Endometriosis (Çikolata kisti)

ya peki sizdede çok şiddetli ve hergün geçmeyen ağrılar oluyormuydu benim ağrım yaygın bir ağrı ...korkuyorum ve eğer kistse neden tomografilerde çıkmadı anlamıyorum ya......

öncelikle geçmiş olsun buraya yazalı 2 yıl olmuş bendede çikolata kisti var 3cm biri biri 2.5 cm doktorum ameliyat önermedi ilaç vermişti doğum kontrol hapı kullandım 2 sene sonra kendi isteğimle bıraktım ilacı şuan da adet zamanı eskisi kadar sancılı olmuyorum doktorum bir an önce cocuk yapmamı önermişti
yeni evli oldugumuz için cocuk düşünmüyoruz buraya yazan arkadaşlar ameliyat oldularmı?minimania konuyu açmış ameliyat oldukdan sonra 2 ci bir ameliyat gerektimi ?geçmiş olsun hepinize

Amelıyatı doktorlar (ozllıkle acık amelyatı) hıc cocugu olmamıs kadınlara ıstemıyorlar. acık amelıyatta yumartalıkın kazınması hatta alınması gıbı rıskler soz konusu. laporoskopı onerılıyor onda amelıyattan hemen 6 ay sonrasıda hamıle kalınması ıstenıyor. eger olmazsa zamanla tekrar eden kıstler ıcın bır daha amelıyat ıstenıyor.

merhabalar arkadaşlar ben bodrum'dan ankara ya gidiyorum ve sorunum için çok iyi bir dr.bulmaya çalışıyorum 2 aydır araştırıyorum.benim sağ tüp tıkalı çıktı,yoğun şekilde yapışıklıklar var dendi ve endometriozis olduğu düşünülüyor hamilede kalamadım ve inanılmaz ağrılarım var ve bir an önce bunlardan kurtılmak istiyorum ama en iyi dr.u bulmaya çalışıyorum ank.ünv.cem atabekoğlu'nun adını veren sağlıkçılar var sizlerden giden ve laporoskopik ameliyat olan memnun kalan bilen duyan varmı lütfen cevap verin yardımcı olun bana zor durumdayım çokkk .........lütfen yyardımlarınızı yorumlarınızı acilennnn bekliyorum arkadaşlar...

merhaba bende de kist oluyordu ama bu seferki biraz buyuk cikti 6 cm kadar doktorum iyi huylu olabilir ama yinede emin olalim dedi ve bazi testler yaptirmami soyledi acikcasi bir korku sardi beni.

ben henüz kendisine gitmedim, karar verme aşamasındayım ama recai pabuçcuya da bak derim. laparoskopinin ehillerinden

BENİM ENDO4. AŞAMASINDAMIŞ demişlerdi ozaman bu yoğun yapışıklık demekte değilmi yada kistin çok büyük omlası falan ama benim kanallar açık rahim normal kisler 4 cm civarındamış ozamann.niçin 4.aşamasındamışki ha bitek bi lekerler oluyomuş barut yanığı rengi ilerlemiş durumlarda oluyomuş sanırım bu.kanallarımın tıkanık olmamasını artı sayıyorum ben bölece belki diyorum kendiliğimdende hamile kalabilirim.gerçi lparoskobi 2 tüp bebek denemen var ama nasippp

Arkadaslar aklıma yenı geldı , sızınlede paylsayım. Cıkolata kıstlerı cogu kadının yumurtalık rezervını etkılıyor. Hormun testınde fsh degerını yukseltıyor. FSH ın yukselmemesı cıcın (saglıklı yumurtlama ıcın) Hfatda 3-4 kere cekılmıs uzum cekırdegı yıyebılırsınız. Ben denedım 2 sene oldu gercı 12.00 olan fsh 5,00 e dustu.
uzum cekırdegı bıraz acı ben yazın yapmıstım ve recelın ,dondurmanın,pekmezın , yogurdun ozerıne serperek yedım. Insallah boyle bır problemınız varsa ıyı gelır.

benimde lekelenmeler oluyor bu 4.evre mi demekk? peki sizinde adetinizde gecikme oluyor mu yada ağrı bende hepsi mevcut((

tsklerr not aldım

diablocum teşekkürlerler öncelikle.
toobe, bende de lekelenmeler oluyor hem de o kadar düzensiz şekilde ki.. bazen iki regl arası hic kesilmez, bazen kesilir 2 gün. vs vs bir sürü kombinasyonu var. agrı gelince desen tüm dünya gözünde bir hic oluveriyor

tsklerr not aldım
toobe canım benim 4. evremiş öle dediler.ağrım adet zamanı oluyo asıl ama normaldede göbeğimde batmalar oluyoki zati ilk bunun için dahilyeye giderek başladı benim hikayem yani ağrı göbeğimde oluyo ve kasıklarımda ama adet zamanı yoğun.adet günüm çok geçikmiyo şükür zati geçiktiğindede hamile kalmış oluyom yani hcg yükseliyo ama bebek oluşumu var diyolar tutunma sağlıksız oluyomuş vücüt bikaç gün sonra atıyo ve bebişim uçup gidiyoooo

ya üzüldüm cnm yaa ama en azından hamile kalabiliosun,mutlaka bi yolu vardır bebişin tutunması için iyi mi bari dr.un ,umarım işinin ehlidir.Bende lekelenme adetten bikaç gün önce oluo tekrar ccokk gecmiş olsun Allah hepimize acil şifalar versin

benim adet öncesinde oluo lekeler peki sizde çocuk filan var mı

benim adet öncesinde oluo lekeler peki sizde çocuk filan var mı

yok çocuk, zaten tüm doktorlar ilk görünen sebebin bu kist olduğunu söylüyor. bende lekelenme konsunda her türlü kombinasyon mevcut. mesele bu ay daha 13. günümde sanki adetmişim gibi kanamam başladı, lekeyi bile geçti artık. doktorlara da güvenmiyorum, dondurucu bir havada ortada kalmış gibi çaresizim.

ben kapalı ameliyat oldum çok zordu tavsiye etmem bana şimdi açık ameliyat diyolar ama çoçuk için garanti vermiyolar tüp bebektede ben bitkisel çaylar içiyorum allahtan ümit kesilmez inş olur bendede sol yumurtalığımda 7 cm sag da da 3cm var ben ameliyat olmanı tavsiye etmem canının yandıyıyla kalırsın Allah şifa versin....

hayır yok yeni evliyim 4 aylık.Dr hemen düsünün cocuk dedi.
toobe yaşın kaç bilmiyorum ama hemen düşün, ben 5 yıllık evliyim, son 2 yıl önce başladım düşünmeye, yalnız hep kistim gecsin ondan sonra hamile kalayım dedim, ama ne yaptıysam gecmedi kist. doktorlar tek caresinin gebe kalmak oldugunu söylüyorlar. kist de zaten gebe kalmayı engelliyor, ben cok cahillik ettim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…