Endometriosis (Çikolata kisti)

merhaba arkadaşlar bende bi çukulata kisti maduruyum ben bu kitle 18 yaşımda tanıştım ve 31 yaşındayım maşallah bana çok sadık kaldı sağolsun ben çok küçük yaşta evlendim ve çocuk isteğiyle dr gittim bana endometriyozis denildi hiç duymadığım bi hastalık çok şaşırdım ve neyse 2001 yılında amaliyat oldum ve kist alındı ama bu arada gebelik yok amaliyattan 1 yıl kadar sonra bacaklarımda karnımda garip bi ağrıyla tekrar dr gittim ve bingo kist tekrar hortladı daha sonra tekrar amaliyat denildi ve ben olmadım amaliyatta kesin sonuç vermiyordu derken aradan beş yıl geçti ve biz tüpbebek denemeye karar verdik ve denedik ilk denememde gebe kaldım ama 8 haftalık düşük yaptım baktım kist beni bırakmıyor bende onla yaşamaya devam ettim anne olma hayalıme ara verdim bi süre doğukontrol hapıyla baskılamaya çalıştı doktorum ve başarlıda oldu kist yok oldu ve tekrar tüp denedik ama malesef yumurta rezervim çökmüş endo sağ olsun tahmin ettiğiniz gibi ikinci denememde olmadı tekrar doğumkontrol hapı vesaire derken gene geçti yıllar şimdi 3 tüp denememi yaptıracağım 1.5 ayönce amaliyat oldum çok şükür kist yok ama yine endo sağ olsun tüpleri harap etmiş dr bana hayatımda gördüğüm en pis hastalık dedi ağrılarla yaşamaya alış dedi tedavisi yok dedi ve hemen tüp denededi inşallah haziran sonu tüp denicem busefer ben onu malup edicem allahın izniyle 14 yıllık evliyim ve 14 yıldır bu pis hastalıkla uğraşıyorum işte benim bu hastalıkla mücadelem

canım öncelikle umudunu hiç kaybetme.
zaten kaybetmemişsin ki denemeye devam ediyorsun canım.
Allah büyüktürr sen duanı et iste ve gerisi Allaha bırak.
çok geçmiş olsun canımm... Allah gönlüne göre versin.

saol canım allah hepimizin yardımcısı osun inşallah :103::103::103::103::103::103::103::103::103::

cevap verdiğin için teşekkür ederim canım. ilk defa karşılaşınca insan ne düşüneceğini ne yapacağını bilemiyo o yüzden biraz araştırayım bakalım. doktorum gerçekten çok iyi bir doktor. ben ona çok güveniyorum. hayrlısı neyse o olsun inşallah.

arkadaşlar bende 2011 aralık ayında endo dan ameliyat oldum 4cm di altı ay lucrin deport ignesi oldum (geçici menopoz) ama 9 ay gittiğimde tekrarladı 3 ay doğum kontrol ilacı kulllandım ama fayda vermedi başka bir dr gittim tüp bebe dedii rahimde yara var histeroskopi yapıldı sonra 2 ay sonra adetinin 2.günü gel dedi dün gittim hayal kırıklığına ugradım kistler büyümüş bu şartlarda tüp bebek olmaz dedii oysaki ben kendimi çok hazırlamıştım doğum kontrol ilacı ve folik plus verdi inşallah kistlerde gerileme olur allah hepimizin kucaklarına sağlıklı bebişlerle doldurur bu arada doğal ilaçlar varmış kullananlar varmıı yardımcı olursanız sevinirimmm hepimize geçmiş olsunnn

canım ben soğan suyu içmiştim ama uzun deyilzaten bu tarz şryleri yapamıyorum ben nedense eriniyorum sanırım benim şuan kistim yok kendi kendine yok oldu 1 ay önce amaliyat oldum ama kist için deyil malesef tüpler harap olmuş ama dr kist felen yok dedi tekrar hortlamaz inşallah ama inan 14 yıl çok acı çektim şimdi 3. tüp bebek denicem hayırlısıyla bide canım ben bu kist yüzünden çok kilo almıştım sendede varmı böylebi sorun umarım sende baş belesı kistlerinden en kısa zamanda kurtulursun

doktorum benimde çikolata kisi olduğumdan şüphelenmişti (Allaha şükür yokmuş) geçici menopozu kesinlikle yapmıyoruz artık çünkü vücudun dengesini bozuyo aşırı kilo aldırıp kıllanmaya neden oluyo dedi. onun yerine visanne diye bir ilaç varmış onu kullanacaktık ama dediğim gibi yokmuş bende. sizde isterseniz bu ilacı doktorunuza sorun yeni ve etkili bir ilaçmış.

herkese günaydın sanırım mesayiye en erken ben başlıyorum çok sevindim kistlerinin yok olduğuna bana dr bu ay laparoskopi dedii benim önceki ameliyatımdan sonra çok kötü günler geçirdim korkuyorum dedim dr böyle deyince doğum kontrol ilacı verdi 2 gündür kullanıyorum kilo artışı oldu karnımda gerginlik şişlik hissi oluyo zaten sinir sistemim harap ameliyattan sonra inşallah hepimiz bu hastalıktan hayırlısı işle kurtuluruz

Arkadaşlar hepininize acil şifalar diliyorum.
Ben de bugün kan değerlerimle birlikte tekrar doktoruma gittim.
Kan değerlerim normal aralıklarda çıktı. ca125 ; 24.9 ca 19-9; 25 çıktı.
ultrasonla bakınca kistlerin duruyor dedi. 3 cm lermiş. sağda ve solda.
kesin tanı koyamadı. çikolata kisti de olabilir folikül kisti de olabilir dedi.
ve bana yasmin verdi 3 ay kullanmam için.
3 cm çikolata kistim olsa kan değerlerim yüksek çıkmazmıydı?
gerçekten aklım karıştı.
üzgünüm şuanda çok. bana da yardımcı olursanız sevinirimm.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız memnun olurum çok.
başka bi doktor arayışına girdim şuanda. kesin tanı konsun istiyorum.

başka bir doktor buldum yarın ona gidiyorumm. inşallah önemli birşey değildir üzüldüğüm gibi.

inşallah önemli bir şey değildir arkadaşlar birşey sorcam netten bir numara buldum endo için macun gibi birşey yapıyormuş kistler yok oluyormuş kullanan bilgisi olan var mıı???

kan değerlerim normal çıkmıştı ama çikolata kistim varmış iki tane. sağ ve sol yumurtalıklarda 2 tane. doğum kontrol hapına başlıycam hastalandığım ilk gün.
üzülmek istemiyorum. elbet çözümü var. Allah büyüktür. herkese geçmiş olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…