Endometriosis (Çikolata kisti)

cnm cok tesekkurler evet rahat bır amelıyat oldugu soylenıyor ama korkuyor ınsan yıne de ,ınsallah cnm senın var mı bebeıs hemen oldu mu?? ılac flan ne kullandın bıraz bahsedebılır mısın??

Ben hala doğum kontrol hapı kullanıyorum tatlım, Myralon ilacımın adı, bana herhangi bir yan etkisi olmadı çok şükür, doktorum tekrarlamaması için en az iki sene kullanacaksın demişti, bu temmuzda 2.yıl dolacak ilacımın... Hayırlısı inşallah... Ama çok duydum ben bebiş olanları, benim kadar uzun süre ilaç kullanmıyorlardır tabii, daha bebiş için zaman vardı ben de 2 sene kullanmış oluyorum... Allah isteyen herkese bebişlerini kucaklarına almayı nasip etsin, sağlıkla mutlulukla inşallah... =)
Darısı biz isteyenlere... =)

Son düzenleme:

anladım cnm ınsalah amelıyattan sonra olursa buraya da yazarm:) amin cnm ınsss... 5gün daha var adete 20 sınden sonra olmam lazım ama ıcımde hala bı umut acaba bu ay hamıle kalmıssam mı dıye ama bır belırtısı flaan da yok ,sadece adetten 1 hafta once gogsum agrıdı dokunamayacak kadar ama 1 gun fln surdu sonra gectı suanda agrım sıızm bısyem yok,umut edıyo ınsan ıste yıne de hayrlısı cnm allahtan hersey optm

Allah her şeyi gönlüne göre versin tatlım, inşallah umutlar gerçeğe dönüşür... =)
Mutlu haberlerini bekliyorum... =)

Bendede kist var daha öncede ameliyat oldum tekrarladı şimdiki 5 cm doktor bana en kısa zamanda bebek yapmamı söyledi siz kisti aldırmadan mı hamile kaldınız bu arada ca 125 kaçtı bende 70 çıktı şimdiden teşekkürler

Benimde sağ yumurtalığımda 4 cm kist ve ca 125 değerimde 75 çıktı. 26 yaşındayım. Doktor d. Kontrol hapı verdi. Okuduklarıma göre ilaçla tedavi olumsuz sonuç veriyormuş. Ama doktor yaşım genç olduğu için umutlu konuştu. Okuduklarıma bakılırsa boşa umutlanıyorum ama doktor neden böyle dedi, sizce ne durumdayım? Bebek sahibi olmak için uzun bir tedavi sürecine mi ihtiyacım olacak?

Benim de çikolata kistim vardı.Geçen sene çok zor bir karar sonucunda ameliyat oldu.5 ay sonrası tekrarladı.Şimdi kistlerim ve ben hala beklemekteyim.mayıs ayı gibi tüp bebk için görüşmeye gitmeyi düşünüyorum, bakalım neler olacak.Kimisi varken kalabiliyor ben anlamadım doğrusu,bunun bir testi,tedavisi yok mu?

Allah her şeyi gönlüne göre versin tatlım, inşallah umutlar gerçeğe dönüşür... =)
Mutlu haberlerini bekliyorum... =)

cnm, ben ameliyat oldum dr hepsını almıs yanı tamamen cıkarmıs ,cok sukur atlattm sımdı dınlenıyorum:) 2 ay dogum konttrol hapı verdı bakalm daha baslamadım cunku 2 gun oldu amelıyattan cıkalı :)

gizem sen acık amelıyat mı oldun da tekrarladı_?? cunku kapalı amelıyatta tekrarlama olasılıgı daha az oluyor mus bend e laparoskopi oldm

meraba arkadaslar ya yazilarinizi hayretle okuyorum gercekten cikolata kisti olan cocugu olmuycak anlamina gelmez asla doktorlarinda hemen tup bebege yønlendirmeside ilginc:26: bende 2008 yilinda laparoskopi ameliyati oldum sol overde 6,5 cm kist vardi ve sancilarimdan dolayi doktor alalim dedi aldilar 3 ay sonrada evlendim ilk denememizdede hamile kaldim suan 2 yasinda oglum var ben norvecte yasiyorum burdada kontrole gittim kistim tekrarlamis yine sol overde 5 cmlik kistim var ve doktoruma ikinci cocugumu dusundumu søyledim yapabilirsin dedi kist engel olcak diye bisiy yok dedi her kadinda ayni reaksiyonu gøstermiyomus ve bu ay cocuk girisiminde bulunduk bakalim nolcak ama inanin sizin kadar umitsiz deyilim kafaniza cocuk yapmaya engel olcak diye yerlestirmeyin inanin kist deyil beyniniz engel olur cocuk yapmaniza hersey beyinde bitiyo cikolata kisti olanlar pkolular kadar umitsiz deyil

cnm, ben ameliyat oldum dr hepsını almıs yanı tamamen cıkarmıs ,cok sukur atlattm sımdı dınlenıyorum:) 2 ay dogum konttrol hapı verdı bakalm daha baslamadım cunku 2 gun oldu amelıyattan cıkalı :)

Canıımm çook geçmiş olsun, çok şükür bitti gitti... =)
Artık bundan sonra da bebiş haberlerini alırım inşallah hayırlısıyla... =)

Arkadaslar merhaba. ben foruma yeni uye oldum. sag tarafta 3.5 cm cikolata kistim var. kendi kendine gitmiyor mu bu kist? doktor dokunmayalim dedi ama hamileligi geciktirebilirmis.

Cok hosuma gitti yazdiklarin, umut oldu valla :) benim de 3.5 cmlik bi tane var. bu ay ilk denememizdi ama olmadi. olmadikca sanki kisttenmis gibi geliyor ama belki de engel bile degil.

Arkadaslar merhaba. ben foruma yeni uye oldum. sag tarafta 3.5 cm cikolata kistim var. kendi kendine gitmiyor mu bu kist? doktor dokunmayalim dedi ama hamileligi geciktirebilirmis.

9ay
cnm evet engellıyor benım 1 sene olmadı sımdı de amelıyat oldm ama dr unu cok ıı secmen gerekır ..eger daha cok olmadıysa evlenelı 2 ay falan dogum kontrol hapı kullanark dene bakalı m belkı kuculur eger kuculmezse zaten sen de amelıyat gerekebılır

Ameliyat olduktan sonra kisti tekrarlayan arkadaşlar, acaba ameliyat olduktan sonra doğum kontrol hapı kullandılar mı?? Eğer kullandılarsa ne kadar süre kullandılar acaba??

Canim gecmis olsun. Insallah hemen hamile kalirsin o zaman. Hamile kalinca bir sure terar olusmuyormus.

Bakalim ben sol yumurtaliktan umitliyim :) 3 ay olmazsa gidicem tekrar. sogan kuruyle gecirmeye calisan oldu mu aranizda?

Canim gecmis olsun. Insallah hemen hamile kalirsin o zaman. Hamile kalinca bir sure terar olusmuyormus.

Bakalim ben sol yumurtaliktan umitliyim :) 3 ay olmazsa gidicem tekrar. sogan kuruyle gecirmeye calisan oldu mu aranizda?

tatlım tesekkurler ınsallah hepımızın en kısa zmanda olur. bu arada ben de sogan kuru denedım ama eger 2 cm den buyukse cok etkılemıyor.zaten kendı sıtesındede oyle yazıyor cnm.

Cok hosuma gitti yazdiklarin, umut oldu valla :) benim de 3.5 cmlik bi tane var. bu ay ilk denememizdi ama olmadi. olmadikca sanki kisttenmis gibi geliyor ama belki de engel bile degil.

Benim de sol yumurtalığımda 5 cm kist var ve bu ay ki ilk denememizde olmadı maalesef

ama umutluyum olacak, özellikle kisti olup da doğum yapan arkadaşları görünce daha çok umutlanıyorum...

canim bende bu hastaliktan muzdarip ama cocuk dogurmus biri olarak yaziyorum. evet bende ameliyat oldum ama ilk denemedede hamile kaldim suan yine kistim var ve yine cocuk planliyoruz doktor 3 ay deneme suresi verdi cocuk olmaz diye bisey kesinlikle yok dedi bana tamam cocugu geciktirebilir belki ama kisirlik søz konusu deyil yapsikliklar olurda tupleri tikarsa onuda cok pasit oparasyonla temizliyolar kesinlikle umitsizlige dusmeyin bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…