurta gelişmedi bitkisel bir şeyler yapmak istediğimden birde yorumlar çok güzel uğur beyin macunu hakkında dogrumu yalan mı araştırmaya çalışıyorum sağol cavabın için rabbim hepimize acil şifalar versin

merhaba, tam tahmin ettiğim gibi macunla ilgili yorumun. ben de aradım konuştum Uğur Bey i ama almadım macunu. biraz abartı geldi. sağol paylaştığın için.

sevgili MAKAY, özel mesajlarımda sorun var sanırım, ne dünküleri ne bugünküleri göremiyorum. bana buradan yazabilirsin eğer sormak istediğin bir şey varsa. özel mesaj kutum düzelince burada yazacağım sana. kusura bakma olur mu.
ben de bitkisel bişeyler yapmak istiyorum. bu ay ramazan a denk geldiği için yumurta takibi yaptırmayacağım, zor olur çünkü zaman açısından. Rabbim sana da kolaylıklar versin.

aminnnn... şimdi başka yerlerde de okudum sitede sorun varmış, dünkü yazılanlar silinmiş hep.
aslında dikkat ettin mi bilmiyorum ama 6 ay doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlar da var. süre insanın gözünü korkutuyor ama bilmiyorum artık.

Canım kistlerimde küçülme olmuştu fakat bir ay sonra yine kistlerim tekrarladı. Ben pek bir faydasını görmedim. Şuan soğan kürünü uyguluyrm, düzenli olarak uygunladığı takdirde kistleri küçültüyr ve bazılarının kistlerini yok ettiğini duydum. Ayrıca çörek otu bal ve tarçın karışımınıda kullanmaya başladım umarım faydasını görürm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…