Endometriosis (Çikolata kisti)

biliyorum çok zor gerçekten allah bütün bu derdi çekenlere yardım etsin tez vakitte kurtarsın edss cim doğum kontrol hapı kullandığın için ağrıların hafifleyecek merak etme yine durumundan bizi haberdar et..

teşekkür ederim :) doğum kontrol hapı içmeye başladım 2 gündür fakat çok mide bulantısı ve baş ağrısı yapıyor ne zaman geçer acaba yan etkileri zor dayanıyorum gerçekten şu sıkıntılar bir gitse allah herkesi kurtarsın

teşekkür ederim :) doğum kontrol hapı içmeye başladım 2 gündür fakat çok mide bulantısı ve baş ağrısı yapıyor ne zaman geçer acaba yan etkileri zor dayanıyorum gerçekten şu sıkıntılar bir gitse allah herkesi kurtarsın

3-4 güne geçer.

baş ağrısıda yapar mide bulantısıda ama çabuk geçiyor

öncelikle geçmiş olsun geçenlerde okumuştum hem sağ hemde sol overinde 6 cm lik kistle hamile kalmış kadın allahtan umut kesilmez bellimi olur

Bugün kan testi yaptırdım negatif çıktı, adetim 5 gün gecikti ve hala olmadım noluyo anlamadım :KK43:

arkadaşlar merhaba 6 aylık evliyim ve 2 ay önce çocuk düşünmeye beşladık doktora gittiğimde sol overde 6cmlik çikolata kisti teşhisi koyuldu doktor bana aşılama ve tüp bebek önerdi başka bi doktora gittim oda umutsuzdu ama bi tedaviye başlayalım dedi regli gününün 4.günü gel dedi tabii ben bu sürede neler yaşadım anlatamam psiikolajim bozuldu resmen herşeyden elimi çektim umudum kalmadı takii adetim 5 gün geçince ben antibiyotiklerin yan etkisi diye düşündüm ama eşim hadi bi gidelim doktora acaba ne oldu diyince gittik kan tahlili sonucu veee hamileyim şuan 6 haftalık ben 4 haftalıkken öğrendim umudunuzu kaybetmeyin doktor bana olmayacak dedi ama içimde bişey olacağını söylüyordu moral çok önemli düşünün doktorlar bana aşılama önerirken ben hamileymişim...

arkadaşlar merhaba 6 aylık evliyim ve 2 ay önce çocuk düşünmeye beşladık doktora gittiğimde sol overde 6cmlik çikolata kisti teşhisi koyuldu doktor bana aşılama ve tüp bebek önerdi başka bi doktora gittim oda umutsuzdu ama bi tedaviye başlayalım dedi regli gününün 4.günü gel dedi tabii ben bu sürede neler yaşadım anlatamam psiikolajim bozuldu resmen herşeyden elimi çektim umudum kalmadı takii adetim 5 gün geçince ben antibiyotiklerin yan etkisi diye düşündüm ama eşim hadi bi gidelim doktora acaba ne oldu diyince gittik kan tahlili sonucu veee hamileyim şuan 6 haftalık ben 4 haftalıkken öğrendim umudunuzu kaybetmeyin doktor bana olmayacak dedi ama içimde bişey olacağını söylüyordu moral çok önemli düşünün doktorlar bana aşılama önerirken ben hamileymişim...

ay canım nasıl umut oldun bana anlatamam inşallah bebeğini sağlıklı sıhatlı kucağına alamakta nasip olur benimde sağ overde 4.5cm var doktorlar hamile kalmamın zor olduğunu kesinlikle amelyat olmam gerektiğini söyleselerde bende senin gibi hamile kalıcağımı düşünüyorum ve ameliyat olmak istemiyorum ayrıca bana hiç ağrı yapmıyor. normalde çikilota kisti çok ağrı yaparmış ben rutin kontrolümde öğrenmiştim hiçbir şikayetim yoktu yani 3aydırda bebek düşünüyoruz inşallah benimde bebeğim tez zamanda sağlıklı bi şekilde gelir buna yürekten inanıyorum :KK49:

canım d. kontrol hapını gece yatarken iç ozaman bu şikayetlerinden kurtulursun bendede yapmıştı mide bulantısı sonra gece yatarken içmiştim bişey kalmamıştı tavsiye ederim geçmiş olsun

nekadar şanslısın çok sevindim adına benim 2,5 cm kisttimle 5 aydır uğraşıyorum tık yok ve ağrılarla cebelleşiyorumbuda cabası, allah bizede nasip etsin inş.

canım d. kontrol hapını gece yatarken iç ozaman bu şikayetlerinden kurtulursun bendede yapmıştı mide bulantısı sonra gece yatarken içmiştim bişey kalmamıştı tavsiye ederim geçmiş olsun
canım zaten hemen başlamıyor mide bulantısı ben 8 de içiyodum 12 den gece 5 e kadar mide bulantısı ve kusma yaptı dayanamadım şikayetlerim geçmeyince bıraktım bende doktorum yeni doğum kontrol hapı vercek ama adetim acayip uzun sürdü 2 gün içmeme rağmen 10 gündür leke leke devam ediyor hala:KK43:

canım zaten hemen başlamıyor mide bulantısı ben 8 de içiyodum 12 den gece 5 e kadar mide bulantısı ve kusma yaptı dayanamadım şikayetlerim geçmeyince bıraktım bende doktorum yeni doğum kontrol hapı vercek ama adetim acayip uzun sürdü 2 gün içmeme rağmen 10 gündür leke leke devam ediyor hala:KK43:

evet hemen başlamaz bende öğlen 1de içerdim akşam 6 da falan yemeğe oturamazdım bulantıdan ondan sonra gece yatarken içtim "şikayetim kalmadı

arkadaslar benım de içiçe gecmıs komplıke kıst var 7cm cıvarında.laparoskopi olcm ıns 15 gun sorA ıns bebıs de ıstyorz hayrlısı..

arkadaslar benım de içiçe gecmıs komplıke kıst var 7cm cıvarında.laparoskopi olcm ıns 15 gun sorA ıns bebıs de ıstyorz hayrlısı..

Çok geçmiş olsun tatlım, hiç korkma, ben de oldum 2010 haziran da çikolata kistini aldırdım, rahat bi ameliyattı, ağrım sızım olmadı hiç... Hayırlısıyla girip çıkacaksın, sonra da sağlıkla bebiş gelecek inşallah... =)

Hangi hap böyle yan etki yaptı acaba size? =(

merhaba arkadaşlar.ben 2 yıl önce 7.5cm lik çikolata kistimi kapalı ameliyatla aldırdım.bu sene tekrarlamış yazın 13 cm lik kistim açık ameliyatla alındı.Daha bekarım.bugün kontrole gttim 7 cm bi,4 cm bi 2 tane daha kist çıkmış çok üzüldüm.ama doktor visanne diye bir ilaç çikolata kisti için yeni çıktı bir deneyelim dedi,ayda 1.5cm e kadar küçültüyormuş ilacı aldım,(110 tl devlet ödemiyor) bugün başlayacağım inşallah bir çaresi olur.1 ay kullanıp yeniden ultrason çektircem hepinize haber veririm,inşallah bir çare buluruz...:26:

Çok geçmiş olsun tatlım, sonuçtan heberdar almak isterim.. Umarım çok iyi gelir ve küçültür kistleri...
İlk ameliyatından sonra ne kadar süre doğum kontrol hapı kullandın acaba?

Çok geçmiş olsun tatlım, hiç korkma, ben de oldum 2010 haziran da çikolata kistini aldırdım, rahat bi ameliyattı, ağrım sızım olmadı hiç... Hayırlısıyla girip çıkacaksın, sonra da sağlıkla bebiş gelecek inşallah... =)

cnm cok tesekkurler evet rahat bır amelıyat oldugu soylenıyor ama korkuyor ınsan yıne de ,ınsallah cnm senın var mı bebeıs hemen oldu mu?? ılac flan ne kullandın bıraz bahsedebılır mısın??

X